Літо і здоров'я
 Здавалося б, літо - сама здорова пора року: тепло, світло, можна купатися, засмагати, гуляти, їсти щодня овочі та фрукти. Але медики попереджають, що літо таїть у собі і свої небезпеки для здоров'я.

Перепади температури
Багато хто з нас, прийшовши додому з жаркою вулиці, мало не лягають в обнімку з кондиціонером. Робити цього, природно, не можна, навіть якщо дуже хочеться. Лікарі кажуть, що різкі перепади температури шкідливі, як для всього організму, так і для шкіри, різниця температури з вуличною не повинна перевищувати 10 градусів.

На жарку пору року можна зробити перерву у спортивних заняттях, замінити їх на довгі вечірні прогулянки. Активні заняття в спортзалі небезпечні для серця і судин. У спеку також шкідливо плавати в холодному басейні і приймати холодний душ. Зате тепла ванна і душ заспокоять, розслаблять і дадуть відчуття свіжості. Тому що після перебування тіла в теплій воді температура навколишнього повітря здається нижче.

 Літо і здоров'я
 живлення
Особливу увагу влітку варто приділити своєму харчуванню, оскільки саме в спеку розквітають пишним цвітом всякі шлунково-кишкові інфекції. Добре те, що влітку не тягне на жирне, смажене, копчене, ми більше налягаємо на овочі та фрукти, які містять багато клітковини, і наш кишечник очищається від токсинів, шлаків та інших шкідливих речовин.

Але не варто забувати, що через їжу і воду передаються збудники кишкових інфекцій. Під впливом спеки віруси і бактерії швидко розмножуються. Їжа швидко псується, але на смак і колір це далеко не завжди помітно. Разом зі з'їденої їжею інфекція потрапляє в організм, і людині стає погано.

Проявляється захворювання по-різному, залежно від того, яка саме інфекція потрапила в організм. Найпоширеніші з них - дизентерія, сальмонельоз, харчове отруєння стафілококом та інші. Але у всіх гострих кишкових захворювань є і загальні ознаки - це сильна діарея, нудота, блювання, підвищення температури тіла.

При перших же ознаках отруєння потрібно викликати лікаря. Так як захворювання може бути серйозним, знадобляться ліки аж до антибіотиків. Під час хвороби для відновлення втраченої з діареєю та блюванням рідини необхідно рясне пиття. У важких випадках призначається внутрішньовенне введення спеціальних розчинів.

Для того щоб не зіпсувати собі відпустку, недільний виїзд і просто прогулянку, всі овочі і фрукти перед вживанням потрібно промивати ретельно, проточною водою. Не можна купувати у бабусі стаканчик полуниці, малини і давати Непромитий ягоди дитині і є самим. Тим більше, гуляючи по місту, не варто купувати з рук пиріжки, біляші, чебуреки, брати в наметах Шурма, сосиски, кава і т.д. Всі ці продукти вельми сумнівної якості, невідомо, як їх готували, якими руками, і скільки тримали без холодильника.

Навіть у себе вдома на кухні під час готування, яйця потрібно добре промивати з милом, проварювати ретельно м'ясо і рибу, і не тримати довго готові страви поза холодильником.

І, звичайно, мити руки, починаючи готувати і закінчуючи, і також перед їжею.

 Літо і здоров'я
 Прості правила
Будь-яке захворювання легше попередити, ніж потім лікувати.

- У спеку не варто обмежувати себе в споживання рідини, так як її багато втрачається з потом.

- Але ще одна звичка багатьох - пити у спеку прямо з холодильника молоко, квас та інші напої, що призводить до ангіні. Температура та біль у горлі влітку переносяться важко. Так що пити краще зелений чай, м'ятний чай, квас, але не холодний.

- Точно не варто пити солодку газовану воду, тоніки, соки і т.д. Мінеральна вода без газу і звичайна кип'ячена вода, підкисленою соком лимона або лайма, заповнять втрату рідини і вгамують спрагу. Медики кажуть, що у спеку корисно пити кефір та інші кисломолочні продукти.

- Не варто старатися з засмагою, щоб замість золотистої шкіра не стала плямистої.

- У спеку не рекомендується користуватися парфумами, ефірними маслами, спати в кімнаті, де стоять букети з сильно пахнуть квітами - ліліями, жасмином, флоксами та іншими.

- Одяг намагатися вибирати тільки з натуральних тканин і вільного покрою.

