Домашній йогурт: робимо самі!
 Причин почати робити домашній йогурт - скільки завгодно. Це консерванти і цукор, що містяться в покупному йогурті. Це можливі алергії у дітей. Штучні фарбники та ароматизатори ... Загалом, слід спробувати зробити безпечний продукт. Але доведеться постаратися. А допоможуть у цьому наші практичні поради.

Для початку питання: Ви їсте йогурт? Я, наприклад, не в захваті від того, що продається в супермаркетах. Як правило, це досить рідкі субстанції з сильними фруктовими смаками. Звичайно, хочеться чогось більш натурального. «Купуйте йогурт без добавок» - скажете мені ви. Так, спробувала, смак не сподобався. Але знову переходити на йогурти яскраво-малинового або персикового кольорів не хотілося. Тому, якщо ви поки не зважилися робити йогурт самостійно, але хочете себе максимально убезпечити від штучних добавок і барвників, раджу не відмовлятися від покупних йогуртів без добавок. Їх смак можна «розфарбувати» за допомогою щіпки ванілі, натуральних заморожених ягід або натурального сиропу власного приготування. Це буде першим вашим кроком до натурального йогурту, після якого ви точно зрозумієте, що бажаєте споживати тільки природний продукт.

Чому потрібен домашній йогурт?
Дійсно, на його приготування піде багато часу і це не так просто. До того ж, є сумніви, що він буде «працювати», а вже словосполучення «зростаючі бактерії» і зовсім страшить. Але я спробую розвіяти всі ці побоювання і страхи. Ось плюси домашнього йогурту:
+ Є деяка економія коштів, хоча я на перше місце ніколи не ставлю цей принцип. Але факт у тому, що домашній йогурт дешевше покупного.
+ Основна причина - це, звичайно, натуральність. Я відповідаю за інгредієнти домашнього йогурту. І справа не тільки в тому, що ми їмо. Йогуртові рецепти для обличчя та волосся досить дієві, але не хочеться класти собі на обличчя продукт, який виробляється мільйонними тиражами на великому виробництві.
+ Ніяких відходів у вигляді порожніх пластикових контейнерів від йогурту, забруднюють навколишнє середовище.
+ В кожній чашці покупного йогурту міститься близько 45 гр. цукру, в літрі домашньому йогурті цукру не більше 10-12 гр. Споживання цукру знижується значно!
Продовжуємо?

Скільки часу все це займе?
Вашої активної участі потрібно близько 15 хвилин, але годину-півтори йогурт буде готуватися сам, без вас, хоча присутність ваше буде потрібно.

Основні етапи
- Нагрівання молока для стерилізації (до 85 градусів).
- Охолодження (до 38-49 градусів).
- Додавання «сироватки».
- Ще 4-24 години йогурт доходить до готовності (при теплій температурі), інкубаційний період.

Що потрібно:
- Чисті скляні банки
- Молоко. В принципі, підходить будь-яке, але я використовую органічне, купую на ринку. Проте якщо немає такої можливості, хоча б переконайтеся, що магазинне молоко не ультра-пастеризоване і не знежирене.
- Термометр, якщо є.
- Велика каструля або високий таз, де ви будете нагрівати банки.
- 2 столові ложки простого йогурту на кожен літр молока. Він буде працювати як сироватка. Йогурт повинен бути свіжий, мати маркування «з живими і активними культурами», які допомагають роботі кишечника. Звичайно, без будь-яких домішок і добавок.
- Годинник.
- Рушник.

Крок 1.   Готуємо банки. Вони повинні бути абсолютно сухими та чистими. Якщо дуже педантичні, можете обдати банки окропом, щоб бути впевненими в їх чистоті.

Крок 2.   Покладіть рушник на дно великої каструлі. На нього - чисті сухі банки. У банки розлийте молоко, не доходячи до верху приблизно 2-3 см. Акуратно заповніть простір великої каструлі водою, щоб вода не потрапила в банки.

Крок 3.   Доведіть молоко в банках до початку кипіння, коли почнуть утворюватися бульбашки.

 Домашній йогурт: робимо самі!


