Вітамін Е - інгредієнт must-have в косметиці
 Вітамін Е - воістину зоряна складова для більшості засобів по догляду за шкірою! Широко відомі його здатності боротися з вільними радикалами, а також натуральність його походження. Ці факти зробили його дуже популярним інгредієнтом в кремах і сироватках для обличчя. Але чи все ми знаємо про дію вітаміну Е?

Що таке вітамін Е
Вітамін Е відноситься до групи жиророзчинних сполук, в природному вигляді він виробляється шкірою, є також у багатьох продуктах, таких як маргарин, зелені та жовті овочі, горіхи, м'ясо, зернові, рослинне масло і деякі молочні продукти. Нам слід знати, що в число з'єднань вітаміну Е входять такі як альфа-, бета-, дельта- і гамма токофероли, а також альфа-, бета-, дельта- і гамма токотрієноли. Вони можуть бути отримані як природним шляхом (з рослинної олії), так і синтетичним шляхом в лабораторних умовах.

Щоб дізнатися точне походження цих інгредієнтів, слід дивитися на маркування. Якщо перед назвою стоїть буква D (наприклад, D-альфа-токоферол), то це означає природне походження. Приставка DL означає синтетичне виробництво. Обидва види з'єднань «працюють» успішно зі шкірою, але відмічено, що інгредієнти, отримані з природи, діють більш ефективно.

Антиоксидантні властивості вітаміну Е
Вітамін Е - потужний антиоксидант, що допомагає боротися з вільними радикалами. Вільні радикали викликаються кількома факторами: порушеним обміном речовин, забрудненим навколишнім середовищем, ультрафіолетовим випромінюванням. Це молекули кисню, кото втратили електрони і їм потрібно якнайшвидше їх заповнити, що вони і роблять, «нападаючи» на сусідні молекули. Інші молекула в результаті стають вільними радикалами, і вони теж шукають відсутній електрон, відбувається ланцюгова реакція. Це призводить до хаосу і дисбалансу в стані шкіри, як результат - до передчасного старіння. А вітамін Е здатний розірвати це ланцюговий процес.

Незважаючи на те, що вітамін Е в природному вигляді присутня в шкірі, його запаси виснажуються, коли ми перебуваємо на сонці, а також з віком. Тому нашій шкірі так необхідно постійно підтримувати присутність вітаміну Е в шкірі.

Вчені вважаю, що не має значення, який тип вітаміну Е ви використовуєте: токофероли або токотрієноли. Обидва ефективні в антиоксидантном застосуванні. Хоча і є дослідження про більшої ефективності токотрієноли, але воно було проведене на тваринах і досліджувалося тільки застосування всередину, а не на шкіру.

Ще одна перевага вітаміну Е - протизапальну дію. Він заспокоює роздратування, допомагаючи підтримувати шкіру у хорошому стані. Адже будь-які роздратування - це маленький «цеглинка» до передчасного старіння шкіри, тому вітамін Е ще і таким способом зупиняє вікові процеси.

 Вітамін Е - інгредієнт must-have в косметиці
Більшість брендів мають креми або цілі лінії засобів з вітаміном Е. Лінія VitaminE від Body Shop.


Вітамін Е і захист від сонця
Доведено, що застосування токоферолу на тварин забезпечувало захист від UV-променів. Крім цього, вітамін Е зменшує ймовірність сонячних опіків і збільшує ефективність активних інгредієнтів, що використовуються в сонцезахисних кремах.

Найкраще вітамін е здатний захистити від сонця в поєднанні з вітаміном С. Але не думайте, що варто викинути сонцезахисний крем і користуватися тільки вітамінами Е і С. Вітамін Е - не є сонцезахисним засобом, він не працює як сонцезахисний крем, він лише повинен входити до його складу! Можна спеціально додавати його в свій сонцезахисний крем.

Вітамін Е і зволоження
Крім перерахованих дій, вітамін Е (а зокрема, альфа- токоферолу ацетат) є зволожуючим інгредієнтом. Він посилює природний захисний бар'єр шкіри, знижує втрати вологи. Протягом декількох годин шкіра виглядає м'якою і гладкою.

