|
Незважаючи на те, що ніхто не сумнівається і в користь води, і в користь фізичних вправ, мало хто може похвалитися тим, що дотримується прихильність цим простим секретам стрункості і молодості. Можливо, ви щось робили не так? І тому немає ефекту від цих двох рад?
Вода: пити холодну або теплу?
Про користь восьми склянок води в день суперечки начебто закінчилися. Хоча і з'являються час від часу скептики, які говорять, що нам достатньо тієї вологи, яку ми споживаємо разом з кавою, чаєм, фруктами і овочами. Можливо, це так. Але згадайте для початку, як багато ви їсте фрукти та овочі. Напевно, зовсім не стільки, скільки хотілося б. По-друге, не забувайте про кофеїн, який присутній в чаї та кава. Кофеїн, як відомо, зневоднює, тому варто думати не про збільшення чашок кави в день, а про компенсацію питною водою випитих чашок кофєїнсодержащих напоїв. Потім, кожна жінка здатна помітити зміни, які відбуваються з шкірою і волоссям, коли вона випиває достатньо води.
Тепер головне питання: яка вода більш корисна - гаряча або холодна? Кілька років тому я побувала в Японії, потім в Гонконгу та Китаї. Там жінки дотримуються китайського правила: щоб зволожити організм після нічного сну, перший склянку води повинен бути теплим, по температурі рівним температурі тіла (тобто від 30 до 40 градусів Цельсія). Після, вже приїхавши додому, не раз бачила, як китайці та японці замовляють в ресторанах теплу воду. Тепер і багато європейки дотримуються теплої води, особливо вранці. Це будить метаболізм і допомагає сніданку легше засвоюватися, практично протягом 30 хвилин.
Ті жінки, які стали починати свій день зі склянки теплої води, помітили, що перестали товстіти. Крім прискорення травлення, склянку теплої води вранці потрібен, щоб зволожити і очистити організм після сну. Адже при горизонтальному положенні тіла протягом тривалого часу спостерігається скупчення токсинів. Іноді можете в воду додавати часточку лимона, для смаку.
Спробуйте також обов'язково випивати склянку води, коли приходите після роботи додому. Це допоможе запобігти переїдання і зніме втому.
Якщо ви зайнялися фітнесом, то в дні, коли тренуєтеся, потрібно споживати набагато більше води. Правильно й те, що робота мозку потребує великої кількості води, перевірити це не складно - як тільки ви на роботі будете випивати достатньо води, відразу помітите кращу концентрацію і свіжість мислення.
Рухатися: скільки і коли?
Жінки, які не товстіють, не обов'язково проводять виснажливі тренування у фітнес-залах. Навіть навпаки. Європейки, і особливо стрункі француженки, останнім часом залишають комфортні авто біля будинку або на стоянці, а самі весь свій день намагаються ходити пішки або рухатися на велосипеді, благо за кордоном досить багато місць, де можна взяти велосипед на прокат, всього на пару годин . Є навіть такий вираз, що «француженки ходять пішки скрізь, де тільки можуть». Погодьтеся, дуже доступний варіант активності!
Тому на питання «скільки потрібно рухатися? »Відповідь очевидна:« багато! ». Проте активність повинна бути помірною. Ходьба в цьому сенсі найкраще рішення. Існує навіть такий напрямок як туристична ходьба - це поєднання задоволень і ходьби. Прихильниць нордичної ходьби вже більше 15000000. Це ті, хто не виснажують себе спортом, а насолоджуються ним. Туристична ходьба - це той же туризм (піший або вело-), коли люди кудись йдуть не з метою просто ходити для схуднення, а з метою отримати нові враження. Є маршрути для гурманів (у пошуках нових кафе або нових страв), є арт-маршрути, це похід на пленер, з тим, щоб десь на зупинці намалювати пейзаж, існують історичні походи, культурні. Останнім часом популярність набирає просто ходьба для роздумів та спостережень за природою.
