Як отримувати від вітамінів і добавок користь, а не шкоду
 Реклама вітамінів і деякі статті про них переконали багатьох, що можна залишатися здоровим, просто приймаючи вітаміни. Однак нові дослідження не такі оптимістичні. Наприклад, одне з останніх, в якому узагальнювались 78 тестів і досліджень, показало, що антиоксидантні добавки не знижують ризик смерті від хвороб, а в деяких випадках і піднімають його. Те ж саме і з кальцієм, який багато хто з нас слухняно приймають завдяки відомій рекламі «Кальцію Д3». Ухвалення кальцію протягом декількох років зв'язується в деяких дослідженнях зі збільшенням ризику серцевих нападів.

Саме тому настає час, коли хочеться дізнатися об'єктивну інформацію про вітаміни, а не маркетингову.

Вітаміни не замінюють здорові звички

Неправильно думати, що вітаміни - це те, що врятує вас від наслідків куріння, прийняття алкоголю або переїдання. Вітаміни також не усувають ризики, пов'язані з забрудненим навколишнім середовищем, ожирінням, сидячим способом життя.

Великі дози вітамінів марні, і навіть шкідливі

Організм будь-якої людини має певні індивідуальні потреби в кожному живильній речовині. Але якщо ми отримуємо більше, ніж нам треба, з їжею або добавками, це не приносить якоїсь додаткової користі для організму. І навіть навпаки. Наприклад, беручи занадто багато кальцію, ми збільшуємо ризик появи каменів у нирках і серцевих нападів.

Головні вітаміни - в їжі

Добавки і вітамінні комплекси не є заміною поживних речовин, які надходять в організм з їжею. Вітамінами не можна харчуватися. Це добавки - сенс закладений в самій назві. Крім цього, отримуючи вітаміни з продуктів харчування, ви забезпечуєте себе повним комплексом необхідних вітамінів. Наприклад, споживаючи шпинат як джерело заліза, ви заодно отримуєте інші вітаміни і мінерали, тому що в шпинаті міститься не тільки залізо, а сотня корисностей. А вітамінний комплекс з залізом, містить тільки цей компонент. Може, ще пару. Різноманітна дієта має набагато більш насичений вітамінний склад, ніж вітаміни в таблетках.

 Як отримувати від вітамінів і добавок користь, а не шкоду


Необхідність щоденного прийому деяких вітамінів перебільшена

Якщо ви харчуєтеся хорошими і різноманітними продуктами, краще органічними, то, швидше за все, вже отримуєте все необхідне для здоров'я. Наприклад, в США ця проблема вирішена наступним способом. Є дослідження, які говорять про те, що до 90% американців вже отримують необхідну кількість поживних речовин, таких як вітаміни А і D, фолієва кислота. Це пов'язано з тим, що американське міністерство з харчування і ліків зобов'язало виробника збагачувати свої продукти фолієвою кислотою, кальцієм, вітаміном D. Такі вітаміни містяться в зернових, хлібі, макаронних виробах, молоці, апельсиновому соку - тобто, в продуктах, якими харчується кожен американець щодня. Але цей крок був американцями спрямований на те, щоб забезпечити жінкам дітородного віку належний рівень фолієвої кислоти, запобігаючи дефекти у майбутньої дитини.

Багато наші виробники також послідували цій практиці. І зараз ви можете на продуктах харчування бачити маркування про вміст у них вітамінів, омега-3 жирних кислот. Якщо ви купуєте саме такі продукти, то додаткового споживання вітамінів не потрібно, про це говорять американські дослідження.

Але є вітаміни, яких нам не вистачає

Заклопотаність лікарів пов'язана не з усіма вітамінами. Вітаміну С і Е зараз досить у всіх. Однак і повністю ігнорувати вітаміни не варто, потрібно тільки звернути увагу на певні.

Наприклад, йод. Жінкам від 20 до 39 років потрібно мати його в достатній кількості, тому що він необхідний для ембріонального розвитку головного мозку під час вагітності. Жінки після 40 потребують додаткової уваги до вітаміну D, який може допомогти запобігти остеопороз, застуди та грип. У цих випадках добавки можуть зіграти позитивну роль.

Вітаміни в таблетках також потрібні в тих випадках, якщо ви не отримуєте якихось певних продуктів харчування. Це актуально для веганок, вегетаріанок, тих, хто сидить на дієті або страждає алергією на якісь продукти.