 Вітамін Е - інгредієнт must-have в косметиці
Вітаміном Е збагачуються і тональні засоби, і інша декоративна косметика


Вітамін Е - консервант
Хороша новина: вітамін Е часто використовується як консервант в різних косметичних продуктах, особливо природного, органічного походження. Він може запобігати зміна продукту під дією світла, тому його часто кладуть у прозорі паковання. Якщо ви бачите вітамін Е в списку інгредієнтів в кінці списку, то це найчастіше означає, що він якраз використовується тут як консервант, в невеликих кількостях. Однак є й погана новина. Якщо вітамін Е використовується тільки як консервант, то це мізерно малі концентрації, які ніяк не допоможуть у антиоксидантном або сонцезахисному дії.

Вітамін Е і прищі
Багато хто вважає, що вітамін Е допомагає при лікуванні прищів. Але, на жаль, немає ніяких доказів цьому в сучасній косметології. Навпаки, є дослідження, згідно якому вітамін Е не тільки не допомагає при прищах, але може і нашкодити. У 90% випадків застосування вітаміну Е або ніяк не впливає на ситуацію з прищами, або помічається погіршення стану шкіри.

Побічні ефекти від застосування вітаміну Е
Незважаючи на те, що вітамін Е має багато показань до застосування в косметиці, не варто думати, що він не робить ніяких побічних дії. Як і всі інгредієнти, що входять до складу косметики, незалежно від їх походження, при місцевому застосуванні можуть викликати такі шкірні реакції як алергія, контактний дерматит, кропив'янка. Якщо ви помітили таку реакцію від вашого засобу з вітаміном Е, слід припинити його застосування. Користі від «такого» вітаміну Е не буде.

Однак вірно і те, що для переважної більшості людей все-таки вітамін Е болше корисний, ніж шкідливий. І проблем від нього не буде. У вас є крем з вітаміном Е? Перевірте. А якщо ні - можливо, є привід купити новинку?
Автор: Ольга Ларсен


 Косметика anti-age: рятує вона шкіру від старіння?
 «Всі люди хочуть жити довго, але ніхто не хоче бути старим».
Джонатан Свіфт (1667-1745 рр.)


Прискіпливо розглядаючи в дзеркалі власне обличчя, ми з настороженістю відшукуємо найменші зміни, що вказують, що процес старіння почався. Ось позначилася ледь вловимі промінчики зморшок біля зовнішніх куточків очей, ледве помітні вертикальні рисочки проявилися над верхньою губою, куточки губ трохи опустилися, надаючи особі сумний вираз. Та й чому тут радіти! Невблаганний біг часу вже поставив на, здавалося б, молодому ще обличчі свою печатку!

І тут ми згадуємо про антивікової косметиці! Вчора користуватися нею було ще зарано, а зараз ...? Може вже пізно? Дуже важливо відчути саме цей момент, коли вже не рано і ще не пізно!

Найкраще, звичайно, якщо ви можете проконсультуватися з хорошим косметологом, адже надто раннє застосування антивікових засобів, а також їх неправильний вибір може не поліпшити ситуацію, а навпаки принести чимало шкоди. Фахівець може об'єктивно оцінити стан вашої шкіри, адже комусь кошти anti-age потрібні вже з 30 років, а хтось і в 45 років має пружну молоду шкіру без видимих ​​змін і цілком може обійтися звичайними зволожуючими кремами або навіть домашньої косметикою. Доцільність застосування омолоджуючих засобів визначається не віком, а станом шкіри. Молода шкіра поки ще сама виробляє основну кількість речовин, що підтримують її молодість, і якщо вносити ці речовини у великій кількості з кремами і масками, можна порушити природний процес самооновлення і є ризик постаріти раніше терміну.

Чому старіє шкіра?
Старіння шкіри - процес індивідуальний, на нього впливають і генетичні фактори (великою мірою), і стан внутрішніх органів, і спосіб життя, і екологія навколишнього середовища, і психологічний стан, і багато-багато іншого.

