Здоров'я бережи змолоду
 «Бережи честь змолоду». Здоров'я теж треба берегти змолоду, але якщо не вийшло, ніколи не пізно зайнятися своїм здоров'ям. Зазвичай ми згадуємо про нього при наближенні осені, особливо, коли спека раптово змінюється прохолодою, і ми починаємо чхати, кашляти, у нас болить горло.

Фахівці рекомендують вже у вересні починати приймати настойки, що підвищують імунітет - елеутерокок, левзея, женьшень, лимонник. Хоча особисто мені більше подобається елеутерокок в таблетках. Іноді він буває з вітамінами А і Е. І потім, більшість з нас живе у великому місті з неблагополучною екологією, чи не дуже хорошою водою, тому ведення здорового способу життя - єдиний спосіб зберегти здоров'я і дожити до старості.

З настанням осені багато хто з нас перестають здійснювати недільні вилазки на природу і знижують і без того малу фізичну активність. Гуляти можна і в похмуру погоду, часто прогулянки під мрячним дощем навіть піднімають настрій.

 Здоров'я бережи змолоду
   У середині дня на робочому місці можна робити найпростіші вправи для шиї, рук, очей. І ранок непогано починати хоча б з маленькою розминки. Самі, здавалося б, прості фізичні вправи змушують інтенсивніше циркулювати кров, проникаючи при цьому в самі дрібні капіляри. Організм насичується киснем, поліпшується обмін речовин, продуктивніше працює мозок.

 Здоров'я бережи змолоду
 У здоровий спосіб життя входить також відмова від шкідливих звичок, особливо, таких як куріння і зловживання алкоголем. І те, і інше руйнує, і досить швидко, практично всі органи. Тепер і в Росії до алкоголю відноситься і пиво. Так що сидіння перед телевізором з пляшкою пива, розслабляючись після роботи, здоровим способом життя не назвеш.

Особливу увагу потрібно приділяти тому, що ми їмо. Дієтологи кажуть, що більшості міських жителів не вистачає вітамінів, мікро і макроелементів. Адже напівфабрикати, що ми купуємо в супермаркетах, позбавлені їх майже повністю.

Наш організм практично не змінився за весь час існування людства. Наші предки харчувалися в основному грубою, нерафінованої їжею, багатою клітковиною. Це злакові, бобові, овочі, фрукти, зелень. Якраз ці продукти дозволяють організму очищатися від токсинів самостійно і підтримувати здоров'я.

 Здоров'я бережи змолоду
 Донедавна медицина була розвинена слабо, і люди виживали за рахунок сил взятих у природи і міцного імунітету. І в цьому їм допомагала їжа. Тому при всій зайнятості і ліні, готувати краще з натуральних продуктів.

Для здоров'я і краси так само дуже важливо душевну рівновагу, коли людина живе в гармонії з собою і навколишнім світом. Тепер вже визнано і офіційною наукою, що такі почуття, як злість, заздрість, агресивність, зневага по відношенню до оточуючих людей, - руйнують як фізичне здоров'я, так і старять зовнішність, безжально накладаючи зморшки на обличчя.

Найчастіше вести здоровий спосіб життя нам заважає лінь, звичка йти на поводу своїх бажань. Наприклад, хочеться тортика, а сочевицю нехай їдять ... древні греки ...

Однак при бажанні ми можемо змінити свої звички. Переробити свою натуру можна за місяць наполегливої ​​праці. Тобто, місяць ми стежимо за собою, строго наглядайте руховою активністю, емоціями, ретельно складаючи меню, а через місяць все це стане звичкою - другою натурою, тобто ніяких незручностей, і здоров'я зміниться в кращу сторону.

Можна часто читати в журналах одкровення тих, хто вчасно змінив свій спосіб життя і тепер в 50-60 років відчуває себе молодше і здоровіше, ніж в 30 і 40 років. Так що ніколи не пізно виробити звичку до здорового способу життя і отримати борг не в'янення краси, молодості, надійне здоров'я і довголіття, без хвороб і страждань, як фізичних, так і моральних.
Автор: Наталя Алексєєва


 Способи очищення організму. Частина 2
 У попередній статті ми розповідали, як допомогти організму позбавитися від токсинів, впливаючи на нього ззовні. Сьогодні мова піде про те, як почиститися зсередини. Існує пристойну кількість всіляких методик, які покликані оздоровити нас. Більшість з них мають тривалість 7 днів. Чому так багато? Справа в тому, що процес очищення організму - по суті, чистка крові, а на те, щоб перебудуватися нам потрібен час.

Основними способами очищення є дієти, прийом спеціалізованих препаратів, прийом трав, очищення кишечника.

Зокрема, хотілося б торкнутися питання дієт . Як ви розумієте, не всі дієти однаково корисні. Деякі з них можуть принести більше шкоди, ніж користі. Тому, збираючись випробувати якусь очищувальну дієту, вивчіть її як слід.

Більшість подібних дієт мають протипоказання :
1. Діабет.
2. Низький вміст цукру в крові.
3. Розлади травлення.
4. Проблеми з серцем.
5. Хронічні захворювання.

Нехтуючи здоровим глуздом і сигналами, які падає ваше тіло, ви можете завдати собі більше шкоди. Зокрема, може відбутися уповільнення обміну речовин, а також можуть виникнути проблеми з апетитом, які призводять іноді до повної відмови від їжі.

Тому, яку б програму очищення організму ви не вибрали, будьте розумні, і суворо дотримуйтесь рекомендацій лікаря, а також прислухайтеся до вашого організму.

