Метеопати: хто вони?
 Бувають дні, коли, незважаючи на відсутність проблем зі здоров'ям, людина відчуває себе розбитим і втомленим. Деякі з часом знаходять взаємозв'язок між зміною погоди і власним самопочуттям. Чи стикалися ви з чимось подібним? Якщо так, то, швидше за все, ви - МЕТЕОПАТИ.

Хто в групі ризику?

МЕТЕОПАТИ, або, іншими словами, метеочутливість, викликає все більший інтерес у фахівців і більше не вважається міфом. Як виявилося, кожен другий з нас відчуває на собі вплив атмосферних змін. Причому, найчастіше метеопатії схильні жінки і жителі мегаполісів. Також особливо уразливими вважаються підлітки, немовлята, вагітні жінки та літні люди.

 Метеопати: хто вони?


Примітно, що кількість метеопатов з кожним роком зростає. З чим це пов'язано?

Однією з основних причин називають сучасний спосіб життя. Людина все більше віддаляється від природи, адже його життя полегшують технічні пристосування. Дивно, але створюючи собі комфортні умови життя за допомогою кондиціонера, обігрівача та ін., Людина знижує свої захисні та адаптаційні властивості організму. Саме тому сільські жителі менш метеочутливих.

Причиною збільшення кількості метеопатов пов'язано і зі змінами у времяпровождении. Сучасна людина все більше часу проводить в приміщенні. Як правило, між ввечері за комп'ютером або телевізором і прогулянкою на свіжому повітрі він вибере перше.

Харчування і шкідливі звички, хоч і побічно, але теж впливають. Неправильне харчування викликають хвороби шлунково-кишкового тракту, ослаблення імунітету і, як наслідок, знову ж загострення метеочутливості.

 Метеопати: хто вони?


МЕТЕОПАТИ ви?

Визначити метеочутливих Чи ви насправді нескладно, достатньо погодитися з нижче наведеними пунктами. Якщо ви можете погодитися з більш ніж 2-3 твердженнями, значить МЕТЕОПАТИ - і ваша біда:

• Ви чутливі до перепадів атмосферного тиску;

• Перед сніговою бурею або грозою у вас загострюються хронічні захворювання;

• При високому атмосферному тиску підвищується артеріальний тиск, спостерігаються головні болі. У той час як при низькому, наприклад, коли небо затягнуте хмарами, вас може мучити безсоння і депресія;

• У вас важко проходить акліматизація;

• Ваш організм реагує на геомагнітні збурення;

• Влітку ваше самопочуття краще, ніж восени-навесні;

• Самопочуття погіршується при позитивної іонізації повітря;

• Виникає алергія на холод у вигляді кропивниці.

Як полегшити свій стан?

Звичайно, хотілося б дізнатися, як вилікувати МЕТЕОПАТИ. Але відповідь, на жаль, багатьох засмутить: вона невиліковна.

Але полегшити стан метеочутливих людину можна. Для цього доведеться трохи змінити звичний спосіб життя. Зміцнити організм, а значить зробити його більш резистентним до погодних змін, допоможуть загартовування. Візьміть за правило починати день з контрастного душу.

 Метеопати: хто вони?


Активний спосіб життя і заняття спортом ніколи не будуть зайвими. За їх допомогою ви зміцните серцево-судинну систему і переможете болі в спині, а значить, і знизите неприємні відчуття при зміні погоди.
Уважно поставтеся до далеких поїздок і пляжного відпочинку.

Метеочутливим людям небажано різко змінювати клімат, наприклад, їдучи із зими в літо. Для організму це великий стрес. Але якщо ви зважилися на поїздку, не рекомендується весь день проводити на пляжі.
Щодня перебувайте на свіжому повітрі не менше години.

Якщо ви відчуваєте пригніченість, пов'язану з наближенням снігопадів або грози, випийте трав'яний заспокійливий чай або настоянку пустирника. Допоможуть і вітамінні комплекси з вмістом магнію і кальцію.

 Метеопати: хто вони?


Випивайте близько 2 літрів очищеної води на добу, але відмовтеся від стимулюючих напоїв таких як чай і кава.

Про шкідливі звички теж варто забути: алкоголь і сигарети, тільки підсилять погане самопочуття.

І найголовніше: її приймайте близько до серця страшні прогнози метеорологів - вони можуть помилитися, а ви заздалегідь налаштуєте свій організм на погане самопочуття.
Автор: Яна Колосовська


 Альгоменорея: хворобливі місячні - не вирок!
 Менструація, безумовно, не найприємніший період, але для деяких жінок ці дні перетворюються на сущий кошмар. Альгоменорея (дисменорея), або простою мовою, хвороблива менструація, що супроводжується поганим самопочуттям, зустрічається досить часто і буває різного ступеня тяжкості.