Така ходьба спалює калорій на 20% більше, ніж звичайні прогулянки. Експерти кажуть, що навантаження стають менш помітними, і не виснажливими, тому що ви ходите з певною метою, не пов'язаною з фітнесом.
Думається, що багато наших повсякденні заняття можна віднести до виду туристичної ходьби, це шопінг пішки, підняття по сходи без ліфта, прогулянка з собакою. Напруги практично немає, але є ефект підтягнутою і стрункої фігури. І багато зекономленого часу. Дійсно, навіщо ходити спеціально на тренажери? Ми ж не машини, щоб думати тільки про м'язах, ми можемо і поєднати кілька справ.
Ходьба: як правильно?
Якщо ми вас переконали почати багато ходити, то варто діяти за певним планом, щоб рух був в радість і в задоволення.
Ходьба - відмінне рішення для бажаючих худнути, тому що з самого початку тренувань ви станете худнути як мінімум на кілограм щотижня. Це щадні навантаження для суглобів, а також непогане тренування серцево-судинної системи (особливо при швидкій ходьбі).
Пропоную
два способи, як зробити ходьбу протягом дня більш тривалої:
1. Додайте ходьбу в свої звичайні заняття. Наприклад, зробіть частину дороги на роботу пішої. Якщо працюєте вдома, то через півгодини після обіду корисно також прогулятися (це добре для травлення). У тиждень ви повинні додати хоча б 3:00 ходьби, тоді станете втрачати вагу.
2. Намагайтеся ходити там, де ви звикли стояти. Багато хто помилково вважають, що сили треба економити, і зайвих кроків не роблять, щоб не втомитися. Переглянете цей підхід. Якщо ви прийшли на зустріч, і змушені очікувати (подругу, лікаря в поліклініці, колегу і т.д.), то не стійте і не сидіть. Проведіть очікування в русі. Є таке правило «100 кроків». Це означає, що очікування пройде набагато швидше, якщо ви зробите 100 кроків. А винагорода - не тільки кінець очікування, але і схуднення.
Ходити, звичайно, набагато простіше, ніж почати займатися на тренажерах. Але і тут потрібно дотримуватися деякі принципи, щоб собі не нашкодити. Отже,
для прогулянок по місту необхідно:
- Уникайте перевантажених рухом вулиць, натовпу - ритм при такій ходьбі стрибає, нерви напружуються, нічого доброго для здоров'я ходьба в таких умовах не принесе.
- Ходьба з важкими сумками - це не здорово для занять, хребет перевантажений, а емоції в основному негативні.
- Не ходіть на шпильках. І кросівки теж не дуже підходять для ходьби по місту, в них жарко, і вони зовсім не підходять до міського поряд.
- Взуття - низькі черевики на шнурівці, щоб нога в них була стійка. І підійде майже до будь-якого стилю.
- При ходьбі дуже важлива постава: тримайте спину прямо, підборіддя вгору, неначе хочете щось розглянути вдалині. Але час від часу дивіться і під ноги. Плечі розслаблені, відведені назад, а груди трохи вперед. Погана постава при ходьбі - це болі в спині і шиї, яке вже тут схуднення!
- Завжди майте при собі воду, щоб пити під час довгих прогулянок.
Дивіться по сторонам, насолоджуйтеся свободою, думайте про приємні речі - це все зміцнить ваше бажання продовжувати заняття ходьбою. Успіхів!
Автор: Ваша Тамара Василівна
|
|
У наш освічений вік без антиоксидантів, схоже, ні як не обійтися. Про них пишуть і наукові, і популярні журнали, їм присвячують телепередачі, численна армія вчених наполегливо вивчає їх властивості, і результати досліджень часом суперечливі, і навіть прямо протилежні. Але, тим не менш, будь-яка поважаюча себе компанія з виробництва косметики вводить антиоксиданти в свою продукцію - креми, шампуні, гелі для душу і т.д., присутні вони в лікарських засобах, а особливо в біологічно активних добавках (Бадах).
Так що ж це таке насправді, і чи є толк від їх застосування? Спробуємо розібратися.
