Як зберегти білизну зубів між візитами до стоматолога
 Враховуючи, що вартість послуг стоматологів тільки зростає, профілактика і домашній догляд за зубами стає особливо важливим. Що стоматологи нам радять вжити між візитами до них?

Які напої та продукти найкраще уникати, якщо ми хочемо зберегти зуби білими?

Якщо говорити про напої, то це червоне вино, кава, чай. Серед продуктів харчування небезпечною для білизни зубів може стати досить корисна їжа - це темні овочі та фрукти, ягоди та гриби портобелло. У них багато антиоксидантів, відмовлятися від них не найкраще рішення, як і від перерахованих напоїв, але вони можуть спричинити зміну кольору емалі зубів. Що ж робити? По-перше, чистити зуби після їжі і пиття. А по-друге, чистити зуби і до їжі, тому що офарблюється не сама емаль, а наліт на ній, про це говорять професійні стоматологи. Якщо чищення зубів вам недоступна (досить важко це робити на роботі, під час навчання), є продукти, що працюють як натуральне абразивну речовину, наприклад, з'їсти не солодкий фрукт або овоч (яблуко, морква, селера).

Яку зубну пасту купувати?

Зубна паста - це, по суті, м'яке абразивну речовину, призначення якого - видалення клейкою плівки на зубах, яку ми називаємо нальотом. Тому, в принципі, будь-яка паста може позбавити від зубного нальоту. Відбілюючі властивості пасти тут не причому. Єдине, на що варто звернути увагу при покупці зубної пасти, - вміст у ній фториду, необхідного для ремінералізації емалі.

 Як зберегти білизну зубів між візитами до стоматолога


Однак щітки не завжди справляються з усіма ділянками на зубах. Наприклад, міжзубний простір є найбільш важко доступним для щіток. У цьому випадку на допомогу приходить зубна нитка. Яку вибрати - це питання особистих переваг. Бувають з воском, без воску, м'ятні або неароматизовані нитки - всі вони працюють приблизно однаково.

Чи варто використовувати домашні набори для відбілювання зубів?

Ті набори для відбілювання, які продаються в супермаркетах та аптеках мають низькі концентрації перекису, на відміну від тих, якими користуються професійні стоматологи в приватних кабінетах. Тому, з одного боку, набори для відбілювання, наявні в доступній продажу, безпечні через щадних концентрацій відбілюючих реагентів. Але з іншого боку, з їх допомогою важко досягти якогось відчутного результату. Все-таки лікарі за те, щоб ми стежили за зубами за допомогою щітки і пасти, а раз на півроку приходили за відбілюванням до них.

 Як зберегти білизну зубів між візитами до стоматолога


Чим можна вибілювати чутливі зуби?

Звичайні домашні набори для відбілювання можуть не підійти чутливим зубах. Для таких пацієнтів стоматологи радять шукати «свої» продукти і завжди повідомляти про чутливості зубів при відвідуванні дантиста. Для чутливих зубів створений спеціальний продукт - гель Pre-Whitening Amplifier Gel , Він практично повністю усуває чутливість зубів і використовується перед тим, як застосувати звичайні відбілюючі системи. Гель активізує відбілювання, але разом з тим захищає зуби.

 Як зберегти білизну зубів між візитами до стоматолога


Чи якісь безпечні народні рецепти для відбілювання зубів?

Старий, перевірений часом спосіб відбілювання зубів за допомогою харчової соди і перекису водню, - працює досі. Ці речі видаляють зубний наліт і трохи вибілюють. Але не можна використовувати соду і перекис постійно! Все добре в міру. Ще один народний рецепт з лимонним відбілюванням - стоматологи не радять. Лимонна кислота руйнує зубну емаль, позбавляє її кальцію. Взагалі, до будь-якого кислого продукту слід ставитися уважно. Наприклад, біле вино, хоч і не забарвлює зубну емаль, але теж руйнує емаль, через високу кислотності.

