|
Сказати по-чесному, я вже багато років не купую собі креми. А знаєте, чому? Тому, що в свій час, порахувавши, яку суму грошей я витратила на абсолютно даремні «силіконові» емульсії з різними чарівними ароматами (від Chanel, від Payot, від Shiseido та інших чудових косметичних брендів), і прочитавши дуже серйозні дослідження однієї американської наукової лабораторії про те, скільки ж точно міститься в кремі компонентів емульсії (силікони, масла, емульгатори, вода), а скільки реально активних і діючих речовин, мені стало дуже сумно. Активні речовини становили навіть менший відсоток, ніж консерванти та віддушки. А це називається «в сліді», тобто, 0, 05 і менше відсотка від загального обсягу.
І з того самого моменту, я почала посилено вивчати властивості різних рослин, масел (рослинних і ефірних), а також різних екстрактів і активних компонентів. Ще через якийсь час, я спробувала приготувати свій перший крем. І це виявилося легше, і в сто разів цікавіше, ніж дійти до магазину і потонути в незнайомих назвах і в байдужих загальних фразах консультантів «ні про що».
Ах, якби я могла в одній фразі описати, наскільки свої креми відрізняються від покупних! Пропоную вам хоча б один раз в житті це зробити, і самим зрозуміти, що ж це за диво - домашня косметика ручної роботи!
Отже, сьогодні я приготувала для себе легкий кремік для жирної шкіри, схильної до акне.
Починаємо майстер-клас!
Що я взяла: масло абрикосових кісточок, масло макадамії, емульгатор NeemWax, і активні компоненти: Біолін, Софольянс, Концентрат дріжджів і Д-пантенол.
Трохи про компоненти:
Масло абрикосових кісточок - це масло дуже ніжне і чудово вбирається в шкіру. А найголовніше, воно має високий вміст натуральних вітамінів А і Е, і містить ненасичені жирні кислоти, які відновлюють ліпідний бар'єр шкіри. Це масло чудово пом'якшує шкіру, і має живильні і зволожуючі властивості для зрілої і чутливої шкіри, а також для шкіри, схильної до запалень.
Масло макадамії - завдяки своєму складу жирних кислот родинно липидному шару людської шкіри, завдяки чому рятує її від зневоднення. Це масло не створює окклюзівном плівку на шкірі, швидко вбирається, тим самим підходить для жирної шкіри з висипом хворобою. А для мого віку у макадамії є ще дуже важлива якість - воно збільшує мікроциркуляцію лімфи, перешкоджає виникненню набряків.
Емульгатор NeemWax - це речовина, яка «зв'яже» наші жирні олії з водною частиною, і перетворить власне дві різні субстанції в одну приголомшливу легку емульсію. Але найважливіше - це «зелений» емульгатор (не за кольором, звичайно, а по натуральності!). Він отриманий методом фракціонування масла дерева ним - відомого з давніх часів в аюрведичній медицині, як антибактеріальний і сильне протизапальний засіб для шкіри. Таким чином, це не просто стандартний емульгатор, а справжнє діюча речовина для жирної шкіри.
Компоненти Біолін і Софольянс - це пребіотик і пробіотик для шкіри. Вона також, як і весь наш організм, містить мікрофлору, яка буває корисною, а буває і патогенної. Через останньої-то і відбуваються запальні процеси.
Біолін - натуральний активний компонент, отриманий з кореня цикорію і цукрового буряка, який регулює баланс мікрофлори на нашої шкіри (це своєрідний «Хілак Форте» для шкіри). А Софольянс - це шкірний пробіотик, комбінація гликолипидов, отримана шляхом ферментації бактерії Candida Bombicola. Цей компонент надає потужний антимікробну і протизапальну дію на патогенні мікроорганізми, які викликають окислювальні деструкції наших клітин шкіри. Хочу тут же відзначити, що цей компонент давно використовується в японській косметиці анти-акне, а також у засобах для жирної шкіри від Korres, SwissTEC і Bioderma.
Концентрат дріжджів - багато хто з нас вже давно знаю про дріжджі, і про їх приголомшливі властивості з відновлення шкіри і волосся, і багато хто приймає дріжджі всередину щодня. Для зовнішнього застосування теж є засіб - концентрат дріжджів, який ми додаємо в кінці приготування крему. Що ж у ньому корисного? А ось що: пивні дріжджі (Saccharomyces Cerevisiae) містять високоякісний білок, вуглеводи, ферменти і такі важливі для шкіри вітаміни, як В1, В2, В3 (ніацин), біотин, дефіцитні тіамін і рибофлавін, які прискорюють регенерацію і покращують стан шкіри. У моєї шкіри дріжджі знімають запалення і справляються з висипом вугрів. Я також купую дріжджі для вживання всередину, і щодня приймаю - це необхідний крок назустріч красі та здоров'ю шкіри.
Ну, і наостанок, улюблений і універсальний Д-пантенол, який завжди заспокоює і відновлює шкіру.
Рецепт "Легкий крем для жирної шкіри із запаленнями і акнє"
Жирна фаза (А)
Масло абрикосових кісточок - 5 мл;
Масло макадамії - 5 мл;
NeemWax (емульгатор) - 4 грами.
Водна фаза (B)
Вода очищена - 35 мл;
Біолін - 1 грам.
Активна фаза (С)
Софольянс - 10 крапель;
Концентрат дріжджів - 20 крапель;
Д-пантенол - 10 крапель;
Консервант феноксіетанол - 20 крапель і / або 1 мл.
А це наші "інструменти" (міксер для вершків і скляні стаканчики) і баночка для майбутнього крему (я все ретельно протерла спиртом для стерилізації).
Починаємо процес.
Спочатку в нашу воду додаємо Біолін, він швидко там розчиняється. Потім, беремо два вогнетривкі скляні ємності, в одну наливаємо наші жирні олії з Фази А і висипаємо емульгатор, в іншу - виливаємо нашу воду з Біоліном. Ставимо їх обох грітися на водяній бані до того моменту, коли крупіночкі емульгатора розплавляться в маслах.
Ось я приготувала срібну ложечку для помішування.
потім, можна побачити, як, у міру нагріву, плавиться емульгатор
Як тільки емульгатор розплавився і перетворився на білуваті рідкі бульбашки, виливаємо рідину з Фази У в наші жирні олії з емульгатором (Фаза А), і починаємо заважати міксером для вершків. Так, емульсію витягуємо з плити, і змішуємо вже на столі. (Можна періодично ставити в холодильник на півхвилинки для якнайшвидшого остигання).
Після двох хвилин розмішування виглядає так:
І, після 5-7 хвилин, виходить вже готова емульсія, ось така:
Потім, починаємо додавати компоненти активної фази С, вони завжди додаються в кінці приготування, в теплу, остигнула емульсію.
І також, додаємо дуже м'який консервант феноксіетанол, який застосовується в дитячій косметиці, і який буде перешкоджати розмноженню бактерій і грибів в нашому кремі.
Між кожним активом - також заважаємо міксером, і в результаті у нас вийшов ось такий біленький повітряний кремік:
Далі - просто перекладаємо наше диво в скляний або аллюмінієвую баночку, і -вуаля! Ваша шкіра сьогодні буде просто щаслива!
Фото автора.
Автор: SmartCasual
Джерело: Relook.ru
|
|
|
|
|
|
|