Як приманити Морфея?
 Стародавні греки, ймовірно, володіли великим уявою і більш романтичним сприйняттям світу, ніж ми. Був у них і бог сну Морфей - крилатий божество, якого древні греки і римляни зображали у вигляді стрункого юнака з невеликими крильцями ... на скронях.

У наш сучасний вік, перенасичений інформацією і стресами, буває часто важко приманити Морфея ... І ми мучимося від безсоння, вважаємо овець, слонів, гіпопотамів ...

Статистика стверджує, що у Великобританії страждає від безсоння 25% населення, у США 30%, а в Росії 45%.

Причини безсоння   можуть бути самі різні. Наприклад, трудоголізм, коли людина ніяк не може перестати думати про роботу. Або великі фізичні та розумові навантаження, стресова ситуація на роботі, підвищена тривожність, дратівливість, невдоволення собою і оточуючими ... Недосипання шкідливий, хоча ніхто від нього не вмирав.

Але що робити, якщо мучить безсоння ? Ковтати рекламовані снодійні? Але на них можна так щільно підсісти, що потім не відв'язатися, тим більше, що більшість з них дають денну сонливість, невеселе настрій та інші побічні ефекти. Краще обійтися без них, тим більше що при бажанні це цілком під силу будь стражденному.

- Всі лікарі в один голос твердять, що прогулянку перед сном можна прирівняти до панацеї.

- Не варто захоплюватися перед сном спиртним, у другій половині дня краще відмовитися від кави, коли, міцного чаю.

- Чи не переїдати перед сном. Склянка кефіру, легка овочева закуска, наприклад, з цибулею, який дарує міцний і здоровий сон. А найкраще склянку теплого молока з медом.

- Лягати спати і прокидатися медики рекомендують в один і той же час.

- Вирішити раз і назавжди, що ліжко тільки для сну і сексу, ні в якому разі не перетворювати своє ліжко в робочий кабінет. Ми всі пам'ятаємо, що Олександр Сергійович Пушкін любив працювати лежачи в ліжку, але так адже і безсонням він страждав і навіть вірші про неї писав.

- Фахівці рекомендують перед сном слухати розслаблюючу, заспокійливу музику чи запис шуму водоспаду, моря, дощу, шелесту гілок.

- Когось присипляє нудна книга ...

- А комусь допомагає розслабитися секс, що доставив задоволення.

- Хорошим снодійним ефектом володіють ванни . Наприклад, ванна з додаванням 1 склянки яблучного оцту. Приймають ванну 10-15 хвилин. Вода не повинна бути вище + 38 градусів. Після ванни - контрастний душ.

- Якщо не хочеться приймати ванну, то можна просто вимити ноги гарячою водою. Це обмивання зніме втому, заспокоїть нервову систему і як наслідок, поліпшить сон.

- Існує чимало добре зарекомендували себе народних засобів боротьби з безсонням .

1. 1 ст. ложку квіток глоду заварити 1 склянкою окропу і приймати по 1-2 ст. ложки 4 рази на день протягом 3-4 тижнів. Або заварити в термосі на ніч 2-3 ст. ложки плодів глоду і випити протягом дня як чай.

2. Збір з трав. По 1 чайній ложці трави пустирника, материнки, чебрецю, кореня валеріани перемішати, взяти 1 ст. ложку суміші, залити 1 склянкою окропу, настоювати до охолодження. Процідити, приймати по 1/3 склянки 3 рази на день за 20-30 хвилин до їжі. Курс 1-2 тижні.

3. 1 чайну ложку трави полину звичайного залити 1 неповним склянкою окропу (до облямівки), настоювати до охолодження, процідити і приймати по 1 ст. ложки 3-4 рази на день.

4. Хороший ефект дає процедура вдихання спиртової настоянки валеріани. Вдихати треба 1 раз тієї та іншої ніздрею. Більше 2 разів поспіль за вечір вдихати не рекомендується.

5. Наші бабусі при безсонні втирали рослинне масло в потиличну ямку, розтирали маслом долоні і п'яти, надягали на ноги бавовняні шкарпетки.