 Як зберегти білизну зубів між візитами до стоматолога


Є секрети, які допомагають підтримувати свіже дихання?

Неприємний запах з рота може мати кілька джерел: ясна, язик, горло, легені, шлунок. Так що, насамперед потрібно оцінити стан ясен і порожнини рота, щоб переконатися, що за допомогою слід йти саме до стоматолога. Але може, поганий запах - це результат бактеріальних процесів в горлі (основний симптом - болить горло). Якщо у вас часті печії або інші проблеми з травленням, то варто звернути увагу на шлунок. Причиною неприємного запаху з рота може бути і деяка їжа, яку ви їсте. Наприклад, гостра їжа містить ефірні масла, які, засвоюючи в крові і потрапляючи в легені, мають своєрідний запах. Цим пояснюється, наприклад, неприємний запах від їжі з часником.

 Як зберегти білизну зубів між візитами до стоматолога


Чи потрібно чистити мову?

Дійсно, рекламні ролики нових зубних щіток часто нагадують про те, що важливо чистити мову. І це справедливо. Адже мова є своєрідним притулком для бактерій. При розкладанні виділяються сполуки сірки, що виражаються в неприємному запаху з рота. Тому містити мову в чистоті дуже важливо, і це не маркетинговий трюк. Коли чистите зуби після їжі, не забувайте і про мову.

Чи варто використовувати ополіскувачі для рота з вмістом фтору?

Так! І ще раз, так! Хоча в ЗМІ часто можна зустріти дискусії про те, що для зубів слід стежити за рівнем вмісту фтору, його надлишок веде до руйнування зубів, а при попаданні всередину фтор також поводиться руйнівно стосовно внутрішнім органам. Але у випадку з рідиною для полоскання рота побоюватися з приводу фтору не варто. Його концентрації там мінімальні, а користь при використанні буде суттєва.

 Як зберегти білизну зубів між візитами до стоматолога


Чи дієта для фортеці зубів?

Коли людина росте, важливо споживати в достатній кількості кальцій і фтор. Це сприяє кальцинуванню емалі зубів. Дорослій людині досить просто мати збалансоване харчування, щоб підтримувати вже кальциновану емаль в здоровому стані.

У статті використовувалися рекомендації професійного стоматолога і ортопеда з Нью-Йорка Лаури Торрадо.
Автор: Василина Кузіна


 Вагітність в радість: як впоратися з токсикозом?
 Тест показав дві смужки! Ти вагітна! Радості немає меж: ще б пак - твій довгоочікуваний малюк вже живе всередині тебе! Однак тебе не покидає хвилювання - ти знаєш, що майже всі вагітні переживають токсикоз! Ти і хотіла б радіти, але зі страхом чекаєш першого неприємних відчуттів ... Однак далеко не всі знають, що токсикоз у вагітних - явище зовсім не обов'язкова. Його можна уникнути, проте будь готова прикласти деякі зусилля! Готова? Тоді читай далі!

В чому причина?

Відомо, що токсикоз - це комплекс нездужань на фізичному рівні, які супроводжуються психологічним дискомфортом. Токсикоз може бути раннім і пізнім. Ранній токсикоз переживають жінки до 12 тижня вагітності - він переноситься відносно легко і не загрожує здоров'ю матері і дитини. А ось пізній токсикоз - або гестоз - набагато більш небезпечний. Він виникає на більш пізніх термінах і нехтувати нездужанням в цей період не можна - необхідно звернутися до лікаря, а, можливо, і лягти в лікарню.

У статті ми розглянемо саме ранній токсикоз. Для початку розберемося: в чому справа? Чому токсикоз «переслідує» багатьох вагітних? Лікарі до цієї пори сперечаються щодо причин цього стану організму.

