Недосипання
 Складається таке враження, що в наші дні час летить набагато швидше, ніж в минулі століття. Ми вже не можемо жити розмірено і неметушливо, майже всі завжди кудись поспішаємо. Та й сучасна техніка, автомобілі, комп'ютери, мобільні телефони та інше, інше, не роблять наше життя розміреніше і спокійніше. І немає нічого дивного в тому, що більша частина землян страждає від недосипу.

Саме у сну ми крадемо час на додаткову роботу і розваги. І це самим несприятливим чином відбивається як на здоров'я, так і на красі.

Хоча історії та відомі люди, які зовсім не спали. Наприклад, батько і син Дражковічі з колишньої Югославії. Батько втратив здатності спати після контузії, отриманої на Другій світовій війні, і не спав протягом 50 років, лише час від часу впадаючи в легку дрімоту, під час якої міг вести бесіду і навіть читати і писати. Його син позбувся сну у 23 роки після звичайної спортивного тренування. Ніхто зі світових світил так і не зміг допомогти Дражковічам, та вони, ймовірно, і не дуже наполягали, так як відсутність сну не відбивалося на їх здоров'ї.

Вже 58 років не спить англійська фермер Юстас Бернетт, читаючи ночами книги і розгадуючи кросворди. У 2003 році на Тибеті вчені з Всесвітньої організації охорони здоров'я виявили ченця, який не спав вже 90 років!

Набагато менше пощастило жительці Манчестера Джоан Мур, яка втратила сон після стресу на роботі і тепер не може заснути багато років. Відсутність сну настільки послабило жінку, що вона втратила всякий інтерес до життя.

 Недосипання


Для звичайного середньостатистичного людини недостатня кількість сну досить небезпечно. Воно не тільки руйнує здоров'я, а й призводить до зміни особистості людини. Можуть змінитися не тільки звички, а й риси характеру. Не дарма ж в Середні століття існувала страшна тортури, під час якої людину позбавляли сну на тривалий час, вибиваючи з нього зізнання в скоєних і несовершённих гріхах.

Для більшості людей нормою є восьмигодинний сон. Однак комусь потрібно більше часу для сну, комусь - менше.

Наприклад, Уїнстон Черчілль стверджував, що чоловікові потрібно 6:00 сну, хлопчиську - 7, а жінкам і дурням набагато більше часу. Ну, що тут скажеш? Ображатися на сильних світу цього нерозумно, а жінки, щоб там не говорили чоловіки, в розумності дадуть їм фору. І тому вони чудово розуміють, чому їм потрібно більше сну. Для підтримки краси.

Це чоловік може бути трохи красивішим мавпи, а жінкам доводиться бути красивими, як Василиса Прекрасна, і мудрими, як Василина Премудра. А брак сну уповільнює відтворення гормонів, послаблює імунну систему, у тих, хто регулярно недосипає, відбувається руйнування нервової системи, падає коефіцієнт інтелекту, слабшає реакція тіла і мозку, людина починає здійснювати різноманітні помилки в роботі. Саме ті водії, що часто вже не досипають, роблять велику частину аварій на дорогах.

Недосипання призводить до таких хвороб, як гіпертонія, діабет, різні неврози, фобії. І це відбувається навіть з тими людьми, які регулярно займаються спортом і дихають свіжим повітрям.

Ті жінки, що економлять на сні, швидко набирають зайві кілограми, у них, незважаючи на дієти, часто розвивається ожиріння, тьмяніє і втрачає свіжість шкіра, перестають блищати очі, волосся січеться, погано розчісується і починають нагадувати клоччя.

 Недосипання


Мало сплячі жінки старіють на 40% швидше, ніж їх однолітки, сплячі 7-8 годин. Життя у тих, хто недосипає, скорочується в середньому на 10 років.

Економія на сні - один з найбільш руйнівних видів економії. Не дарма іспанці придумали сієсту ... А в дореволюційній Росії денний сон практикували не тільки для дітей, днем ​​спали і дорослі, як городяни, так і селяни.

І, звичайно, людство споконвіку хвилювало питання, скільки ж все-таки потрібно спати. Японські вчені провели ряд досліджень і вивели якусь закономірність - найбільш хороше здоров'я і більш тривала життя виявилося у тих, хто спав 6, 5-7, 5:00. У тих, хто спав 4, 5:00 і менше, життя вкорочувалася в півтора рази, а ті, хто спав 9, 5 і більше годин скоротили своє життя в 1, 7-1, 9 рази. Тому вчені прийшли до висновку, що кожна людина повинна спати рівно стільки, щоб дати відпочити своєму мозку і тілу, дозволивши відновитися нервовій системі і прокидатися бадьорим і повним сил.

