Здоровий піт і зайва пітливість
 «Як потієте? »- Запитували, зустрічаючись на вулиці, друг у друга стародавні римляни. У Стародавньому Римі, як відомо лазні були своєрідним культом, і гарне потовиділення в лазні вважалося ознакою завидного здоров'я.

Потовиділення, по-науковому гіпергідроз   - Природний фізіологічний процес, природний захист нашого організму від перегрівання. Виділення поту відбувається через потові залози, яких особливо багато в області пахв, на долонях і стопах.

Виділення поту залежить від безлічі факторів, наприклад від спеки, підсилюють потовиділення прянощі і алкоголь. Пот зволожує шкіру і робить її еластичною. Але надмірна пітливість завдає безліч незручностей. Юні дівчата через неї знемагають від сорому і навіть впадають у відчай. Більш зрілі люди страждають від фізичного дискомфорту.

Отже, якщо ви потієте відмінно, але не в лазні ...

Існують кардинальні методи боротьби з надмірною пітливістю. Так, свого часу Ангела Меркель впоралася з гіпергідрозом за допомогою нескладної ендоскопічної операції, під час якої через два проколу в пахвовій западині в порожнину грудної клітки вводиться малюсінька кліпса, за допомогою якої хірурги перетискають нервовий стовбур, по якому проходять імпульси, що відповідають за потовиділення.

Але, думаю, що зменшити потовиділення і позбутися неприємного запаху можна і набагато більш простими і доступними методами. Косметичний ринок затоплений всілякими засобами, що полегшують це завдання.

Якщо прислухатися до думки лікарів дерматологів, то можна дізнатися, що в жарку погоду, коли потові залози працюють посилено, звичайний дезодорант не завжди допомагає. Він може навіть посилити неприємний запах, додавши в нього задушливий квітковий аромат. Тому потрібно вибирати дезодоранти, не тільки поглинають запах, але й перешкоджають його виникненню. До складу такого дезодоранту повинні входити: триклозан, хлоргексидин, терпенфарнезол. Ці речовини знищують мікробів, що викликають запах поту. Людям з чутливою шкірою, схильної до подразнення потрібно вибирати роликові або дезодоранти-креми, у складі яких немає спирту. Зате в них повинні міститися гліцерин і циклометикон, які пом'якшують і зволожують шкіру

Тим, хто потіє дуже сильно, навіть коли не дуже жарко слід звернути увагу на дезодоранти-антиперспіранти. Солі алюмінію, що входять до їх складу, звужують пори, обмежуючи потовиділення.

Але все це хімія. І в колишні часи наші бабусі справлялися з неприємним запахом поту домашніми засобами . Деякі з них.

- Наприклад, прекрасним природним дезодорантом є відвар з м'яти луговий. 1 ст. ложку сухої трави заварити склянкою окропу, настоювати 20-30 хвилин, процідити і протирати всі потіють місця. Зберігати в холодильнику.

- Потіти менше допоможе ванна зі звичайної кухонної солі. 2 ст. ложки на 1 літр води. Її можна приймати вранці перед виходом на роботу або на ніч. Температура води не повинна перевищувати +37 - 38С.

- Сильно потіють обличчя і тіло корисно протирати заваркою зеленого чаю. Ця процедура не тільки зменшує потовиділення, але і покращує структуру шкіри, робить її матовою і шовковистою.

- Вранці можна приймати ванну з додаванням зеленого чаю. На ніч робити цього не варто, якщо ви, звичайно, не збираєтеся всю ніч гуляти або займатися любов'ю. Така ванна бадьорить і не дає заснути.

- Потіють обличчя протирають так само скибочкою помідора або огірка. Допомагає і скибочку лимона, але з лимонним соком на обличчі не можна з'являтися на сонці, щоб уникнути опіку.

- Від пітливості ніг і рук допомагає ванночка з додаванням яблучного або звичайного оцту - 1 десертна ложка на літр води. Але при цьому на руках і ногах не повинно бути подряпин і саден, інакше буде щипати.

- Допомагають і розведені у воді галун. Їх продають в аптеці.

- Стародавнім способом, що зменшує пітливість ніг, є відвар з дубової кори.
1 ст. ложку подрібненої кори залити 1 літром гарячої води, довести до кипіння і на повільному вогні покіпятіть 10-15 хвилин. Настоювати півгодини.

- У літню спеку слід також звернути увагу на свій одяг. Вона повинна бути вільною, щоб ніщо не перешкоджало доступу повітря до тіла і його вільної вентиляції. І, звичайно, переважно всього натуральні тканини, такі, як льон і бавовна.
Автор: Наталя Алексєєва