Крок 4.   Покладіть в киплячу воду термометр і ложку для перемішування. Кількох хвилин достатньо - і вони стерилізовані (ложка вам знадобиться пізніше, а термометр зараз). Тепер зробіть вогонь середньої інтенсивності або нижчою, але щоб нуртування тривало. Помістіть термометр в одну з баночок з молоком, коли температура буде +85 градусів, пора вимикати вогонь і накривати банки кришками. Якщо немає термометра - не біда. Слідкуйте, коли з'являється пінка, це знак, що молоко вже потрібної температури. Зніміть пінку, вимкніть вогонь і закрийте банки кришками.

Крок 5.   Треба охолодити банки. Не раджу ставити в холодильник, це підвищить в ньому температуру, що не дуже добре для інших продуктів. Можна охолоджувати в ємності з льодом, у ванні з холодною водою, а якщо на вулиці зима - то в холодному погребі чи на балконі. Нам треба охолодити молоко до 38-49 градусів. Я роблю так: накриваю всю каструлю з банками рушником і виношу в холодний коридор (благо, живу у власному будинку).

Ваша мета - отримати молоко температурою приблизно 38-39 градусів, тому що інкубація відбувається між 37 і 49 градусами (якщо молоко буде занадто гарячим, понад 50 градусів, бактерії в ньому помруть). 38 градусів - оптимально в будь-якому випадку. Якщо немає термометра, то по відчуттях ось така карта: на прохолодному підвіконні молоко остигає до цієї температури приблизно за 90 хвилин, в раковині в холодною водою - за 20 хвилин. Якщо ви занадто охолодіть молоко, вам потрібно буде знову його підігріти.

Крок 6.   Додаємо «сироватку». На кожен літр молока - 2 столові ложки звичайного йогурту, він і буде виконувати роль своєрідної сироватки, яка запустить механізм розмноження потрібних бактерій. Чистою ложкою додаємо в банки, обережно перемішуємо. Більше йогурту класти не потрібно, пам'ятайте, ви маєте справу з живими організмами, і молоко буде занадто «перенаселено» цими організмами, вони будуть заважати один одному розвиватися.

Крок 7.   Знову накрийте банки кришками. Тепер потрібно якомога довше зберегти банки теплими. Краще обернути теплою ковдрою, рушником, в декілька шарів, це допоможе довше зберегти тепло. Подбайте і про те, щоб банки були поміщені в тепле місце, найкраще - залишити їх на кухні, на верхніх полицях, там завжди тепло. Деякі радять тримати банки на водяній бані, тоді потрібно буде постійно стежити, щоб навколо банок вода не остигала, перепад температур впливає згубно для потрібних нам живих бактерій.

Крок 8.   Інкубація може тривати від 4 до 24 годин. Чим коротший період, тим солодшим виходить йогурт. Чим довше - тим більше терпким. Низькі температури також роблять йогурт солодким, а високі - терпким. Мені найбільше подобається смак, коли йогурт інкубується в теплі від 4 до 8:00. Шість годин - найсмачніший, вісім теж ще смачний, але шестеро все-таки мені подобається найбільше. Хоча цей показник вибирати вам. 24 години - зовсім не сподобалося, як і 16, але це тільки моя особиста думка. Хоча після 24 годин йогурт був досить густий, це сподобалося.

 Домашній йогурт: робимо самі!
Так виглядає домашній йогурт після інкубації, жовтуватий колір і трохи сироватки зверху. Її можна буде злити, вона стане в нагоді на наступний раз, коли ви будете робити нову порцію йогурту.


 Домашній йогурт: робимо самі!
Зліва - 8-годинний йогурт, а праворуч - 16-годинний (густішою, як бачите).


Крок 9.   Ставимо банки в холодильник. Йогурт помітно загусне, коли охолоне. Краще кілька разів його струснути після охолодження для однорідної консистенції. Йогурт готовий!

 Домашній йогурт: робимо самі!


Не забудьте залишити кілька столових ложок готового йогурту на майбутню закваску, це буде ваша «сироватка». Якщо йогурт починає виходити рідкуватим, купите в магазині нову «сироватку». Я купую раз на 2 тижні.

Домашній йогурт можна використовувати і як покупної (тобто, їсти вранці, з додаванням фруктів або прянощів), а також він може з легкістю замінити в рецептах сметану (стати заправкою для салатів, додавати в супи). Я люблю свій домашній йогурт з ваніллю. На літр 1 чайна ложка ванілі і чверть чайної ложки цукру. Можете додавати домашній йогурт в тісто для випічки (печиво або млинці).
Автор: Юлія Шестакова


 Робимо самі: кокосове масло для тіла
 Про достоїнства хорошого масла для тіла можна говорити дуже багато. Хтось користується покупними засобами, але самий натуральний варіант - це, звичайно, органічний продукт.