6. 1 ст. ложку насіння кропу залити 1 склянкою окропу, настоювати 20-30 хвилин, процідити. Змочити в настої невеликий махровий рушник або шматочок тканини від нього і покласти на лоб.

7. До революції рекомендувалося нервовим панночкам пити на ніч ромашковий чай з медом.

8. Можна купити в аптеці меновазин і протерти їм шию перед сном. Ця нескладна процедура сприяє швидкому засипанню.

Ще стародавнім красуням було відомо, що краса до жінок приходить вночі, так що лягайте спати до півночі, спіть спокійно і добре.
Автор: Наталя Алексєєва


 Готуй сани влітку ...
 Народна мудрість майже завжди права, і якщо сани влітку не полагодити, то взимку на них далеко не виїдеш. Те ж саме можна сказати і про імунітет. Багато хто з нас, починаючи з осені, часто застуджуються і хворіють, ковтаючи купу пігулок. Щоб цього не сталося, влітку слід почати загартовування. І найкращий помічник у цьому - холодна вода.

- Непогано для початку ввести ритуал обмивання ніг . Тобто, приходячи додому з вулиці щораз, споліскувати ноги прохолодною водою і насухо витирати їх. Перед сном на вимиті ноги нанести крем. Якщо робити це регулярно, то зникнуть втому і набряклість ніг.

- Нерідко влітку в спеку ми випиваємо холодний квас, лимонад, молоко, і вранці встаємо захриплі з хворим горлом. Щоб цього не сталося, потрібно привчати своє горло до холоду поступово. Для початку полоскати його півхвилини водою кімнатної температури. Поступово, день за днем, градус води для полоскання знижується. До зими можна буде без побоювання пити крижану воду.

- На початковому етапі загартовування не обійтися і без обтирання , Особливо нетренованому, изнеженному цивілізацією городянину. Процедура обтирання дуже проста. У воді змочується махровий рушник і обтирається спочатку верхня частина тіла, потім нижня. Тіло розтирають круговими рухами, руки і ноги у напрямку до тіла. Процедура триває 4-5 хвилин. Градус води знижується щотижня.

- Переходимо до обливанию . Спочатку вода так само повинна бути кімнатної температури. Обливатися можна з відра, як у ванній, так і на дачі. Можна замість обливання приймати душ, починаючи з води не нижче температури тіла. Після обливання потрібно добре розтертися махровим рушником, бажано не синтетичним. Температура води знижується на 1 градус спочатку кожні два тижні, потім 10 днів, потім 7 днів, до тих пір, поки вода для обливання не стане крижаною.

 Готуй сани влітку ...
   - Тим, хто хоче загартувати нервову систему, потренувати судини і підвищити тонус, рекомендується контрастний душ . Спочатку вода повинна бути теплою протягом хвилини, потім прохолодною півхвилини. І так кілька разів. Через тиждень температура прохолодної води знижується, а теплою підвищується. Принаймні загартовування гарячий душ приймають 20-30 секунд, холодний 40-60 секунд. І, нарешті, час прийому гарячого і холодного душа стає однаковим - по 1 хвилині. Починати контрастний душ фахівці радять завжди з гарячої води, а закінчувати холодною.

Деякі правила загартовування

- Загартовування за допомогою води проводиться вранці.

- Якщо є серйозні захворювання, то спочатку потрібно порадитися з лікарем.

- Для того щоб не втратити результати загартовування, процедури проводять круглий рік. Але починати гартуватися медики рекомендують влітку.

 Готуй сани влітку ...


Гартуватися можна і за допомогою повітряних ванн .

- Якщо вдома тепло, то, встаючи з ліжка, не потрібно поспішати надягати одяг. Звичайно, якщо вдома є діти, то ходити доведеться в ліфчику і трусах. Цей мінімум не знижує ефекту повітряних ванн.

- Ранкову зарядку, нехай і найкоротшу, робити потрібно босоніж, стоячи на якому-небудь килимку поруч з відкритою кватиркою або вікном.

