Правильний догляд за шкірою в будь-якому віці
 У кожного віку своя краса і свої засоби по догляду.

Всі косметологи і дерматологи світу в один голос заявляють, що потреби нашої шкіри змінюються залежно від віку (виділяються п'ять періодів «шкірних змін»). І користуватися одним і тим же засобом протягом усього життя не тільки не ефективно, але може бути й небезпечно.


До 25 років

Зовнішній вигляд:   шкіра еластична і пружна, виглядає гладкою і бархатистою.

Стан:   шкіра в цьому віці знаходиться в оптимальному стані, її клітини володіють достатньою здатністю до регенерації, тому не варто застосовувати велику кількість різних косметичних препаратів, інакше шкіра завчасно втратить здатність до вироблення деяких речовин, що призведе до її передчасного старіння.

Проблеми:   молода шкіра часто страждає надмірною жирністю, що може призводити до появи себореї. Також в цьому віці може з'явитися акне (вугрі).

Догляд:   головна умова правильного догляду за молодою шкірою - її ретельне очищення. Спочатку шкіру протирають спеціальним молочком, де збалансовано вміст жирів і екстрактів, що нормалізують функції сальних залоз. Після молочка - лосьйон або тонік. Він зобов'язаний попередити утворення комедонов і запальних елементів. Пінки і муси для вмивання слід використовувати, якщо у вас дуже жирна шкіра. Також допускається нанесення тонкого шару заспокійливого або зволожуючого крему.

Якщо у вас вугрі, то спочатку слід звернутися до фахівців: косметолога, дерматолога, ендокринолога, оскільки така шкіра вимагає не тільки ретельного догляду, а й спеціалізованого лікування.

Важливо!   Чи не застосовуйте креми «після 50» для догляду за молодою шкірою. Це не сповільнить біологічний годинник, а зламає їх.

 Правильний догляд за шкірою в будь-якому віці
 25-30 років

Зовнішній вигляд:   стають помітні перші мімічні і дрібні зморшки.

Стан:   з цього віку починається старіння шкіри обличчя, однак шкіра ще сама здатна відтворювати достатню кількість нових клітин. Одним з найбільш неприємних моментів цього вікового періоду є те, що шкіра починає поступово втрачати вологу. В основному це відбувається внаслідок руйнування ліпідного прошарку рогового шару. Нормальний водний баланс дуже важливий для зовнішнього вигляду шкіри. При гіпергідратації шкіра зморщується і набухає, а при дегідратації - зморщується і покривається зморшками.

Проблеми:   перші ознаки вікових змін, можлива надлишкова сухість шкіри.

Догляд:   в цьому віці треба використовувати косметику, яка містить речовини підтримують утворення в шкірі білків колагену і еластину. Для захисту ліпідного бар'єру шкіри слід уникати агресивних миючих засобів, що очищають лосьйонів для підлітків, надмірного УФ-опромінення, багатокомпонентних косметичних засобів. Взагалі, після 25 років треба намагатися скоротити асортимент косметичних засобів, одночасно наносяться на шкіру. При сухій шкірі найкращим вибором будуть 100% натуральні масла, отримані холодної вичавкою без застосування розчинників.

 Правильний догляд за шкірою в будь-якому віці
 30-40 років

Зовнішній вигляд:   в цьому віці вікові зміни стають більш помітними.

Стан:   починаючи з 30 років поступово знижується продукція естрогенів, прогестерону і дегідроепіандростерона. Це призводить до витончення і сухості шкіри, зниженню мітотичної активності базального шару епідермісу, зниження синтезу колагену і еластину.

Проблеми:   явні вікові зміни (зморшки, в'ялість шкіри).

Догляд:   особливого значення набуває програма боротьби зі старінням, яка включає в себе як профілактичні, так і терапевтичні заходи. Необхідно використовувати: хороші засоби від мімічних зморшок, що запускають вироблення колагену; засоби для чіткості овалу обличчя; засоби проти тьмяності шкіри. Всі кошти від зморшок повинні бути якісні і містити в своєму складі: ретинол, гіалуронову кислоту, антиоксиданти, АХА-кислоти, в іншому випадку їх ефект дорівнює нулю. Сироватки повинні містити вітаміни А, С, Е.

 Правильний догляд за шкірою в будь-якому віці
 40-50 років

Зовнішній вигляд:   суха, в'яла шкіра з помітними зморшками.

Стан:   гормональні зміни, що відбуваються в організмі, відбиваються і на шкірі, зморшки закріплюються, шкіра провисає, овал обличчя втрачає чіткість.

Проблеми:   втрачається чіткий овал обличчя, поглиблюються зморшки.

Догляд:   постійні відвідування косметолога, салонний догляд допоможе в ці роки виглядати привабливо. Регулярно слід також користуватися отшелушивающими засобами з АХА і зволожуючими кремами з ретинолом і актіоксідантамі. Ці антивікові креми добре підтримують стан шкіри між процедурами.

 Правильний догляд за шкірою в будь-якому віці
 50 років і старше

Зовнішній вигляд:   суха, в'яла, зморшкувата шкіра, землистий колір обличчя

Стан:   з настанням менопаузи шкіра втрачає свої життєві сили, тому, дуже важливо в цей період використовувати косметику, спеціально адаптовану до гормональних перебудов, які зазнає організм у цей час.

Проблеми:   вік видають шкіра шиї та рук. Шкіра швидко втрачає пружність і еластичність.

