|
Спочатку я зробила такий браслет ляльці своїй племінниці, потім самій дівчинці, а після і собі зважилася. Доросла тітка і з Фенечкой? - Запитаєте ви. Ви знаєте, плетені браслети виглядають цілком гідно. Але якщо сумніваєтеся, сплетіть поки таку річ знайомої дівчинці, вона буде дуже рада.
Ідея №1. Браслет «Риб'ячий хвіст»
Пам'ятаєте, як плести кіску «риб'ячий хвіст»? Використовуйте цей прийом, тільки замість тонких прядок волосся будуть кольорові нитки для вишивки. Колір обираєте ви самі. Можна спрацювати на контрастах, а можна зробити ефект градієнтної розтяжки кольору.
1.
Візьміть нитки муліне різного кольору довжиною 1 метр кожна. Тут 5 кольорів, в цілому 15 ниток. Складіть все нитки в два рази і на кінці зав'яжіть петлю (як на фото).
2.
Розділіть нитки на дві частини. З кожного боку по три нитки кожного кольору. Чи не перемішуйте кольору, нитки одного кольору повинні бути поруч. Починайте плести кіску. Візьміть три нитки одного кольору (тут - помаранчевий) зліва і перекиньте на іншу сторону (на праву половину ниток).
3.
Візьміть цей же колір, але з іншого боку (праворуч) і перекиньте наліво. Повторюйте так по черзі з усіма кольорами. Щоб малюнок «читався» дотримуйтесь черговість квітів і перетинайте їх як би дзеркально. Тримайте косичку щільно, щоб вона не розплітати в процесі роботи.
4.
Продовжуйте плести, поки не досягнете бажаної довжини. На кінці зав'яжіть вузол. Кінчики рівно підстрижіть. На кожен кінець можна пристосувати фурнітуру у вигляді застібки (які зазвичай використовуються для кольє і намист), можна придумати інші ідеї: гачок з канцелярської скріпки, звичайна шпилька та ін.
Стильна штучка готова. Дуже красиво виглядають такі браслети, коли їх кілька відразу.
Ідея №2. Плетений браслет
Ви можете зробити цікаву тасьму з ниток муліне і використовувати її як браслета. Потрібно тільки навчитися плести узор нитками. Давайте вчитися. Буде потрібно три кольори ниток муліне (товстих).
1.
Відріжте 72 см в довжину кожну нитку. Складіть всі три нитки разом навпіл і зав'яжіть петлю. Прикріпіть петлю (наприклад, шпилькою на подушку або скотчем до столу), щоб було зручно плести.
2.
Розподіліть нитки по порядку. Колір, який повинен бути в центрі - перемістіть в центр, і далі в дзеркальному порядку за два кольори з кожного боку. Зробіть один вузол між двома центральними нитками.
3.
Праву нитку з центрального кольору переміщайте вправо, по черзі зав'язуючи вузли між правою центральної і правими нитками іншого кольору.
4.
Те ж саме зробіть з лівої центральної нитки з двома іншими лівими. Має вийти ось що - картинка праворуч.
5.
Зауважте ще три вузла. Між тими нитками, які утворилися в центрі, а потім між двома центральними та наступними від центру. Червоні нитки не задіюються! І завершите ще одним вузлом між центральними двома нитками.
6.
Далі завершуємо «ромб». Для цього червоним кольором (крайніми нитками зліва і справа), робимо по два вузли на кожної нитки іншого кольору. Тобто два вузли навколо жовтої нитки і два вузли навколо зеленої. Нитки зійдуться в центрі і зробіть один вузол між ними (на фото праворуч - те, що у вас повинно вийти).
7.
З бічних ниток зробіть по два вузли справа і зліва. Далі знову починаємо плести ромби (як це було спочатку). Плетемо ромби тієї довжини, який нам потрібно.
Ви зробили це!
Якщо ви зрозуміли принцип плетіння, то вам не складе труднощів зробити плетені браслети не тільки з ромбами, але і з «ялинками» і «драбинками».
Фото: honestlywtf.com, stripesandsequins.com, фото автора
|
Трикотаж - річ хороша, але іноді традиційні речі набридають. Хочеться чогось нового. Наприклад, не в'язаний шарф, а зшитий з трикотажного полотна, вовни або мереживної тканини ... Спробуємо?
