Гарні новини: є альтернатива ботоксу
 Як відомо, ботокс неймовірно популярний і дуже ефективний. Але все-таки висока ціна й ряд протипоказань не можуть вважати його універсальним анти-age засобом. Потрібна альтернатива. Ботокс розслаблює м'язи, а значить, щоб його замінити, треба шукати шляху природного розслаблення. І ці шляхи знайдені!

Ботокс - це такий укол, який паралізує лицьову м'яз, максимально її розслабляючи, таким чином, прибираються мімічні зморшки, які вже є, і предотвращаются ті, які можуть бути. Але, на жаль, не всім показана така процедура. До того ж, боязнь «нарватися» на некомпетентного лікаря зупиняє багатьох з нас зробити це.

Ну що ж, спасибі ботоксу за те, що показав нам: чим расслабленнее м'язи, тим менше зморшок. Значить, завдання у нас одне - навчитися максимально ефективно розслабляти м'язи обличчя. Ось невеликий список вправ і процедур, які нам здатні допомогти в розслабленні нітрохи не гірше горезвісного «уколу молодості».

Альтернатива ботоксу номер 1. Лицьова йога

У чому секрет вправ
Наші обличчя майже постійно напружені, але якщо ми навчимося усвідомлено розслабляти свої м'язи, а також спробуємо уникнути постійного стресу - то це і буде справжньою альтернативою ботоксу. На цьому і засновані заняття лицьовій йогою.

Природно, неможливо робити тільки вправи для обличчя. Користь від вправ йоги тільки анти-age ефектом не вичерпується, хоча приваблює людей саме цим.
Йога - це цілий комплекс з правильного дихання, напруження і розслаблення м'язів, їх розтяжки, а також релаксація, візуалізація та особлива філософія. Так що, було б несправедливим стверджувати, що тільки лицьові вправи принесуть успіх, займатися треба в комплексі. І краще почати в групі з фахівцем, який покаже, як правильно виконувати рятівні вправи.

До того ж, ботокс і всілякі ін'єкції з колагеном і іншими наповнювачами - це короткочасні процедури, а заняття йогою здатні дати довгостроковий ефект на все життя. Багато хто, хто займається цим регулярно, відзначають, що ніколи ще не виглядали так молодо і красиво. І ще, що ніколи не пізно кожному відчути таке диво перетворення! Заманливо? Тоді про все по порядку.

Немає нічого дивного в тому, що заняття йогою для обличчя настільки популярні. Адже всі, хто займається цим (а це, як правило, і чоловіки, і жінки) відзначають, що у них помітно зникають не тільки вже наявні складочки на обличчі, але і припиняється поява нових, що нам і потрібно! Є навіть такі, хто після цих занять припинив свої постійні походи до ботокс-майстру, тому що побачили результат, набагато перевищує ефект від ботокса.

Основні вправи лицьовій йоги
На уроках по лицьовій йоги люди дуже багато сміються, а також часто видають незвичайні вібруючі звуки, що здатне ефективно розслабити зазвичай дуже затиснуті м'язи щелепи.

Ще однією знахідкою йоги можна назвати те, що в комплекс включаються вправи для м'язів навколо очей, які зазвичай дуже важко задіяти. Для цього використовуються деякі традиційні рухи з індійських танців.

А ось і основні вправи лицьовій йоги. Ці вправи багатьом добре відомі, але в двох словах повторю. Робіть їх інтенсивно, так, щоб відчути після різкого напруги значне розслаблення.
  • Особа лева.   Відкрийте рот ширше, висуньте мову так сильно, як тільки можете, тримайте це положення до 60 секунд.

  • Посмішка риби.   Заповніть щоки повітрям, затримайте дихання, і видихніть так, щоб губи вібрували (як би кажучи «п-п-п»). Помітили, як губи розслабляються?

  • Губки Мерилін Монро.   Кокетливо складіть губки, витягнувши їх і додаючи їм обсяг, енергійно зробіть повітряний поцілунок (згадайте «Happy birthday, mister president»), лоб при цьому не напружуйте!

  • Полоскання рота.   Заповніть щоки повітрям і намагайтеся як би «прополоскати» рот, переміщаючи повітря з однієї щоки в іншу, до тих пір поки вистачить дихання. Це збільшує кровотік і після вправи ви помітите, як розслаблені ваші м'язи.

 Гарні новини: є альтернатива ботоксу


А ось і кілька вправ безпосередньо на розслаблення

1. Прибираємо напругу в щелепи
Наша постійна напруженість у щелепи часто і призводить до зморшок. Тому вправа дуже корисно для профілактики. Для того щоб звільнити щелепу, треба, насамперед, «звільнити» мова, яка теж постійно напружений. Для цього робимо повільний вдих через ніс, і видихаємо, як би відкидаючи щелепу від подиву. При цьому мова має бути на видиху максимально розслаблений, ви його не повинні відчувати. Тоді розслабляться і щелепні м'язи.

2. Розгладження чола
Сісти в будь-яку з варіацій пози лотоса, яку ви надаєте перевагу. Помістіть вказівні пальці на зовнішні краї ваших брів. Потім повільно і обережно потягніть брови один від одного в сторони, закриваючи в цей час повіки. Консультанти по лицьовій йоги ще називають цю вправу «природним ботоксом».

