|
Якби хтось мені ще пару років тому сказав, що я стану «моржем», я б розсміялася йому в обличчя. Я - теплолюбна істота, яка навіть влітку у відрядження бере з собою вовняні шкарпетки (раптом вночі буде холодно?). Я - людина, яка і з ванни не силах вилізти, поки тіло не розпариться як слід (інакше відчуваю озноб від перепаду температури)? І у відкриту ополонку посеред зимової холоднечі? Та ні за що на світі! А ось піди ж ти, як все круто змінилося. Тепер я поринаю у відкритих купальнях двічі на тиждень. І не зупиняє мене в цьому пориві ні градусник, що показує негативну температуру повітря, ні виразний вітерець, ні роззяви, мерзлякувато кутаються в свої пуховики.
Як не парадоксально, але свій перший досвід «моржування» я придбала влітку. Видалося воно спекотним. Зной не спадав навіть до вечора. Щоб хоч якось врятуватися від нього, ми з друзями після роботи, ледь вискочивши з-під рятівних офісних кондиціонерів, відправлялися до обладнаного криниці в центрі міста. У ньому цілий рік вода була крижаною, завдяки чому в яру, де розташовувався джерело, стояла рятівна прохолода. Яке задоволення було опинитися в цьому оазисі після розпеченого асфальтно-бетонного мегаполісу!
Одного разу подруга запропонувала взяти з собою купальники, щоб мати можливість переодягнутися і зануритися в купальнях з джерельною водою, обладнаних тут же біля джерела. Занурення в контрастною з температурою повітря холодній воді змусило серце зупинитися на пару секунд, щоб знову забитися в шаленому ритмі після виходу з купальні. Скільки свіжості! Скільки адреналіну! Почуття зановорожденія! Такі купання припали мені до душі, і я стала їх практикувати регулярно.
Наступним кроком були
хрещенські занурення
Я переконана, що в цей світлий християнське свято найлегше приміряти на себе статус «моржа»
. І не тільки завдяки повір'ям, що захворіти в цей день неможливо
. Здорово підбадьорює і допомагає масовість цього заходу
. Коли у ополонці або джерельної купальні збирається величезна компанія бажаючих поринути на морозі, то психологічно і самій це зробити легше
. Яке ж було моє здивування, коли зимове занурення в плані перепаду температур повітря / вода далося мені легше, ніж це було влітку
. Адже влітку температура повітря набагато вище, ніж температура води в джерелі
. Тіло розігріте літнім сонцем, і його зіткнення з крижаною водою джерела відчуваєш виразніше
. Інша справа зима
. Температура повітря і джерельної води в цей час року відрізняються не сильно, і вода навіть тепліше
. Тому зайти у воду і зануритися взимку труднощів не становить
. Складніше, мабуть, роздягнутися на морозі
. І то ці складності більше психологічні, ніж фізичні
.
Водохресне купання мені до того припало до душі, що в якийсь момент я усвідомила, що чекати цілий рік до наступного Водохреща, не бажаю. Так було прийнято рішення занурюватися двічі на тиждень. До речі, саме такий мінімальний за частотою режим занурень у відкритих водоймах взимку рекомендують «моржі» зі стажем. Природно, перш ніж пуститися «у всі тяжкі» (читай: стати «моржем») я вивчила цілий ряд публікацій з порадами щодо правильного «моржування» від людей, обізнаних у цій справі, щоб витівка ця принесла мені тільки користь і не нашкодила здоров'ю. І сьогодні вже з висоти свого хоч і крихітного поки, але все ж досвіду, мені хочеться поділитися з вами порадами та рекомендаціями на тему, як же все-таки «моржувати» правильно.
Вас, напевно, турбує питання, чи можна відразу занурюватися взимку у відкритому водоймищі або слід попередньо якось готувати себе до цього заходу, наприклад, практикуючи контрастний душ, холодні ванночки для ніг або ходіння босяком по снігу. Відповідь для кожного індивідуальний. Слід просто прислухатися до себе, своїх бажань. Якщо сили волі роздягнутися на морозі і зануритися у відкритій купальні явно не вистачає, то і не треба себе гвалтувати. Хочете загартовуватися більш лояльними і щадними методами, - будь ласка. Якщо ж є порив і внутрішня готовність зануритися на відкритому повітрі, сміливіше дійте, не обмежуйте себе тривалої підготовкою до цього процесу.
