|
З початком перших похолодань досить часто нам нагадують про себе внутрішні, «затаєні в глибині душі», психологічні проблеми. І це не дивно! Блякнуть яскраві фарби літа, чи не кожен день перед очима колір промоклого асфальту, на зміну приємному теплому подуву прийшов пронизливий вітер ...
Статистика психологічних центрів Росії підтверджує, що в перші тижні осені росте число звернень пацієнтів зі скаргами на страх перед невирішеними робочими питаннями. І навіть на втрату сенсу життя!
Крім цього, середньостатистичні росіянки стикаються в післявідпустковою період з гострим відчуттям буденної рутини. А це почуття викликає апатію і нав'язливу тривогу.
Якщо тобі знаком хоч один з перерахованих симптомів - настав час згадати про перевірених часом класичних методиках підтримки внутрішньої гармонії. Пов'язані ж багато з них з відновленням необхідної організму енергії, брак якої відчуваємо після відпусток.
Озбройся ними! І не дозволяй осінньої депресії вторгатися в твоє життя.
Черпай енергію з ... природних багатств
А саме - з овочів.
Коли в смузі помірного клімату закінчується сезон ягід і солодких фруктів, на зміну їм приходять радують погляд овочі. Випиши для себе всілякі рецепти салатів, щедро приправляли їхніми цінною для організму зеленню і балуй ними себе кожен день. У сирому вигляді наповнені вітамінами і мікроелементами овочі краще будь-яких аптечних препаратів подарують заряд енергії.
Доповнять овочеві страви і зміцнять сили м'ясні гарніри. Але тільки домашнього приготування! Намагайся уникати аналогічних їм напівфабрикатів. Вони послаблюють імунну систему і, як доводить життєва практика, можуть звести нанівець всі досягнення боротьби за стрункість.
Примітка.
Багато з цінних «мультивітамінних» рецептів осінніх салатів включають багаті калієм і вітамінами В і С огірки. Ці овочі чудово поєднуються і з екзотичними для нас оливкам, і зі спаржею, і зі звичними помідорами, і з будь-якого роду зеленню, і з курячим філе. Заправляти ж огіркові салати рекомендують оливковою олією, яке знайшло прекрасну репутацію в колах кулінарів завдяки високому вмісту корисних жирних кислот.
Дозволь собі відпочинок на природі
Не випускай можливість провести ще кілька вікендів з близькими на березі озера або в лісі. Природні кольори, особливо зелений, дарують душевний спокій і попереджають депресії.
Позбутися ж від гнітючих думок, що викликають деколи короткочасний стрес, допомагають активні заняття (біг, швидка ходьба, гімнастика). Поєднати приємне з корисним і заведи традицію проводити їх з подругами на природі - і ти навчишся швидко забувати про будь сімейні негаразди і офісних проблемах. А можливо, і налаштуватися на кар'єрне зростання ?!
Примітка.
Ідеальним для заняття спортом вважається час з 15.00 до 19.00. Тривати ж різного роду вправи (пробіжка) можуть від 20 хвилин до години. При цьому гормони стресу руйнуються приблизно за 30 хвилин безперервної фізичної активності.
Хобі як спосіб налаштування на робочий лад
Незважаючи на фізичні та будь-які інші зусилля відпускний настрій так і не дозволяє тобі повернутися до звичного робочого ритму? І в офісі ти не можеш думати ні про що інше, як про домашніх клопотах? Згадай про своєму улюбленому з дитинства занятті, хобі. Або почни освоювати новий для себе вид діяльності (наприклад, живопис або спів).
Не має значення, освоїш ти його професійно чи залишишся прекрасним дилетантом, - головне, щоб захоплення на час змусило тебе забути про життєві негаразди. І, звичайно ж, щоб його результати приносили радість.
Додаткові способи «пробудження» організму і позбавлення від негативних думок
Якщо погода дозволяє тобі походити босоніж по траві або мокрою гальці - роби це! Процедура допомагає організму (тим більше якщо є схильність до частих застуд) підготуватися до зимових морозів і позитивно діє на судини. Ефект її подібний точкового масажу стоп, який практикується на Сході для поліпшення діяльності внутрішніх органів.
При ознаках депресії або ж фізичних недуг (а один з цих факторів часто провокує другий) ти можеш вдатися до інших видів впливу на акупрессурниє точки тіла. Приміром, тайського масажу або акупрессуре Тапас, совмещающей масаж і зосередженість на проблемі, яку необхідно вирішити.
Приглушити напади паніки, попередити нервові зриви дозволить повне розслаблення і дихання за системою йогів. Обидва ці прийому дають можливість швидко перемкнутися з вирішення одних питань на інші.