Багато хто з нас люблять подовше поспати в свята і вихідні дні. Медики категорично проти цього. Лягати спати і прокидатися краще і в будні, і у вихідні в один і той же час.
Автор: Наталя Алексєєва


 Засипати правильно, спати солодко і прокидатися красунею!
 Приблизно третина нашого життя ми проводимо уві сні. Саме здоровий сон - джерело бадьорості, гарного настрою і квітучого зовнішнього вигляду. Неякісний сон є однією з причин блідості шкіри, кіл під очима, згаслого погляду, поганого настрою. Влітку потреба у сні менше, але, тим не менш, відпочинок організму потрібен, а задушливі, безвітряні літні ночі не сприяють ні швидкому засипанню, ні міцному, солодкому сну ...

Але дещо можна зробити в цьому напрямку і в екстремальних умовах спекотного літа.

Засипати швидко - як цього домогтися

Щоб процес засинання пройшов легше, спробуйте всіма можливими способами охолодити спальню. Звичайно, щасливим власникам кондиціонерів в цьому відношенні легше, але і без наявності цієї корисної техніки можна значно знизити теплове навантаження в житло.

Провітрюйте кімнату у вечірній, нічний і ранковий час, а ось вдень щільно закрийте вікна, щоб жаркий повітря не проникало в приміщення. На вікна повісьте світлі штори з льону, вони допоможуть зберегти в кімнатах прохолоду. Також для цих цілей можна використовувати світлі жалюзі, рулонні штори або світловідбивними плівку. Перед відходом на роботу наберіть повну ванну холодної води і відкрийте навстіж двері з ванної в квартиру.

Килими і паласи на жаркий період доцільно прибрати, досить пройтися по голому підлозі босоніж, і ви відчуєте легку прохолоду. А заодно і імунітет підвищите, адже на підошвах знаходиться велика кількість активних точок, що відповідають за внутрішні органи, і коли ви ходите босоніж, це покращує циркуляцію крові і благотворно впливає на загальний тонус організму.

Допоможе охолодити приміщення саморобний «кондиціонер». Заздалегідь помістіть в морозилку холодильника пластикові пляшки з водою і заморозьте. Коли вода в пляшках замерзне, розмістіть їх в кімнаті, краще перед включеним вентилятором. Поки вода не розтане, і не нагріється до кімнатної температури, пляшки будуть непогано охолоджувати кімнату. Врахуйте, що в процесі розморожування на пляшках буде конденсуватися волога, що стікає вниз.

Але не тільки прохолода важлива для швидкого і комфортного засипання. Велике значення має те, чим і як ви займаєтеся у вечірні години. По-перше, це проблема вечері. Не варто у вечірні години приймати важку, м'ясну, жирну їжу, а й зовсім відмовлятися від їжі не варто.

Дієтологи рекомендують на вечерю готувати страви з рису, він багатий крохмалем, який допомагає легкому травленню, сприяє виробленню серотоніну (гормон гарного настрою), з його участю виділяється мелатонін, так званий гормон сну. До речі, саме ритм вироблення цього гормону регулює весь цикл людського життя, в тому числі і процеси старіння. Вчені стверджують, що мелатонін здатний не тільки на добру третину продовжити життя людини, але і змінити її якість - зберегти молодість і дозволити залишитися енергійними і життєрадісними протягом усього життя.

Не забувайте про овочі і зелені, особливо про такі магнийсодержащие як салат-латук, петрушка, кріп, фенхель. Магній діє на нервову систему расслабляюще і допомагає засинати.

Макарони, манна каша, хліб - теж хороший вибір для вечері, але звичайно в розумних кількостях, і вечеряти пізніше, ніж, за 3:00 до сну, не варто.

Безпосередньо перед сном можна випити теплого молока з медом, або чашечку неміцного зеленого чаю з молоком. У молоці містяться різні речовини, які прискорюють настання сну.

Не варто перед сном займатися спортом, затівати прибирання квартири, перестановку меблів, працювати за комп'ютером, сидіти в Інтернеті.

Ідеальне проведення часу перед сном - аутотренінги, йога, медитація. Все, що сприяє розслабленню - вітається!

Щодо читання перед сном рекомендації суперечливі, в основному, фахівці не рекомендують лягати спати з книжкою, але якщо вечірнє читання входить в ваш ритуал засинання, чому б і ні! Головне, щоб книжка не була надмірно драматичною, мені здається, - легке, казково-романтичний фентазі щонайкраще сприяє легкому засипанню і приємним снам.