Перш за все, необхідно вибрати місце для занурень. Чи буде це відкрите водоймище або спеціально обладнані купальні з джерельною водою - на ваш розсуд. Мені особисто набагато приємніше (в сенсі чистоти води) і зручніше (в сенсі наявності сходинок для входу і поручнів для балансу) - другий варіант. Хоча на користь від подібної процедури цей вибір не впливає. Практики «моржування» однаково корисні і в міському гідропарку зі звичайною проточною водою, і в обладнаних купальнях з чистою джерельною водою. Враховуйте також при виборі місця для занурень і зручність його географічного розташування.
А ось і звід тих основних правил «моржування», які варто засвоїти, щоб не нашкодити себе подібними Кріопроцедури.
По перше
, На випадок непередбачених форс-мажорних ситуацій вирушайте до купальні в компанії однодумців або просто друга, який підтримає вас.
По-друге
, Перед зануренням зніміть з себе верхній одяг і трохи розігрійте своє тіло за допомогою присідань або короткої пробіжки.
По-третє
, Роздягнувшись і зайшовши в купальню, три рази пориньте по плечі (без голови) і вмивайтеся.
По-четверте
, (І це найважливіше!) Після занурення швидко промокніть мокре тіло за допомогою рушника, не розтираючи його, і негайно одягніться. Стояти мокрим на морозі, як це роблять багато лихачі на Водохреща, намагаючись справити враження не зрозуміло на кого, дуже небезпечно.
По-п'яте
, Після того, як ви повністю одягнетеся, можна випити гарячого чаю, який можна прихопити з собою в термосі, а краще просто отруїтися додому в тепло.
А на закінчення
мені хотілося б сказати ще пару слів про те, для чого я практикую «моржування». Можливо, я розчарую читача, але первинно в моєму пориві зовсім не бажання бути більш здоровою, загартувати свій організм і т.д. Так, це все дуже здорово, і я рада, що всі ці бонуси мені приносять практикуються регулярні кріопроцедури. Але все ж для мене не це найголовніше. «Що ж тоді? »- Запитає допитливий читач. Дивовижне оновлене, очищене чи що відчуття себе, свого тіла, своєї шкіри, з якими, немов друга хвиля приходить і почуття ясності розуму і бадьорості!
«І до чого ж тут мода? »- Запитаєте Ви наостанок. Так, зізнаюся, починала я свої практики «моржування» саме, віддаючи данину моді на це заняття. Адже з кожним роком у хрещенській ополонці бажаючих поринути все більше, тому зростаюча популярність цього явища поза сумнівами. Але для мене модний експеримент, яким було занурення в джерелі на початку моїх практик «моржування», вже давно переросло стадію досвіду і перетворилося на справжнє захоплення, що приносить і фізичне, і душевне задоволення.
Всі фото з особистого архіву автора.
|
Відчувши зміни в тілі, у відчуттях, ви зробили тест і побачили дві смужки. О чудо, це сталося. І до радісного почуттю очікування малюка підкрадаються всілякі страхи з приводу зовнішності. А чи буду я приваблива для чоловіка, як раніше? Чи не стану я страшною і потворної, адже під час вагітності доведеться багато від чого відмовитися. Наведемо кілька рекомендацій, як зберегти свою привабливість і красу під час виношування малюка і після пологів.
Харчування для краси
Широко поширена помилка, що майбутня матуся просто зобов'язана харчуватися за двох. Так, обмін речовин у вагітної прискорюється, але це не привід об'їдатися і стрімко додавати у вазі. Краще приймати їжу частіше і малими порціями, ніж рідко, і чим з'їдати занадто багато за раз. Обов'язково потрібно урізноманітнити своє харчування, включити в свій раціон переважно овочі і фрукти. З собою носите в сумочці яблучко чи горішки для перекусів продуктами більш натуральними, ніж фаст-фуд. Постарайтеся виключити зі свого раціону різні печеньки та інші хлібобулочні вироби. Про те, що необхідно повністю відмовитися від куріння і алкоголю, знає кожна вагітна жінка, яка турбується про здоров'я свого майбутнього малюка.
