Каша - проста їжа, запорука краси і здоров'я!
 Коли, роздивляючись вітрини із заморськими делікатесами, ви прикидаєте, що б таке купити і приготувати на обід (і смачний, і корисний), згадайте про наших простих традиційних кашах. Ось вже дійсно - їжа для краси і здоров'я!

Корисність каш для травної-кишкового тракту доведена неодноразово і сумніву не підлягає, а звідси і пряма користь для шкіри, волосся, та й для стрункості фігури, щоб там не говорили щодо того, що «від каш повніють».

Історія каш йде в глибоке минуле. Свого часу каша була обрядовим блюдом, кашу приносили в жертву богам землеробства і скотарства наші далекі предки, в пізніші часи не цуралися каш ні представники знаті, ні простий люд. Пристрасті до того чи іншого виду каші виникли не на порожньому місці. Так, англійці споконвіку люблять вівсянку, а японці, в'єтнамці та інші мешканці Сходу не можуть дня прожити без страви з рису, в Молдавії популярна мамалига (кукурудзяна каша), українці воліють гречку і т.д. Загалом, любимо і їмо те, що вирощували і їли наші предки!

Тепер все багатство круп до наших послуг, і, звичайно ж, ми прагнемо вибрати найкориснішу, ту, яка дасть здоров'я, енергію, красу, а не додасть зайві сантиметри на талії.

Вибираємо кращу
Основа будь-якої каші - всілякі крупи. Всі крупи багаті складними вуглеводами - основним джерелом енергії, необхідної людині щодня. Зернові складаються з колоса, покриву (висівок), ендосперму (мучнистое ядро) і зародка. У процесі обробки з зерна скидають лушпиння, і тоді вони стають придатні для вживання людиною. Найбільш корисні каші з цілісних зерен (Не подрібнених), вони містять більшу кількість вітамінів і мінералів, рослинних олій, клітковини і протеїну.

 Каша - проста їжа, запорука краси і здоров'я!
 • Вівсяна каша
Напевно, найпопулярніша каша, особливо у жінок, які хочуть мати красиву, гладку, ніжну шкіру. Вівсянка містить багато кремнію і цинку, харчових волокон, білка, фосфору, фтору, йоду, заліза, натрію, цинку і магнію. З вітамінів у вівсянці присутні Е, К, і вітаміни групи B, серед яких особливо примітний біотин - вітамін, що відповідає за чистоту і пружність шкіри. Каша з вівсяної крупи корисна в якості профілактики серцевих захворювань, є хорошим помічником в боротьбі зі стресом. Вівсяні висівки знижують рівень холестерину в крові.

 Каша - проста їжа, запорука краси і здоров'я!
 • Гречана каша
Гречана крупа тримає перше місце серед усіх злаків за вмістом вітамінів групи В, які сприяють зміцненню нервової системи і надають сприятливий вплив на стан шкіри, волосся і нігтів. Чимало в гречці мікроелементів (залізо, калій, кальцій, магній, йод, фосфор, кобальт та ін.), Рослинних білків, вітамінів (крім групи В, ще Р, РР та ін.), Різні амінокислоти і ще маса корисностей. А ось жиру в гречці зовсім небагато, та й калорій теж, завдяки чому вона широко використовується в дієтичному харчуванні і рекомендується для боротьби із зайвою вагою. Гречка відмінний адсорбент, допомагає виведенню з організму шкідливих речовин, тому особливо корисна жителям мегаполісів з поганою екологією.

 Каша - проста їжа, запорука краси і здоров'я!
 • Рисова каша
У багатьох азіатських країнах рис вважається «східним хлібом», і харчуються їм щодня. Японці впевнені, що в рисі криється одна з таємниць їхнього довголіття, адже рис, доповнюваний іншими компонентами - овочами, морепродуктами - основа традиційного харчування в Японії. Ну що ж, такий раціон практично ідеальний, оскільки багатий всіма необхідними речовинами і в теж час не призводить до надлишкової маси тіла. До складу рису входять 8 найважливіших амінокислот, багато калію, фосфор, цинк, залізо, кальцій і йод, вітаміни групи В. От тільки біда, якщо ви варите кашу з очищеного білого рису, то всіх цих корисних речовин у ній майже не буде! Користь рису дуже сильно залежить від ступеня обробки зерна . Чим сильніше воно оброблено, тим менше залишається мікроелементів і вітамінів. Коричневий рис не шліфують, він зберігає коричневу висівковоподібну оболонку, в якій в основному і зосереджені позначені вище корисні речовини. Так що, за ступенем корисності, можна вибудувати такий ланцюжок - коричневий, пропарений, дліннозерновой рис (він менше розварюється, і у нього низький глікемічний індекс), круглий шліфований.

• Пшенична каша
Смачна і неймовірно корисна. Пшенична каша містить залізо і фосфор, калій і кальцій, мікроелементи і вітаміни (серед них В6 і В12), вона легко засвоюється, незважаючи на велику кількість клітковини в зерні. Вживання каші з пшениці допомагає підтримувати шлунково-кишковий тракт в хорошому стані, уникати запорів, і дисфункції шлунка. Високий вміст холіну (речовини, що регулює жировий обмін) робить пшеничну кашу вельми привабливою з погляду підтримки стрункості. У пшеничну кашу також присутні вітаміни A і E, що поліпшують зовнішній вигляд шкіри і благотворно впливають на зір.

