|
Кандидоз, або молочниця, яка так часто мелькає в рекламі, найчастіше пов'язана з поразкою дріжджоподібними недосконалими грибами, являющими собою самостійний рід Candida шкіри, слизових оболонок внутрішніх органів, нігтьових пластинок.
І хворіють молочницею далеко не тільки жінки, а й чоловіки, діти і літні люди. На жаль, у наш час число хворих людей різного віку і статі зростає.
Представляють собою дріжджоподібні гриби виду
Candida albicans
одноклітинні мікроорганізми овальної, округлої або овально-витягнутої форми. Вони утворюють нитки з подовжених клітин і клітини-нирки, що сидять на перетяжках псевдоміцелія.
Загалом-то, ці гриби умовно-патогенні, вони є на слизових оболонках кожної людини до пори до часу, поки не порушений баланс у співвідношенні певних мікроорганізмів, не заподіюють шкоди здоров'ю і, отже, не турбують. Але, якщо тривалий час брати антибактеріальні препарати, то гине велика частина корисних бактерій, що забезпечують захисні властивості, в той час як грибки починають розмножуватися. І кандидоз доводитися лікувати.
Причини і передумови захворювання
- Особливо кандидозу схильні люди з хронічними захворюваннями і ті, хто веде нездоровий спосіб життя, - імунітет починає слабшати, що грибкам тільки «на руку».
- До того ж, гриби роду Candida мають здатність проникати в організм разом з продуктами харчування - Непромитий овочами та фруктами, які не прожареним м'ясом, з молочними продуктами. Кажуть, що особливо вони люблять розмножуватися на сирних сирках.
- Грибки можуть перебувати також на посуді.
- Розповсюджувачами цих грибків можуть бути домашні тварини, птахи.
- Влітку, коли люди сильно потіють, грибкам проникнути в організм легше.
- Авітаміноз теж полегшує проникнення грибків в організм. Тому обов'язково потрібно дотримуватися гігієни.
- Лікарі називають групою ризику людей, що працюють в кондитерській і харчовій промисловості, з фруктовими соками, цукром, щавлевої, яблучної, лимонної, молочної кислотами, лугами, фруктовими есенціями.
- Частіше за інших від кандидозу страждають мийниці в їдальнях, працівники лазень, купалень, басейнів і старанні домашні господині.
Ознаки кандидозу
Кандидоз буває на слизових оболонках порожнини рота, геніталій. Виглядає він як белесоватий «сирнистий», легко знімається наліт.
Лікування і профілактика
У жінок молочниця - це інфекція, викликана грибами роду Candida, і лікується як інфекційне захворювання, тобто до знищення збудника. Під час лікування рекомендується відмовитися від антибіотиків і контрацептивів.
Для лікування молочниці лікарі використовують таблетки, вагінальні свічки, мазі, креми.
Погано те, що Candida досить швидко здатна виробити стійкість до будь-якого протигрибкові препарати через недостатнє терміну лікування, занадто маленьких доз ліків або лікування з перервами.
Фахівці радять більше уваги приділяти профілактиці захворювання, наприклад, вживати в їжу йогурти, що містять живі молочнокислі культури, кефір, гострий червоний перець, часник, грейпфрутовий сік, чай з листя брусниці.
Грибки бояться так само олії чайного дерева і відвару з листя горіха.
Носити медики радять нижню білизну з бавовни і не обтягуючі.
Нормалізувати вагу, уникати випадкових зв'язків, не зловживати спринцюванням, щоб уникнути вимивання здорової флори.
Існує і маса
народних засобів профілактики та лікування кандидозу
.
1.
Під час місячних приймати настій з трав - змішати по 1ст. ложці трави ріжків і грициків, добре перемішати. Взяти 1 чайну ложку суміші і заварити 1 склянкою окропу, настояти півгодини, процідити. Приймати 3 рази на день по 1/3 склянки до їди.
2.
Для лікування молочниці змішати в рівних пропорціях траву оману високого і глухої кропиви білої. Взяти 1 ст. ложку суміші, залити 1 склянкою окропу, кип'ятити на повільному вогні 10 хвилин, настояти півгодини, процідити, вживати по 2 ст. ложки 3-4 рази на день за півгодини до їди.
3.
Відвар шавлії для лікування кандидозу.
2 ст. ложки сухого подрібненого листя шавлії залити 1 неповним (до облямівки) склянкою окропу, поставити на вогонь, довести до кипіння, зменшити і на повільному вогні кип'ятити 10 хвилин, півгодини наполягати, процідити, долити до 1 склянки кип'яченою водою. Приймати по 1/3 склянки 3 рази на день.
4.
Евкаліпт
40 гр. листя евкаліпта залити 1 склянкою окропу, настоювати в термосі 1:00, процідити, вживати по ¼ склянки 4 рази на день. Цим же відваром змочують тампони і вводять в піхву. Процедури проводять до припинення виділень. Це засіб вважається дуже ефективним.
5.
Часник
2 зубчики часнику потовкти і залити 1 літром гарячої, кип'яченої води, але не окропом, остудити до теплого стану. Спринцюватися вранці і ввечері.
6.
Календула.
1 чайну ложку подрібнених квіток календули залити 1 склянкою окропу і кип'ятити на водяній бані 25 хвилин. Остудити, процідити, спринцюватися на ніч.
Але розумніше всього відправитися до лікаря і перед призначенням лікування здати аналізи, щоб знати яку саме хворобу лікувати і не завдати собі додатковий шкоду.
|
Догляд за зубами і порожниною рота - це, мабуть, та область, в якій багато чого змінюється майже кожен рік. Винаходяться нові склади зубних паст, розробляються процедури у стоматологічних кабінетах. Тому - поновіть свої пізнання в цій сфері.
