Здорові нігті: комплексний підхід
 Здорові, блискучі, міцні нігті - мрія кожної жінки. Але мало хто повністю уникнув тих чи інших проблем з цією невід'ємною частиною нашого іміджу. Причому проблеми бувають різними: від неправильної, некрасивою форми до зміни забарвлення і підвищеної ламкості. Звичайно, можна будь ніготь - відшліфувати, покрити лаком, наростити акрил або гель, і зовнішній вигляд буде цілком пристойним. Але чи вирішить таке маскування проблеми з нігтями?

Про здоров'я нігтя можна судити, тільки розглядаючи його в чистому, природному стані - без шліфування й полірування, гелю, лаку і акрилу. Здорові нігтики мають пласку еластичну поверхню, рожевий колір і чітко окреслені лунки. Будь-яке відхилення від норми - ознака збоїв у роботі організму. А адже проблеми з нігтями можуть говорити про серйозні порушення в гармонійній роботі всього організму.

Подивимося ж на них уважно і порівняємо з ідеалом! Чого ж не вистачає нашим нігтям, щоб наблизитися до нього?

Щоб відповісти на це питання в кожному конкретному випадку, необхідно уявляти, а що ж являють собою нігті .  Згідно з науковим визначенням, нігті являють собою додатковий освіту шкіри, щільну рогову пластинку, що закриває передню частину кінцевий фаланги пальців .  Основа нігтя - щільні білки-полімери кератини .  Як відомо, саме на кінчиках пальців багато нервових закінчень, і нігті виконують дуже важливу роль захисту чутливих кінчиків пальців від травм і деформацій .  Розташовується ніготь на нігтьовому ложі, поверхня якого усипана дрібними гребінцями і борозенками .  Такі ж гребінці і борозенки знаходяться і на нижній частині нігтя (у суворій відповідності: кожному гребінцю на ложі своя борозенка на нігті) .  Через це з'єднання (гребінець - борозенка) здійснюється харчування нігтя .  А росте ніготь з матриці, яка розташована під шкірою останньої фаланги пальця і ​​триває до міжфалангового суглоба .

Нігті дуже чуйно реагують на зовнішні і внутрішні впливи, яким піддається наш організм, вони запам'ятовують ці впливи і «розповідають» нам про них зміною кольору, форми і якості нігтів. Недолік в організмі необхідних речовин, різні захворювання відображаються на нігтьової платівці. Протягом 3-4 місяців на нігті зберігається ця інформація в «зашифрованому» вигляді.

«Цвітіння» нігтів

Нерідко на нігтях спостерігаються білі цятки і смужки різних розмірів і форм, це явище має спеціальну назву - лейкохінія і виникає в основному через неправильне харчування, або неправильного засвоєння поживних речовин в результаті перенесеної хвороби або стресу. Так що, якщо у вас час від часу спостерігаються такі прояви, зверніть увагу на свій раціон, можливо причина лейкохініі в незбалансованої дієті: організму не вистачає білків, жирів, вітамінів. Якщо нігті «зацвіли» після перенесеного інфекційного захворювання (грип, ангіна та ін.), То впоратися з проблемою допоможе також вітамінізоване харчування.

Зміна кольору

• Якщо ви звернули увагу на те, що нігті стали блідими або навпаки, набули неприродно червоний колір, не варто виправляти справу, зафарбовуючи нігті лаком. Правильніше буде не відкладати візит до лікаря, адже такі зміни можуть бути першими симптомами серйозних захворювань.

• Червоно-синюватий колір нігтів говорить про те, що можливо організмом погано засвоюється залізо.

• Тьмяна нігтьова пластинка, відсутність блиску, жовтувато-сірий колір і поздовжні борозенки сигналізують про нестачу в організмі білка і жиророзчинних вітамінів А, Е, D.

• Насторожити повинна також жовта або коричнева забарвлення нігтів.

Якщо крім кольору, змінюється форма нігтя, його прозорість і товщина, дуже велика ймовірність грибкового ураження нігтя (оніхомікоз). Незважаючи на достаток протигрибкових засобів в аптеках, краще все ж не займатися самолікуванням, адже визначити самостійно за зовнішнім виглядом нігтя збудника хвороби ви не зможете, і цілком можливо, що обраний вами препарат буде неефективний.