 Каша - проста їжа, запорука краси і здоров'я!
 • Пшоняна каша
Пшоняна каша - одна з самих старовинних каш, готується із зерна проса. Ця каша поставляє в організм багато корисних речовин - залізо, фтор, магній, марганець, кремній. Є в ній вітаміни групи B, вітамін А, PP, клітковина, корисні амінокислоти. Речовини, що містяться в пшоняної крупі, мають здатність зв'язувати і виводити іони важких металів. Пшоняна каша позитивним чином позначається на роботі травної системи і є в цьому плані дієтичним продуктом. Енергетична цінність пшоняної каші досить велика, але це не заважає використовувати її в меню худнуть - за рахунок зниження рівня холестерину в крові, очищення судин, сповільнюється відкладення жиру в тканинах, що позитивно позначається на процесі схуднення

• Кукурудзяна каша
Кукурудзяна каша вариться з роздробленої кукурудзяної крупи. Крім прекрасного смаку кукурудзяна каша має безліч корисних властивостей. Корисні властивості кукурудзяної каші обумовлені наявністю вітамінів групи B, E, A, C, PP, а також присутністю заліза, калію, магнію та інших. Є в кукурудзі вітамін К (властивий в основному зелені) - жиророзчинний вітамін, який відіграє важливу роль у процесі згортання крові. Регулярний прийом її в їжу нормалізує діяльність системи травлення, сприяє очищенню шлунка і кишечника. А ось енергетична цінність кукурудзяної каші не велика, і тому вона займає перші позиції серед інших дієтичних каш, дієтологи радять включати в меню кукурудзяну кашу з метою скинути вагу.

• Перлова каша
Всім відома перлова крупа є нічим іншим, як обробленим зерном ячменю .  На Русі «перлами» називали перли, і якщо врахувати унікальний вітамінний склад цього злаку, перловка цілком виправдовує звання «перлини» .  Є в ній вітаміни групи В, а також вітаміни А, Е, D .  У перлової крупі дуже багато мікроелементів - залізо, кальцій, мідь, йод, дуже багато (в порівнянні з іншими злаками) фосфору .  Ще одна перевага перлової крупи - наявність лізину, амінокислоти, яка має противірусну дію, підтримує життєвий тонус, зберігає здоровим серце і активно бере участь у виробленні колагену, який, як відомо, робить шкіру гладкою і пружною .  Ну а, крім того, каша з перловки відмінно підходить бажаючим схуднути, оскільки малокалорійні .  Так, щоб приготувати смачну кашу з перловки, потрібно повозитися (замочити крупу на кілька годин, довго варити), але хіба краса і стрункість не стоять таких «жертв»?

• Ячна каша
  Ще одна каша з ячмінного зерна, м'якша, ніж перлова, а по користі цілком з нею порівнянна. Ячна каша має у своєму складі велику кількість вітамінів, серед яких вітаміни A, B, D, Е, PP., Мікроелементи, в тому числі велика кількість фосфору. Наявність у складі ячної каші ударної дози клітковини робить її головним помічником у відновленні нормальної роботи шлунку і кишечника.

Косметика з каші
В принципі, будь-яку свіжозвареним і ще теплу кашу можна вже використовувати як маски, наклавши її рясним шаром на обличчя, і змив теплою водою через 15-20 хвилин. Додаючи різні компоненти - мед, молоко, кисломолочні продукти, фрукти або фруктові соки - ми можемо надати маскам з каш різні додаткові властивості або посилити вже властиві їм: відбілюючі, пом'якшувальні, зволожуючі, живильні, підтягують і т.д.

Коли каша на шкоду фігурі!
Чи можна набрати зайву вагу, якщо включати в раціон каші? Так, звичайно можна, якщо є їх в непомірному кількості! Адже поправляємось ми в основному не тому, що їмо не ті продукти, а з причини того, що кількість з'їдених калорій перевищує витрати енергії.

Якщо судити по таблиці калорійності каш (саме каш, а не крупи!), Самої низькокалорійної буде зварена на воді рисова каша (117 ккал на 150 гр. Каші), приблизно така ж калорійність у кукурудзяної каші, потім йде вівсяна на воді (132 ккал ), гречана в'язка на воді (135 ккал), потім слідують пшенична, перлова, ячна, пшоняна. Слід пам'ятати, розсипчасті каші більш калорійні, ніж в'язкі. Зварені на молоці калорийнее, ніж каші на воді, ну а якщо кашу рясно заправити олією, то потрібно і калорійність масла враховувати, визначаючи свій денний раціон.

Важко виділити з каш найкориснішу, але за сумою якостей, і медики, і дієтологи найкориснішою серед каш все-таки вважають гречану. Друге місце поділили між собою вівсянка і ячна кашею. І на третьому місці - рис.

Без сумніву, всі каші корисні, кожна по-своєму, не бійтеся включати їх своє меню, але враховуйте, що все ж харчування має бути різноманітним і збалансованим, тому що залишайте місце і для інших корисних продуктів.
Автор: Ольга Травлеева