8 простих прийомів проти сидячого способу життя
 Цілісінький день ти крутишся як білка в колесі. З ранку поспішаєш на машині на роботу, вирішуєш силу-силенну найрізноманітніших питань, проводиш переговори, увечері вечеряєш в ресторані, потім знову сідаєш в машину, а вдома без сил падаєш на диван. Чи є відмінність між тобою і білкою? Істотне - білка біжить, а ти весь час сидиш.

На залякування про наслідки малоподовіжного способу життя я витрачу лише один абзац, тому найобізнаніші можуть його пропустити. Ось вони - захворювання опорно-рухового апарату (викривлення хребта, загострення радикуліту, нервово-м'язові розлади пальців, кистей рук та передпліччя), порушення зору, геморой, головні болі і, звичайно, зайва вага (мабуть, без нього ми ніякого уваги не звернули б ні на оніміння шиї, ні на шум у вухах).

Питання Бєлінського раніше актуальний - що робити, як боротися? Вашій увазі - 8 простих прийомів.

Основні

1. Займися фітнесом.
Запишись куди завгодно - в басейн, на аеробіку, на шейпінг або танці. Іди туди, куди згодна йти подруга. Шансів здолати лінь удвох завжди більше. Якщо в компанії є договір на оренду тренажерного залу, підбивши колег і вперед. Запитай дівчат на роботі, де і чим займаються вони. Саме молодих дівчат - тому що шансів на те, що кудись ходять «пампушки» з бухгалтерії, мізерно мало. Пам'ятай: газована шкідлива, але вона права в тому, що разом завжди веселіше (вливайся!).

2. Роби спеціальні вправи на роботі і вдома.   Наприклад, «Вправи при сидячій роботі» або «Вправи для боротьби з жировими подушками на стегнах». В даний час розроблені цілі комплекси вправ, які можна без зусиль відшукати в Інтернеті. Якщо деколи ти просто забуваєш про них, підпишись на корисні розсилки, які будуть нагадувати про це. Адже фітнесом можна займатися навіть під час перегляду улюбленого серіалу - в цьому допоможе розсилка «Фітнес та аеробіка в домашніх умовах від myJane.ru». Підказки, як додати руху в офісне життя, дасть розсилка «Фітнес в офісі від myJane.ru».

 8 простих прийомів проти сидячого способу життя


3. Корисні побігеньки. Забудь про ліфт , Автомобілі (хоча б на вихідних), громадському транспорті (мінімум - де йти менше 3 зупинок). Використовуй будь-яку можливість дати відсіч сидячого способу життя. Подруга живе на 7-му поверсі? Вперед! Закрита найближча аптека? Гайда пішки в ту, що за дві зупинки. Зробити каву, віднести до приймальні паперу, сходити за скріпками ... Ніколи і нікого не проси «захопити заодно» - ходи сама. Так ти влаштовуєш собі корисні для здоров'я «побігеньки».

4. перерозподілити побутової фітнес.   Як ми ділимо роботу по дому? Правильно, нерівно - чоловіка відправляємо в магазин, за дитиною в сад, в аптеку, погуляти з собакою. А самі готуємо, миємо посуд, стираємо. Де ж тут рівноправність? Чоловікові дістаються суцільні «ходіння», тобі - «топтання на місці». Так от, якщо у самої є зайві 15 хвилин, краще прогуляйся і заодно розлучуся із зайвими калоріями.

 8 простих прийомів проти сидячого способу життя
 5. Танцюй!   Згадай, як ти завжди любила дискотеки. Зараз можливість потанцювати є тільки на корпоративах або ювілеях в ресторані. Зроби добірку улюбленої танцювальної музики і слухай будинку. Слухай те, під що ти колись танцювала на дискотеці. Ось побачиш, як під одну з мелодій «E-Typе» або «Ace of Base» (вже не знаю, під що танцювала ти, а я під це) ноги самі в танок підуть. Дай собі можливість насолодитися власним тілом і заодно спалити калорії.

Додаткові

Що ще допоможе нам впоратися з наслідками сидячого способу життя?

 8 простих прийомів проти сидячого способу життя
 6. Ліжко.   Ліжко має бути помірно жорсткою, без зайвих прогинів, подушка - не надто м'якою, не дуже високою. Вигини шийного відділу повинні бути максимально наближеними до фізіологічної кривизні. Сходи в спеціальний відділ постільної білизни в будь-якому універмазі - зараз «корисних» подушок греблю гати, і майже всі - «за копійки».

7. Крісло.   У сидячій роботі головне - зручне крісло. Краще вибрати найкориснішу для спини конфігурацію (як у автомобільного). Поскаржся на роботі на біль у спині і зажадай собі корисне крісло, додому купи сама.