Популярні способи очищення організму

Більшість фахівців впевнене, що немає необхідності 7 днів пити тільки воду, треба просто правильно скласти меню і дотримуватися його. Важливо також поступово відмовлятися від шкідливих продуктів, і обов'язково поступово виходити з дієти.

Ось декілька загальних порад тим, хто збирається очистити організм:

1. Їжте більше клітковини: бурий рис, фрукти і овочі. Найкращими овочами для включення в детокс-меню є: буряк, редис, артишоки, капуста білокачанна, броколі, і т.п. А крім цього, не варто забувати про водорості.

2. Пийте вітаміни.   Намагайтеся, щоб ви отримували денну норму вітаміну С. Справа в тому, що він сприяє виробленню глутатіону. Він допомагає виводити токсини з організму.

3. Пийте достатню кількість чистої води.   Крім того, ви можете дозволити собі чай, трав'яні настої.

4. Обмежте або взагалі приберіть з раціону на весь період очищення солодке, борошняне, консервоване, солоне, смажене   і т.п. Думаю, 7 - 14 днів можна потерпіти.

 Способи очищення організму. Частина 2


Ні для кого не секрет, що ми - те, що ми їмо. Стан нашої шкіри безпосередньо пов'язане з раціоном. Тому була розроблена спеціальна програма очищення організму, яка не тільки виводить все шкідливе з організму, покращує самопочуття, а й робить нашу шкіру сяючою здоров'ям .

Вся процедура займає 3 дні. Ось що можна їсти протягом цього часу.

День 1.
Після того як ви прокинулися, обов'язково треба випити склянку теплої води з лимонним соком.

Сніданок:   велику склянку теплої води з лимоном; стакан соку з 1 яблука, 1 апельсина, 1-2 великих морквин і трохи свіжого натертого імбиру; чай з кропиви.
Другий сніданок: велику склянку теплої води з лимоном
Обід:   Велику склянку томатного соку з часником, базиліком і зеленою цибулею плюс чашка м'ятного чаю.
Полудень:   велику склянку теплої води з лимоном.
Вечеря:   Сік з манго, ківі і ананаса. У блендер покладіть 1 плід манго, 4 ківі і 1 невеликий ананас, попередньо очистивши їх. І чай з кропиви.
Друга вечеря:   Сік з моркви й буряка. Візьміть 4 моркви і 4 невеликі буряка, додайте 4 щіпки базиліка і збийте в блендері.
Перед сном:   чашку трав'яного чаю.

Важливо, щоб соки були свіжоприготовані. Не варто боятися, що ви будете відчувати почуття голоду, адже ці напої та напоями назвати складно, вони всі містять м'якоть, тому вельми ситні. В овочеві соки не можна додавати сіль. Перші два дні найкраще проводити у вихідні, так як великий обсяг випивається рідини веде до частого відвідування туалету.

День 2.
Прокинувшись, знову випийте велику склянку теплої води з лимоном. Сніданок та ланч такий же, як і в перший день.

Обід:   приготуйте собі ось такий коктейль. Візьміть 1 велику морква, 10 редисок, 1 очищене яблуко, 1 невеликий буряк, сік 2-х лимонів і 1 ¼ чашки мінеральної води. Овочі та фрукти подрібніть до однорідного стану в блендері, а потім додайте воду. Плюс м'ятний чай.
Полудень:   велику склянку теплої води з лимоном.
Вечеря:   велика чашка фруктового салату. Можете додати туди яблука, груші, виноград, манго, ягоди. Не можна додавати банани. Також візьміть жменю родзинок і, повільно пережовуючи, з'їжте її. Крім того, ви можете з'їсти жменю нежарених і несолоних горіхів кешью. І запити все це м'ятним чаєм.
Друга вечеря:   велику склянку теплої води з лимоном.
Перед сном:   чашка ромашкового чаю з ложкою меду.

День 3.
І знову з ранку велику склянку теплої води з лимоном.

Сніданок: склянку теплої води з лимоном, велика чашка фруктового салату (без бананів) з 2/3 чашки звичайного йогурту і 1 ст.л. наслідках мюслі. А також неміцний чорний чай або будь-який трав'яний, і склянку фруктового або овочевого соку.
Обід:   Суп з водного кресса з шматочком цільнозернового хліба, і чашка трав'яного чаю.
Щоб приготувати суп з водного кресса   вам знадобиться 1 ст.л. оливкової олії, 1 середня цибулина, 2 зубчики часник, 3 головки водного кресса, ¾ чашки простого йогурту, 1 літр овочевого бульйону. У сковороді розігрійте оливкову олію і обсмажте подрібнену цибулю. Додайте порізаний часник і обсмажуйте ще хвилини 2. Потім покладіть в сковороду водний крес і готуйте до тих пір, поки він не стане м'яким. Додайте овочевий бульйон і готуйте ще хвилин 10. Потім перекладіть в блендер і подрібніть. Подавайте гарячим, додавши йогурт.

Полудень:   яблуко або груша.
Вечеря:   паста з кабачком, салат з помідорів, цибулі і жовтого болгарського перцю і трав'яний чай.

Після такого розвантаження ви відчуєте легкість у всьому тілі, а результат буде на обличчя. Однак якщо ви відчуваєте дискомфорт, озноб або запаморочення, відразу припиніть дієту і спробуйте інші методи очищення організму, порадившись з фахівцем.
Автор: Віра Карабутове