Варто натиснути, або що може Масаж при пологах
 Коли улюблена жінка мучиться, народжуючи, непідготовлені тата втрачають голову. А підготовлені і загартовані батьківськими курсами отці роблять дружині масаж.

Під тиском

Найпростіший вид знеболюючого масажу в пологах - натиснення на зону крижів. Тут знаходиться потужний нервовий вузол, впливаючи на який, можна блокувати больові імпульси, що йдуть до органів малого тазу - матці, родових шляхах.

Тиснути на крижі можна кінчиками або кісточками пальців, кулаком, його підставою, розкритою долонею. Але навіть підібравши оптимальну силу тиску і площа впливу, будьте готові експериментувати далі: пологи - процес розвивається, і можливо, вам доведеться посилити або, навпаки, послабити натиск. Може, вистачить і однієї руки, а можливо, давити доведеться двома руками, одночасно або по черзі. Полегшення коханій дружині може принести точковий масаж: шукайте пальцями чутливі точки, просуваючись по хребту вниз від попереку до куприка, і натискайте на них по кілька секунд. Не бійтеся перестаратися: це після звичайного масажу синців залишатися не повинно ні в якому разі. А ось в пологах синці на місці впливу батькових пальців говорять про те, що чоловік не халтурить.

Розтирання

Комусь із породіль більше сподобається енергійне розтирання зони крижів долонями (або ребром долоні) - настільки енергійне, що шкіра і м'язи під рукою просто «горять». Щоб захистити ніжну зону від роздратування, нанесіть на неї масажне масло або крем, але це злегка послабить силу впливу.

Можна розтирати і по-іншому: покладіть руки на спину жінки над сідницями. Під час її вдиху енергійно ведіть долоні вгору до талії, на видиху розгорніть руки всередину так, щоб стикнулися пальці, і повертайтеся на вихідну позицію. Важливо поєднувати масаж з ритмом дихання під час сутички.

Пили, пила!

Від болю можна відвернути. Для цього впливати треба на клубові кістки - верхівки тазових кісток, які до вагітності так симпатично випирали спереду трохи нижче талії («рукоятки любові»). Їх можна натискати, розтирати або поєднувати ці техніки. Породілля, поки майбутній тато масажує їй крижі, може інтенсивно погладжувати низ живота, рухаючись від клубових кісток вниз «по лінії трусиків» до лобка розкритою долонею або ребром долоні «пилять» рухами.

Добре сидимо

Дуже дієві рефлекторні точки знаходяться в глибині під сідничний м'яз, там, де проходить сідничний нерв. Уявіть собі кожне «полупопіе» як коло і знайдіть центр (зазвичай на цьому місці є невелике заглиблення, надавав на яке, можна відчути слабку біль). Тиск повинен бути сильним, великими пальцями або кісточками пальців. Чоловік здійснює кругові рухи: правою рукою за годинниковою стрілкою, а лівою - у протилежному напрямку. Дуже хороший розслабляючий і відволікаючий прийом.

Від стегна

Масаж внутрішньої сторони стегна відмінно розслаблює низ живота. Найзручніше робити його, лежачи на боці (на спину в пологах краще не лягати, щоб не перетиснути порожнисту вену, що проходить уздовж хребта). Чим сильніше наростає сутичка, тим інтенсивніше потрібно водити долонею від паху до коліна і назад, розтираючи і розігріваючи цю зону.

Відпочинок і сон

Під час проміжку між переймами знеболюючий масаж не потрібен - жінка повинна перепочити. Але можна помасажувати породіллі плечі, комірцеву зону, верхню частину спини - це розслабляє. До того ж приємні відчуття сприяють виробленню в організмі ендорфінів - гормонів щастя, які є «природним знеболюючим».

Приємні бонуси

Якщо сутички поки ще не дуже сильні і залишаються сили на експерименти, можна спробувати впливати на рефлекторні точки кистей рук або стоп. На руці одна з таких точок знаходиться біля основи великого пальця. Стопа вся покрита акупунктурними «мітками», і тому її можна розминати, тиснути на кісточки в підставі пальців, погладжувати, навіть лоскотати (це, принаймні, відверне і перемкне увагу породіллі). А ще наші долоні і стопи - це великі ерогенні зони, впливаючи на які, можна викликати виплеск ендорфінів і, як наслідок, приємні відчуття - вони теж прекрасно заглушають біль і допомагають розслабитися під час відпочинку.

Масаж не підійде

Не потрібно ображатися, якщо дружина раптом категорично відмовляється від масажу. Дуже багато породіль з подивом навіть для себе виявляють, що не виносять, коли до них хтось доторкається під час пологів, навіть якщо цей хтось - коханий чоловік. Масаж також буде малоефективний у другому періоді пологів (під час потуг). На час підключення до апарату моніторингу помічникам також доведеться зробити перерву.