Антиоксиданти, що це таке і з чим їх їдять ...
Антиоксиданти, по суті, антиокислювачі - природні або синтетичні речовини, здатні гальмувати процес окислення. Кисень, напевно, найголовніший і найпоширеніший хімічний елемент на нашій планеті, його участь у хімічних реакціях забезпечує енергією всі біологічні процеси в організмі, але ... Виявляється, одним з наслідків цих реакцій є поява «вільних радикалів» - нестабільних молекул, яким не вистачає електрона. Саме їх, в недалекому минулому, оголосили головними «лиходіями» і руйнівниками організму.
У світі існує безліч припущень і теорій, як працює механізм старіння, і чому люди хворіють. Одна з найпопулярніших в останні роки - теорія американського хіміка Хармана. Головну відповідальність за старіння організму він поклав саме на вільні радикали. Позбавлені електрона молекули намагаються забрати його у інших молекул, пошкоджуючи їх і перетворюючи, у свою чергу, також у вільні радикали. Пошкоджуватися можуть будь-які клітини, будь-яких органів.
Цьому процесу протистоять антиоксиданти, які віддають свій електрон, але не втрачають стабільності і не намагаються відібрати електрон у інших молекул. Частина антиоксидантів організм виробляє сам, частина надходить з їжею (вітаміни А, С, Е, мідь, цинк, селен, флавоноїди і т.д.). До пори до часу рівновагу в організмі зберігається, але в результаті якого-небудь збою воно порушується. Вільних радикалів стає занадто багато, антиоксидантів не вистачає для латання дір, клітини організму руйнуються, починаються хвороби і швидке старіння.
Теорія Хармана завоювала величезну популярність, адже вона означала дуже простий шлях боротьби зі старістю і хворобами, здавалося б, варто наситити організм антиоксидантами і ... прощай дряхлість і старечі хвороби! А із запасами антиоксидантів проблем ніяких немає, вони містяться в більшості продуктів харчування, особливо багато антиоксидантів в овочах, фруктах, ягодах, листі чаю. Більше того, антиоксиданти стали синтезувати, збагачувати ними продукти харчування, косметичні засоби.
Наскільки це виправдано - велике питання! Справа в тому, що останні дослідження на тему ефективності антиоксидантів вказують на те, що їх роль в омолоджуванні організму дещо перебільшена, або вірніше сказати, перебільшено фатальний вплив вільних радикалів на старіння. Більше того, виявилося, що висока концентрація вільних радикалів зовсім не патологія, а спосіб боротьби організму з інфекцією.
Черви сумніви ...
Зерна сумніву в чудодійну силу антиоксидантів посіяли дослідження біологів з Лондонського університетського коледжу (University College London). Проводилися ці дослідження на круглих черв'яках, і їх результатом став висновок - антиоксиданти ніяк не впливають на процес старіння. Що ж зробили вчені? Якщо ви думаєте, що вони наносили на бідних черв'ячків косметичні препарати або годували їх біодобавками, то ви глибоко помиляєтеся. Вони генетично модифікували черв'яків-нематод (дуже зручний піддослідний об'єкт біологів, через короткого терміну життя) таким чином, що ті самі стали пригнічувати вільні радикали у своїх тілах. І, на жаль, цей процес ніяк не вплинув на тривалість життя черв'яків-нематод, і на їх зовнішній вигляд, треба думати, також.
Чи можна за результатами таких дослідів (і подібних) робити однозначний висновок про марність антиоксидантів у профілактиці старіння? Не знаю, але дуже сумніваюся, у всякому разі, питання не закрите і наукова робота в цьому напрямку триває.
Якщо навіть антиоксиданти і не впливають безпосередньо на збереження молодості, здорове, збалансоване харчування (а ми пам'ятаємо, що антиоксиданти входять в багато продукти харчування), має величезне значення для зниження ризику багатьох хвороб, і для квітучого зовнішнього вигляду.
Так що, не будемо впадати в крайності.
