Сучасні факти про синдром хронічної втоми
 Синдром хронічної втоми (СХВ) широко поширений в сучасному суспільстві, при цьому найчастіше йому схильні жінки. Дана патологія впливає на формування проблем у сім'ї, напруженості в спілкуванні з колегами і загальне невдоволення навколишнім світом. Рішенням є своєчасне звернення до лікаря з подальшим використанням сучасної схеми терапії комплексними лікарськими препаратами.

Згідно статистичним дослідженням російських фахівців, синдром хронічної втоми   поступово виходить на перший план серед «нелетальних» патологій нервової системи. При цьому наголошується, що найбільше СХВ схильні жінки - це пов'язано як з високим ступенем емоційної лабільності, так і зі значною завантаженістю жінок. Фактично, вони працюють у 2 зміни - вдома і на роботі, - паралельно знаходячи час нарешеніе проблем в сім'ї і відповідність сучасним стандартам зовнішнього вигляду і привабливості.

Психологічні переживання (наприклад, з приводу проблем в сім'ї) доповнюються «збоями» в сексуальному плані, при цьому дані моменти взаємопов'язані, і часто визначити першопричину не представляється можливим.

Сучасні дослідження синдрому хронічної втоми говорять про те, що він може бути пов'язаний із психологічними чи фізіологічними проблемами організму, а також розташовуватися на кордоні цих станів. У кожному разі, фахівці настійно рекомендують не чекати самовиздоровленію від СХВ і дозволу проблем у сім'ї, а звернутися до профільного лікаря.

В даний час одним з найбільш поширених підходів до терапії синдрому хронічної втоми є призначення комбінованих препаратів, що мають седативну дію і сприяють усуненню симптомів захворювання - у вітчизняній практиці для цього найбільш часто використовується Беллатаминал .

Основні «точки прикладання» комбінованих препаратів:   усунення підвищеної втоми і дратівливості, нормалізація сну, ефективне лікування вегето-судинної дистонії, профілактика мігрені, а також установка нормального менструального циклу. Важливою перевагою Беллатамінала   на тлі інших подібних препаратів є відсутність негативного впливу на концентрацію уваги і пам'ять, що дозволяє вести повноцінний спосіб життя.

Своєчасна і адекватна терапія синдрому хронічної втоми дає можливість усунути проблеми в сім'ї, повернути радість життя і душевну рівновагу. Основна складність полягає в правильній діагностиці причин СХУ, для чого фахівці радять звертатися до медичних установ за професійною допомогою.


 Бабусині секрети: як позбутися постійної втоми?
 «Наче всю енергію викачали», «Тільки прокинулась, а вже втомилася», «Постійно хочеться прилягти і відпочити» - якщо ви можете підписатися хоча б під одним з цих фраз, значить, часте відчуття втоми не обійшло вас стороною. Швидка стомлюваність і постійна втома можуть бути сигналами про будь-які збої в організмі: відхиленнях в роботі щитовидної залози або серця, при анемії і авітамінозі. Однак, що робити в тому випадку, якщо ніяких проблем з цим у вас немає, але от хронічна втома, а разом з нею головні болі, слабкість, дратівливість - супутники постійні ?!

Не поспішайте відразу бігти в аптеку і скуповувати препарати, що забивають організм непотрібними хімічними речовинами. Давайте згадаємо про народну медицину і звернемося до методів наших бабусь.

 Бабусині секрети: як позбутися постійної втоми?

Лікування травами

Часто ми недооцінюємо корисні властивості трав. Тим не менш, відвари, виготовлені на їх основі, проникають в організм швидше, ніж синтетичні препарати. А вітамінів і корисних речовин в них міститься набагато більше, ніж в таблетках. Серед лікарських травв боротьбі з хронічною втомою визнаними чемпіонами є м'ята перцева, іван-чай, меліса, пустирник і ромашка. Подивимося, яку користь принесе кожне з цих рослин?

Увага! Пам'ятайте, що існує таке явище як індивідуальна непереносимість - якщо ви помітили, що при лікуванні будь-яким рослиною ваш стан не поліпшується, а погіршується, якщо з'явилися незрозумілі болю або загальне нездужання - негайно відмовтеся від прийому будь-якого з перерахованих лікарських рослин!

 Бабусині секрети: як позбутися постійної втоми?

