|
Чи знаєте ви, що на наших кухнях деколи зберігається дивовижний набір засобів для жіночого здоров'я? Подивіться на свої улюблені спеції іншими очима! І завжди тримаєте напоготові.
Може, недарма в давнину деякі спеції цінувалися на вагу золота? Адже виявляється, вони не тільки надають унікальний смак страв. У нас на кухні, на поличці зі спеціями і травами - цілий арсенал оздоровчих та антивікових засобів, необхідних кожній жінці! Не вірите?
• Лавровий лист
Без нього складно собі уявити хороші щі або м'ясне рагу. Але не поспішайте відносити лавровий лист тільки до кулінарних приправ. Не тільки лавровий лист, але також ягоди лавра і кора допомагають при багатьох недугах. Лавровий лист вважається корисним для зниження рівня цукру в крові, покращує травлення і апетит, позбавляє від здуття живота і діареї, зменшує шлунково-кишкові інфекції і запалення.
Лавровий лист також може допомогти у випадках, коли потрібно збільшити кількість сечі, викликати блювоту і виділення поту (при лихоманці іноді треба пропотіти). З ягід можна зробити пов'язку для рани або виразки для більш швидкого загоєння, а лаврове масло використовують як мазей від ударів і розтягувань. Кора хороша для полегшення зубного болю. Після такої інформації, ймовірно, ви не будете забувати покласти лаврушку в суп.
• Ромашка
Всі знають, наскільки хороший чай з ромашки, якщо ви схвильовані, засмучені і не можете заснути. Але навіть жінкам, які не страждають від безсоння і стресів, можна порадити тримати коробочку з засушеними квітками ромашки будинку. І ось чому. Ромашка дуже ефективно впливає на менструальні болі, кишкові спазми. Ромашку можна використовувати в якості легкого і безпечного проносного, вона також полегшує стан метеоризму. Чай з ромашки чудово допоможе при перших ознаках застуди, грипу. При алергічних реакціях також показана ромашка. Майже кожна жінка знає, що час від часу варто полоскати волосся ромашкою (і не тільки блондинкам), можна її додавати у ванну для здоров'я шкіри. А, крім того, ромашка використовується для загоєння ран, запалень, опіків і навіть входить в склади від геморою.
• Чилі
Любителькам цих гострих перчиков можна позаздрити. Адже вони навряд чи страждають від млявого обміну речовин, оскільки перець чилі здатний його активізувати. У багатьох жінок є проблема млявого метаболізму, і не тільки з віком, але і в молодості в передменструальний період. Чилі також позбавляє від метеоризму і запобігає утворенню тромбів, що теж вкрай важливо для більшості жінок.
• Кориця
Це не тільки прекрасна добавка до кави або випічці. Не забувайте про кориці в зимову пору року - це відмінна допомога при боле в горлі, застудах. Але не тільки допомогу, а й профілактика! Якщо вас мучать головні болі - то кориця полегшить страждання. Допоможе вона і при нудоті і блювоті. Як і більшість приправ, кориця стимулює апетит, надає допомогу у травленні, полегшує стану метеоризму, спазмів кишечника, діареї. Свіже дихання - це теж «робота» кориці.
• Коріандр
Цю приправу зустрінеш у господинь не так часто, але якщо ви користуєтеся, то повинні оцінити не тільки смакові властивості даної спеції. Розлади шлунка стануть вас відвідувати набагато рідше, коріандр зменшує кислотність в шлунку. Коріандр знижує рівень холестерину в крові. А для жінок з дуже рясними місячними коріандр допоможе цей момент збалансувати. Сік коріандру - відмінний зволожувач для шкіри. Безсоння, занепокоєння і стрес він теж мінімізує.
• Часник
Росіянки, на щастя, знають чарівні властивості часнику відганяти застуди, підвищувати імунітет і захищати від респіраторних інфекцій. Завдяки цьому, в наше меню ми часто включаємо часник, і переконувати у використанні цієї приправи часто не потрібно. Часник оздоровлює і мікрофлору шлунка, усуваючи токсини і сприяючи зростанню корисних бактерій в кишечнику.
• Імбир
Нудота, блювота, розлади шлунка, метеоризм - все це під силу імбиру. Але він і відмінне, практично універсальне, знеболююче. Полегшить протікання хворобливих менструацій, позбавить від головного і зубного болю. Як і часник, здатний захистити від застуди! Кладіть іноді імбир як приправи - не пошкодуєте. Смак вам теж сподобається. У супах, салатах, до м'яса - відмінне доповнення.
• Цибуля
Як і часник, для росіянок це, можна сказати, must have на наших кухнях. І це чудово! Не забудьте, що це не тільки відмінна профілактика простудних захворювань, в цибулі багато заліза, і він показаний при анемії. При менструації жінки також втрачають залізо, тому не забувайте про лук. І, між іншим, цибуля вбиває мікроби в порожнині рота, тому може полегшити біль зубів і ясен до відвідування лікаря.
• Орегано
Ця скромна травичка здорово допомагає. І не тільки на кухні. Наприклад, чай з неї показаний при метеоризмі, здутті живота, діареї. Орегано може зменшити і головний біль, і зубну. Позбавляє від кашлю, корисний астматикам. Полегшує м'язові болі, прояви ревматизму, якщо застосовувати як компрес.
• Розмарин
Така приправа не тільки для гурманів. Багато жінок знають про цілющі властивості масла розмарину: запобігає лупа, випадання волосся, робить волосся і шкіру голови міцними і здоровими. Якщо ви маєте масло розмарину на кухні, знайте також, що якщо його розвести у воді, то полоскання горла таким складом позбавлять від застуди. А якщо ви кладете розмарин в якості приправи до страв, то це не тільки додасть пікантності, але і допоможе переварюванню борошняних виробів, а також позбавить від метеоризму.
• Шавлія
Додавайте шавлія в чай і тоді ви отримаєте ударну антивікову терапію. Тому що шавлія уповільнює процеси старіння, відновлює сили, покращує пам'ять, навіть зміцнює кістки. Полоскання шавлією зміцнить зуби і ясна, вижене бактерії з порожнини рота і позбавить від неприємного запаху. Якщо у вас стрес - також не забудьте про шавлії.
• Чебрець
Чебрець неймовірно ефективний при кишкових розладах, діареї. Але можна використовувати і антисептичні його властивості: полоскати рот, омивати стопи при грибку. Він виганяє таких паразитів як воші і кліщі, позбавить від сверблячки. Чебрець також корисний при проблемах дихальних шляхів.
Ну що, ви вже перейнялися повагою до коробочкам з травами і спеціями? Я теж. Вони у мене тепер на найпочеснішому місці на кухні, і для них - тільки найкрасивіші і якісні баночки.
|
|
|
|
|
|