 Як отримувати від вітамінів і добавок користь, а не шкоду


Які вітаміни потрібні?

Ми з'ясували, що до вітамінів потрібно ставитися дуже уважно. Тому коротка інструкція, як і які вітаміни приймати, не завадить.

Для жінок дітородного віку.   Потрібно приймати мультивітамінний комплекс, що містить фолієву кислоту (400 мікрограмів) і йоду (150 мікрограмів). Це важливо, оскільки більше половини всіх вагітностей є незапланованими, а маючи стійкий рівень фолієвої кислоти і йоду, ви даєте можливість плоду розвиватиметься правильно.

Для жінок на низькокалорійній дієті.   Варто купити будь мульти-вітамінний комплекс. Якщо ви споживаєте менше 1 400 калорій в день, то у вас може впасти загальний рівень всіх вітамінів і мінералів в організмі.

Для веганок і вегетаріанок.   Приймайте вітамін В12 (2, 4 мкг) і цинк (8 мкг). При обмеженні в м'ясі, морепродуктах і молочних продуктах у вас може бракувати цих поживних речовин для утворення червоних кров'яних тілець.

Для тих, хто не переносить лактозу і веганок.   Потрібно приймати кальцій (500 мкг двічі на день). Кальцій необхідний для здоров'я кісток, а він в основному міститься в молочних продуктах. Доповнити свої запаси кальцію можна, вживаючи брокколі. У цьому випадку можна чергувати вітамінний комплекс і такі овочі як брокколі. Обов'язково приймайте і вітамін D, оскільки він допомагає організму засвоювати кальцій. А вітамін D2 є вітаміном рослинного походження, це інформація для веганок.

Для жінок з хворобливими менструаціями.   Вам потрібно залізо (18 мг). Організм використовує залізо для виробництва гемоглобіну, білка крові, якого може бракувати в критичні дні. До 20% жінок відчувають залізодефіцитну анемію, це досить великий відсоток. Серед симптомів - хворобливі місячні, втома, задишка, труднощі з концентрацією.

Для жінок, які живуть у північних районах.   Обов'язковий вітамінний комплекс з вітаміном D (1000 міжнародних одиниць). Через нестачу сонця шкіра не в змозі виробляти вітамін D від 4 до 6 місяців на рік.

Для жінок, які їдять рибу рідше, ніж раз на тиждень.   Приймайте Омега-3 жирні кислоти. При відсутності риби в раціоні вам не вистачає Омега-3, це необхідно для здоров'я мозку, а останні дослідження показують, що це важливо для полегшення депресій і болів в м'язах.

 Як отримувати від вітамінів і добавок користь, а не шкоду


Всі згадані в статті результати досліджень взяті з сайту fitnessmagazine.com
Автор: Юлія Шестакова


 Зима без грипу: поради від доктора Франка Ліпмана
 Франк Ліпман відомий росіянкам, насамперед, як автор ефективних детокс-дієт. І мало хто знає, що доктор має багато робіт і рекомендацій і в інших областях, таких як фітнес, велнес, жіноче здоров'я. Послухайте рекомендації д-ра Ліпмана з профілактики грипу. Він пропонує 7 простих кроків до зимового здоров'ю.

В останнє десятиліття стали популярними щеплення від грипу. Але доктор Ліпман не радить повністю покладатися на вакцини. Практика показує, що існує ряд проблем, пов'язаних з щепленнями від грипу.

По-перше, ефективність щеплення від грипу досі не доведена. Так вважає фахівець. Є багато досліджень, які показують, що наявність щеплення ніяк не впливає на ймовірність зараження грипом, це актуально і для дітей, і для дорослих і старих.

По-друге, залишається відкритим питання про токсичні інгредієнтах, що входять до складу вакцин. Наприклад, таких як формальдегіди та ртуть.

І третя причина, чому доктор Ліпман не довіряє щепленням від грипу - це їх неефективність по відношенню до вірусів кожного нового сезону. Реальність така, що вірус грипу мутує дуже швидко. А вакцини виготовляються з штамів грипу минулих сезонів. Загалом, використання щеплень може бути марним.