М'ята перцева

М'ятний чай піднімає настрій і знімає нервову збудливість - вічний супутник хронічної втоми. М'ята перцева користувалася популярністю з найдавніших часів. Відваром з м'яти обприскували житло, а свіжими листочками рослини натирали столи - щоб створити легку і вільну атмосферу перед приходом гостей (навряд чи сучасна господиня стане натирати стіл листям, але от капнути в аромалампу кілька крапель м'ятного ефірного масла буде до речі!). А в Середні століття студентам радили носити вінки з м'яти - такий засіб не тільки знімало втому і підвищує працездатність, але й усувало головний біль.

Якщо нервозність, дратівливість, мігрені - і ваш «приятелі», попробуйтепіть м'ятний відвар. Для його приготування візьміть 100 г листя м'яти, подрібніть їх і залийте 2 ст. теплої води. Потім наполягаємо засіб 4-6 годин і приймаємо по 1/2 ст.2-3 рази на день перед їжею.

Пам'ятайте, що м'ята протипоказана людям зі зниженим артеріальним тиском!

 Бабусині секрети: як позбутися постійної втоми?

Кипрей вузьколистий (іван-чай)

«Чай не п'єш - звідки силу візьмеш? »- Таке прислів'я побутувала у наших прапрапрабабушек. І - хто знає? - Можливо йшлося саме про іван-чаї, адже саме ця рослина здавна на Русі служило замінником чаю (звідси і з'явилася його народна назва).

Відвар з іван-чаю додає бадьорість, підвищує імунітет і зменшує головний біль. Для приготування відвару беремо 2 ст.ложки трави і заварюємо як звичайний чай. Приймайте засіб 2-3 рази на день.

Відвари з зніту можна вживати вагітним жінкам, а також у період грудного годування. Будьте обережні: при тривалому прийомі можливе виникнення шлунково-кишкових розладів!

 Бабусині секрети: як позбутися постійної втоми?

Меліса лікарська

Настій меліси лікарської допоможе зміцнити нервову систему при надмірних навантаженнях і стомлюваності. За свій примітний і запам'ятовується запах рослина отримала й іншу назву - лимонна м'ята, а через специфіку застосування в народі її називали серцевої травою і «розрадою серця»: трава знімає дратівливість і неспокій, це справжній природний антидепресант!

Для приготування відвару візьміть 2, 5 ст. ложки меліси, залийте 1 л. окропу і настоюйте протягом 1ч. Приймати настій потрібно по 1/2 ст. 3 рази на день.

Не рекомендується він при зниженим артеріальному тиску.

 Бабусині секрети: як позбутися постійної втоми?

Пустирник

Рослина-цілитель пустирник допомагає зняти вечірню втому, усуне нервову напругу, тривожність і занепокоєння. Прийняття ванни з відваром пустирника поверне вам сили і бадьорість. Залийте 200 г трави 2 л окропу, прокип'ятіть на невеликому вогні близько 20 хв. і додайте у ванну. А щоб закріпити результат не завадить приготувати і настій для внутрішнього вживання: залийте 15 г трави 200 мл крутого окропу, залиште настоятися на 15 хвилин, процідіть через ситечко і приймайте 3-4 рази на день по столовій ложці перед їжею.

Будьте уважні: настій з пустирника категорично протипоказаний людям з брадикардією (уповільненим ритмом серця) і зниженим тиском. А ось вагітним жінкам його вживати не тільки можна, а й треба - однак, прийом повинен бути разовим, а не постійним.

 Бабусині секрети: як позбутися постійної втоми?

Ромашка лікарська (аптечна)

Відвар із квіток ромашки допоможе зняти напругу після важкого трудового дня і дозволить розслабитися. Для приготування настою потрібно взяти 2 ст. ложки сухих квіток ромашки, заварити їх 1 л окропу і настояти 1 год. Пити такий ромашковий чай можна з цукром або вершками. Випитий на ніч, відвар не тільки зніме перевтома і напруженість, але і зробить сон міцним і здоровим.

Не рекомендується приймати препарати на основі ромашки або настої з рослини при гастриті. Заборонені вони і для вагітних.

Але навіть якщо протипоказань для вас немає, пам'ятайте, що тривале вживання ромашкового відвару у великих кількостях може призвести до зворотного ефекту - слабкості, дратівливості, спалахів гніву, головних болів.

 Бабусині секрети: як позбутися постійної втоми?

Трави сторіччями лікували людей від найважчих недуг. Дещо з стародавніх рецептів може взяти на озброєння і сучасна дівчина!
Автор: Яна Колосовська