Контрацепція: вибери свій метод!
 Ні для кого не секрет, що в наш час жінки не хочуть народжувати щороку. Втім, такого бажання жінки не відчували ніколи. Однак, тепер у прекрасної половини людства є можливість зберегти своє здоров'я, не відмовляючись від радощів інтимного життя, при цьому, не калічачи себе абортами. 26 вересня планета відзначає Всесвітній день контрацепції - World Contraception Day.

Свято це молодий, вперше його відзначили в 2007 році. Метою цього свята є просвіта населення про необхідність використання протизаплідних засобів. Особливо це важливо донести до молодих людей, які почавши статеве життя, поки не планують ставати батьками.

Протизаплідні засоби зберігають репродуктивне здоров'я жінки і психічне теж.

Девіз свята: "Contraception: It's your life, it's your responsibility" - «Контрацепція: це ваше життя, це ваша відповідальність» .

Ініціатори проведення Всесвітнього дня контрацепції - міжнародні організації, пов'язані з проблемами планування сім'ї вважають, що кожна вагітність повинна бути бажаною.

За задумом організаторів, день контрацепції повинен привернути увагу влади та громадськості до того, що вже з юного віку необхідно проводити статеве виховання і розповідати дівчатам та юнакам про засоби контрацепції.

Історія контрацепції, швидше за все, почалася з самого початку розвитку людської цивілізації. Практично всі жінки в усі часи прагнули захистити себе від небажаної вагітності.

Мабуть, одне з найперших згадок попередженні вагітності знаходиться в Біблії . Це перерваний статевий акт, який згаданий в Главі 38 Книги Буття, в історії про Іуду і Тамари . Метод треба сказати сумнівний, але деякі пари практикують його і в наш час.

Перерваний статевий акт описується і в документах древньої Африки . Хоча там так само були відомі речовини рослинного походження, які у вигляді кокона вводилися в піхву.

А індіанці Америки   промивали піхву відваром з кори червоного дерева і лимона.

Вважалося також, що якщо жувати петрушку, місячні прийдуть через 4 дні.

  На Суматрі   та сусідніх островах в піхву перед зносинами вкладали опій.

У стародавньому Єгипті   близько 1850 до н.е. представниці вищого стану використовували контрацептивні тампони, просочені відваром акації і медом і навіть послідом крокодила, які перешкоджали проникненню сперми в матку і навіть викликали загибель сперматозоїдів.

У I столітті до н.е. Діаськорідес   рекомендував застосовувати для попередження вагітності відвар з мандрагори.

Аристотель   залишив свідчення про те, що в Стародавній Греції   використовували різні масла і пахощі, щоб утруднити проникнення сперматозоїдів в матку. Античні греки натирали пеніс ягодами ялівцю, а гречанки пили настій сірчанокислої міді.

До речі, календарний метод - стриманість у період овуляції у жінки придумали так само древні греки.

Рабин Йоханан   на території древньої Палестини   для цієї ж мети радив: «візьми деревний клей єгипетської шпильки, галун і садовий шафран ...».

У Китаї , Наприклад, для попередження вагітності застосовували ртуть, вміщену в порожнину матки.

У Японії   використовували просочений маслом бамбуковий листок.

Арабські лікарі XIV століття   радили чоловікам натирати пеніс кам'яною сіллю, смолою, цибульним соком і смерековим маслом.

Арабські жінки користувалися тампонами, просоченими гранатовим соком.

У Європі   зберігалися письмові поради про методи контрацепції, що відносяться до XII.-XVIII століть.

Всім відомий серцеїд Казанова   вважав, що вагітність надійно запобігає лимонна кірка, поміщена перед маткою. До речі, шматочок лимона деякі жінки використовують і в наш час.

Перше подобу презерватива було винайдене стародавніми єгиптянами, древній презерватив виготовлявся з кишок домашніх тварин.

 Контрацепція: вибери свій метод!


А в 1504 році італійський анатом Фаллопио   виготовив презерватив з льону.

Гумові презервативи з'явилися лише в 1880 році.

У тридцятих роках минулого століття, з відкриттям латексу, технологія виготовлення презервативів була значно вдосконалена.

На початку минулого століття були так само придумані петлі вводившиеся в порожнину матки для попередження вагітності.

У 1933 році була видана книга Hoke , В якій були описані 180 різних сперміцидних речовин.

У 1934 році з'явилося кільце Ota .

Перша внутрішньоматкова спіраль була виготовлена ​​в Німеччині   з нитки тутового шовкопряда і срібних кілець.

Але широке поширення внутрішньоматкові спіралі різної форми, отримали до кінця п'ятидесятих - початку 60-их років минулого століття.

У 50-і роки вченим вдалося розробити синтетичні аналоги статевих гормонів, які блокували овуляцію. І в 1960 році перший у світі гормональний оральний контрацептив був схвалений Американським Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів.

У наш час існує великий вибір контрацептивних методів, що дозволяють насолоджуватися близькістю з коханою людиною, без страху перед небажаною вагітністю.

Гормональні таблетки   потрібно приймати щодня, внутрішньоматкову спіраль міняють один раз в 5 років, сперміциди використовують перед кожним статевим актом.

 Контрацепція: вибери свій метод!


Оральні контрацептиви , Допомагають регулювати менструальний цикл, знижують передменструальний дискомфорт.

Є оральні контрацептиви поліпшують стан шкіри. Вони дають 99, 7% захисту від вагітності.