Для того щоб максимально розслабитися, необхідно лягти спиною на рівну поверхню, зігнути ноги в колінах і розвести їх під максимально можливим кутом. Стопи при цьому повинні стикатися, руки - витягнуті прямо за головою. Перебувати в цій позі потрібно близько 3 хвилин і дихати при цьому животом.
Заспокійливо подих, практикуемое йогами, передбачає поперемінні вдихи правої і лівої ніздрею, при яких повітря виходить через протилежні ніздрі. Починаються ж дихальні процедури з правильної постановки пальців.
Великий палець правої руки розміщується на поверхні правої ніздрі, мізинець і безіменний - на лівій. Середній та безіменний при цьому перебувають між бровами. У такому випадку нескладно закривати поперемінно праву і ліву ніздрю і дихати рівно, в потрібному темпі.
|
Серце ... Сердечність ... Як багато говорять нам це слова. Саме в серці з незапам'ятних часів люди розміщують любов і всі почуття, як добрі, так і не дуже. Нас закликають навіть вибирати серцем політиків. Бідне серце! Не дивно, що після стількох навантажень, воно у багатьох починає барахлити ...
Щорічно кожне останню неділю вересня світ відзначає Всесвітній день серця -
World Heart Day
. У перший раз це свято відзначили в 1999 році з ініціативи Всесвітньої федерації серця і за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я - ВООЗ, ЮНЕСКО та інших значущих всесвітніх організацій. Метою цього свята є донесення до кожного з нас про помолодшали серцево-судинних захворюваннях і як від них уберегтися.
Девіз свята - «Серце для життя». У Всесвітній день серця різні організації проводять покази, виставки, читаються лекції, проходять перевірки стану серця. Як це не сумно, але
за статистикою щороку від серцево-судинних захворювань гине більше 17 мільйонів людських життів
.
Факторами ризику виникнення цих хвороб та інсульту може бути спадковість, підвищений кров'яний тиск, рівень холестерину і цукру в крові, а так само шкідливі звички, неправильне харчування, гіподинамія, щоденні стреси.
Медики попереджають, що профілактика серцевих захворювань набагато ефективніше і надійніше їх лікування. Так що медицина медициною, а подбати про своє здоров'я розумніше самим.
Лікарі радять звернути найпильнішу увагу на своє харчування, відмовитися від напівфабрикатів, жирної їжі.
Наше серце любить прості доступні продукти - крупи, бобові, овочі, фрукти, горіхи, кисломолочні продукти, нежирне м'ясо. Шкодять серцю - велика кількість солі, алкоголь, міцний чай, кава.
Вітаються заняття йогою, піші та велосипедні прогулянки, плавання, фізкультура.
Після сорока слід регулярно вимірювати тиск і рівень цукру в крові.
Існують
народні методи для профілактики та зміцнення серця
.
1.
Щодня з'їдати трохи натертого імбиру, додаючи його в чай, суп.
Велику користь приносять серцю так само кориця і кардамон.
2.
Глід криваво-червоний вважається незамінним помічником серця.
Крім того, що він зміцнює серцевий м'яз, посилює коронарний кровообіг, він ще й заспокоює нервову систему, знижує тиск і холестерин.
1 ст. ложку плодів глоду залити 1 склянкою окропу, настояти півгодини в термосі. Можна додати 1-2 гвоздики або 1-2 кардамону.
Процідити, приймати по 1 склянці 2-3 рази на день за півгодини до їди або через 1-1, 5 години після їжі.
3.
Валеріана допоможе при стенокардії та інфаркті міокарда.
1 ст. ложку сухого подрібненого кореня валеріани залити 1 склянкою окропу в термосі, настоювати 1 годину, процідити. Приймати по 1 столовій ложці 4-5 разів на день.
4.
Пустирник допомагає практично при всіх серцево-судинних захворюваннях - гіпертонії, стенокардії, пороці серця, серцево-судинних неврозах.
1 ст. ложку подрібненого сухого сировини заварити 1стаканом окропу, настоювати 20 хвилин, процідити, пити теплим по ½ склянки 3 рази на день до їди.
5.
2 коренеплоду петрушки, почистити, подрібнити, залити 1 літром води в емальованій каструлі і варити на повільному вогні, поки об'єм рідини не зменшиться вдвічі.
Зняти з вогню, остудити, процідити, додати сік двох лимонів і ½ склянки меду, розмішати. Приймати по ¼ склянки 4 рази на день за півгодини до їди.
Зберігати в холодильнику.
Багато лікарів рекомендують восени гуляти в парках, вдихаючи аромат листя, квітів, більше бувати на дачі, де пахне яблуками і грушами, які так само благотворно впливають на серцево-судинну систему. Яблука взагалі необхідно їсти цілий рік.
І постаратися дивитися на світ закоханими очима, любов лікує серце і подовжує життя.
|
|
|
|
|
|