Догляд:   Антивікові креми повинні містити вітаміни В, Е активізують ріст і поділ клітин. Регулярно відвідуйте косметолога: процедури хімічного пілінгу, мезотерапія і мікрохвильова терапія - дають хороший ефект.

Важливо!   Здоровий спосіб життя - правильне харчування, рухова активність, відмова від шкідливих звичок і щоденний 8 годинний сон - це найкращий спосіб зберегти молодість і квітучий вигляд шкіри обличчя.
Автор: Інна Сєдих


 Від світанку до заходу
 Що потрібно робити, щоб шкіра відчувала вашу турботу і відповідала взаємністю. Сучасні засоби диктують новий підхід до щоденних косметичних процедур, які доведені нами вже до автоматизму. Може, комусь доведеться змінити свої звички? Не бійтеся - відповіддю буде молода, сяюча і доглянута шкіра. А значить, і ваша усмішка, і впевненість у собі, і відчуття молодості і безтурботності.

Для цього потрібна праця. Але якщо подумати, то праця ця цілком приємний. Адже кожна з нас любить займатися собою.

Ранок

1. Очищення.
  Йдемо у ванну. Але кран з водою не поспішаємо відкривати. Ніякої водопровідної води! Вмиваємося дистильованої, або мінеральною водою. Можна вмиватися термальним спреєм. Для більшого тонізуючого ефекту тримайте його в холодильнику.

2. Розгладжуємо шкіру.   Ранкова маска - це займе всього пару хвилин. Краще скористатися зволожуючою маскою. Кладемо її на обличчя на 2-3 хвилини, якраз поки чистимо зуби. Для особливого дня скористайтеся підтягувала маскою. Для щоденного використання - знайдіть готову маску, придающую сяйво шкірі. Для молодої шкіри просто достатньо хвилину потримати денний крем на обличчі, залишки видалити.

3. Денне засіб.   Ідеальний денний крем повинен містити фільтри, вітаміни і антиоксиданти, гіалуронову кислоту, мінерали. SPF денного крему повинен бути не нижче 15, тоді він реально захистить шкіру. Підсилюйте денний крем сироваткою (денний!). Обов'язково використовуйте спеціальні засоби для повік і губ Не довіряйте цю роботу денний крем, він може не впоратися з цими проблемними зонами. Зараз розроблено досить спеціалізованих засобів, кожен місяць випускаються новинки, не втрачайте це з уваги!

4. Вітаміни або БАДи.   Це теж повинно стати щоденним правилом для підтримки шкіри. Підберіть спеціальні комплекси, що поліпшують стан шкіри. Якщо ви курите - приймайте в день мінімум 1 грам вітаміну С (у курців його витрата вище на 30%, а саме цей вітамін відповідає за детоксикацію).

 Від світанку до заходу
Лінія «Королівська орхідея» від Guerlain: сироватка, крем для обличчя, крем для шкіри навколо очей і губ.


 Від світанку до заходу
Лінія «Bio Cosmetic» від Ів Роше: денні та нічні засоби.


Вечір

1. Знову очищення.
  Тільки вечірнє очищення значно відрізняється від ранкового. Навіть якщо ви не наносили макіяж, процедура очищення шкіри ввечері - щоденна і обов'язкова. Прийшовши додому з вулиці, очистіть шкіру молочком. Наносьте молочко двічі, не залишаючи довго на обличчі, що не втирайте в шкіру! Обов'язково видаляйте залишки молочка лосьйоном або термальною водою.

Що таке гарне молочко, і яке вибрати:
• його текстура повинна бути для вас комфортна: чи не липка, що не жирна, не надто легка, слухайте свої особисті відчуття;
• якщо молочко щипає очі - його рівень кислотності вам не підходить;
• молочко не повинно складно видалятися.

Можна перед очищенням «вмитися» м'яким очищує кремом, а потім переходите до молочку.

2. Розгладжуємо шкіру.   Купуйте масажер, щоб щовечора тренувати лицьові м'язи, інтенсивний масаж також обов'язково підтягує шкіру і, підвищуючи кровообіг, бере участь у детоксикації.

Двічі на тиждень ходите до косметолога. В інші дні - щоб зняти втому, накопичену на шкірі за день, обов'язкова поживна і отшелушивающая маска. Маска здатна глибше проникнути в шари епідермісу і зайнятися більш ретельним відлущуванням і харчуванням. Обов'язково в масці повинні бути присутніми зволожуючі компоненти.

3. Нічне засіб.   Засіб на ніч в ідеалі має бути одній лінії з вашим денним. Не користуйтеся денним засобом вночі. Воно має захисну функцію, фільтри, все це вночі марно. Починаючи з 30 років нічний засіб необхідно доповнювати нічний сироваткою. Є комплекси сироваток, які потрібно наносити один на одного в певній послідовності, і тільки після цього - нічний крем. Ідеальна сироватка - отшелушивающая, і такі вже з'явилися у деяких відомих марок. Перед сном не пийте багато рідини - будуть набряки, які розтягують шкіру.

Не забувайте про окремі засоби для повік і губ. Вони бувають і для ночі, і до їх вибору поставтеся особливо ретельно, і не економте на цих коштах, тому що вони дбають про самих проблемних зонах особи, які видають наш вік.

Не міняйте нічні засоби занадто часто. Принаймні, місяць потрібно користуватися одним засобом, щоб вловити його ефективність або навпаки марність.

 Від світанку до заходу
Лінія «Regenerist» від Olay: доступні денні та нічні анти-age кошти.

Автор: Юлія Гнедина