|
Бувають дні, коли ти себе почуваєш не в своїй тарілці: то у тебе настрій на найвищій позначці, то на нулі, ти швидко втомлюєшся, що не задоволена собою і оточуючими, то ти в гніві, то готова плакати від недосконалості світу, ну а найбільше дістається твоїм близьким ... І такі дні у тебе бувають кожен місяць! Що ж, ти не одна - за статистикою не менше 90% жінок страждають від ПМС, або передменструального синдрому.
Що до чого
Передменструальний синдром - як зрозуміло з назви - це ряд хворобливих симптомів, які переживає жінка протягом декількох днів перед менструацією. У такі дні ти можеш відчувати неприємні відчуття в животі, болі в грудях, мігрені, запаморочення, будеш швидко втомлюватися, часто хотіти спати або відпочити. Ну а відчуття голоду і раптово з'явилася пристрасть до солоненького і гостренького - це взагалі візитна картка ПМС!
У чому ж справа? А справа в особливостях роботи гормонів. Через підвищення рівня жіночих гормонів твій організм накопичує рідину, яка, як вважають, і є причиною фізичних і психологічних проблем.
Як собі допомогти?
Ти помиляєшся, якщо вважаєш, що полегшити перебіг передменструального синдрому неможливо! Є багато способів, які якщо і не усунуть синдром повністю, то забезпечать кілька днів перед місячними в набагато більш комфортному стані! Однак тобі доведеться трохи попрацювати. Готова?
Проблема: біль у животі
Перед місячними можуть допомогти продукти, багаті кальцієм. Так, якщо ти будеш приймати три-чотири різних кисломолочних продукту (наприклад, молоко, йогурт, кефір і сир) щодня перед місячними і в перші їхні дні, ти значно полегшиш свою «долю» - ці продукти допоможуть тобі краще справлятися як з психологічним дискомфортом, так і з больовими відчуттями.
Крім того, в дні ПМС старайся регулярно спорожняти кишечник - щоб з цим не було проблем, вживай хліб грубого помелу, свіжі овочі і рис.
Проблема: набряки
Набряки виникають внаслідок затримки рідини в організмі. Отже, незадовго до місячних тобі потрібно відмовитися від вживання всіх тих продуктів і речовин, які затримують сіль: від солоних огірків, солоної і в'яленої риби і т.д. Крім того, відмовся (хоча б на час) від алкоголю і сигарет - це значною мірою врятує від набряклості.
Допоможе в боротьбі з набряками і сечогінні засоби: заварюй трав'яні чаї - купити трави для них можна в будь-якій аптеці.
Проблема: висипання на обличчі
Якщо ти вже помітила, що напередодні менструації на щоці або на носі «як штик» з'являється прищ, знай, що це відбувається в результаті активної роботи гормонів. Звичайно, роботу гормонів ти не подаючи, але очистити шкіру - це будь ласка! У дні ПМС постарайся кожен 1-2 дня наносити на обличчя скраб - щоб очистити шкіру від ороговілих лусочок і шкірного сала. Також запам'ятай, що спровокувати появу прищів можуть різні шкідливі продукти - смажене, перчене, занадто солоне, гостре. Як відомо, саме цього і хочеться перед місячними, однак, якщо хочеш зберегти шкіру без незваних «гостей» - утримуйся!
Проблема: швидка стомлюваність
Ти постійно відчуваєш себе втомленою, розбитою і млявою? Що ж, це не дивно - твій організм переживає стрес! Постарайся запланувати свій робочий графік, подорожі і будь-яку фізичне навантаження так, щоб вона не припадала на дні перед місячними.
Звичайно, бувають ситуацію, коли відрядження або поїздку ти скасувати не можеш, проте знай, що в дні перед менструацією тобі краще більше відпочивати, всмак висипатися і не перевантажувати себе! Фрукти, овочі і свіжовичавлені соки допоможуть тобі легше перенести ці дні.
Проблема: перепади настрою
І з цим можна боротися! Чула про речовина серотонін, так званий «гормон щастя»? Ось він-то тобі і потрібен. Ти напевно чула, що він міститься в бананах і шоколаді? Однак зупинимося саме на першому: вживай банани! Шоколад, хоч і містить серотонін, в цей період буде не так корисний.
