Дим сигарет з метолом ..., або як куріння губить красу
 Навіщо ти куриш, дівчинка, навіщо?
Дим отруйний, немов змійка, тягнеться.
(А. Пугачова - Л. Дербеньов «Кинь сигарету»)


Дивні ми все-таки істоти - люди, особливо жінки! Ми готові, щоб виглядати привабливіше, купувати дорогі косметичні засоби, робити болючі процедури, лягати під ніж хірурга, ковтати сумнівні таблетки, а ось розлучитися з деякими звичками, що згубно впливають на стан шкіри, волосся, часто не хочемо. Заявляємо - краса вимагає жертв, і жертвуємо буквально всім, але не цими звичками.

З усіх шкідливих звичок, до яких можна віднести - багатогодинне сидіння за комп'ютером, заїдання стресів солодощами, зловживання кавою і міцним чаєм (більше 3-5 чашок в день), сама фатальна для здоров'я і зовнішнього вигляду - куріння.

Та вже, фатальну помилку зробили португальські моряки, коли привезли в Європу з Південної Америки тютюн і поклали початок «нікотинової пандемії». Назва «нікотин» походить від імені одного з винуватців поширення цієї напасті Жана Никот. Никот був французьким послом в Португалії, пристрастився до тютюнопаління, і розглядав тютюн як панацею від усіх видів захворювань. Він всіляко сприяв його поширенню, тому основний інгредієнт, який виявили вчені з тютюнового листя і назвали на його честь. На жаль, Жан Никот сильно помилявся, приписуючи тютюну лікувальні якості! У всякому разі, шкода від нього набагато перевищив деякі корисні якості цього продукту.

 Дим сигарет з метолом ..., або як куріння губить красу


Про те, як впливає куріння на зовнішність, знаю не з чуток, перед очима з дитинства стояв приклад бабусі. Пристрасна прихильниця нікотину з молодих років, вона вже до сорока років мала типове «особа курці» і виглядала років на 15 старше свого віку. На щастя, смертельні хвороби обійшли її стороною, і дожила вона до дуже похилого віку, але, тим не менш, з молодістю і красою розпрощалася, і притому задовго до нормального терміну, а адже, судячи з фотографій, в юності була дуже привабливою особою.

Ряд сумних змін милого обличчя ...

Нікотин небезпечним вже тим, що зменшує кількість вітаміну А в організмі. А адже саме цей «вітамін краси» бере участь у процесі відновлення і оновлення всіх клітин організму. Таким чином, нікотин безпосередньо впливає на здатність шкіри обличчя до регенерації, руйнує колаген і еластичний шар шкіри, викликає появу передчасних зморшок, гірше гояться ранки і шрами на шкірі.

Сюди можна додати зниження доставки кисню, порушення обмінних процесів. Отруйний тютюновий дим не тільки отруює організм зсередини - кіптява, смоли, фарбувальні речовини осідають на поверхні шкіри. Токсичні речовини, що містяться в сигаретах, викликають на шкірі обличчя цілий ряд змін, видимих ​​навіть неозброєним оком, змінюється структура і колір шкіри. Під дією токсинів звужуються кровоносні судини, особливо страждають капіляри, розташовані у верхніх шарах шкіри. У крові збільшується кількість окису вуглецю та зменшується вміст кисню. Сумний підсумок - передчасні зморшки, суха шкіра, жовтуватий відтінок білків очей.

 Дим сигарет з метолом ..., або як куріння губить красу
   Термін «обличчя курця» ввів в обіг доктор Дуглас Модел у своїй статті, опублікованій в науковому журналі British Medical Journal в 1985 р Він назвав такі типові симптоми «обличчя курця»:

- Обвисла, що втратила еластичність шкіра,
- Глибокі носогубні складки,
- Сітка зморшок навколо очей («гусячі лапки»),
- Запалі щоки з різкими вилицями і глибокими вертикальними зморшками.

Змінюється і голос, він втрачає дзвінкість, набуває знижений тембр, хриплость. Страждають волосся, нігті, зуби. Але і це не все - у жінок, що палять знижується утворення гормонів естрогенів, що призводить до передчасної старості, зниження сексуальної жіночої привабливості, порушення менструального циклу.

Оманлива легкість «легких сигарет»

Не слід займатися самообманом і вважати, що якщо ви палите «легкі» (зі зниженою кількістю нікотину) сигарети, то шкоди організму істотно зменшується.

Наукові дослідження переходу на легкі сигарети не виявили жодних переваг такого переходу для здоров'я, оскільки курці глибше затягувалися, щоб компенсувати зниження надходження нікотину. Ще в 1979 році дослідник корпорації БАТ П.Лі прийшов до висновку, що "результатом переходу на низькосмолисті сигарети може бути збільшення, а не зниження ризику куріння".

