|
Як відомо, море складається з крапельок, ліс - з окремих дерев, а ціле - з дрібниць. Точно також кожна деталь, навіть сама, здавалося б, дрібна, робить свій вплив на жіночу красу - і справа тут не тільки в косметичних засобах. Адже відомо, що на нашу привабливість впливають стреси, їжа, час відпочинку, одержувані нами звістки ... Здоровий сон - ще один важливий фактор. А щоб нічний відпочинок і справді був здоровим і давав повноцінне розслаблення, лікарі радять подбати ... про подушці, на якій ми спимо.
Ортопедична подушка: для здоров'я та краси
Наше тіло влаштовано таким чином, що в горизонтальному положенні для здорового сну необхідно підкладати під голову невелику підняту опору - подушку. Але, як не дивно, подушки зі звичною нам набиванням - пухові або пір'яні - для цієї мети підходять слабо. А вся справа - в їх зайвої м'якості. Не дарма навіть за наявності м'якої великої подушки багато уві сні підкладають під голову руку - наше тіло підсвідомо «шукає» підходящу здорову опору - більш жорстку.
Ще в Давньому Єгипті майстра придумали спеціальну підставку з дерева, на яку клали голову під час сну для усунення та попередження болів в хребті і шийному відділі. Крім того, шийні хребці через незручну пози або підйому голови можуть отримувати зайве навантаження, що веде до появи постійного болю.
Правильно підібрана подушка - необхідність не тільки для здоров'я, але і для краси, адже неправильне положення тіла веде до появи непотрібних зморшок. Не дивуйтеся: у багатьох жінок зморшки з'являються саме через неправильне і неприродного положення голови та шиї під час сну!
Щоб спалося солодко: як правильно вибирати ортопедичну подушку?
1. Зверніть увагу на ширину плечей - чим вони ширші, тим вище повинна бути подушка. Особливо важливо дотримати це правило, якщо ви найчастіше спите на боці.
2. Якщо ви звикли спати на спині або животі, то подушка повинна бути невисокою.
3. Якщо ви спите на м'якому матраці, також віддайте перевагу більш низькій подушці. Якщо ж ви спите на твердій поверхні, краще вибрати більш високу подушку.
Зверніть увагу на наступне:
• Якщо, коли ви лягаєте на подушку, хочеться підкласти руку під голову або під подушку, значить вона занадто низька.
• Якщо на ранок шия або голова болить, дерев'яніє верхня частина тіла, це може свідчити також про занадто низькій подушці або занадто твердому матраці.
Визначаємося з довжиною і шириною
Цей критерій при виборі подушки - найпростіший. Вибрати потрібно те, що підходить по ширині ліжка, особливо якщо ви купуєте дві такі подушки. Зверніть увагу на те, щоб подушка не виступала за краю матраца.
Єдине, в чому може виникнути труднощі - це підбір наволочки для ортопедичної подушки. Оскільки часто виріб має нестандартні розміри, зробити це часом буває нелегко. Справа в тому, що довжина більшості подушок варіюється між 40 і 80 см, ширина - між 30 і 50 см. Стандартні ж наволочки мають розміри 50 х 70 і 70 х 70.
Бути на потрібній висоті!
Стандартна висота ортопедичних подушок варіюється від 6 до 16 см. Більшості людей буває досить 10-14 см. Щоб визначитися з висотою більш точно, виміряйте відстань від основи шиї до краю плеча. Однак вираховувати кожен міліметр зовсім не обов'язково - оскільки подушки в основному виготовляють досить м'які, 1-2 см значної ролі не зіграють.
У спеціалізованих магазинах нерідко пропонують навіть прилягти і випробувати подушку, що говориться, у дії. Якщо ви сумніваєтеся, підібрали ви потрібну висоту свого придбання, віддайте перевагу подушці, здатної змінювати свою висоту: такий ефект досягається за рахунок 1-2 шарів поролону, який підкладається під подушку в наволочку. Іноді буває, що для відпочинку більш підходить високий варіант подушки, а для сну - більш низький, тому на ніч багато виймають поролонову вставку. Робиться це легко і швидко.
Формене задоволення!
Трохи про форму подушок. На сьогоднішній день в спеціалізованих магазинах можна побачити дві форми подушок: класичної форми з виїмкою під голову по центру та ортопедичної форми - з одним або двома валиками під шию.