3. Йога для очей
  • Тих, хто знайомий з методами Норбекова, ця вправа анітрохи не здивує. Виявляється, що ці дії здатні не тільки зір поліпшити, але і позбавити від передчасних зморшок. Робити його можна навіть на роботі, не відриваючи рук від клавіатури, достатньо 10 секунд. Сидячи за комп'ютером або за роботою, відірвіть погляд і подивіться у вікно, знайдіть там найдальшу точку. Потім переведіть погляд на щось більш близьке, потім ще ближче, і, нарешті, дивіться тільки на віконну раму.


  • Вправа «розетка» здатне зняти напругу з м'язів навколо очей. Двома пальцями (вказівним і середнім) кожної руки спочатку натиснете під бровами, потім повільно просувайтеся від перенісся уздовж брів. Неначе розетка встромляється вам в шкіру. Теж саме зробіть і під очима. При цьому постійно фіксуйте, коли шкіра розслабилася, не робіть собі боляче. Надавав трохи на шкіру, а потім, прибравши пальці, ви повинні відчувати, як м'язова напруга йде з області навколо очей.

4. Йога для рота
Ця вправа не тільки звільняє від мімічних зморшок, але і дозволяє збільшити циркуляцію крові, звільняє від занепокоєння і стресу, і звичайно, допомагає м'язової релаксації. Стисніть зуби, а губи відкривайте при цьому так широко, як тільки можете. Щелепа при цьому вільна, працюють тільки губи. Відчуйте, як після вправи м'язи відпочили і розслабилися.

5. Розслабляємо м'язи щік
Двома пальцями спробуйте захопити шматочки щоки. Інтенсивно і не боляче, що не зволікайте шкіру, а лише трохи щипати. М'язи моментально розслабляться, ви це відчуєте.

6. Розслабляємо лоб і перенісся
Інтенсивно надавлюємо пальцями на лоб і перенісся, потім просуваємося до країв чола і до крил носа. Ви як би розправляє шкіру і зморшки, відчувати при цьому можна тільки розслаблення в цих м'язах. Запам'ятайте цей стан, не напружуйтеся відразу після розслаблення, намагайтеся якомога довше його фіксувати, з часом довівши до звички - завжди тримати м'язи лоба і носа розслабленими.

7. Тонізуючу і розслаблюючу дихання
Закрити праву ніздрю пальцем, і вдихати через ліву ніздрю. Зробіть це повільно на рахунок «раз-два-три-чотири». Після відразу закрийте ліву ніздрю, а праву відкрийте, і видихайте через відкриту праву ніздрю. Видих відбувається на рахунок «раз-два-три-чотири-п'ять-шість-сім-вісім». Далі повторювати. Це розслаблює м'язи, приводить в тонус після вправ.

Альтернатива ботоксу номер 2. Медитація

 Гарні новини: є альтернатива ботоксу
 Володіння прийомами медитації не тільки здатне благотворно впливати на наш мозок, а й, безумовно, допомагає досягти повного розслаблення м'язів. Раз у нас завдання - навчитися як можна ефективно розслаблятися, то пройти повз медитації неможливо.

Якщо ви займаєтеся йогою, то медитація входить в комплекс цих вправ, тому цілком логічно як альтернативу ботоксу почати займатися не тільки зі спеціальними вправами для лицьових м'язів, а й поєднувати це з медитацією.

Найлегше почати вправи по повному розслабленню і медитації за допомогою спеціальних дисків, де є докладні інструкції фахівця і підібрана спеціальна музика. Починайте зі спеціальних серій дисків «Meditation for beginners». Просто довіртеся цій практиці, робіть щоденні «відключення» спочатку хвилин на 15, потім збільшуйте час до півгодини.

Альтернатива ботоксу номер 3. Ароматерапія

 Гарні новини: є альтернатива ботоксу
 Про користь ароматерапії сказано чимало. І неможливо перерахувати всі її переваги. А одним з них є здатність впливати на розслаблення наших м'язів, лицьових в тому числі. У цьому сенсі дуже ефективна лаванда. Не дарма її рекомендують застосовувати під час пологів, цей аромат значно полегшує процес, тому як сприяє всебічному розслабленню м'язів. Але пам'ятайте, що ароматерапія - це ще й дуже індивідуальна річ. Якщо у вас є якась непереносимість до масел, що викликає розслаблення, не варто їх вживати. Від цього буде тільки гірше. Знайдіть свої засоби, які допоможуть саме вам.

Постарайтеся з'єднати всі вищеперелічені методики воєдино. І тоді результат буде більш значним. Включайте елементи ароматерапії в заняття лицьовій йоги, і коли ви медитуєте. Це допоможе повністю розслабитися і зафіксувати таке положення.

І ще одна порада.   Завжди, коли ви домагаєтеся розслаблення м'язів, - запам'ятовуйте цей стан. Чим довше вам вдасться перебувати в такому стані, тим краще. Зрештою, завдання повинна полягати в тому, щоб виробити звичку бути з постійно розслабленими м'язами обличчя. І тоді ніякі зморшки нам не страшні, а міміка залишиться цілком природною.
Автор: Юлія Гнедина