|
Осінь - приголомшливе пору року, коли жовте листя дарує природі свою загадковість і сексуальність. Нам здається, що природа засинає, але насправді це не так. Буйство осінніх фарб і музика дощів - справжні інструменти для художника, композитора і письменника. І навіть якщо ви не один з них, це зовсім не означає, що потрібно ставати дратівливим і злим. Вигляньте у вікно - в місті осінь!
Що нас чекає восени?
Восени організм завжди перебудовується. У такий період дуже важливо підтримувати рівномірне надходження вітамінів і мінералів, завдяки яким вам буде легше впоратися з авітамінозом (як осіннім, так і весняним) і не захворіти. Часто осінній авітаміноз проявляється як наслідок неправильного харчування, нестачі вітамінів і зниження сонячної активності. Звичайно, відразу після літа вам не загрожує авітаміноз, але ближче до зими він почне проявлятися, тому ви все рідше станете вживати в їжу свіжі овочі і фрукти.
Якщо ви регулярно відчуваєте усталось і млявість, сонливість на протяг всього дня, роздратовані з будь-якого приводу, часто простигаємо - це основні симптоми авітамінозу.
Якщо ви відчуваєте, що ваш зір погіршився і очі швидко втомлюються, шкіра стала сухою і з'явилися ознаки лущення, то у вас нестача вітаміну А. При нестачі вітамінів групи В, ви помітите перепади настрою, з'явиться безсоння і відсутність апетиту. При авітамінозі вітаміну С можливі кровоточивість ясен, погіршення зору, постійна слабкість. При нестачі вітаміну D - ламкість в кістках, біль в опорно-руховому апараті, руйнування зубів. При авітамінозі Е - гормональні збої, при нестачі PP - захворювання органів травлення, блювота, відраза до їжі, шкіра стає менш гладкою і на ній з'являється специфічна червоність.
Тому, намагайтеся частіше додавати в свій раціон свіжі овочі та фрукти (особливо цитрусові), біологічно-активні добавки і вітамінно-мінеральні комплекси, гуляти на свіжому повітрі і займатися спортом. Особливо придивіться до таких продуктів, як свіжий кріп (вітаміни B1, B2, PP, P, C), ріпчаста цибуля (провітамін А), зелена цибуля (вітамін С і каротин), петрушка (вітамін С і провітаміни PP, A, B, B2, K). А щоденний прийом хоча б 2-х ст. ложок протягом двох місяців таких продуктів, як буряк, редька, морква і гранат, допоможуть відновити вітамінний баланс в повній мірі. Хоча б 2 рази на тиждень включайте в свій раціон рибу і будь-які морепродукти, що дозволить зміцнити імунну систему в похмурі осінні дні. Важливе місце на вашому столі повинні зайняти продукти з клітковиною - це хліб з висівками, насіння соняшнику, різні горіхи, і зернові - це пшоно, вівсянка, гречка. Солодке замініть на натуральний продукт - мед.
Як схуднути восени?
Якщо ви хочете схуднути, а на дворі осінь, то це не причина відкладати своє рішення в дальній ящик. Але при цьому пам'ятайте, що восени не рекомендується дотримуватися дуже жорстких дієт. Дієтологи розробили спеціальну
осінню дієту
, Яка здатна не просто допомогти вам скинути зайві кілограми, але і захистити організм від сезонних впливів природи. Основними продуктами осіннього раціону повинні стати овочі, фрукти, рослинні олії, злаки і т.д. Але є кілька правил, яких слід дотримуватися при осінній дієті:
- Виключити солодке і інші шкідливі продукти (майонез, кетчуп, чіпси, кольорові газовані напої і т.д.);
- Раціон повинен бути різноманітним, а харчування дробовим;
- Стежте за кількістю калорій, але з'їдайте при цьому не менш 800 калорій в день, щоб не нашкодити організму.
Ось зразкове меню тижневої осінньої дієти:
Сніданок. Варіант 1. Вівсянка, приготована на воді, з додаванням горіхів і кураги, скибочка хліба, чай без цукру;
Варіант 2. Пісне м'ясо, овочі або картопляне пюре, скибочка хліба, чай без цукру;
Варіант 3. Сир зі сметаною - 100 г, скибочка хліба, молоко або чай без цукру.
Обід. Варіант 1. Овочевий салат, хліб, фруктовий / овочевий сік або компот, яблуко;
Варіант 2. Овочевий суп, м'ясо / риба / птах - 80 г, овочі або картопля, хліб, фруктовий / овочевий сік або компот, яблуко.
Полудень. Яблука або банан.
Вечеря. Сирники зі сметаною - 50-100 г, овочевий салат, хліб, молоко або чай.