Виробництво "легких" сигарет - це вдалий маркетинговий хід тютюнових компаній. Так як потреба в нікотині у курця фіксована, щоб її задовольнити, треба викурити більшу кількість більш легких сигарет. Так що, рекламуючи легкі сигарети, тютюнові компанії в накладі не залишаються, вони просто продають більше сигарет і цим фактом дуже задоволені. Всесвітня організація охорони здоров'я попереджає, що перемикання на сигарети зі зниженим вмістом смоли не дає курцеві значних переваг у питанні збереження здоров'я.

Особливо небезпечними вважають вчені ментолові сигарети. Виявляється, при їх курінні всмоктування в кров нікотину та тютюнових смол відбувається швидше, ніж при курінні звичайних сигарет. Причиною цьому служить те, що сигарети з ментолом дратують рецептори слизової оболонки рота, внаслідок цього розширюються коронарні судини і бронхи.

Що, що в сигаретку таїться?

Ну, щодо нікотину всі знають зі школи, ще напевно чули про смоли, а чи знаєте ви, що до складу тютюну входять кілька тисяч різних речовин, причому з них: 200 отруйні, а 14 - взагалі наркотики .  Такі складові, як бутадієн, ПА-вуглеводні, N-нітрозоаміни, ароматичні аміни та інші, є найсильнішими канцерогенами .  Оксиди азоту, формальдегід, синильна кислота і багато інших речовин, що містяться в сигаретах, володіють токсичним ефектом .  У сигаретах і димі, який вдихає людина при їх курінні, методом рентгенофлуоресцентної спектрометрії були виявлені сірка, хлор, калій, кальцій, бром і практично весь спектр важких металів .  Свинець, кадмій, хром, марганець, залізо, мідь, стронцій, цинк, нікель - всі ці метали входять в сигарети і до складу сигаретного диму .  До речі, загальна кількість важких металів у димі як класичних, так і легких сигарет є однаковим .  Тому паління легких сигарет не знижує ризик потрапляння в організм сполук важких металів .

 Дим сигарет з метолом ..., або як куріння губить красу
   Зайвий привід задуматися дає нове відкриття американських біологів. Вчені виявили, що через цигарки в організм людини можуть потрапляти не тільки смоли, нікотин, важкі метали, але і небезпечні бактерії та інші мікроорганізми. Дослідники вибірково перевірили склад сигарет декількох популярних марок і, що бактеріями заражені практично всі. Найнебезпечніші з мікроорганізмів, знайдених в тютюновій продукції - акинетобактерии і клебсіели (заражають легені і кров), паличкоподібні бактерії (викликають шлунково-кишкові захворювання, в т. Ч. Виразку) і багато інших бактерії.

Легко кинути палити?

Важко, але цілком можливо! У кожного - свій шлях до перемоги. Замінники нікотину насіннячка-цукерочки, гіпноз, психоаналіз, шокова терапія і, головне, особиста мотивація і твердий намір.

Існують продукти, які знижують тягу до куріння. Це молоко, цитрусові, корінь і листя селери, бобові, кабачки, баклажани, страви з усіх видів капусти, м'ятний чай, чай з ромашки, томатний сік.

Можна спробувати пити наступні відвари з трав.

- 2 ст. ложки трави материнки і 2 ст. ложки м'яти перцевої залити 2 склянками окропу і настоювати в термосі 2:00. Процідити і пити, як чай 4-5 разів, 1/2 склянки на день до їжі (можна з медом).

- 2 ст. ложки алтея і 1 ст. ложку мати-й-мачухи залити 2 склянками окропу. Наполягати в термосі 2-3 години. Процідити. Долити кип'яченою водою до 3 склянок і випити невеликими частинами протягом дня. Пийте за 30 хвилин до їжі або через годину після прийому їжі, і нікотинова залежність зменшиться.

Не за горами час, коли позбутися згубної пристрасті можна буде за допомогою уколу. Компанія Glaxosmithkline розробила ін'єкційну вакцину від куріння NicVAX. Після ін'єкції вакцина створює антитіла, які зв'язують молекули нікотину, перешкоджаючи тому, щоб вони могли потрапити з кров'ю в мозок. Нікотин у мозок не потрапляє, залежність не виникає і процес відмови від куріння не викликає труднощів.

Ну, а поки вакцина в продаж не надійшла, прочитайте книгу Аллена Карра "Легкий спосіб кинути палити", це діє, багатьом вдалося розпрощатися з цією шкідливою звичкою завдяки цій книзі.

І не бійтеся, що, кинувши палити, ви наберете зайву вагу. Дослідники в Італії провели масштабний дев'ятимісячний експеримент, в якому взяли участь 64 жінки різного віку. Якщо не замінювати сигарети тістечками та цукерками, то вагу після відмови від куріння навіть знижується. У результаті дослідження встановлено: ті учасниці експерименту, які перед його початком кинули палити, важили в середньому на кілька кілограмів менше, ніж ті, які продовжували курити.

Також, за словами фахівців, шкіра жінок, які відмовилися від куріння, помолодшала в середньому на 13 років!
Автор: Ольга Травлеева