Чорна королева наших лісів
 Про величезну користь цієї королеви серед ягід розповідати можна нескінченно, але я хочу поділитися з вами рецептами, які перейшли до мене у спадок: від бабусі і мами, а тепер я з задоволенням і величезною користю продовжую впроваджувати їх в життя моєї родини.

Кінець липня, початок серпня - найбільш відповідний час для заготівлі чорниць: ягода повністю визріла, накопичила в собі максимальну кількість корисних властивостей, сонячної енергії. За різноманітністю необхідних людині вітамінів і активних мікроелементів чорниця з гідністю розмістилася на п'єдесталі серед рослин-чемпіонів: марганець, калій, залізо, мідь, сірка, фосфор, хром, селен, цинк, каротин (вітамін А), вітаміни групи В, вітамін С і РР, пектини, дубильні речовини і ефірні масла. Унікальний склад незамінних органічних кислот багато в чому визначає лікувальні властивості чорниці: молочна, яблучна, бурштинова, лимонна, хінна і щавлева кислота міститься не тільки в її ягодах, але і в листі.

В даний час виробники ліків та БАДів пропонують безліч препаратів на основі чорниці, але все ж мені до душі натуральний продукт!

  Ягоду можна заготовити про запас, не піддаючи її тепловій обробці. При цьому максимально зберігаються всі корисні властивості. Ось деякі з рецептів збереження ягоди:

1. Подрібнюю свіжу ягоду з цукром у співвідношенні 1 кг цукру на 1 кг ягід. Розливаю суміш у сухі скляні банки, залишаючи незаповненим простір вгорі банки близько 2 см. Кладу на подрібнену ягоду гурток відповідного розміру з пергаментного паперу і засинаю цукровим піском залишився простір в банку. Така маніпуляція не дозволить цвілі проникнути в продукт, так я зберігаю в холодному місці не тільки чорницю, а й смородину, журавлину.

2. Пересипайте цілу неушкоджену суху ягоду цукровим піском (приблизно 1-1, 2 кг цукру на 1 кг ягід) і зберігаю в холодному місці в скляних банках.

3. Сушу ягоди на сонці (прикривши марлею), в спеціальній сушарці або в духовці кухонної плити.

Отже, у нас є смачні і корисні заготовки для зміцнення, а при необхідності, і для лікування організму чорницею:
-свіжі ягода;
-сушеная ягода;
-ягода, законсервована за допомогою цукру;
-Швидко заморожена ягода;
-листя чорниці.

 Чорна королева наших лісів


Чорниця - це, насамперед, дуже смачно, але зупинюся саме на її корисних властивостях і рецептах, якими користуюсь протягом багатьох років.

При регулярному вживанні чорниці помітно поліпшується пам'ять, мозкова діяльність, підвищуються розумові здібності. Щоб відчути ефект, необхідно з'їдати не менше 50 грамів ягід на добу хоча б протягом літнього сезону. А найкраще - ласувати чорничним киселем, морсом, джемом або ягодою, протертою з цукром, круглий рік. Адже неспроста чорниця - обов'язковий продукт в меню космонавтів. Смачно і корисно!

Одне з найважливіших корисних властивостей чорниці - сприятливий вплив на травну систему людини , Ягода сприяє нормалізації травлення. Способи застосування при діареї та при запорах відрізняються:
- При запорах потрібно вживати свіжу ягоду, але варто врахувати, що через велику змісту кислот в ягодах потрібно бути обережними людям, страждаючим від гастриту з підвищеною кислотністю;
  - При діареї (неінфекційної природи) добре допомагають сушені ягоди - їх їдять, ретельно розжовуючи. Можна приготувати відвар з сушених ягід.

Також при діареї використовують настоянку чорниці, приготовану з свіжих ягід: 100-150 грамів ягід заливають якісної горілкою і настоюють не менше 20 днів. Чим довше настоюються ягоди, тим краще.

При нетравленні шлунка застосовують невеликі дози настоянки: по 10-15 крапель на шматочку цукру. Якщо ж сильний пронос, то дозу збільшують до 1 чайної ложки настою, розведених в п'ятдесяти грамах теплої води Приймати настоянку потрібно через кожні
  8-10 годин до зникнення симптомів хвороби.

Чорниця в будь-якому вигляді застосовується для профілактики серцево-судинних захворювань, тромбозів судин   - Завдяки вмісту антиоксидантів і речовин, що розріджують кров. Вчені довели, що чорниця - найбагатше природне джерело антоцианидинов, найсильніших антиоксидантів, які перешкоджають утворенню вільних радикалів, тим самим продовжуючи молодість організму.

Чорниця - відмінний засіб детоксикації . Сік або ягоди чорниці в поєднанні з молоком - це улюблені ласощі мого дитинства. Завдяки великому вмісту пектинів і адсорбуючим властивостям молока при вживанні цієї суміші з організму дуже швидко солі важких металів, токсини, радіонукліди.

Незамінна чорниця для наших очей   - Вона сприяє оновленню клітин сітківки очей, покращує кровообіг, гостроту зору. Кожен сезон я роблю краплі для очей зі свіжих ягід чорниці наступним чином:
4-5 великих зрілих ягід чорниці покласти в марлеву серветку, складену в декілька шарів, видавити сік з ягід. Розвести сік навпіл з дистильованою (або кип'яченою) водою і капати по 2-3 краплі в кожне око 2 рази на день. Щодня потрібно готувати свіжі краплі. Іноді око може пощипувати, але це швидко проходить. Після першого ж курсу в 10 днів я помітила ефект: зникає «розпливчастість», втома. До того ж - це прекрасна профілактика катаракти та глаукоми.