1. З старого светра
Складність - супер-просто!
У вас є старий светр? Тоді потрібно викроїти з нього смугу розміром приблизно 20 х 70 см. Обробіть краю (можна вручну підшити). Це вже шарф, тільки короткий, і щоб він тримався, потрібна застібка. Далі можна діяти кількома способами: 1) пришити справжні гудзики і зробити петлі, 2) пришити декоративні гудзики, а застібку зробити потаємну (липучка або гачок), як на фото.
Фото: iammommahearmeroar.net
2. З футболки
Складність - просто
Трикотажне полотно з футболки дозволяє робити красиві і якісні речі. Наприклад, як цей шарф в стилі речей від Ерве Леже. Обробка швів не завжди потрібно, це певний плюс. Спочатку робимо дві смуги розміром 16 х 200 см. Можна використовувати плечові шви, якщо будете викроювати з футболки. Це будуть дві сторони шарфа. Потім 28 маленьких смужок розміром 2 х 16 см. По 7 на кожен край шарфа.
Пришиваємо по сім коротких смужок на кожен край шарфа, на рівних відстанях один від одного, паралельно, максимально рівно. Прострочуємо по центру кожну смужку.
Зшиваємо широкі смуги шарфа строчкою по краю, шви не обробляємо, розгладжуємо. Оригінальний шарфик готовий!
Фото: makeit-loveit.com
3. З градієнтним фарбуванням
Складність - просто
І знову футболка! Прошу, не викидайте футболки, на ганчірки знайдеться щось інше, а трикотажне полотно футболки - це такий простір для творчості! Беремо барвник для тканини і офарблюємо футболку градієнтом. Існує кілька способів, як це зробити. Найпростіший - фарбувати в кілька етапів. Спочатку всю матерію в один тон, потім частина - ще в один шар фарби, потім ще і ще. У результаті виходить забарвлення-градієнт, або з розтяжкою кольору, як ще її називають.
З отриманої пофарбованої футболки вирізаємо широке полотно-трубу. Далі потрібно просто потягнути трубу, щоб обсипалися зайві нитки з краю і труба прийняла потрібну форму. Все готово!
Фото: rebekahgough.blogspot.com
4. Дизайнерський шарф
Складність - супер-просто!
Не потрібно купувати тканину для цього шарфика, використовуйте старий одяг. Треба нарізати з трикотажного полотна (та ж футболка, тільки однієї буде мало) однакові квадрати розміром приблизно 10 х 10 см. Всього - 64 квадрата.
Потім потрібен всього один шов по складеним внахлест в одну лінію квадратах. І шарфик зроблений!
Фото: cutoutandkeep.net
5. Мереживний шарф
Складність - просто
Пам'ятайте героїню Вів'єн Лі з «Віднесених вітром»? Що вона зробила, коли їй потрібно було нове плаття? Пошила його з гардини. Так і тут - цей стильний шарфик можна зшити з тюлевої тканини, або з гіпюру. Тканини потрібно всього одна смуга розміром 30 х 270 см. Довжина готового шарфа буде в 2 або 3 рази менше, все залежить від частоти складок, які ви зробите. З готового полотна вам треба зробити дві збірки. Можна зробити шляхом шнурівки (як на фото), або зробивши сходинку з широким стібком, яку потім зібрати. Можна і пришивши тонку гумку. Як повинно вийти - дивіться на фото.
Часу на роботу - не більше півгодини.
Фото: abeautifulmess.typepad.com
6. Стильна обробка
Складність - нормально
Є ще одна прекрасна ідея. Зробити для шарфа довгі китиці. Потрібен шарф з вовни (тканини) з обробленими краями. Зробимо шкіряні кисті. Потрібно нарізати смужки зі шкіри, шкірозамінника або тканини під шкіру, шириною не більше 1 см. Кількість смужок залежить від того, скільки у вас матеріалу. Їх можна розмістити часто, а можна рідко. Довжина кожної смужки - 50-60 см, ми їх будемо складати вдвічі, тому довжина кистей - до 30 см. Далі все просто: потрібні отвори, в які закріплюємо шкіряні смужки, як показано на фото.
Фото: lemmemakeit.blogspot.com
|
|
|
|
|
|