Сперміциди   створюють в піхву несприятливу для просування сперматозоїдів середу рН. Їх ступінь захисту 85%.

До їх складу найчастіше входять речовини, які так само вбивають мікроби. Але при частому їх використанні може бути порушена нормальна Біофлора, що загрожує дисбактеріозом.

Найнадійнішим способом контрацепції виступає внутрішньоматкова гормональна система (Мірена)   - 99, 9%.

Презервативи   дають 80% гарантії.

Але зате презерватив не має жодних протипоказань.

Термінової контрацепцією , Так званої «Таблеткою другого дня» , Що містить місячну дозу гормонів користуватися можна тільки в крайніх випадках. Інакше внутрішня гормональна система прийде в повний дисбаланс.

Підібрати свій метод, враховуючи стан здоров'я кожної певної жінки, протипоказання та побажання допоможе лікар гінеколог.

Так що любите і будьте щасливі!
Автор: Наталя Алексєєва


 Стрес і краса: вчимося розслаблятися
 Кажуть, що всі хвороби від нервів. Так воно, швидше за все і є. А ще від нервів страждає і наша краса. У сучасному світі царюють поспіх і суєта, здається, що навіть стрілки годинника обертаються в кілька разів швидше, ніж у попередні часи.

І ми постійно поспішаємо, боїмося не встигнути, спізнитися, поспішаємо переробити купу справ. Нервуємо в транспорті, на роботі. Додому повертаємося втомлені, а в раковині не вимита посуд. А ще й вечерю готувати потрібно і щось на сніданок для чоловіка і дітей запланувати.

І білизна очікує не випрану ... Начебто тільки машинку запустити ... А все одно потрібно зусилля, час. Накопичені за день втому і роздратування породжують нову хвилю невдоволення собою і оточуючими.

Ми зриваємося на домочадців і отримуємо у відповідь порцію відповідного гніву від них. І знову бумерангом стрес.

 Стрес і краса: вчимося розслаблятися


Тому потрібно виробляти в собі доброзичливість, не відповідати грубістю на грубість і помічати, як у людях, так і в навколишньому світі хороше.

Оптимісти не тільки рідко хворіють, але і повільно старіють. Приклад цьому у мене перед очима вже багато років. Це моя сусідка, їй за 70, а виглядає вона так, що позаздрити може не тільки п'ятдесятирічна жінка, але навіть сорокарічна. Скільки я себе пам'ятаю, жодного разу не бачила її сумувати, хоча в житті їй доводилося багато чого пережити.

По суті багато хто з нас часто сумують, нудьгують, впадають в депресію ... Буває це з різних причин.

На жаль, так сталося, що когось у дитинстві не навчили «тримати себе в руках» або «володіти собою». Тому вчитися керувати своїм настроєм доводиться більшості з нас дорослими. Якщо цього не зробити, то спочатку з'являться одна за одною болячки, а незабаром наздожене рання старість.

Стрес і негативні емоції швидко старять жінку, відбираючи в неї красу.
Насправді існує багато речей здатних зняти стрес і позбутися від його наслідків.

Наприклад, ванна не тільки корисна для шкіри, вона ще допомагає розслабитися, отримати задоволення . Вода не тільки змиває бруд, піт, але і знімає втому, заспокоює.

 Стрес і краса: вчимося розслаблятися


Пінні ванни з невисокою температурою + 36-37 С допомагають схуднути.

Ванни з травами і маслами   надають різні лікувальні дії, заспокоюють, тонізують.

Наприклад,   1-2 рази на тиждень корисно приймати шавлієву ванну , Яка має протимікробну і протизапальну активність, покращують кровообіг, зменшують різні болі.

Добре заспокоює шкіру, знімає втому липова ванна .
Жменя липи заварити 1 літром окропу, настоювати 1 годину, процідити і вилити у ванну.
Температура води не повинна бути вище + 37С.

На обличчя можна накласти компрес з відвару лип, намочити їм марлю і накласти на обличчя під час прийому ванни або після неї.
Вмиватися не потрібно до ранку.


Природно, що для того, щоб мати міцні нерви потрібно добре висипатися .

Не забороняється днем ​​з'їдати грамів 20-50 темного шоколаду   і рекомендується вживати мед , Особливо добре він діє на шкіру і на нерви, якщо розчиняти його в склянці теплого молока   і випивати на ніч, сон буде, як у немовляти.

 Стрес і краса: вчимося розслаблятися


При безсонні допомагає настій з трав.
Взяти в рівних кількостях листя м'яти, квітки ромашки аптечної, корінь валеріани, добре перемішати. 1 ст. ложку суміші заварити 1 склянкою окропу, настоювати 20 хвилин, процідити і випити протягом дня в проміжках між їдою.

Від нервозності і серцебиття позбавить настій кмину.
1 чайну ложку насіння кмину залити ½ склянки окропу, настоювати 20 хвилин, процідити. Приймати по ½ склянки 3 рази на день до їди.

А ще пам'ятаєте, раніше наші мами і бабусі співали! Співали за шиттям, пранням, готуванням, співали, купаючись у ванній. Так от, вчені прийшли до висновку, що спів для себе дуже корисно, воно як би тонізує організм зсередини , Запалює очі, вселяє оптимізм і що найдивніше - не дає шкірі швидко старіти.
Автор: Наталя Алексєєва