Деякі лікарі стверджують, що причина в загостренні всіх хронічних захворювань, якими страждає жінка. Інші кажуть, що справа в поганій екології. Ще одна група лікарів впевнена, що справа тут у природної реакції організму майбутньої мами на зростаючий в ній новий організм. Є й такі, хто на перше місце ставить психологічні причини - мовляв, ти боїшся майбутньої відповідальності, проблем з чоловіком, болі під час пологів і т.п. Швидше за все істина - десь посередині. Тому і підхід у справі перемоги над токсикозом повинен бути комплексним.
 Вагітність в радість: як впоратися з токсикозом?


11 порад для перемоги над токсикозом

1.   Нехай твій перший прийом їжі пройде в ліжку. З вечора приготуй собі на блюдечку біля ліжка маленький сніданок - кілька сухариків, горіхи або скибочку підсушеного хліба. Після цього трохи полеж - і вже тоді піднімайся. Це допоможе тобі вже з ранку побороти нудоту.
 Вагітність в радість: як впоратися з токсикозом?


2.   Протягом дня часто перекушуй, але невеликими порціями.

3.   Вживай спеціальні вітаміни для вагітних - підтримай свій організм!

4.   Якщо хочеш уникнути нудоти і блювоти - відмовся від усіх малокорисних продуктів - жирних і перчених. «А солоне можна? », - Запитаєш ти. Зрозуміло, що під час вагітності це актуальне питання! Солоне, на щастя, можна - але трохи!

5.   Ніяких «сухомяток», а й обід з «першого-другого-компоту» теж не піде на користь. Парадоксально? Зовсім немає! Просто найкраще в цей час організм приймає супи-пюре - вони швидко і легко засвоюються і не призводять до нудоти.
 Вагітність в радість: як впоратися з токсикозом?


6.   Чи не вживай надмірно гарячу або ж холодну їжу - вона буде дратувати шлунок і викликати нудоту.

7.   Висипайся! Цим все сказано.
 Вагітність в радість: як впоратися з токсикозом?


8.   Якщо відчуваєш нудоту - посмокчи м'ятну цукерку, а жуйки краще навіть не купувати, перенести нудоту допоможуть саме «бурульки».

9.   Каруселі тобі протипоказані. А разом з ними - і все, що дає «ефект каруселі» - занадто активні танці, швидка їзда на машині, поїздки в переповненому транспорті ... Словом, все, від чого може «заколисати».

10.   Сигарети і алкоголь - це не про тебе! Причому, не тільки під час виношування дитини, а вже за кілька місяців до запланованої вагітності (не менше трьох). Адже токсикоз - це ще й звільнення від шкідливих речовин, які ти накопичила у своєму організмі. Тому якщо хочеш, щоб це очищення переносилося легше - почни очищати свій організм заздалегідь.
 Вагітність в радість: як впоратися з токсикозом?


11.   Змирися з ситуацією на психологічному рівні. Навіть якщо ти рада, що скоро станеш мамою - психологи стверджують, що на підсвідомому рівні все ж можеш переживати з приводу болю під час пологів, здоров'я малюка, своєї зовнішності після пологів, через стосунки з чоловіком ... До того ж якщо до вагітності у вашій родині були проблеми, наприклад, з житлом - зараз ти цю ситуацію сприймаєш в ще більш темних фарбах!
 Вагітність в радість: як впоратися з токсикозом?


Словом, постарайся взяти себе в руки. Своїм хвилюванням ти справі не допоможеш, а ось нерви і собі, і малюкові, який відчуває все, що відбувається з мамою - здорово попсуєш! Будь спокійна заради дитини - адже всі твої нерви не тільки передадуться малюкові, але і потім дадуть про себе знати: доведено, що діти тих мам, які сильно нервували під час вагітності, частіше плачуть, гірше засинають, а пізніше мають проблеми в спілкуванні. Запам'ятай, що вже до народження твоєму малюку в першу чергу потрібна спокійна і впевнена в собі мама!

Зрештою, згадай відому народну мудрість: дав Бог дитину - дасть і на дитину!
Автор: Яна Колосовська