|
Навесні й на початку літа нам хочеться літати, як птахи або пурхати, як метелики. Душа розквітає і співає. Але нерідко вся справа псує ... авітаміноз.
Мало того, що настрій майже на нулі, хилить на сон посередині робочого дня, так ще й волосся тьмяне, шкіра бліда і нігті ламаються. Лікарі стверджують, що від нього страждають 85% громадян нашої країни.
Авітаміноз - це тимчасова вітамінна недостатність.
Хтось вважає, що можна накупити різнокольорових кульок в аптеці, з'їв в день два-три, і немає проблеми. Але як показують останні дослідження вчених цілого ряду країн, аптечні вітаміни - далеко не панацея. А деякі медики взагалі вважають їх небезпечними для здоров'я людини.
Багато заспокоюють, що ось вступить літо в свої права і авітаміноз пройде сам собою.
Це, звичайно, добре, але предлетье - це пора натхнення, любові, нових відкриттів, і зовсім не хочеться провести її з сердитим виразом обличчя і в напівсонному стані.
Тим більше що авітаміноз призводить до погіршення структури шкіри і раннього старіння. Отже - чи не будемо сидіти, склавши руки. Що ми можемо зробити для себе коханих?
Змінити режим харчування.
Ранок починати з пари яєць, шматочки сиру або з вівсяної каші. Стакан будь-якого соку, чаю з журавлиною або з лимоном. В обід не забувати про рибу, курячому м'ясі, овочевому салаті. Для перекусів підходять горіхи, фініки, курага, родзинки. На вечерю будь-які каші, можна з шматочком м'яса, тушковані і свіжі овочі.
М'ясо, рибу, овочі дуже корисно запікати у фользі, при такому способі приготування їжі зберігаються майже всі вітаміни і корисні речовини.
М'ясо та рибу слід розморожувати тільки в холодній воді. Овочі та фрукти фахівці не радять тримати у воді більше 10-15 хвилин.
Готові овочеві страви не можна довго зберігати навіть у холодильнику. Так, тушкована капуста вже через добу втрачає 90% вітаміну С. А квашену капусту слід вживати в їжу відразу, як вийняли з розсолу, інакше через 12:00 вміст вітамінів зменшиться в ній вдвічі.
Крупи слід купувати не подрібнені, а цілі. Добре допомагає боротися з весняним авітамінозом пророщена пшениця, яку разом з паростками пропускають через м'ясорубку і їдять з медом або варять з неї кашу на воді.
Для того щоб жінка виглядала свіжою, бадьорою і красивою з раннього ранку до пізнього вечора існують спеціальні
вітамінні коктейлі.
Деякі з них:
- Лимонний.
Вам потрібно:
- 1 лимон;
- 1 склянка кип'яченої води;
- 1 чайна ложка меду
Спосіб приготування: з лимона вичавити сік і вилити у воду, додати мед, розмішати. Відлити 1 столову ложка напою і нанести на обличчя, решта випити. Коктейль тримати на обличчі хвилин 15. Потім вмиватися.
- Напій яєчно-апельсиновий
. Вам потрібно:
- 1 склянка свіжовичавленого апельсинового соку;
- 1 курячий жовток
Спосіб приготування: відлити 1ст ложку апельсинового соку, змішати з 1 чайною ложкою меду, нанести на обличчя. Решті сік і курячий жовток змішати на міксері або вручну і випити залпом.
- Напій для краси і молодості.
Вам потрібно:
- 1 склянка свіжовичавленого морквяного соку;
- 1 чайна ложка оливкової олії
Спосіб приготування: Cок перемішати з маслом. Змастити складом шкіру. Решті напій випити.
- Овочевий, очищающий і зміцнюючий напій.
Вам потрібно:
- 1 морква;
- 100 гр. капусти білокачанної;
- 5 гр. зелені кропу;
- 5 гр. зелені петрушки;
- Трохи порошку червоного перцю;
- Сіль за бажанням
Спосіб приготування: моркву натерти на тертці, капусту нашаткувати, зелень петрушки і кропу подрібнити, покласти все в емальовану каструлю, залити 2 склянками води, довести до кипіння, зменшити вогонь, прикрити кришкою і варити приблизно півгодини. Процідити, остудити, перелити в пляшку. Випивати вранці по 1 склянці трохи підігрітим, перед вживанням додати перець і сіль. Можна долити до напою 1-2 ложки томатного соку.
При будь-якій можливості протирайте обличчя мінеральною водою без газу і ходіть пішки, наприклад, повертаючись з роботи, загорніть хоча б ненадовго в парк або сквер. Дні вже помітно додалися, листочки зелені розгортаються, квіточки розцвітають і можна порадувати себе сонцем і свіжим повітрям.
Вже через два тижні стане помітно преображення в кращу сторону. А у вихідні непогано відправитися всією сім'єю за місто.
І тоді будь авітаміноз прийде в жах, схопиться за голову (або за яке-небудь інше місце, яке в нього є) і втече геть, щоб оселитися в організмі якого-небудь рохля і ледаря.