Перед сном (не пізніше ніж за годину) - кефір і яблуко (можна випити чай з шипшини).
Чим зайняти себе восени?
Поганий настрій і дратівливість з приводу і без - це перші супутники осені та зими. Нам важко піднятися вранці на роботу, пропадає бажання гуляти з подругами, і ми зриваємося на рідних і близьких нам людей. Така поведінка ніяк нас не красить, та й зовсім ще більше вганяє в депресію. Як же бути?
У першу чергу, щоб відчувати себе завжди бадьорим і в хорошому настрої, слід подбати про здоровий і міцний сон. Рекомендується спати мінімум 7-8 годин, щоб організм зміг відновити свої сили. Намагайтеся лягати спати і прокидатися в один і той же час, і ваш організм дуже швидко адаптується до режиму «під будильник». Щоб сон став міцнішим, уникайте вечірнього нерви перезбудження, провітрюйте приміщення, виключіть з меню на вечерю все гостре, жирне і тонізуючу, їжте за 2-3 години до сну.
Зробіть для себе звичкою бігати вранці. Погана погода не повинна ставати банальної відмовкою. Якщо у вас є собака, беріть її з собою на пробіжки - разом завжди веселіше. Щоб відчути себе краще, гуляйте зі своїм вихованцем в парку не менше 2-3-х годин. Для більшості собак улюблена гра - фрісбі і флайбол. Під час таких ігор ви не просто піднімете собі настрій, але й зміцните м'язи ніг і рук, суглоби і хребет. Не поспішайте після роботи додому - пройдіться пішки хоча б кілька зупинок.
На вихідних вибирайтеся всією сім'єю на пікнік на природу. Запросіть друзів або родичів. Свіже лісове повітря насичує клітини організму киснем, що нормалізує циркуляцію крові і зміцнить ваш імунітет.
Вечорами після прогулянки в холодні осінні дні завжди хочеться укутати в теплий вовняний плед і зайнятися чим-небудь творчим
. Наприклад, шиттям або в'язанням
. Відмінним варіантом стане ліплення з глини або миловаріння
. Захоплюючись в той чи інший процес, ви не тільки з користю проведете вільний час і підійміть настрій, але й зможете зробити своїм близьким до якого-небудь свята оригінальні подарунки
. Наприклад, у звареному в домашніх умовах милі можна виразити всі свої творчі ідеї
. Таке мило буде більш вигідним і натуральним, ніж товар, який продається в спеціалізованих магазинах
. Адже істина в тому, що ви самі вирішуєте, які інгредієнти додаєте в мильну основу, яких розміру і форми буде готове мило
. Щоб мило було з лікувальним ефектом, в нього додають різні олії: олія авокадо - для сухої і алергенної шкіри, мигдальне масло - для боротьби зі старінням шкіри, масло апельсина - проти целюліту, ефірна олія кориці - для очищення і живлення шкіри і т
. д
.
Осінні авітаміноз і депресія - це не для нас!
Фотографії: автор Alesya Marchenko
|
Пряно-ароматичні рослини відомі людям з давніх часів. Найбільш достовірні докази вживання прянощів відносяться до епохи неоліту, вже в цей період людям були відомі кмин, дягель, мак і пастернак. І цей список зі століттями тільки розширювався.
І в наш вік, вік хімії та нових промислових технологій, одними їх самих популярних харчових добавок залишаються
прянощі
- Свіжі або висушені частини пряно-ароматичних рослин. Поживна цінність їх порівняно невелика, але навіть додавання невеликої кількості прянощів в блюдо надає їжі своєрідний смак і аромат. Мало того, прянощі мають цілу низку властивостей, які не мають прямого відношення до гастрономії. Так, переважна більшість прянощів має здатність активізувати процес виведення з організму різного роду шлаків, покращують обмін речовин, відіграють роль каталізаторів у ряді ферментативних процесів.
Багато прянощі і спеції мають зігріваючу ефектом, властивістю віддавати своє тепло людині, це їх властивість можна використовувати при простудних захворюваннях і інфекціях, при артриті і ревматичних болях.
Пікантний аромат прянощів піднімає настрій і знімає стрес, крім того, багато з них є прекрасними косметичними засобами.
У кожної прянощі своя «родзинка», свої неповторні особливості. Деякі освіжають, охолоджують, заспокоюють, наприклад, м'ята, фенхель. Інші навпаки зігрівають, дають енергію, піднімають настрій, зміцнюють імунітет до простудних захворювань - це кориця, гвоздика, імбир, мускатний горіх, червоні перці та ін.
Саме такі прянощі, з яскравим ароматом і пекучим смаком якнайкраще підходять до умов холодного сезону, вони допомагають нам зігрітися і нагадують в холоднечу про спекотне літо.