Деякі ароматичні масла можна використовувати при масажі, домагаючись подвійного ефекту: нанесення їх на шкіру покращує тертя, а витають навколо аромати допомагають розслабитися, побороти страх і тривогу, випробувати почуття радості і глибокого задоволення. Але перш ніж брати пузиречкі з маслами з собою на пологи, потрібно проконсультуватися з фахівцем: у кожного аромату - свій характер, і важливо підібрати такий, що не зашкодить майбутній мамі, не викличе у неї алергії, чи не спровокує у неї підвищення артеріального тиску та інших проблем.

Стаття надана журналом «Роди.Ru» www.mama-journal.ru


 Варто натиснути, або що може Масаж при пологах



 Є доступні способи профілактики остеопорозу
 При остеопорозі кістки стають більш пористими, що робить їх крихкими і непідвладними розривів і травм. Остеопороз визнаний поширеним захворюванням, особливо у жінок у віці. Чи можна захистити себе від цієї недуги?

Жінки набагато більш схильні до розвитку остеопорозу, ніж чоловіки. Це пов'язано з тим, що ми маємо більш тривале життя, а також з тим, що ми наділені меншою кістковою масою, ніж чоловіки. У період менопаузи кількість естрогенів знижується, що також збільшує ризики розвитку остеопорозу в порівнянні з чоловіками.

Остеопороз   - Захворювання, на яке впливає генетика і спосіб життя людини. І якщо генетику підправити ми не в силах, то розібратися з власними звичками і способом життя можемо.

 Є доступні способи профілактики остеопорозу
   Ось прості способи профілактики остеопорозу:

- Вам потрібен білок.   Чим більше білка ви їсте, тим більше кальцію отримує організм. Організм здатний самостійно виділяти кальцій тільки тоді, коли білка предостатньо. В іншому випадку, потрібно приймати кальцієві комплекси. Для виділення кальцію найкраще «працює» білок, отриманий з продуктів тваринного походження. Однак і рослинний білок здатний справлятися з проблемою. Так що, вегетаріанцям і тим, хто поститься не варто забувати про бобових, цільних зернах, грибах.

- Додавайте до страв цибулю.   Лук уповільнює руйнування кісток. Найкраще зміцнюють кістки сорти цибулі з більш сильним запахом. Вони, як правило, містять більше антиоксидантів. Для кісток найбільше корисні великі ріпчасті цибулини, цибуля жовтого кольору.

- Зведіть споживання кофеїну до мінімуму.   Безпечна норма - три чашки кави з кофеїном в день. Якщо ви споживаєте більше, то це виснажує запаси кальцію, що збільшує ризики розвитку остеопорозу. Якщо ви не можете скоротити споживання кави, то переходьте на сорти без кофеїну або з низьким вмістом кофеїну. Це ж стосується і чаю - шукайте сорти з низьким вмістом кофеїну. А ройбос, приміром, і зовсім не містить кофеїну.

 Є доступні способи профілактики остеопорозу
 - Не забуваємо про регулярні фізичні навантаження.   Якщо тримати вагу в нормі, то це знизить втрати кісткової маси. Йога - відмінний варіант, тому що вона покращує поставу і розтяжку, виключає падіння і переломи кісток. Найкраще займатися регулярно: по 30 хвилин три рази на тиждень.

- Риба в раціоні - обов'язкова.   Лосось, сардини, можна у вигляді консервів. Супровід риби зеленим гарніром збільшує кількість одержуваного кальцію. Тому їжте рибу з брокколі, капустою, ріпою. Ці зелені продукти мають у складі калій, а він блокує втрату кальцію.

 Є доступні способи профілактики остеопорозу
 - Приймаємо кальцийсодержащие комплекси.   Це обов'язкова умова для тих, хто не може поки з якихось причин перейти на правильні продукти. Вітамінні комплекси повинні містити не тільки кальцій, але і вітамін Д, щоб допомогти організму поглинати високі концентрації кальцію. Дотримуйтесь суворо дозування, будь-яке перевищення негативно позначиться на вазі, обміні речовин і самопочутті.

- Пийте молоко, їжте молочні продукти.   Ці продукти є природним джерелом кальцію і вітаміну Д, необхідних для профілактики остеопорозу та боротьби з ним. Альтернативу можуть скласти соєві продукти (якщо організм не приймає молоко). Соя корисна для підтримки щільності кісткових тканин. Соєві замінники молока можна включати і в складні рецепти, смаку це не зашкодить, а от здоров'я додасть.
Автор: Ольга Ларсен