Ще одне напрочуд просте і ефективне «снодійне» засіб - лежачи з закритими очима, «подивіться» вгору, неначе ви хочете побачити внутрішню поверхню свого чола. Через пару хвилин, а може і секунд, ви напевно поринете в сон.

 Засипати правильно, спати солодко і прокидатися красунею!


Солодкі сни в спекотне літо

Для якісного нічного відпочинку важливо не тільки заснути вчасно, але спати міцно і глибоко, проходячи послідовно всі фази нормального сну. Під час спокійного глибокого сну в організмі нормалізується робота всіх внутрішніх органів і систем, розслабляються м'язи, відпочиває нервова система, мозок встигає обробити накопичену за день інформацію. Діяльність організму в цей час спрямована на його оздоровлення, задіяні процеси відновлення і омолодження.

Втомившись від яскравого сонця і довгого світлового дня, ми часто спимо поверхово, ворочаємося, прокидаємося серед ночі, і потім довго не можемо заснути, денні проблеми перетворюються на нічні кошмари.

Що ж ми можемо зробити, щоб спалося комфортно?

- Ліжко має бути зручним і просторою, температура в спальні, по можливості, оптимальної; телевізор, музика, комарі не повинні нам заважати

- Дуже добре, якщо на вашому ліжку лежить тонкий матрац і невелика подушка або валик. Висока подушка призводить до утворення зморшок на шиї і підборідді. В ідеалі ваша шия повинна бути на одному рівні з тілом, а не згинатися. Голова повинна знаходитися на прямій лінії, що продовжує тіло.

- Спати на боці корисно для спини, а, крім того, в цьому положенні зменшується ймовірність хропіння. Якщо ви маєте схильність до хропіння (постійно або періодично), постарайтеся виявити причину і усунути її. Без цього повноцінний сон практично неможливий. Хропіння може виникати при потовщенні тонких вигнутих хрящиків носових раковин, через закладеності носових проходів при риніті, при провисанні м'якого піднебіння, при зайвій вазі, але в кожному разі з ним потрібно і можна боротися.

- Здавна вважається, що ліжко найкраще розміщати узголів'ям на схід, сон при такому положенні ложа буде більш спокійним, а сновидіння найяскравішими і приємними.

- Перед сном відмовитися від усіх проблем і подумайте про щось приємне. А от приймати лікарські препарати не варто без особливої ​​необхідності, вони викликають звикання, мають багато побічних ефектів, та й приємного сну протягом ночі не гарантують.

Прокинутися швидко і з задоволенням

Щоб прокинутися швидко і з задоволенням, потрібно, по-перше, виспатися. Час сну у всіх індивідуально, від 7 до 9:00, влітку наша потреба у сні трохи нижче, ніж в холодну пору року. Але, тим не менш, за цей час організм повинен повністю відновитися, а мозок обробити враження, отримані за день, і тільки в цьому випадку ми прокидаємося повністю відпочили, бадьорими і з гарним настроєм.

Чи потрібен будильник, для того щоб вчасно повернутися з царства снів і не запізнитися на роботу? В принципі, повинен спрацьовувати внутрішній будильник, але для підстраховки можна завести і зовнішній, а щоб пробудження було комфортним, підберіть для себе будильник з приємним дзвінком.

Одну людину будить найкраще мелодія мобільного телефону, другий - сигнал радіо, а хтось любить, щоб його будили пташині трелі. Підберіть собі найоптимальніший варіант.

Прокинулися? Для збереження заряду бадьорості протягом усього дня виконайте наступні дії: посміхніться, ще лежачи в ліжку покладіть на живіт руки, 5-7 разів глибоко вдихніть, випинаючи при вдиху діафрагму і на видиху повертаючи її назад. Завдяки цьому забирається застій крові в черевній порожнині, відбувається глибока вентиляція легенів.

Поверніться на лівий бік, підтягніть коліна до підборіддя вище, і, помістивши праву руку на підребер'ї з правого боку, зробіть 5-10 вдихів. Таким чином, відбувається прочищення жовчних шляхів, налагоджується робота кишечника.

Тепер можна добре потягнутися і повільно піднятися з ліжка.

Стакан чистою прохолодною, краще структурованої, води з ранку додасть бадьорості, і "запустить" систему травлення.

А тепер можна братися і за ранкові справи - зарядка, душ, сніданок, легкий макіяж ... .. Подивіться в дзеркало - на губах посмішка, очі блищать, Ви прекрасні!
Автор: Ольга Травлеева