Одяг для майбутньої мами
Якщо в перший триместр ніяких особливих вимог до одягу немає, то починаючи з другого триместру до одягу потрібно ставитися більш відповідально. Вона повинна бути зручною, не тиснути на область живота і не сковувати рухи. Якщо раніше жінки носили просто одяг більшого розміру і виглядали у зв'язку з цим мішкувато і безформно, то зараз існує величезна кількість магазинів, в яких продається одяг для вагітних і годуючих мам. У них можна підібрати як класичний одяг для роботи в офісі, так і стильну повсякденний одяг, включаючи джинси і стильні туніки. Це дозволить вам виглядати чарівно на будь-якому терміні вагітності.
Слід окремо відзначити нижню білизну майбутньої мами. Його теж бажано придбати спеціальне. Груди збільшуються в розмірах, і ви не помітите, як старий бюстгальтер почне врізатися в шкіру і здавлювати груди. Підібрати вам білизна допоможуть прямо в магазині. Можна вибрати такий бюстгальтер, який стане в нагоді вам і під час годування грудьми. Адже після пологів у вас не буде можливості бігати по магазинах. Спеціальний ліфчик для годування в цей період буде вельми до речі.
Щоб уникнути появи варикозного розширення вен купите компресійну білизну. Це можуть бути як колготки, так і панчохи.
Волосся під час вагітності
Під час вагітності волосся стає густішим і красивіше. Але це не через те, що волосся стало більше, кількість цибулин не збільшується. А внаслідок того, що волосся не випадає. Фарбувати їх і стригти під час вагітності не рекомендується. Але виглядати красиво хочеться ж все одно. І що ж робити тим, у кого є сиве волосся. Зовсім не фарбувати? Ні. До вас може прийти на допомогу хна. Раніше хна була одного кольору, рудого. Тепер можна підібрати будь-який відтінок, який вам подобається. Кольори стали яскравими і насиченими. Завдяки хні волосся стане блискучим і здоровими. Тільки не можна фарбувати хною часто, слід використовувати хну не частіше одного разу на місяць.
Можна ще робити маски для волосся на основі реп'яхової олії. Потрібно відзначити, що всі ці кошти вельми не дороги.
Догляд за обличчям
Бажано скоротити і використання косметичних засобів. Для того щоб відростити собі вії, як у теледіви, досить щодня наносити касторове масло на вії, використовуючи пензлик для туші. Попередньо пензлик потрібно ретельно промити.
Обличчя можна протирати замість крему абрикосовим маслом. Замість крему навколо очей можна використовувати мигдальне масло - воно відмінно розгладжує зморшки. Ці олії можна купити в будь-якій аптеці.
Замість маски для обличчя можна використовувати косметичну глину. Вона є відмінним антисептичним засобом, чудово очищає шкіру, перешкоджає утворенню зморшок. За нею знову-таки в аптеку.
Вагітність і спорт
Чи сполучаються спорт і вагітність? Звісно так! Це принесе користь не тільки майбутній матусі, але і малюкові. До того ж, хороша фізична форма дозволить швидко відновитися після пологів.
Якщо ж ви категорично проти спорту і з ним зовсім не дружить, то хоча б запишіться в басейн і просто плавайте пару раз на тиждень.
Неможливо недооцінювати і піші прогулянки на свіжому повітрі, особливо якщо вони проходять в парку, в лісі. Спостереження гарного пейзажу благотворно впливає і на емоційний стан вагітної жінки.
Майже в кожному місті існують фітнес-центри, де можна займатися свій фізичною підготовкою цілий рік. Там же можна поцікавитися і заняттями для вагітних. Найбільш популярними стають заняття водною аеробікою. Тут виключена небезпека падіння, вода знімає навантаження з хребта, знижує набряклість у вагітних жінок.
До того ж існує спеціальна йога для вагітних, різні види гімнастики. Безсумнівно, попередньо потрібно попередити тренера або фітнес-інструктора про своє цікаве положення. Займатися слід тільки в задоволення і при найменших нездужання тренування слід припинити.
Але найголовніший секрет краси і є сама вагітність, очікування дива. У цей період жінка світиться внутрішньою красою і любов'ю, а всі зусилля можуть тільки підкреслити її чарівність. Бути вагітною і привабливою одночасно не тільки можливо, але й потрібно.
|
|
|
|
|
|