КОРИЦЯ
- «Бездоганна пряність», так назвали корицю греки, і дійсно, у них були всі підстави так вважати!
Батьківщиною коричних дерев, з кори яких виготовляють пряність, є Цейлон. Кожні два роки з молодих пагонів знімають внутрішній шар кори, підсушені шматочки якої у вигляді паличок надходять у продаж. Кориця довгий час була однією з найдорожчих спецій. Дослідження, проведені паралельно в різних країнах, довели, що смак і запах кориці можуть підвищити розумові здібності. Кориця зміцнює серце і зупиняє запальні процеси в сечостатевих шляхах, а якщо її вживати регулярно, то у вас і з травленням не буде проблем.
Кориця сприяє швидкому обміну речовин, входить до складу
рецептів, що сприяють схудненню
.
- Якщо бажаєте позбавитися від зайвої ваги, вранці за півгодини до сніданку, пийте зелений чай з додаванням кориці - на склянку чаю 1/4 чайної ложки кориці.
- А ввечері, замість вечері корисно пити кефір з додаванням кориці.
- В якості місцевого засоби для позбавлення від жирових відкладень, целюліту, будуть корисні обгортання з додаванням кориці. Отже, беремо: пакетик кориці меленої (16 гр.), Блакитну глину (15 гр.). Розводимо корицю з глиною гарячою водою до стану рідкої кашки, додаємо 5 крапель розмаринового масла. Покриваємо цією сумішшю проблемні зони, зверху поміщаємо харчову плівку, теплий рушник і лягаємо під ковдру хвилин на 40. Курс з10 процедур через день, не тільки зменшить прояви целюліту, але і зробить шкіру більш пружною.
- Поєднання
меду з корицею
- Відмінні ліки при багатьох захворюваннях і прекрасний профілактичний засіб. Так, шматочок хліба, намазаний пастою з меду і пудри кориці на сніданок, знижує рівень холестерину в артеріях і попереджає атеросклероз та інфаркт, покращує стан вен і артерій, зміцнює м'яз серця, покращує дихання. Щоденний прийом 0, 5 ст. л. меду з додаванням кориці в склянці води підвищує імунітет, і що особливо важливо для жінок, затримує настання старості!
-
Рецепт молодості
: 1 ст. л. кориці, заварити в 3 склянках води, охолодити, додати 4 ст. л. меду, пити по чверті чашки 3-4 рази на день.
-
Рецепт для зміцнення волосся
. Змішуємо: 1 ч. Л. підігрітої оливкової олії, 1 ст. л. меду, 1 ч. л. кориці. Тепер слід нанести цю суміш на корені волосся за 15 хвилин до миття голови, потримати голову під теплим ковпаком 15-20 хвилин, потім помити волосся теплою водою.
ГВОЗДИКА
- Ароматні і пекучі на смак засушені квіткові бутони вічнозеленого гвоздичного дерева родини миртових, за формою нагадують маленькі цвяхи довжиною 1-1, 5 см.
Має виражену антисептичну дію, недарма і в стародавньому Китаї при імператорському дворі, і в більш пізні часи при дворах європейських монархів, придворних зобов'язували жувати гвоздику, щоб уберегти володарів від можливих інфекцій. Гвоздику з незапам'ятних часів використовували як пряність і ліки. Хороша гвоздика для полегшення дихання при захворюваннях дихальних шляхів. Вона добре зігріває тіло. Зміцнює шлунок і печінку, пам'ять, кровообіг. Відваром з неї лікують деякі очні захворювання.
- У народній косметології гвоздику застосовують
для відбілювання зубів
. Пару бутонів подрібнити, змішати з подрібненою травою тирличу жовтої. Перед чищенням зубів порошок розвести водою і 2 рази на день чистити зуби отриманої пастою. 3-х днів достатньо, щоб зуби засяяли білизною.
-
Лосьйон для зміцнення волосся
. П'ять бутонів гвоздики подрібнюємо, змішуємо гвоздичний порошок зі склянкою цибулиння і заливаємо склянкою горілки. Наполягаємо два тижні в темному місці. Цей лосьйон слід втирати в коріння волосся перед миттям голови, тримати на волоссі потрібно протягом 30-40 хвилин, потім можна мити голову звичайним способом.
- Гвоздичне масло широко застосовується в парфумерії. Властивість цього аромату відлякувати комарів, міль та інших літаючих комах, використовують побуті господині, дачники і туристи.
- Фармакологи вважають гвоздична масло прекрасним антисептиком і ефективним засобом від зубного болю.
МУСКАТНИЙ ГОРІХ
або мускатник, з роду вічнозелених дводомних дерев сімейства Мускатніковие.