А ми будемо насолоджуватися предлетьем, співати, як пташки і пурхати, як метелики.
|
Саме так! Як не розклеїтися, коли все навколо чхають, кашляють або трясуться від жаху в ожиданье приходу свинячого грипу ... «Як страшно жити! », - Вигукувала Рената Литвинова. Ми і так щороку з жахом чекаємо зими і приходу епідемії грипу, а в цьому році просто слів немає, як все налякані. А медики, знай собі, обіцяють другу хвилю грипу.
Передається вірус виключно повітряно-крапельним шляхом. Тому такі популярні випарувалися з аптек пов'язки.
Саме слово «грип» перекладається з французької мови на російську, як - «схоплювати». На початку XX століття його називали «іспанською», а до цього - «російською хворобою».
Але, якщо хочеться зберегти здоров'я, не можна впадати в паніку. Є така притча, що коли чума йшла в Рим, вона зустріла на своєму шляху філософа. Він запитав чуму:
- Куди йдеш?
- У Рим.
- Навіщо?
- Хочу забрати 2000 життів.
Але загинули 5000, і на зворотному шляху філософ зустрічає чуму і каже їй з докором, - Ти ж обіцяла забрати 2000 життів, а погубила 5.
- Ні, - відповідає чума, - я взяла, як обіцяла 2000, а інші померли від страху.
У минулому столітті прийнято було говорити, що всі хвороби від нервів ... Так що найголовніше - зберігати спокій і оптимізм.
Насамперед подбати про своє імунітеті. Налагодити правильне харчування, віддаючи перевагу простій здорову їжу. Побільше овочів, фруктів, круп, молочнокислих продуктів, поменше солодощів і напівфабрикатів.
Напевно, варто віддати перевагу вітчизняним вітамінам, згадавши, що, наприклад, творець Ундевіт все життя брав своє дітище і прожив майже 100 років, до кінця життя здійснюючи творчу роботу. Чим не доказ ефективності препарату?
А ось скуповувати в аптеці рекламовані таблетки не варто. Немає ніякої гарантії, що вони допоможуть, зате у всіх у них є протипоказання і побічні дії.
Краще щодня робити вдома вологе прибирання. Купити аромалампу і капати туди по краплі ефірного масла цитрусових або хвойних. Особисто я капаю ефірна олія чебрецю.
Увечері приймати приємні ванни з додаванням трав.
Завести, нарешті, собаку і почати регулярно її вигулювати. А якщо собаку ніяк не хочеться, а самій ходити лінь, то попросіть чоловіка або друга супроводжувати вас на прогулянках, і призначте йому приз за ваше вигулювання.
Якщо ви все-таки відчули нездужання, то краще пити морси з смородини та журавлини, чай з медом і лимоном, з малини і черносмородиновим варенням. Обов'язково відлежатися. При підвищенні температури викликати лікаря. Як можна частіше провітрювати приміщення, але не допускати протягів.
Антибіотики ковтати не варто, вони при грипі не діють. Якщо несила терпіти температуру, допоможе таблетка старомодного парацетамолу. При температурі не можна парити ноги і робити інгаляції.
І російське народний засіб у вигляді горілки з перцем або сіллю, може привести до самих плачевних результатів. Всі спиртовмісні напої ослабляють імунітет. Це нам тільки здається, що алкоголіки проспиртовані, і ніщо їх не бере, в реальному житті все навпаки, п'ють люди хворіють на ГРВІ та грип частіше і переносять їх важче непитущих людей. Крім усього іншого, алкоголь перекручує дію більшості ліків.
Можливо, когось заспокоїть те, що люди, які часто хворіють застудами, грипом, за спостереженнями лікарів, не схильні онкології. З чим це пов'язано - вчені поки не можуть відповісти, але припускають, що нездатність захиститися від вірусних інфекцій, якимось чином у вигляді компенсації, розвиває захисні властивості організму проти інших захворювань.
Звичайно, хворіти не хочеться нічим і ніколи. І найкращий помічник у цьому не страх і не пофігізм, а оптимізм, віра в себе, довіра Життю і відповідальне ставлення до свого здоров'я.
|
В юності я захоплювалася благовонної прозою Михайла Юрійовича Лермонтова. Досі пам'ятаю, як мене зачарувало опис ніг героїні, в якому згадувалося про тонко просвічують крізь шкіру блакитних гілочках вен. І тільки набагато пізніше я зрозуміла, чим ця краса загрожує описуваної дівчині. Так, я про варикозі.
За статистикою, їм страждає кожна друга жінка на земній кулі і кожен десятий чоловік. Найсумніше, що хвороба наздоганяє людей в самому розквіті краси і працездатності - до 40 років.
Саме слово «варикоз» перекладається з латинської мови, як здуття, вузол.
Варикоз ніг
вражає вени, по яких кров надходить до серця, вени втрачають свою еластичність, при цьому венозні стінки стоншуються, а просвіти в судинах збільшуються.