 8 простих прийомів проти сидячого способу життя
 8. Масаж.   Як ми говорили вище, при малорухливому способі життя найбільше страждає опорно-руховий апарат. Щоб дати гідну відсіч остеохондрозу і інших неприємностей, регулярно ходи на масаж. Є можливість - бери курс для спини, шийно-комірцевої зони раз на три місяці, немає - мінімум раз на півроку.

Рух - струнка життя!
Автор: Марина Тумовская


 Ароматерапія на службі жіночої краси
 У зимовий період часом буває дуже складно тримати себе у формі. Виною всьому - переважно малорухливий спосіб життя і певний стрес, пов'язаний зі зміною погодних умов і пов'язаними з цим життєвими змінами. Перечікуючи цей час в основному в домашніх умовах, ми в більшості випадків (якщо дивитися правді в очі) починаємо частіше заглядати у холодильник. І тільки з настанням відлиги або наближенням літа замислюємося про фігуру.

Завжди бути стрункою і прекрасною допоможе такий чудовий психологічний метод, як ароматерапія .

Суть цього методу полягає в тому, що різні аромати певним чином впливають на організм і на психіку людини, викликаючи або, навпаки, погашаючи якісь почуття і емоції.

Історія ароматерапії як профілактичного та оздоровчого способу впливу на організм починається в глибокій старовині, в той час, коли не знали мікстур, таблеток, оздоровчих та інших дієт і т. Д., А вплив на організм з метою лікування або зміцнення імунітету полягало у використанні спеціально підібраних трав і препаратів тваринного походження.

Ароматерапія сьогодні є однією з кращих методик альтернативної медицини, а також мистецтвом використання аромавеществ для досягнення певних цілей.

 Ароматерапія на службі жіночої краси
   Існує багато способів домашньої ароматерапії, в тому числі і з використанням ароматів, здатних «обдурити» організм і приглушити відчуття голоду.

Найпопулярнішим методом, розрахованим на відносно тривалий час, є використання аромаламп і аромасвічки. Переваги очевидні - ваш будинок буде протягом досить тривалого періоду часу наповнений улюбленим ароматом, який відверне від сумних думок (якщо це необхідно) і, що важливо, від думок про їжу. Важливо тільки, щоб інші члени сім'ї схвалили таку форму ароматерапії.

 Ароматерапія на службі жіночої краси
 Але не менш приємні й інші способи впливу на організм за допомогою ароматів - аромамасаж, прийняття аромаванн, аромарасчёсиваніе. Такі методи мають загальнозміцнюючий ефект і відмінно знімають стрес, а також допомагають впоратися із зимовою нудьгою і відчувати себе чудово цілий рік. До того ж, не дарма саме в зимовий час зростає попит на ароматні гелі для душу, піни для ванн та інші подібні засоби. Адже, купуючи такі аксесуари, ми на підсвідомому рівні прагнемо компенсувати недолік літнього тепла, поніжившись в гарячій ванні, наповненій приємними пахощами.

 Ароматерапія на службі жіночої краси
 Також в профілактичних і лікувальних цілях рекомендується використання аромаінгаляцій (вони корисні, наприклад, для усунення захворювань дихальної системи і, можливо, послужать для досягнення заповітної мети - зниження ваги).

Теорію про те, що певні аромати знижують апетит, висунув чиказький доктор, засновник Фонду з вивчення розладів смаку та нюху Алан Хірш. Сам Алан пояснив своє відкриття таким чином: деякі аромати, уловлювані нюховимі рецепторами, потрапляють в мозок, який обробляє сигнали, що виходять від усіх рецепторів організму, і дає організму сигнал їсти менше. Оскільки, як нам відомо зі шкільних уроків біології, всі системи органів знаходяться в тісному взаємозв'язку, травна система реагує на сигнали мозку зниженням потреби в їжі.

Те, що аромати дійсно можуть знизити відчуття голоду і тому допомагають не набирати зайву вагу, доведено експериментально. Так якими ж ароматами слід оточити себе в цей час? Кращі варіанти, як показали дослідження згаданого вченого: яблуко, м'ята, лаванда, троянда, грейпфрут, кріп і ваніль.

 Ароматерапія на службі жіночої краси
 Але не слід забувати про комплексний вплив запахів і про індивідуальну сприйнятливість організму. Справа в тому, що ефірні олії та інші речовини, що застосовуються в ароматерапії, впливають на організм в цілому, в тому числі і на психо-емоційну сферу, тому можуть спровокувати різку зміну настрою, занепад або, навпаки, підйом сил, додати енергію або викликати втома, пробудити забуті почуття. Тому психологи рекомендують підбирати такий аромат, який подобається і є найбільш підходящим. А щоб зробити правильний вибір, досить просто поспостерігати, як реагує організм на той чи інший запах, проконтролювати свій психічний стан. Швидше за все, той аромат, який здасться вам найкращим, буде найбільш корисним для вас (в плані збільшення опірності організму хворобам і контролю над почуттям голоду).
Автор: Алла Пилипенко