Первинна і вторинна альгоменорея

Головним симптомом альгоменореї є больові відчуття в області живота і попереку. Вони з'являються за кілька годин (або навіть днів) до початку менструації, посилюються в перший день кровотечі, і поступово згасають до другого-третього дня. Біль може бути як тянущей, так і схваткообразной, колючої або смикає. До неї часто приєднуються і такі симптоми як нудота, діарея, дратівливість, сонливість або безсоння, обжерливість і апатія.

Раніше альгоменорея вважалася швидше особливістю, ніж захворюванням. Але в даний час гінекологи більш серйозно підійшли до цього питання. Було відмічено, що хвороблива менструація може бути першим проявом досить серйозних захворювань і порушень у жіночому організмі. Фахівці виділяють два види дисменореї: первинну і вторинну.

 Альгоменорея: хворобливі місячні - не вирок!


Первинна дисменорея   може виникнути протягом трьох років від початку першої менструації. При цьому основною ознакою виступає больовий синдром, обумовлений проблемами відтоку крові з матки, а значить, її більш посиленими скороченнями. Причини можуть бути різними: це і недорозвинення сполучної тканини, генітальний туберкульоз, гормональні проблеми, вади і недорозвинення матки, або її загин, а також емоційна нестійкість або виснаження.

Первинна альгоменорея може бути як компенсованій, так і декомпенсированной. Перша характеризується постійністю больового синдрому без його посилення протягом тривалого часу. У той час як декомпенсована дисменорея означає прогресування больового синдрому.

Вторинна альгоменорея   пов'язана із захворюваннями статевої системи. Найбільш частою причиною її виникнення є запальні процеси, ендометріоз, міоми матки, пухлини яєчників, внутрішньоматкова контрацепція. Також відмічено, що вторинної дисменореї частіше схильні жінки, які страждають депрессіямілібо, навпаки, підвищеною збудливістю, а також незадоволені сексуальним життям і зі зниженим лібідо.

 Альгоменорея: хворобливі місячні - не вирок!


Характерно це захворювання для жінок старше 30 років і дуже часто поєднується з рясними менструаціями (менорагією). Також вторинну дисменорею поділяють на 4 види, залежно від супутніх симптомів:

• депресія, анорексія або булімія, безсоння або сонливість, смакові збочення або загострене сприйняття смаку їжі, непереносимість запахів, відносяться до емоційно-психічній формі .

• слабкість, набряки, свербіж, блювання і болі в суглобах до обмінно-ендокринних увазі .

• проблеми з боку серцево-судинної системи, оніміння кінцівок, непритомність і головний біль до вегетативно-судинному .

• здуття живота, нудота, пітливість і часте сечовипускання до вегетативного .

 Альгоменорея: хворобливі місячні - не вирок!


І первинна, і вторинна дисменорея розрізняється за ступенем тяжкості. Приміром, перший ступінь переноситься жінкою досить легко і навіть не вимагає застосування знеболюючих засобів. Друга, або середня, відзначається втратою деякої працездатності і досить сильними больовими відчуттями, проте прийом анальгетиків полегшує стан. Найважчою ступенем є третя - коли біль стає нестерпним, жінка втрачає будь-яку працездатність і навіть може знепритомніти.

 Альгоменорея: хворобливі місячні - не вирок!


Профілактика і лікування

Як не дивно, але одним з рішень проблеми може стати режим: обов'язково складіть свій розклад так, щоб будь-яка робота компенсувалася відпочинком. Допоможуть заняття спортом   в першій фазі циклу, регулярні прогулянки на свіжому повітрі . Спочатку статті вже згадувалося про взаємозв'язок дисменореї і депресії, саме тому одним із завдань є уникнути пригніченого стану!

Полегшити стан допоможе і відмова від деяких продуктів , Таких як алкоголь, кава, тютюн. В цей же час перевагу слід віддати фруктам, овочам і сокам.
Профілактикою дисменореї може стати   регулярне статеве життя, відмова від внутрішньоматкових засобів контрацепції, а також від абортів .

 Альгоменорея: хворобливі місячні - не вирок!


Не завжди немедикаментозне лікування приносить полегшення. У цьому випадку слід звернутися до лікаря. Він встановить причину захворювання і призначить лікування, що усуває її. Це може бути лікування статевих інфекцій, запалень або пухлин, видалення внутрішньоматкової контрацепції. Для зниження або зняття больових відчуттів можуть бути призначені спазмолітики, анальгетики або ж гормональна терапія.

Пам'ятайте, що хворобливі місячні - не вирок, а скоріше хороший привід почати уважніше ставитися до свого організму!
Автор: Яна Колосовська