Хвороба ця не нова, про неї згадується в Біблії, відомо, що від варикозу страждали в Давньому Єгипті і Стародавній Греції. Так при розкопках в Єгипті була виявлена мумія з ознаками варикозу, що відноситься до 1595-1580 років до н.е. Гіппократ, Гален, Парацельс, Авіценна намагалися полегшити долю своїх пацієнток, але найчастіше їм це не вдавалося ... Багато вчених схиляються до думки, що варикоз - ця плата людства за прямоходіння.
Причини варикозу
- Найчастіше варикоз передається у спадок.
- У кожної третьої жінки він виникає під час вагітності.
- Ризик захворіти варикозом мають люди, багато проводять часу на ногах, або навпаки, ті, хто багато сидять, наприклад, офісні працівники.
- Носіння високого каблука, неправильне харчування, зайва вага теж сприяють виникненню і прогресу варикозу.
- Шкідливі так само підйом і перенесення важких, ніж власне ми, жінки, нерідко грішимо, будь то пробіжка після роботи по магазинах або робота на дачі.
Одним з найбільш перших дзвіночків, які повинні насторожити, є втома ніг, набряки, відчуття тяжкості, розпирання, відчуття горіння ніг, судоми, біль у литках при ходьбі. Потім на ногах з'являються невеликі «зірочки» і проступили підшкірні вени набувають фіолетово-синій колір.
Сам по собі варикоз на перший погляд не представляє небезпеки, тільки псує естетичну красу ніг, але якщо його запустити, то розвиток хвороби може призвести до екзем та виразок, втрати працездатності.
Тому при першій же появі тривожних сигналів варто звернутися до лікаря.
Зараз варикоз лікують різними методами.
- Запущену варикозну хворобу лікують хірургічним шляхом, тобто просто видаляють хворі вени.
- Дуже популярна склеротерапія, коли вени ніби склеюють спеціальними складами.
- Незапущених варикоз лікують консервативними методами, тобто медикаментозно, лікувальною фізкультурою і лікувальним трикотажем.
Як собі допомогти
- Обов'язкова, звичайно, гігієна ніг. Влітку можна піддавати хворі ноги інтенсивному сонячному опроміненню.
- Рекомендується не сидіти і не стояти в одному положенні тривалий час, не користуватися ліфтом, а підніматися по сходах, ходити пішки не менше півгодини на день. Чи не повніти, правильно харчуватися, пити не менше 2 літрів води в день.
- Перебіг хвороби помітно полегшує легка регулярна
гімнастика ніг
. Наприклад, піднятися на носки так, щоб п'яти відірвалися від підлоги на 1см, і різко опуститися. Починати з 10 разів, довести до 20. Перерва 20 секунд і повтор вправи.
Або така вправа: Лягти на спину, підняти праву ногу, потримати її на вазі, потрясти їй в повітрі. Опустити. Те ж саме іншою ногою. 10 разів кожною.
- Існують так само
народні методи лікування варикозу
. Деякі з них.
- Яблучний оцет
. 1 чайна ложка на 1 склянку кип'яченої води. Випивати 3 склянки на день. Для натирання: 1 чайна ложка на ½ склянку води. Розчинити і натирати розширені вени вранці і перед сном.
- Сухоцвіт болотна.
100гр. сухої трави заварити в емальованому відрі 5 літрами окропу, накрити кришкою і залишити на 8-10 годин. Використовувати для нічних ванн. Температура ванни +37, тривалість 20 хвилин.
- Свіже листя селери
подрібнити і перемішати з рослинним маслом. Прикладати до хворих ногам.
- Каланхое пір'ясте.
Промити і обсушити листя, подрібнити і наповнити ними половину півлітрової пляшки, зверху налити горілку, закупорена і наполягати в темному місці 7 днів, періодично струшуючи. Процідити і щодня натирати настоянкою ноги, починаючи від стопи і рухаючись до гомілок і вище. Знахарі стверджують, що таким способом можна вилікуватися від варикозу, правда, лікуватися доведеться 3-4 місяці без перерви.
- Картопля.
Допомагає не тільки при розширенні вен, але навіть при утворилися виразках. Промити бульба, очистити, натерти на тертці і рясно накласти масу на хворі місця шаром приблизно в 1см. Зверху накласти кілька шарів марлі і залишити на 4-5 годин, потім змочити марлю свіжим картопляним соком.
- Для полегшення хворі ноги обполіскують поперемінно холодної та теплою водою, роблять сидячі теплі ванни.
- Допомагає щовечірнє натирання ефірними маслами розмарину, ялиці, лимона і легкий масаж.
- Протирання ніг шматочками льоду з відварів ромашки аптечної, шавлії, м'яти перцевої, кори дуба.
Краще, звичайно, стежити за ногами з самого юного віку, щоб ховати їх тільки від холоду, але ніяк ні від захоплених чоловічих очей.
|
|
|
|
|
|