Похвальна ода антиоксидантам
Той факт, що рослинна їжа, трав'яні настої, овочі, фрукти (і соки з них) благотворно діють на організм, людство знає здавна, і без всяких наукових досліджень, на підставі свого практичного досвіду. Недарма китайські імператори вважали чайний лист «державним надбанням» і засобом від ста недуг, а напій каркаде (настій чашечок квіток гібіскуса) був «напоєм фараонів». А адже саме ці напої містять велику кількість антиоксидантів.
До багатих антиоксидантами фруктам відносяться чорниця, виноград, журавлина, горобина, чорноплідна горобина, смородина, гранати. Серед напоїв можна виділити ще (окрім чаю) какао, червоне вино, натуральна кава, кваси і морси з фруктів.
Серед овочів багаті на антиоксиданти солодкий перець, помідори, фіолетова квасоля, капуста всіх сортів. У ХХ столітті підкорила весь світ, завдяки відкритим в ній чудодійним властивостям, капуста брокколі. Ця рослина містить унікальний антиоксидант індол-3 карбинол, а також рекордна кількість вітамінів С і А, до речі теж антиоксидантів. Брокколі стимулює роботу серця, очищає судини, захищаючи їх від атеросклерозу, лікує виразку, і навіть запобігає раку молочної залози.
Секрет цілющої дії фруктів, ягід, овочів напевно криється не тільки в їх антиоксидантну дію, але у всьому поєднанні різних корисних компонентів - фруктових та інших кислот, антиоксидантів, амінокислот, легкозасвоюваних вуглеводів, макро і мікроелементів, вітамінів, полісахаридів, біофлавоноїдів, рослинних волокон, клітковини і т.д ..
У всякому разі, синтезовані антиоксиданти працюють не так вдало, як природні, видно чогось їм все-таки не вистачає, до того ж їх легко передозувати, і тоді замість користі організму завдається шкода.
Навіть багато представників офіційної медицини переконані: 500 грамів свіжих овочів і фруктів принесуть більше користі, ніж щоденний прийом пригорщі синтетичних антиоксидантів.
А як же косметика? Будьмо оптимістами!
Найпоширенішими антиоксидантами в косметиці є: вітаміни Е, С, А, F, каротиноїди, біофлавоноїди, коензим Q 10, ліпоєва кислота, селен.
Незважаючи на те, що омолоджуючу дію антиоксидантів в косметиці досі не доведено, чи можна вважати, що кошти? містять їх, абсолютно марні? Ні, не можна! На сьогоднішній день точно доведено, що антиоксиданти в косметиці загоюють, знімають запалення, захищають від ультрафіолету. А адже саме несприятливі умови навколишнього середовища в чому відповідальні за раннє старіння шкіри, недарма ж у першу чергу страждають шкіра рук та обличчя, а шкіра, закрита одягом, довше залишається молодою. Так що застосування антиоксидантів в денних кремах для обличчя, в кремах для рук, коштах від засмаги, протизапальних кремах після засмаги, вершках та інше, цілком обгрунтовано.
Крім того, антиоксиданти захищають власне саме косметичний засіб від окислення на повітрі. Отже введення до складу крему антиоксидантів дозволяє дещо скоротити в ньому кількість консервантів, що теж непогано.
Cпасают антиоксиданти від старості або не рятують, се науці поки достовірно невідомо! Але не будемо турбуватися завчасно, хто знає, які ще досліди придумають ці допитливі вчені. Адже дуже часто результати одних експериментів прямо суперечать результатам інших. Так що якщо ваш улюблений крем або маска робить вашу шкіру молодше, м'якше, ніжніше, то яка в принципі різниця, за рахунок антиоксидантів це відбувається або за рахунок інших механізмів.
Використовуючи якісну косметику, яка містить у тому числі і антиоксиданти, уникаючи надмірних сонячних ванн, доглядаючи за шкірою дбайливо і постійно, ми вже зараз можемо істотно сповільнити швидкість старіння шкіри, а там, дивись, і винайдуть чудодійний крем «вічної молодості».
|
|
|
|
|
|