- Вранці і ввечері, коли немає палючого сонця, повітряні ванни добре приймати на дачі.

Загартовування не тільки допомагає уникнути простудних захворювань, легше переносити підхоплені інфекції, але і покращує кровообіг і харчування киснем, шкіра при цьому довго залишається пружною і молодий. На довгі роки зберігається фізична витривалість, розумова працездатність і гарний настрій, тому що ці процедури збільшують вироблення серотоніну - гормону щастя.

Навіть звичайне умивання вранці холодною водою допомагає зміцнити нерви, справитися з безсонням, зробити шкіру свіжою і пружною.

Так що, сонце, повітря і вода - дійсно, наші вірні друзі , І якщо дружити з ними правильно, то краса, здоров'я і молодість будуть з нами до глибокої старості.
Автор: Наталя Алексєєва


 Спокуси літа - фактори ризику для здоров'я печінки
 Літо - це пора сонця, тепла, відпусток, коли хочеться бути красивим і здоровим, насолодитися кожним погожим днем, дозволити собі розслабитися душею і тілом. Але як часто ми замислюємося про наслідки, які несуть за собою вкушённие літні насолоди? Мабуть, більшість відповість: «Рідко». Тим не менш, лікарі підкреслюють, що влітку ризики, яким піддається наш організм, особливо печінка, зростають.

Однак згідно з останньою статистикою жителі Росії практично не приділяють уваги питанню здоров'я печінки: 41% росіян ніколи не замислювалися про стан здоров'я своєї печінки.

Наслідки екстремальних дієт
Коли відпустка «на носі», ми поспішаємо на пошуки найбільш ефективних дієт, які гарантують нам швидке звільнення від зайвих кілограмів. При цьому ми не замислюємося про те, що вони можуть справити на наш організм не тільки суперефект, але й суперудар - і все по печінці. При різкій втраті ваги накопичений раніше жир починає активно розпадатися і надходити в кров і печінку. Клітини печінки не можуть впоратися з великою кількістю жиру і починають накопичувати його. У результаті при тривалій екстремальної дієті розвивається жирова хвороба печінки і порушується її робота.

Гастрономічні надмірності в період відпусток
У відпустці так хочеться розслабитися на повну котушку. Любителі готельної системою «Все включено», куди в достатку входять різні екзотичні наїдки й алкоголь, насилу можуть відмовити собі в бажанні поласувати від душі. Дачники люблять влаштовувати пікніки на свіжому повітрі, неодмінний атрибут яких є жирний шашлик і різні соуси. Від усього цього складно відмовитися, тим не менше, треба пам'ятати, що споживання жирної їжі згубно позначається на здоров'ї печінки. Якщо в раціоні занадто багато жирної їжі, в кишечнику утворюється багато жирних кислот, які відкладаються в печінці. Це порушує обмінні процеси і з плином часу призводить до неалкогольний жирової хвороби печінки. Якщо своєчасно не подбати про її відновлення, хвороба може прогресувати в більш важкі форми захворювання, які зажадають серйозного і дорогого лікування.

 Спокуси літа - фактори ризику для здоров'я печінки
   Не варто влітку занадто захоплюватися алкоголем і перетворювати відпустку в щоденне «литу». Печінка працює як фільтр, і алкоголь у великих кількостях може її серйозно пошкодити. Безпечна доза алкоголю для чоловіків становить не більше 24 г етанолу на добу (60 мл горілки, або 200 мл вина, або 500 мл пива), для жінок - в два рази нижче - 12 г етанолу на добу. При цьому брати алкоголь можна далеко не кожен день. Але у відпустці, як правило, ці дози значно перевищуються. Таким чином, рясна жирна їжа і алкоголь завдають масований удар по печінці, що веде до руйнування її клітин. Згодом запущене захворювання печінки може призвести до цирозу.