• Завдяки вмісту в чорниці цинку і селену - це прекрасний засіб для нормалізації гормонального балансу в організмі, особливо для жінок . Чорниця також сприяє зниженню рівня цукру в крові, використовується при лікуванні цукрового діабету.

• Настої і відвари з листя чорниці застосовуються при застуді, головного болю, кашлі . Сушені листя чорниці я додаю в трав'яні збори для підвищення імунітету.

Хочете бути молодими, здоровими і красивими - налягайте на цю чудесну смачну ягоду!
Автор: Галина Круглик


 Секрети красивої посмішки
 Коли людина посміхається, вона перетворюється. І чим ширше і природніше посмішка, тим красивіше стаємо ми, і тим більше ми даруємо гарного настрою оточуючим. Існує думка, що чим частіше ми посміхаємося, тим більше всього доброго ми притягуємо.

Красива посмішка має кілька складових. Це зуби і губи. І про те, і про інше треба подбати, щоб не комплексувати і сяяти як голлівудська зірка.

Доглядаємо за зубами

Отже, почнемо з зубів. Доглядати за ними треба правильно, тобто чистити двічі на день і регулярно відвідувати стоматолога. Крім того, важливо правильно підібрати зубну пасту і щітку. Це можна зробити самостійно, або запитавши лікаря.

Почнемо, мабуть, з того, як правильно чистити зуби. Думаю, більшість з нас не приділяє цьому питанню достатньо уваги. Адже ми постійно кудись поспішаємо. Чи знаєте ви, що приблизно 75% людей чистить зуби неправильно. А ви відноситеся до їх числа? Зараз з'ясуємо.

 Секрети красивої посмішки
   Важливо засвоїти, що всі рухи повинні бути м'якими. Не варто натискати на щітку, інакше ви просто пошкодите поверхню зубів. Весь процес чищення повинен займати хвилин 5. Під час процедури потрібно здійснювати 10 масажуючих рухів з кожного боку кожного зуба. Щітку необхідно тримати під кутом 45 градусів. І не забувайте чистити мову.

Більшість людей комплексує з приводу кольору зубів. Але будь стоматолог скаже, що колір емалі у різних людей може відрізнятися. Ця та річ, на яку впливає занадто багато факторів. Наприклад, якість води. Є регіони, де вміст заліза у воді велике, через це зуби набувають коричневий відтінок.

Звичайно, ви можете відбілити зуби. Це можна зробити як в домашніх умовах, так у стоматолога. Якщо ви плануєте спробувати зробити зуби біліші своїми силами, тоді вам знадобляться деякі поради:

1. Купуйте хорошу відбілюючі пасту. Паста допоможе зробити ваші зуби світліше на 1, максимум 3 тони. Для порівняння, у стоматолога ви зможете відбілити зуби на 15 тонів.

2. Популярним засобом для відбілювання зубів в народі є сода. Але використовувати її треба дуже обережно. Інакше можна завдати серйозної шкоди зубам. Для відбілювання використовуйте невелику кількість цього засобу. І не частіше двох разів на тиждень.

3. Використовуйте набори для домашнього відбілювання зубів. Але завжди читайте інструкцію, непогано було б ознайомитися і з відгуками в Інтернеті. Або порадитися з лікарем.

Але не тільки білизна зубів має значення. А також і їх форма. Не варто боятися носити брекети, зараз існує величезний вибір, так що ви зможете підібрати найбільш підходящі для вас.

Є жінки, які соромляться посміхатися через те, що у них є невелика дірочка між передніми зубами. Тут допоможе або втручання лікаря, або просто прийняти і полюбити себе такою, яка ви є. Ось, наприклад, Мадонна. Ні крапельки не соромиться. Адже це не вада, а родзинка. Існує повір'я, що люди з такими зубами - шалено талановиті.

Догляд за губами

 Секрети красивої посмішки
 Шкіра на губах одна з найтонших на всьому нашому тілі. І по чутливості може зрівнятися тільки з шкірою навколо очей. І догляду вона вимагає цілорічного.

Отже, губи також потрібно отшелушивать, як і всю іншу шкіру. Такий скраб можна приготувати в домашніх умовах. Вам знадобитися 1 ч.л. оливкової олії, 1 ч.л. меду, 2 ч.л. дрібного цукру і трохи лимонного соку. Змішайте і нанесіть на губи масажними рухами. Змийте теплою водою.

Якщо шкіра губ суха, то і тут допоможуть наступні засоби:

• Бальзам для губ.

• Масло какао.

• Суміш 2 крапель гліцерину і ½ ч.л. соку лайма

• Суміш вершкового масла, мускатного горіха і куркуми.

• Вазелін.

Як тільки ви привели губи в порядок, наносимо на них помаду або блиск. Саме завдяки цьому продукту ми можемо зробити наші губи сексуальніше. Наносити найкраще на підготовлені губи. А саме, перед тим як скористатися помадою або блиском, нанесіть на губи зволожуючий засіб.

Крім того, намагайтеся, щоб косметичні засоби містили SPF фільтр (показник не менше 20).

Зберегти здоров'я губ допоможуть і деякі корисні звички:

1. Пийте більше води.

2. Включайте в свій раціон їжу, багату вітамінами групи В і С.

3. Намагайтеся не облизувати губи на вулиці.

І красива посмішка вам забезпечена!
Автор: Віра Карабутове