Плоди мускатника (мускатний горіх) і висушений прісемяннік (маціс) мають пекучо-пряний смак і своєрідний аромат. Основна складова частина мускатного горіха - ефірну олію, білок і крохмаль. Мускатний горіх не тільки прекрасна приправа до м'ясних страв, і випічка, з його допомогою можна лікувати нежить (розтерти між пальцями мускатну стружку і глибоко вдихати її ефірні пари через ніс). Він покращує активність імунної системи. Мускатний горіх володіє психоактивними властивостями, при вживанні в чистому вигляді, може викликати почуття ейфорії. Цей малий психоделік викликає стан зміненої сприйняття, в якому виникають незвичайні переживання, в основному, в області тілесних відчуттів, галюцинації. Так що вживати всередину слід з обережністю.
Мускатний горіх використовується і в косметології. Він входить до складу кремів, гелів, шампунів, засобів для зміцнення волосся. Застосовують мускатний горіх і в домашній косметиці.
- Наприклад,
маска для проблемної шкіри
з вівсянки, банана і мускатного горіха. Вівсяні пластівці і мускатний горіх подрібнити в кавомолці, змішати в міксері з половинкою банана, додати трохи вершків, - і маска готова. Вівсянка в ній - адсорбент, мускатний горіх - антисептик, банан живить і пом'якшує шкіру.
ІМБИР
. Імбир за зовнішнім виглядом злегка нагадує очерет, от тільки його високий стебло покритий лусочками, а оранжево-жовті квіти, зібрані в суцвіття.
Пряність отримують з коріння рослини. Імбир - популярна спеція, але й неперевершений лікар. Щоб перелічити кількість хвороб, від яких позбавляє імбир, потрібно не одна сторінка. Він відновлює імунітет, підвищує психічну стійкість в стресових ситуаціях, активізує травлення, усуває спазми в кишечнику, лікує простудні та легеневі захворювання. Нормалізує діяльність щитовидної залози, лікує більшість шкірних і алергічних захворювань, бронхіальну астму, порушення мозкового кровообігу. І, мабуть, найпривабливіше з усіх чудодійних властивостей імбиру - уповільнення процесів старіння.
-
Імбирний чай
відновлює сили при фізичній і психічній втомі. При вживанні імбирного напою виникає «ефект внутрішньої грілки», який стимулює обмін речовин, перешкоджає переїдання, сприяє зниженню маси тіла.
- Рецепт приготування
імбирного напою для схуднення
не складний. Всього лише потрібно взяти корінь імбиру (4-4, 5 см), очистити, порізати, додати пару зубчиків заздалегідь приготовленого часнику. Залити окропом (2 літри) нарізаний імбир і часточки часнику, настоювати півтори години. Потім інгредієнти вийняти з настою і пити готовий чай в гарячому або теплому вигляді 4-6 разів на день за півгодини до їди.
- Гріє взимку не тільки напій з імбиру, перед виходом на вулицю можна насипати імбир у шкарпетки та рукавички, тоді ноги і руки будуть залишатися теплими протягом тривалого часу.
Зимові прянощі - це та жива енергія, яка розігріває людину зсередини, зігріває, очищає і лікує, робить його сильніше і красивіше. Ну а якщо ви все-таки застудилися, що при холодній і нестійкій погоді не так вже й дивно, на допомогу прийдуть зігріваючі напої з прянощами.
-
Зігріваючий напій при застуді
Помити, очистити і натерти на тертці корінь імбиру (4 - 5 см), подрібнити 2 трубочки кориці, додати 4-5 штук гвоздика. Скласти все в каструлю і налити 300 мл води. Варити на повільному вогні 15-20 хвилин. Процідити готовий відвар і коли він злегка охолоне додати мед за смаком.
- Ну, і говорячи про прянощах взимку, не можна не згадати про такий чудовому зігріваючий і зміцнюючий засіб як
глінтвейн
.
Червоне сухе (або напівсухе) вино наливаємо в каструльку. Впрок цей напій готувати не слід, краще кожен раз готувати свіжий глінтвейн, а не підігрівати його. Додаємо гвоздику, імбир, мускатний горіх, корицю і червоний гострий перець - все по невеликій щіпці. Можна додати мед і сік лимона. Ставимо на вогонь. Греєм, але не даємо закипіти. В ідеалі, глінтвейн повинен бути нагрітий до 65-70 градусів.
- Доведено, що найкраще спеції засвоюються саме в натуральному червоному вині, яке й саме по собі (звісно в помірних кількостях) є потужним засобом оздоровлення, а вже зі спеціями ...! П'ємо, насолоджуємося, молодеем!
|
|
|
|
|
|