 Здорові нігті: комплексний підхід


Про що говорить форма нігтя

Вченими була виявлена ​​закономірність впливу деяких хвороб на форму нігтьової пластини .  Так, при схильності до органічним серцевим захворюванням, нігті зазвичай короткі і плоскі .  Великий розмір лунули (півмісяця біля основи нігтя) говорить про схильність до тахікардії, а її відсутність - про неврозі серця .  У астматиків нігті теж плоскі, але викривлені, у туберкульозників з придбаним туберкульозом нігті просто опуклі, а у дітей з вродженим туберкульозом легень до опуклості додається великий півмісяць .  Тонкі увігнуті нігті говорять про нестачу заліза в організмі, а подовжені нігті - можуть вказувати на цукровий діабет, патологію щитовидної залози можна припустити по місяцеподібними формі нігтів, їх жовтуватому кольору .  Якщо нігті стали нерівними, з горизонтальними «хвилями» - можливо організму не вистачає фолієвої кислоти (вітамін В9), а також вітамінів РР (нікотинова кислота) і В5 (пантотенова кислота) . 

Продукти з великим вмістом фолієвої кислоти:   темно-зелені овочі з листям (шпинат, салат-латук, спаржа), морква, дріжджі, печінка, яєчний жовток, сир, диня, абрикоси, гарбуз, авокадо, боби, цілісна пшеничне і темна житнє борошно).

Звичайно, ставити діагноз за формою нігтів може тільки досвідчений лікар-діагност, та й то побічно, але будь-яка зміна форми, її відхилення від прийнятої норми, повинно насторожити.

Немає ламкості і розшарування нігтів

Підвищена ламкість, за словами професіоналів, може бути обумовлена ​​як зовнішніми, так і внутрішніми факторами.

До зовнішніх факторів, в першу чергу, зараховуються різноманітні агресивні миючі засоби. Вживаються вони часто, від чого їх шкідливий ефект багаторазово посилюється, а ніготь росте дуже повільно: його зріст від нігтьової лунки до вільного краю триває 4-6 місяців. Вихід із ситуації - під час прибирання, прання та миття посуду користуватися рукавичками, якщо це здається незручно, - купувати м'які миючі засоби, для захисту та догляду за нігтями змащувати руки і нігті живильним кремом, що містить вітаміни А і Е і регенеруючі добавки.

Внутрішній фактор - знову ж таки, неправильне харчування. Нігтям для міцності потрібен кальцій   в поєднанні з фосфором і солями вугільної кислоти, але не тільки! Дуже важливий для здоров'я нігтів (і волосся) холестерин.   Ця речовина (незаслужено звинувачений у багатьох гріхах) відіграє величезну роль не тільки в освіті нігтів і волосся, але і в їх здатності утримувати воду. А вода необхідна навіть твердим нігтям. Якщо її недостатньо вони відстають, розщеплюються і ламаються. Тому, причиною ламкості нігтів може бути надмірне захоплення сонцем і модними безхолестеріновимі дієтами. Щоб відновить міцність нігтів в щоденне меню необхідно ввести сир і кисломолочні продукти, нежирне м'ясо, рибу, вершкове масло, насіння і горіхи (крім арахісу). Нестача вітаміну С також тягне за собою розшарування, ламкість нігтів. Вітамін С міститься в ківі, помідорах, яблуках, квашеній капусті, обліписі, агрус, апельсинах, лимонах, зелені.

А ще нігті люблять желатин , Так що різні желе і заливна риба будуть не зайвими у вашому раціоні.

До речі сказати, харчування, багате білками, мінеральними речовинами, рослинними оліями, вітамінами і желатином, корисно і для цілком здорових нігтів: при такому раціоні вони стануть ще міцніше і красивіше.

 Здорові нігті: комплексний підхід
 З домашніх зовнішніх засобів для зміцнення нігтів можна порекомендувати спеціальні ванночки:

• 2 склянки води, 1 столова ложка солі, 2 скибочки лимона - розчинити, нагріти, опустити руки і тримати 10 хвилин, процедуру повторювати через день.

• 2 склянки води, 2 ложки морської солі, 2 чайні ложки оливкової олії - і далі, як і в першому варіанті.