- Якщо в спеку є відчуття того, що нервова система надзвичайно збуджена, то на ніч варто випити відвар меліси або пустирника з чайною ложкою меду.
Автор: Наталя Алексєєва


 А гном пішов купатися ...
 Важко, напевно, знайти людину, яка б не любила влітку купатися. А чи все ви знаєте про купання?

Деякі заходять у водойму, коли вода ще всього +17 - + 18С, і пляжі ще не облаштовані. Давайте подумаємо про нескладні правила при купанні:

- Фахівці радять купатися тільки там, де дозволено і де чергують рятувальники.

- Не рекомендується купатися під час шторму, грози, пірнати, особливо в незнайомих місцях.

- Під час грози удар блискавки легше отримати у воді, ніж на суші.

- Зі штормом взагалі небезпечно жартувати, хоча багато хто вважає, що здорово покататися на хвилі. Одного разу ми з мамою відпочивали в Криму, був п'ятибальний шторм і ми вирушили гуляти в парк. А чоловік з дружиною, що відпочивали в будиночку навпроти, вирушили помилуватися на розбурхане море, вони стояли на березі поруч і раділи, і раптом, ніхто не встиг отямитися, як хвиля схопила чоловіка і відтягли. Його так і не знайшли. Тому ризикувати ні в якому разі не можна.

- Про пірнання зі скель і пірсу теж відомо багато випадків, коли сміливці пірнали і розбивали голову про підводні камені.

- Не рекомендується занурюватися у воду після прийняття алкоголю, може просто не витримати серце.

 А гном пішов купатися ...
   - Купатися з обережністю потрібно, якщо вода помітно холодніше повітря. Тим, у кого є проблеми зі здоров'ям, краще не ризикувати.

- Прийшовши на пляж і переодягнувшись в купальник потрібно дати собі час звикнути до обстановки і атмосферних умов пляжу, і тільки хвилин через 15-20 відправлятися купатися.

- Волосся під час купання навіть в річці і озері найкраще заховати під шапочку, не кажучи вже про морські купаннях.

- До речі, багато хто їде на море, щоб не тільки відпочити, а й підлікуватися. Сама не раз бачила, як люди полощуть горло і промивають ніс морською водою. Але лікарі кажуть, що здоровий ніс в промиванні не потребує. А хворий, ослаблений ніс при промиванні цілком може підчепити додаткову інфекцію, так як морська вода давно не ідеальна по чистоті. Можна придбати додатково гайморит. До того ж морська вода містить багато солі і може статися подразнення слизової носа.

- Про полоскання горла те ж саме. Те, що морська вода вбиває мікроби, - неправда. У морській воді за твердженням вчених виживають більше місяця потрапили в неї яйця гельмінтів, ентерококи, кишкова паличка, холерний вібріон. Зазвичай вся ця зараза потрапляє в море зі стічними водами. Тому під час купання не потрібно ковтати воду, якщо потрапила випадково, відразу виплюнути.

 А гном пішов купатися ...
 - А, от, сама налитися у вуха і тим більше проникнути в мозок вода не може, цьому перешкоджають і вушна сірка, і будова самого вуха, тому затикати вуха не треба, як це роблять деякі особливо вразливі особи, частіше чоловічої статі.

- Не знаю наскільки вірно те, що морська вода допомагає позбутися целюліту, швидше за все, просто підтягується шкіра за рахунок витіснення з тканин надлишків рідини.

- Якщо комусь хочеться спробувати спа-процедури на курорті, за наявності грошей, можна ризикнути, але очікувати дива не варто. Після обгортання морськими водоростями може спостерігатися тимчасовий ефект, точно так само, як і після масажу.

- Після купання у водоймі рекомендується прийняти душ. Якщо цього не зробити, то сіль від морської води, що залишилася на шкірі, буде її роз'їдати, шкіра стане хворіти і свербіти.

- Солона вода, що потрапила на волосся, призводить до їх тьмяності і іноді до випадання.

- Навіть, якщо купання відбувалося в річці або озері, душ не завадить, очистивши шкіру від можливого забруднення тими ж яйцями гельмінтів. А якщо після душу нанести на шкіру невелику кількість оливкової олії, то зволожена шкіра буде виглядати рівніше, м'якше і молодше.

Так, дотримуючись нескладні правила при купанні, ми і задоволення отримуємо, і зберігаємо здоров'я і красу.
Автор: Наталя Алексєєва