Наука ділить процес старіння шкіри на Хронобіологіческое , Яке безпосередньо залежить від віку, і фотостаріння , Що виникає під дією на шкіру ультрафіолетових променів. Звичайно, в реальному житті найчастіше спостерігається поєднання ознак і хронобіологіческого і фото- старіння. Адже всі ми ходимо під сонцем!

Рано і пізно, в результаті зниження активності фібробластів, втрати еластичності, зниження рівня екстрогенов насиченості, дефіциту корисних речовин, з'являються на шкіри зморшки - спочатку мімічні, а потім і зморшки обвисання, шкіра стоншується, стає блідою і сухою. Якщо шкіра часто відчуває сонячний опік (непомірний загар, робота на відкритому повітрі), то картина старіння дещо інша - шкіра потовщується, стає нерівною, з грубими глибокими зморшками, пігментними плямами.

Що ми можемо протиставити старінню шкіри?
Звичайно профілактику! Щоденний догляд за шкірою, захист її від несприятливих факторів, і, насамперед, від ультрафіолетових променів, повноцінне харчування, достатнє споживання рідини, відмова від куріння і зловживання алкоголем, достатній сон, оптимістичний настрій, - це, мабуть, найголовніше! Ну, і як доповнення - хороша якісна косметика.

 Косметика anti-age: рятує вона шкіру від старіння?
 Що таїться в заповітній баночці
Сучасні косметичні засоби містять безліч компонентів, здатних, якщо не запобігти, то затримати на роки прояви багатьох вікових змін шкіри. Розглянемо деякі з них:

• Антиоксиданти: ретинол   (вітамін А) і токоферол   (вітамін Е) - сприяють зв'язуванню вільних радикалів, нормалізують природні обмінні процеси в шкірі. Ретинол впливає на процеси регенерації в шкірі, поділ клітин шкіри, регулює активність виділення шкірного сала, продукцію меланіну і синтез колагену.

Вітамін С   (аскорбінова кислота, аскорбат) - антиоксидант, незамінний компонент в процесі вироблення колагену, освітлює шкіру.

• Дуже важливий елемент сучасної косметики - коензим Q10 , Виробляється організмом і зустрічається буквально всюди (у всіх органах), з чим пов'язане його друга назва "убіхінон" (від лат. Ubique - скрізь, повсюди). Сьогодні відомі дві основні функції Q10 в живих організмах. Перша - він бере участь у виробленні енергії в будь-який з наших клітин, друга - антиоксидантна, коензим Q10 єдиний жиророзчинний антиоксидант, здатний синтезуватися в організмі людини і тварин, і постійно відновлюватися з окисленої форми за допомогою ферментів. Нобелівською премією відзначено відкриття ролі Q10 в ланцюзі перенесення електронів, тобто його енергообразующую функції.

Антиоксидантні властивості Q10 і вітаміну Е активно використовуються організмом в поверхневому шарі шкіри - епідермісі - для захисту від шкідливої ​​дії ультрафіолету і кисневих радикалів. Спільно з вітаміном Е, Q10 запобігає порушення структури молекул еластину і колагену. А адже саме вони є «каркасом» шкіри, який забезпечує її еластичність. Крім того, Q10 захищає шкіру від втрати жирних кислот і жиророзчинних сполук, запобігає сухості шкіри. Що дуже важливо, є дані досліджень, які підтверджують той факт, що при недоліку Q10 і вітаміну С (аскорбату), вітамін Е починає працювати неправильно, стимулюючи окисне пошкодження клітин шкіри, замість того щоб їх захищати.
Також відомо, що Q10 попереджає «поломки» генетичного матеріалу, які призводять до синтезу непрацюючих компонентів клітини. Не виключено, що в клітинах шкіри проявляється це властивість Q10.

Доведено, що місцеве застосування Q10 на шкірі людини знижує глибину зморшок, ось тільки проблема, як завжди, в доставці коензиму до глибоких верствам дерми. Зазвичай зовнішні засоби, навіть високої якості, зачіпає тільки самі поверхневі ороговілі шари шкіри, тому рекомендується поєднувати зовнішнє і внутрішнє застосування препаратів Q10.