Лікувати розшарування нігтів можна оливковою олією, акуратно втираючи його в кутикулу круговими рухами. Можна змішати оливкову олію з 1-2 краплями лимонного соку, нанести на ніготь, надіти бавовняні рукавички і залишити на ніч.

Ну і звичайно, зовнішній вигляд нігтів заслуговує самого уважного ставлення не тільки з точки зору їхнього здоров'я, але з міркувань естетики. Як би ми не були шикарно і модно одягнені, якою б вишуканий макіяж не нанесли на обличчя, недостатньо чисті і поламані нігті можуть стати тією маленькою ложкою дьогтю, яка повністю зіпсує все враження про нас. Тому турбота про нігті повинна бути щоденною, як чищення зубів.
Автор: Ольга Травлеева


 Генеральне прибирання. Частина 1. Чистимо ... мізки
 Так, так, наш мозок потребує періодичної генеральної «прочищення». Уявіть, що наш мозок - це шафа. День у день туди «залітають» ретельно продумані маркетологами рекламні фразочки, обривки новин і пліток, всілякі завдання і «теми для роздумів». А скільки разів ми повторюємо вголос і про себе горезвісне «не забути те-то або це»? Та краще забути, бо інакше на поличці в нашому мозку - шафі з'являється черговий даремний клаптик.

Але, мабуть, найважчими і шкідливими стають «залежалися» на «поличках» нашого мозку непрощені образи на себе і на оточуючих.

А скільки ролей нам доводиться грати в житті? Турботлива мама, любляча дружина, старанний працівник, дбайлива господиня, домробітниця і коханка ... І це тільки початок списку! А адже кожна роль вимагає чималої віддачі часу і сил, вміння блискавично переключатися з одного завдання на інше.

У результаті в нашому шафі-мозку відбувається постійна перестановка вмісту, щось дістається, щось кладеться на поличку ближче, а щось забирається в дальній кут «про всяк випадок».

Ми переживаємо, радіємо, сердимося, ненавидимо і розчулюємось. І всі прояви емоцій відкладають в мозку свої «візитки». У підсумку, за кілька місяців, тим більше років, наш мозок перетворюється на купу безладно розкиданих обривків і запліснявілих «про всяк випадок».

Не дивно, що з часом ми вже не в змозі знайти потрібну інформацію навіть після довгих пошуків-роздумів, не кажучи вже про ситуаціях, коли потрібно прийняти рішення миттєво.

Ми починаємо скаржитися на пам'ять, впадаємо в депресії і істерики і вирішуємо, що найкращий вихід із ситуації - це відпочинок. Здавалося б, це цілком логічно, що перевантажений турботами людина, влаштувавши собі пару днів-тижнів відпочинку, почне мислити свіжо і легко згадувати забуте. Але тоді чому ж цієї чарівної метаморфози не відбувається? Тому, що для того, щоб привести мозок в порядок, потрібно спочатку як слід попрацювати. Попрацювати над собою.

Ой, як не любимо ми цю фразу! «Робота над собою - заняття для невротиків із заниженою самооцінкою, а я нормальна, і часу на цю дурницю у мене немає! », - Відмахується ми. І не замислюємося, чому нам і в голову не приходить думка про те, що якщо, скажімо, залишити брудний посуд у спокої, вона раптом стане чистою, а складені в стопочку стоси паперів самі собою переберуться і заповняться. Так чому ж ми вважаємо, що в нашому мозку порядок наведеться сам собою, достатньо лише побігати за метеликами по травичці або полежати на дивані?

Отже, зрозуміло, що нам належить попрацювати. З чого почнемо? Ви, напевно, будете здивовані, але ... з генерального прибирання вдома! І не просто з прибирання, а вичищення всіх до одного далеких кутів і закутків, наведення блиску на каструлях і столових приладах, і навіть з дрібного ремонту квартири і латання дірок на шкарпетках. До речі, ще древні мудреці говорили, що через дірки і щілини витікає наша енергія, а до нас пробираються негативні впливи ззовні.

Що дає прибирання будинку нашому мозку? У першу чергу, настрій. Ми поступово налаштовуємо свій мозок на впорядкованість, необхідність розкласти все по поличках. Чому, наприклад, прекрасним ліками від стресу, нападів падіння самооцінки і розгубленості є прання? Тому що, спостерігаючи за тим, як брудна, непридатна до використання річ НАШИМИ ВЛАСНИМИ РУКАМИ стає чистою, блискучою і готової до вживання, ми починаємо усвідомлювати, ЩО можемо зробити, приклавши деякі зусилля. Під час генерального прибирання в нашій голові шикуються лінії «брудно-чисто», «мутно-блискуче», «неохайно-акуратно», «погано-добре». Ці лінії і є основа «чистки» мозку.