Як бачиш: трохи зусиль - і ПМС відступить! Успіхів!
|
Перші затверджені вакцини від грипу використовували американські військові ще в 1940 році під час першої світової війни. Головний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко з осені переконує всіх прищепитися. Але не всі роблять щеплення і у всіх різні причини.
Незалежно від того зроблено щеплення чи ні, потрібно приділити достатньо часу профілактиці. Дотримуватися здорового способу життя: харчуватися збалансовано, добре висипатися, більше рухатися на свіжому повітрі.
Рекомендується промивати щодня слизову оболонку носа водою з розведеною в ній морською сіллю. Горло полоскати настойкою евкаліпта або календули.
Щодня випивати 1-2 склянки відвару шипшини. Можна пити його замість чаю. В аптеках навіть продаються пакетики з роздробленим шипшиною, який і заварюється, як чай.
На ніч корисно курсами приймати хвойні ванни. За 2 ванни на тиждень. Всього 15-20 ванн.
Під час епідемії грипу буде незайвим у відро для миття підлоги додавати кілька крапель ефірного масла будь-якого хвойного дерева.
Раніше наші бабусі додавали у воду для підлоги оцет, він теж вбиває мікроби.
А грип зазвичай приходить якраз після Нового року, як ми розслабилися, разнежіться у вихорі яскравого свята.
І, от, раптом температура, слабкість, головний і м'язовий біль, рідше нежить і кашель.
Фахівці радять не геройствовать і відразу викликати дільничного з поліклініки. А якщо дуже погано, то і «швидку».
Ні в якому разі не можна ходити на роботу, крім того, що ви можете заразити інших, ще й собі гірше зробите.
Грип, перенесений на ногах, дає ускладнення на легені, серце, суглоби, нирки, викликає загострення хронічних захворювань.
Комусь при грипі добре допомагає
інтерферон, иммунал, кагоцел, арбідол
, Комусь гомеопатичні засоби.
Але фахівці попереджають, що продаються в аптеці безрецептурні засоби «від грипу» насправді марні. Вони можуть лише полегшити стан, але не вилікувати.
Не можна пити антибіотики і небажано збивати температуру, якщо вона нижче 38. Якщо вище, то медики рекомендують
парацетамол
або
ібупрофен
.
На тлі вірусної інфекції не рекомендується приймати
аспірин
, Він збільшує ризик внутрішньої кровотечі.
Потрібно пити якомога більше теплої води з журавлиною, з лимоном, з чорною смородиною, відвар шипшини.
Рідина виводить з організму токсини і полегшує загальний стан хворого.
Після того, як впаде температура крім овочів і фруктів потрібно з'їсти шматочок білого м'яса курки або трохи індички.
У хворого має бути своє окремий рушник, ложка, тарілка, стакан, які миються окропом з господарським милом.
З метою профілактики грипу медики радять частіше мити руки із звичайним милом, промивати ніс злегка підсоленою водою з додаванням 1 краплі йоду на 1 склянку води.
Для промивання носа медики радять так само мінеральну воду
«Єсентуки» №4
і
№17
.
Перед виходом на роботу ніс рекомендується змащувати
оксоліновою маззю
. Але більше 15 днів користуватися їй медики не рекомендують.
Потім можна скористатися крапелькою
лавандового ефірного масла
або
олії чайного дерева
.
Допомагає змащування ніздрів господарським милом.
Будинки та на роботі потрібно частіше провітрювати приміщення, хоча б кожні 2:00.
Поставте в офісі біля себе аромакурільніци з 2-3 краплями чайного дерева, сосни, цитрусових.
Якщо немає аромакурільніци, ефірна олія можна капнути на дно керамічного келиха і залити до ½ окропом.
Не захворіти допомагають настоянка прополісу, женьшеню, елеутерококу, родіоли рожевої, ехінацея в таблетках.
Підвищує імунітет цибуля, часник, будь капуста, червона риба, печінка тріски.
|
|
|
|
|
|