Порівняйте результати від застосування покупного лосьйону (або масла для тіла) і звичайного масла (мигдального, жожоба, кокосового, оливкової), і ви зі мною погодитеся. Покупної продукт хоч і красиво упакований, і пахне чудово, але його дія в рази слабкіше, ніж живого натурального продукту. Це перевірили на собі багато. Ось чому популярність саморобних і простих рецептів для шкіри і волосся тільки зростає. Жінки бачать різницю!

Що стосується сьогоднішнього досвіду, то я спробую приготувати кокосове масло для тіла .

Надихнуло мене кокосове масло для тіла від мого улюбленого Body Shop.

 Робимо самі: кокосове масло для тіла


Це один з найкращих продуктів в сегменті продуктів для тіла, тому, якщо у вас є можливість купувати The Body Shop Coconut Body Butter, то купуйте - хороший натуральний і якісний продукт.

Але Росія велика, і не скрізь жінкам доступні всі світові бренди, а красивими і молодими хочеться бути незважаючи ні на що. Тому на допомогу приходить Homemade косметика. І, як кажуть шахісти, приходить «і виграє».

Крок 1.   Суха стружка кокоса продається в багатьох магазинах і супермаркетах. Зазвичай цю стружку використовують в кулінарії. А секрет в тому, що це - живий кокос. Тільки підсушений. Значить, досить його наповнити водою і він знову матиме всі властивості м'якоті кокоса. Отже, наш перший крок - це взяти три столові ложки стружки кокоса.

 Робимо самі: кокосове масло для тіла


Крок 2.   Кокосову стружку (3 ст.л.) заливаємо водою. Води має бути достатньо, щоб вона покривала стружку, але не дуже багато. Добре перемішайте.

 Робимо самі: кокосове масло для тіла


Крок 3.   Поставте суміш на вогонь, доведіть до кипіння і тримайте на середньому вогні ще п'ять хвилин, постійно помішуючи.

 Робимо самі: кокосове масло для тіла


Крок 4.   Після цього візьміть чисту посудину і вилийте в неї готову суміш через ситечко (або через кілька шарів марлі).

 Робимо самі: кокосове масло для тіла


Крок 5.   Видавіть в посудину всю рідину, яка вийшла. Можна допомагати собі ложкою.

 Робимо самі: кокосове масло для тіла


Крок 6.   У рідині з-під кокоса - все найцінніше для нас. Тому можна скористатися й звичайним сільським способом, яким ми вичавлюємо сік ягід, наприклад. Загортаємо кокосову масу в бавовняну тканину і віджимаємо над посудиною.

 Робимо самі: кокосове масло для тіла


Крок 7.   Посудину з рідким кокосовим вмістом кладемо в холодильник. Через якийсь час ви побачите таку картину: зверху утворилася плівочка, а знизу залишається рідину.

 Робимо самі: кокосове масло для тіла


Це і є шуканий продукт! Не віриться?

Те, що зверху - це наше масло для тіла. Обережно знімаємо цю плівку ложкою і вкладаємо в приготовлену баночку з-під крему. Але й отриману рідина не будемо викидати. Це буде корисна для шкіри кокосова вода. Її ми переллємо в пляшечку з наконечником у вигляді спрею і будемо розпорошувати по тілу.

 Робимо самі: кокосове масло для тіла


Кокосова олія буде зберігатися в холодильнику 2 тижні, а кокосова вода (теж в холодильнику) - не довше одного тижня.

Кокосове масло я використовую як бальзаму для губ, крему для рук, зволожуючого крему для ліктів і колін, а також для всього тіла (рази два в тиждень). Є маса рецептів для волосся, напевно, ви їх знайдете у великій кількості. Для них можна використовувати кокосове масло.

Кокосову воду я використовую для зволоження шкіри, коли виходжу з ванни або душу. Перед миттям голови скроплюю волосся кокосової водою, чекаю 10-15 хвилин, потім мою голову.

Крім величезного числа корисностей, кокосове масло дарує неймовірно приємний і апетитний аромат. Чого не скажеш про інших оліях, наприклад, про таких як рапсове або оливкове, вони потребують отдушках. Так що, дуже раджу кокосове масло для тіла. А зробити його дуже просто, ви переконалися!
Автор: Ваша Тамара Василівна