Пептиди   - Короткі сегменти з 3-5 амінокислот, які утворюються при руйнуванні колагену, - це активні молекули, які допомагають стимулювати процес відновлення клітин. Вони подають шкірі сигнал про те, що сталося пошкодження і потрібно вироблення більшої кількості колагену. Таким чином, працює система самовідновлення, але її ефективність падає з віком, і колаген не виробляється в необхідній кількості. Поставка додаткової кількості пептидів (в косметиці) збільшує виробництво колагену. Що важливо, деякі пептиди, наприклад, мідні, мають дуже маленькі молекули, які з легкістю проникають через захисні бар'єри шкіри і діють в її глибоких шарах. В останні роки в косметиці активно розробляються і застосовуються синтетичні пептиди, що володіють здатністю проникати в глибокі шари епідермісу.

Основне завдання високомолекулярних пептидів, що мають великий розмір молекул (пептиди білків зародків пшениці, соєвих білків та ін.) - Зволоження шкіри, це відбувається за рахунок утворення на її поверхні пептидного «плівки», що утримує вологу в епідермісі, але не заважає шкірі дихати. Що погодьтеся, теж непогано!

 Косметика anti-age: рятує вона шкіру від старіння?
   • Шкіра, особливо зріла, дуже потребує вологи, тому більшість кремів для такого типу шкіри містять гіалуронову кислоту , Що володіє сильними зволожуючими властивостями. Її противовозрастная властивості давно привернули увагу косметологічної науки, ось тільки великий розмір молекул обмежував область впливу цього компонента поверхневим шаром шкіри. Але на щастя, порівняно недавно вдалося «подрібнити» молекулу, низькомолекулярна (фрагментована) гіалуронова кислота здатна проникати глибоко в дерму, доставляти туди вологу і стимулювати шкіру до вироблення власної гіалуронової кислоти.

• Ще один компонент антивікової косметики - колаген . Перше покоління кремів з колагеном не виправдали очікувань, молекула була занадто велика, щоб проникнути в шкіру, і до того ж не стабільна. А ось новітні форми, так званого, морського колагену   відрізняються і стійкістю, і малими розмірами.

Для уповільнення старіння шкіри в косметиці використовуються такі ефективні інгредієнти як біостимулятори, фітогормони і фітоестрогени - це найчастіше це тканинні екстракти (плаценти, медичних п'явок, лососевих молок та ін.), Фактори росту, продукти бджільництва (мед, прополіс, апілак), рослинні витягання (екстракт кори сосни, червоного винограду, сої, обліпихи та ін)

Міостимулятори   і міорелаксанти   також широко застосовуються для боротьби зі зморшками в сучасній антивікової косметиці. Наприклад ДМАЕ, або діметіламіноетанол, потрапляючи в організм, перетворюється на ацетилхолін - речовина, що регулює тонус м'язів обличчя, і відповідно - пружність шкіри. Крім цього, ДМАЕ - потужний антиоксидант, допомагає виводити токсини, які ускладнюють природне відновлення клітин.

Міорелаксанти, наприклад Аденоксін, мають розслаблюючим дією на фібробласти. В деякій мірі такі речовини перешкоджає формуванню мімічних зморшок, забезпечують підтягаючий ефект і розгладжують шкіру. Ключове слово тут - мімічні , Для позбавлення від глибоких вікових зморшок засоби з аденоксіном не підходять, а для людей з гравітаційними (обвисання) зморшками і порушеннями контуру обличчя просто протипоказані. Так що до вибору косметики anti-age слід підходити особливо відповідально, бажано попередньо побувавши на консультації у фахівця. Помилка може дорого коштувати!

Але навіть якщо ви врахували всі потрібні фактори, підібрали для себе ідеальну косметику, це не означає, що, купивши заповітну баночку, ви раз і назавжди омолодити. Боротьба за молодість шкіри - постійний і копіткий процес, який залежить не тільки від кількості куплених косметичних засобів, і навіть не тільки від їх якості, і не тільки від стану здоров'я і хороших генів і т.д.

У гонитві за новими технологіями омолодження й чудодійними засобами не будемо забувати, що стан нашого обличчя відображає стан душі. Любіть життя, своїх близьких, себе в будь-якому віці - і Ви будете прекрасні завжди!
Автор: Ольга Травлеева