Стовбурові клітини в косметології та медицині
 Застосування стовбурових клітин в косметології та медицині - одна з найбільш суперечливих тенденцій сучасності. Багато представниць прекрасної статі ставляться до неї з побоюванням. Але якщо ви, все ж, ризикнете випробувати ці клітини в дії, на що можете розраховувати?

Розмова про стовбурові клітини краще всього починати з поділу їх на два види:

- Стовбурові клітини рослин, використовуються в якості інгредієнтів косметичних засобів;

- Стовбурові клітини людини, застосовуються в лікуванні та омолодження.

Давайте поговоримо про те, чим корисні і ті, й інші!

Клітини зони росту

Таку назву отримали стовбурові клітини, добуті з нирок і пагонів рослин. Всі ми знаємо, що флора оновлюється і відновлюється в найкоротші терміни, і саме це послужило поштовхом для пошуку в ній «еліксиру молодості». Особливі фітоекстракти рослин благотворно впливають на людину - клітини шкіри відновлюються, гормональні порушення усуваються, природні процеси старіння сповільнюються. Відбувається все це тому, що рослинні стовбурові клітини - найпотужніші антиоксиданти. Вони не стають частиною організму, як це відбувається зі стовбуровими клітинами людини, але захищають нас від несприятливого впливу зовнішнього середовища.

Стовбурові клітини рослинного походження включають в креми, сироватки, засоби для контуру повік і іншу уходовую косметику.

 Стовбурові клітини в косметології та медицині


Як працюють фітоекстракти?

Косметична продукція, до складу якої закладені фітоекстракти рослин, впливати на стовбурові клітини людини, що знаходять в глибинних шарах епідермісу.

На жаль, з кожним роком кількість стовбурових клітин в організмі людини зменшується. Для порівняння, в ембріональному періоді один стовбурова клітина припадає на десять тисяч інших, у віці двадцяти років - уже на сто тисяч інших «бійців», а по досягненню тридцятирічного рубежу - на триста тисяч клітин. Але це не єдиний сумний факт. Крім того, що стовбурові клітини «убувають», вони також можуть впадати в сплячку! Але є й приємна новина! - Стимулювати клітини людини, повертаючи їм активне життя, можна за допомогою фітоекстрактів!

Тому, якщо ви помітили на своєму обличчі перші вікові зміни - зморшки, заломи, зміна тургору шкіри, поява пігментних плям, втрату пружності овалу та інші «неприємності», саме час звернути увагу на косметику з рослинними стовбуровими клітинами. Вона не тільки сповільнить процеси в'янення шкіри, але і подарує їй відмінне «самопочуття» - сухість і стягнутість підуть, а перебування на спеці і холоді стане більш комфортним.

 Стовбурові клітини в косметології та медицині


Стовбурові клітини людини

Вживання в медичній практиці мезенхімальних стовбурових клітин людини - це камінь спотикання багатьох суперечок фізиків і ліриків. Православ'я та інші релігії не підтримують це нововведення. Але в лютому 2011 року в Росії було видано дозвіл на використання донорських стовбурових клітин людини в лікуванні атрофічних уражень, трофічних виразок, ранових дефектів, а також вікових змін шкіри обличчя. Чим же так примітні дані клітини?

При проведенні спеціальних процедур стовбурові клітини можуть перетворюватися в будь-який орган або тканину організму людини. Це дарує нам колосальні можливості для омолодження та лікування!

Введення в організм порції даних клітин призводить до уповільнення процесу старіння, що попереджає розвиток більшості «захворювань старості», крім того, відновлює пошкоджені і зношені тканини.

Найпопулярнішою процедурою омолодження та лікування за допомогою стовбурових клітин вважається ревіталізація. Проводиться вона на основі власних клітин пацієнта, видобутих із його жирової тканини. Виділені клітини «розмножують» лабораторним способом до необхідної кількості. Після отриманий матеріал скрупульозно очищають і вводять пацієнтові внутрішньовенно.

Якісне очищення стовбурових клітин зводить до мінімуму можливе відторгнення і виникнення алергічних реакцій. Тому важливим етапом підготовки до процедури є вибір хорошою клініки.

З метою посилення ефекту від биоревитализации фахівці рекомендують поєднувати її з іншою процедурою - мезотерапією. Це - підшкірні ін'єкції стовбурових клітин в області тіла, що вимагають корекції. Спектр ефективності досить високий - омолодження обличчя, шиї, зони декольте та інших ділянок тіла. Передує мезотерапію контрольне медичне обстеження і здача аналізів.

Ефект від проведення процедур зі стовбуровими клітинами НЕ БУДЕ моментальним, оскільки омолодження організму здійснюється за суворим планом - врегулювання роботи ендокринної системи, нирок, печінки та інших органів. А вже їх правильна робота забезпечить вас здоров'ям і подарує привабливий зовнішній вигляд.

Будьте здорові і красиві!
Автор: Наталя Бартукова


 Теорії старіння організму як ключ до вічної молодості
 Бути вічно молодий - природне бажання жінки. Пошук «засоби Макруполоса» - не тільки чудова тема для створення кінофільму, а й центральна проблема наукових досліджень вчених-геронтологів. Наука висуває безліч теорій старіння організму, розуміючи постулати яких можна скласти власний anti-age-спосіб життя.