Негативний вплив навколишнього середовища
Влітку зростає кількість негативних екологічних та природних чинники, які, накопичуючись в сукупності, можуть завдавати шкоди організму і печінки .  До них відносяться репеленти, обійтися без яких в лісі, на дачі, ввечері біля багаття неможливо .  Репеленти захищають нас від москітів і комарів, але отрути, що містяться в них, абсорбуються організмом .  Через поверхню шкіри вони потрапляють в кров, а потім у печінку .  Крім того, в багатьох регіонах нашої країни екологічна ситуація не дуже благополучна .  Спекотні температури влітку викликають масивні лісові пожежі і призводять до горіння торфовищ, та й просто сміттєвих звалищ, що також негативно позначається на чистоті повітря, води і продуктах, споживаних нами .  У результаті всі ці токсини потрапляють в наш організм і, різко навантажуючи детоксикаційну функцію печінки, призводять до порушення цілісності клітинних мембран і пошкодження клітин печінки .  Вживання в їжу риби із забруднених водойм, забрудненої діоксинами і важкими металами води, овочів, грибів, ягід різко навантажує детоксикаційну функцію печінки і призводить до руйнування клітинних мембран і пошкодження клітин печінки .

Небезпека надмірної сонячної активності
Засмага - це обов'язкова складова літнього відпочинку. При кожному зручному випадку, ми прагнемо поніжитися на сонці, не підозрюючи про те, що сонячні промені, не тільки несуть користь для організму у вигляді вітаміну D, але здатне пошкоджувати клітинні мембрани і навіть ядро ​​клітини, в якому міститься наша генетична інформація. Регулярна надлишкова сонячна навантаження призводить до необоротного пошкодження оболонок і структур клітин печінки.

Як допомогти печінці відновитися?
Всі перераховані вище фактори підривають здоров'я печінки. Влітку ризик захворювань печінки зростає, адже саме в цей час року багато несприятливі фактори представлені в комплексі. Однак ми рідко замислюємося про те, що печінка може страждати, впевнені, що раз вона не болить, значить, не хворіє. Проте, тривала висока концентрація жирів і токсинів в організмі, шкідливий вплив дієт, навколишнього середовища руйнують клітини печінки - гепатоцити, в результаті чого розвиваються такі хвороби, як жирова хвороба печінки, фіброз, цироз. Згідно зі статистикою діагноз жирова хвороба печінки сьогодні можна поставити кожному третьому дорослому жителю Росії.

 Спокуси літа - фактори ризику для здоров'я печінки
 Сьогодні у середньостатистичного жителя мегаполісу, що перебуває в постійному стресі і поганою екологічною середовищі, печінка вимагає захисту і турботи, яку можна забезпечити функціональним харчуванням .  Основу такого харчування складають природні неочищені рослинні масла і природні холеретікі - редька, боби, редис, цитрусові, гірчиця, їдальня зелень і часник, які містять жиророзчинні ефірні масла .  Сучасний здоровий раціон повинен містити не менше 500-700 грам овочів та іншої несолодкої рослинної клітковини щодня .  Таке функціональне харчування забезпечує природний захист і безпечне очищення печінки, нормалізує функцію кишечника, яка тісно пов'язана зі здоров'ям печінки .  Крім того, наша печінка потребує незамінних компонентах їжі: вітамінах і есенціальних фосфолипидах .  Вони є основним структурним компонентом клітинних мембран .  На жаль, цих компонентів часто не вистачає в звичному раціоні, або вони містяться в продуктах, які ми уникаємо унаслідок високої калорійності: жирному молоці, горіхах, рослинній олії .  Більш того, тривала нестача цих компонентів стає причиною нездужання, хронічної втоми і порушення функції найважливіших органів .  У цих випадках доцільно провести додатковий курс гепатопротекторами .

Сучасні препарати покликані допомогти ослабленою печінки відновитися і впоратися з усіма несприятливими факторами. Однак важливо дбати про здоров'я печінки завжди, а не згадувати про неї тільки тоді, коли їй потрібно терапевтична допомога. Культура турботи про печінки - невід'ємна частина здорового способу життя. Раціональне харчування, фізична активність, своєчасна діагностика і коректна терапія за призначенням лікаря - гарантія здоров'я, краси, молодості і повноцінного життя.
Автор: Василина Кузіна