 Зима без грипу: поради від доктора Франка Ліпмана


Саме з цієї причини доктор Франк Ліпман розробив для своїх клієнтів рекомендації щодо попередження грипу в зимовий період. Їх сім:

1. Запасіться вітаміном D

Вітамін D є важливим живильною речовиною, що підтримує функціонування організму в оптимальному режимі, і особливо допомагає роботі імунної системи. Некториє дослідження показали, що цей вітамін можна назвати винищувачем грипу. А взимку, в сезон піку простудних захворювань, вітаміну D нам явно не вистачає, тому що його перше джерело - сонце.

Рекомендації від д-ра:

- Використовуйте зимові сонячні дні для прогулянок.

- Приймайте добавки вітаміну D3 щодня.

- Якщо є можливість, перевірте свій рівень вітаміну D, в ідеалі він повинен бути 50 і 80 нг / мл

2. Прибуток щодня

Сильна імунна система залежить від наявності здорового, добре функціонуючого кишечника (до 70% імунної системи знаходиться в кишечнику). Пробіотичні продукти допоможуть зберегти активний кишечник.

Рекомендації від д-ра:

- Щодня потрібно приймати пробіотики у вигляді капсул-добавок (10-20 млрд. Організмів у день) або у вигляді живого йогурту.

 Зима без грипу: поради від доктора Франка Ліпмана


3. «Годуйте» імунітет

Іншими словами, не їжте те, що знижує імунітет, і споживайте те, що його підвищує. Під забороною повинні виявитися цукор, глютен, оброблені харчові продукти. Замість цього потрібно їсти цільні продукти, багаті поживними речовинами. Почніть свій день зі сніданку, наповненого здоровими жирами і протеїном. Обід і вечеря повинна складатися з овочевих супів, барвистих салатів. Один з головних протівогріппних інгредієнтів - темна зелень і овочі.

Рекомендації від д-ра:

- Рецепт «смаженого» томатного супу. Вам потрібно: 450 г помідорів, розрізаних навпіл., 1 нарізана цибулина, 2 роздавлених зубчика часнику, 1 столова ложка кокосового масла, сіль, перець, 2 склянки натурального овочевого бульйону, чверть чашки петрушки, 2 столові ложки базиліка.

Приготування. Розігріти духовку до 230 градусів С. посліду в неї помідори, часник і масло. Посипте сіллю і перцем і смажте 10 хвилин. Вийміть помідори, додайте їх у бульйон і додайте трави. Перемішайте в блендері до однорідної маси. У каструлі доведіть до кипіння. Суп готовий! Перед тим, як подавати на стіл, підігрійте.

 Зима без грипу: поради від доктора Франка Ліпмана


4. Приймайте противірусні приправи, трави і продукти

До них доктор Ліпман відносить наступні: екстракт листя оливи, екстракт насіння грейпфрута, екстракт бузини, часник. На його думку, це найсильніші противірусні препарати.

5. Не економте на сні

Достатній сон - ключовий компонент у захисті себе від грипу. Для організму немає кращого часу, щоб відновити себе.

Рекомендації від д-ра:

- Спіть хоча б 7:00 в день.

- І обов'язково здрімніть вдень на 20 хвилин кожен день.

6. Рухайтеся

Під час сезону грипу дуже важливо зменшити рівень стресу. У цьому допомагають фізичні вправи. Але не перестарайтеся! Тренування теж не повинні бути стресом для організму.

Рекомендації від д-ра:

- Для зміцнення імунної системи корисні силові вправи, дихальні вправи і йога.

- Займайтеся таким вправами, які вам подобаються (танці, прогулянки). Це знімає напругу і підвищує фізичну і психічну стійкість.

 Зима без грипу: поради від доктора Франка Ліпмана


7. Не користуйтеся антибактеріальним милом

А також іншими дезінфікуючими засобами для рук. Антибактеріальні засоби дуже перевантажені токсинами, які збільшують ризик росту бактерій. Вони також сушать шкіру, призводять до тріщин і лущення. На такій шкірі віруси поширюються швидше.

Рекомендації від д-ра:

- Частіше мийте руки старомодним способом - гарячою водою і без мила.

- Якщо відчуваєте необхідність додаткової гігієни для рук, спробуйте додавати на руки кілька крапель ефірного масла лаванди, це природне дезінфікуючий засіб.
Автор: Юлія Шестакова