Науковий світ орієнтований на чотири механізми старіння. Очевидно, що працюють вони одночасно і взаємно пронікающе. Продовжити або «закріпити» молодість на певній позначці стане можливим лише у випадку, коли наука навчиться впливати на всі механізми одновременно.Фактори старіння, про які йде мова, - це:

- Генні процеси;
- Старіння на клітинному рівні;
- Діяльність гормональної системи;
- Несприятливі екологічні впливи.

Перспективних теорій, що пояснюють «принципи роботи» зазначених механізмів старіння у світі декілька. Перспективними їх називають, оскільки вони дають дієві рекомендації для продовження активного життя. Розглянемо деякі з них!

Гормональна (онтогенетическая) теорія

Розробник - російський біохімік і геронтолог Володимир Дильман. Автор теорії привів наукові докази, що з віком активність і кількість гормонів в організмі людини змінюються. «Відповідальним» за зміни був визнаний ділянку мозку гіпоталамус. Він чутливий до гормонів, тому може активізувати або знижувати їх вироблення. У міру накопичення років чутливість гіпоталамуса зменшується, і тоді в роботі залоз починаються розлади. Сигнали на виробництво статевих гормонів, зростання, сну і ряду інших зменшуються, а ось провокуючих гіпертонію, внутрішні запалення, ожиріння тощо - Збільшуються. Причина цьому - погана сприйнятливість гіпоталамуса, йому «здається», що гормонів недостатньо, і він «дає команду» виробляти їх більше.

Рецепт молодості.   Відкриття даної теорії справило величезний прорив у науці омолодження. Багатьом людям вдалося зберегти здоров'я і «відсунути» старість на задній план. Це стало можливим після введення замісної гормональної терапії (ЗГТ). Правильно підібрана дозування ЗГТ здатна нормалізувати роботу судин, скорегувати прояви клімаксу у жінок, поліпшити нервовий і м'язовий тонус, і багато іншого. Використання ЗГТ сприятливо відбивається на стані волосся і шкіри і навіть на інтелектуальних здібностях. Підібрати точне дозування гормонів може лікар-ендокринолог після проведення необхідних досліджень. Для цього йому буде потрібно кількісний аналіз гормонів, які виробляє ваш організм у віці 25-30 років і під час появи турбують вас вікових змін. Порівнявши дані, лікар скаже, який гормон слід «додати», а який «збавити».

 Теорії старіння організму як ключ до вічної молодості


Теорія вільних радикалів

Майже одночасно дана теорія народилася в американського вченого Денхема Хармана і радянського фізико-хіміка Миколи Еммануеля. Активна форма кисню - вільні радикали, в надлишку містяться в забрудненому повітрі великих міст або виникаючі під час стресових потрясінь та інших ситуаціях, мають властивість окислювати (пошкоджувати) будь-які живі структури. Підсумком їх діяльності є виникнення множинних поломок в системах організму, впоратися з якими він сам не в силах. Один з очевидних результатів діяльності вільних радикалів - втрата пружності шкіри.

Рецепт молодості.   Природою спочатку була закладена потужна програма протистояння вільним радикалам. Завдання людини - її підтримувати. Для цього необхідно забезпечити організм нормальним рівнем антиоксидантів, тобто речовин, які протистоять діяльності вільних радикалів. Антиоксиданти виробляються самим організмом і їх можна отримати ззовні з харчування. Здебільшого вони міститися в овочах, фруктах, ягодах, насінні, горіхах і зелені.Еслі ви прагнете до бадьорості і молодості - зробіть зазначені продукти основою вашого раціону.

Теорія запрограмованої загибелі клітини

Ще одна теорія, заснована на несприятливому впливі вільних радикалів. Її розробник - академік АН СРСР Володимир Скулачов. Автор зосередив свою увагу на процесах, що відбуваються в мітохондріях (джерелах «енергії» клітини). У нормі кожна клітина повинна пройти відміряний їй життєвий цикл і потім «саморазобраться» на частини, які потім використовують сусідні елементарні системи. Вільні радикали можуть перешкоджати проходженню природного циклу клітини, руйнуючи мітохондрії набагато раніше терміну. Як результат, замість активних живих клітин в організмі утворюється «клітинний сміття».

Рецепт молодості.   Наповніть раціон антиоксидантами. Зверніть увагу на ліпоєвої кислоти, яка міститься в яловичині, печінці, яйцях, шпинаті, капусті та молочних продуктах. Щоб у мітохондрії надходження поживних речовин було більш активним потрібно більше рухатися.

 Теорії старіння організму як ключ до вічної молодості


Теорія соціально-психологічного разобществленія

Розробники - вчені Дж. Розен і Б. Ньюгартен. В основі теорії лежить думка, що чим старша людина, тим менше у нього можливості спілкуватися і брати активну участь в житті суспільства. Наприклад, вихід на пенсію нерідко змінює роль особистості в соціумі - людина втрачає звичні контакти і сфери впливу. Якщо на заміну втраченому не перебувають нові інтереси (хобі, заняття) організм може «відчути» себе непотрібним і, як наслідок, почати швидко старіти.

Рецепт молодості.   Не випадати з життя! Давайте організму емоційну і фізичне навантаження, будуйте плани на майбутнє і втілюйте їх.

Наукові дослідження вчених красномовно свідчать про те, що молодість душі і тіла людини знаходяться в прямій залежності від його способу життя і мислення. Бережіть себе і своє здоров'я, щоб бути вічно молодим!
Автор: Наталя Бартукова