Головне тут - підтримка шиї, що буде здійснюватися і в тому, і в іншому випадку.
Пам'ятайте, що ідеальним варіантом є придбання не тільки ортопедичної подушки під голову, а й купівля ортопедичного матраца.
Солодких снів!
|
Синдром сухого ока багато медики називають хворобою цивілізації. У наш час з ССГ стикається кожен 10 житель планети. І особливо часто роздобути цей синдром ризикують офісні працівники, тобто люди, подовгу сидять за комп'ютером.
Різкість нашого зору на 80% забезпечує слізна плівка на рогівці, яка в ідеалі постійно оновлюється. Якщо ж слізна плівка стоншується, то нервові закінчення, якими пронизана рогівка, починають сигналізувати про небезпеку.
Те ж саме відбувається, коли в очі потрапляє пил або смітинка. Якщо проморгали, то стає легше.
При синдромі сухих очей буває або підвищена сухість, або посилене сльозовиділення, виникає відчуття «піску» в очах, печіння, різі, світлобоязнь, погіршення зору. Але на перших порах можуть просто червоніти очі.
Крім постійної роботи за комп'ютером синдром сухого ока може викликати постійне носіння м'яких лінз, які стали так популярні за останні десятиліття. Багато носять такі лінзи не тільки для корекції зору, але і для краси, наприклад, щоб змінити колір очей. А м'які лінзи закривають всю рогівку, а також вузьку смужку тканини навколо неї, і тому викликають порушення в надходжень та витоків слізної рідини.
Сухий очей з'являється при травмах рогівки, використанні сечогінних, антиаллергических, судинозвужувальних препаратів, антидепресантів, транквілізаторів, це може бути так же викликане спадковістю, а так само деякими захворюваннями, наприклад, цукровий діабет, ревматоїдний артрит, склеродермією, червоний вовчак, деякими захворюваннями печінки.
До сухості очей може призвести неправильний спосіб життя, куріння, зловживання алкоголем, жирною їжею, малим вживанням рідини. Шкідливо не тільки курити, а й перебувати в прокуреному приміщенні, а також поряд з кондиціонером, обігрівачем, телевізором.
Висушує рогівку також сонце, тому не потрібно забувати про сонцезахисні окуляри. Яскравий штучне світло також небезвреден для очей, особливо світло софітів.
При пересушуванні поверхні очних яблук створюються сприятливі умови для розвитку колоній мікроорганізмів і починаються порушення харчування всіх тканин очей.
Що ж робити?
Звичайно, в першу чергу слід звернутися до лікаря.
Особливою захисту від сухості очей в наш час не винайдено, але є
«Штучні сльози»
, Які доктор рекомендує періодично закапувати в очі. Але які саме краплі капати, лікар підбирає індивідуально.
І, звичайно займатися профілактикою захворювання.
При роботі за комп'ютером, робити перерви кожні півгодини.
Приходячи з роботи, що не підсаджуватися до телевізора чи комп'ютера, а краще погуляти перед сном.
Свіже повітря і сам рух під час прогулянок допомагають активно боротися з сухістю очей.
Приміщення, будь то офіс або квартира, потрібно, як можна частіше, провітрювати, а підлога протирати вологою ганчіркою.
У раціон потрібно включати рибу, молочні продукти, овочі та фрукти.
Також добре допомагає гімнастика для очей. Комплекси можна знайти в інтернеті.
І ще всі лікарі говорять, що потрібно моргати! І моргати, якомога частіше. Це найпростіше, але дуже ефективна вправа. Під час моргання окологлазние м'язи не тільки зволожуються, але і зміцнюються.
Народна медицина радить промивати очі настоєм ромашки, очанки, волошки синьої, календули та чаю. Вибрати що-небудь одне, використовувати місяць, потім замінити іншим.
1 чайну ложку сухої сировини залити 1 склянкою окропу, настоювати 15-20 хвилин, процідити і промивати очі вранці і ввечері. Якщо є можливість, то і вдень.
З чаю можна робити ввечері компреси. Змочити ватні тампони в заварці, прилягти в темній кімнаті і накласти тампони на закриті повіки на півгодини.
|
|
|
|
|
|