Яка щітка: жорстка або м'яка
Раніше вважалося, що м'які щетинки зубної щітки - це тільки для малюків, дорослим зубам рекомендувалася ретельна жорстка чистка, або вибір жорсткості відповідно до індивідуальними особливостями зубної емалі. Тепер уявлення змінюються.
Основна частина бактерій скупчується біля ясен, жорстка щітка тільки ущільнює наліт, перетворюючи його на зубний камінь. Тому стоматологи все частіше рекомендують м'які щітки. Чи не затискайте при чищенні щітку в кулаці, щоб не тиснути на зубний наліт, а тримайте щітку як авторучку. Тоді не буде страждати зубна емаль і завчасно не «замочалятся» щетинки.
Одна з останніх новинок: Звукова щітка
. Наприклад, швейцарська Curaprox Hydrosonic. Звукова хвиля помітно прискорює рух щетинок, завдяки чому краще очищаються зуби, краю ясен і міжзубні проміжки. Користуватися щіткою потрібно не менше 2 хвилин вранці і ввечері. Звукова зубна щітка Curaprox Hydrosonic має три режими очищення: інтенсивний, м'який і режим масажу.
Часто чистити - до карієсу
Раніше вважалося, що чистити зуби потрібно після кожного прийому їжі. Але зараз стоматологи навпаки, говорять про шкоду чищення зубів відразу після їжі.
При старанної чищенні зубів відразу після їжі створюються умови, коли харчові кислоти не счищаются із зубів, а навпаки, ще глибше проштовхуються через емаль у внутрішні структури зуба. Стоматологи рекомендують робити гігієнічні процедури приблизно через годину після їжі, але не раніше. Чистити зуби досить 2 рази на день - вранці і ввечері. А відразу після їжі для очищення зубів добре з'їсти яблуко, а потім ретельно прополоскати рот.
Одна з останніх новинок: одноразові міні-щітки Wisps від Colgate.
Призначені для гігієни зубів і порожнини рота незалежно від того, де ви знаходитесь. Можуть стати в нагоді в дорозі (при тривалих перельотах і переїздах), у відрядженнях, на роботі. Упаковка маленька, спокійно вміститься навіть у самій скромній за розмірами косметичці. З одного кінця це зубочистка, з іншого - освіжаюча щітка. Зубної пасти не буде потрібно, оскільки щітка заздалегідь просякнута пастою. Частка не дає багато піни, а води не потрібно. В упаковці 4 щіточки, цілком може вистачити на кілька днів.
Відбілювання зубів на дому - можна!
Майже кілька десятиліть стоматологи стверджували, що домашнє відбілювання не ефективно. Чи то справді на ринку не було гідних засобів, чи то набивали собі ціну. Проте зараз багато лікарі не проти домашнього відбілювання, а навіть за. І вибір сучасних засобів є.
- Відбілюючі смужки
Наприклад, Crest 3D White Professional Effects Whitestrips. Вони дійсно працюють. Для досягнення найкращих результатів, стоматологи рекомендують використовувати їх, принаймні, через 6:00 після чищення зубів, і просушувати зуби (прибирати вологу серветкою) перед нанесенням. Ефекту професійного відбілювання можна досягти, використовуючи протягом 30 хвилин в день, курсом в 20 днів. Білизна зберігається до 12 місяців. Основний інгредієнт смужок - перекис водню. Саме тому логічно згадати і про наступному способі відбілювання, популярному останнім часом:
- Перекис водню
Все просто: змочіть серветку в перекису і протріть нею зуби. Перекис водню освітлює плями і емаль зубів. Тільки стежте за концентрацією перекису - безпечний, але ефективний для відбілювання поріг - 10 відсотків.
- Відбілююча зубна паста
Такі пасти не настільки сильні, щоб помітно відбілити зуби, але можуть допомогти запобігти появі нових плям, очищаючи їх за допомогою м'якого абразивного елемента - кремнезем.
Не тільки домогтися білизни, але і зберегти її
Отже, вийшло! Зуби стали білішими. Тепер головне - зберегти результати як можна довше. А для цього варто запам'ятати кілька нескладних правил.
Уважніше з темними напоями, такими як кола, кава, чай, ягідні соки. Допоможе звичайна вода. Всі ми знаємо про необхідність восьми склянок води в день. А тепер нова можливість не забувати про воду. Запивайте кольорові напої звичайною водою, щоб запобігти фарбування емалі кольоровими пігментами напоїв. Інший прийом - пити кольорові напої через соломинку. Правда, косметологи не радять, кажуть, що це провокує появу нових мімічних зморшок. Якщо додавати в каву і чай молоко, то можна нейтралізувати фарбування.
Вино: червоне або біле? Багато помиляються, думаючи, що біле вино більш безпечно для зубів, ніж червоне. Але біле може бути набагато більш руйнівними, оскільки володіє більш кислим середовищем, це основний ворог зубів. Можливо, краще взагалі відмовитися від вина?
Рецепт міс США. Дивовижний рада якось злетів з вуст міс США, вона радила втирати в зуби вазелін. Він створює бар'єрну плівку на зубах і нові плями не утворюються. Можливо, рада занадто радикальний, а смак вазеліну і зовсім складно собі уявити. Але чому б не наслідувати знайденому принципом: перед споживанням занадто пігментованих напоїв та їжі спочатку з'їсти якусь жирну їжу.
|
|
|
|
|
|