Отже, все сяє - і будинок, і наші очі. Що далі? Впасти в крісло і розслабитися? Звичайно, але тільки для того, щоб продовжити роботу. Величезні чорні плями залишають у наших душах і головах нездійснені мрії, невирішені завдання, образи і біль. Навіщо нам цей важкий вантаж, який повільно, але вірно тягне нас на дно? Немає на світі людини, яку все це спонукало б на великі позитивні звершення. Ці гнильні черв'яки поїдають нас зсередини непомітно і цинічно.

Давайте не будемо такі жорстокі до себе і позбудемося гнилі. Для цього потрібно, перш за все, пригадати якомога більше неприємних і хворобливих епізодів. Всякий раз, згадуючи чергову образу, представимо її у вигляді чогось матеріального, наприклад, старої ганчірки. Тепер, з посмішкою пробачивши самих себе або своїх кривдників, подумки кидаємо цю ганчірку у валізу. Не шкодуємо сил на прощення - щире і відкрите. Всі ми люди, а значить, нам властиво помилятися. Потрібно дати право собі і оточуючим на помилки і можливість їх виправити.

Після того, як вся «дрантя» виявиться в уявному валізі, міцно-міцно закриємо замок і відпустимо валізу у вільне плавання по бурхливій річці. Або уявімо, як він перетворюється на пил. Стало легше? Безумовно! Ми відразу починаємо відчувати легкість в душі і тілі, а світ починає забарвлюватися яскравими фарбами!

 Генеральне прибирання. Частина 1. Чистимо ... мізки
   Тепер «розправимося» з горезвісними «Не забитькамі». Беремо аркуш паперу і ручку. Не поспішаючи, дістаємо з пам'яті все, що хотіли колись зробити, але забули. Необов'язково при цьому проводити години в позі роденівського мислителя - спокійно займаємося своїми повсякденними справами, а коли щось забуте спливе в пам'яті, швиденько дістаємо блокнот чи листок і записуємо. На даному етапі зовсім не потрібно намагатися впорядкувати записи - досить просто «звалювати все в купу». Наша мета зараз - звільнити від непотребу мозок.

Всі згадали? Тепер на деякий час перетворимося на Попелюшок і переберемо «зернятка». Викреслюємо спочатку зі списку всі неактуальне, марне і безглузде. Решта пункти розподілимо за часом їх здійснення, потім - у тимчасових блоках - за ступенем важливості. І запам'ятаємо золоте правило: вирішуємо спочатку нескладні завдання, які не потребують великих витрат часу і сил, а вже потім пихкає над серйозними завданнями. По-перше, успішне вирішення безлічі дрібних завдань додасть впевненості у своїх силах і наснаги, а по-друге у нас з'явиться можливість зосередитися на вирішенні складних завдань, не відволікаючись на дрібниці.

Підказка:   розподілені за часом і ступеня важливості справи стануть основою для успішного щоденного планування.

Отже, до ідеального порядку в нашому шафі-мозку залишилося зовсім небагато:

• навчитися «пропускати повз вуха» марну інформацію;

• виробити в себе звичку щовечора складати докладний план на наступний день, включаючи в нього такі, здавалося б, дрібниці як список покупок або меню на вечерю;

• порахувати, скільки сил і часу ми витрачаємо на порожні заняття (перекури, «кавування», базікання по телефону) і навчитися, якщо не зовсім відмовляти собі в цих маленьких слабкостях, то, принаймні, поєднувати приємне з корисним. Наприклад, обговорити з подругою по телефону її нову кофтинку можна по дорозі від офісу до замовника.

• обов'язково навчитися любити себе, цінувати будь-які, навіть самі крихітні свої досягнення. Вдало зварений борщ або вчасно зданий звіт цілком можуть стати приводами пишатися собою.

Не лінуйтеся, проводите генеральне прибирання мозку регулярно, і тоді життя стане легше і цікавіше!
Автор: Катерина Хетагурова