|
Красиві здорові зуби - це елемент культури сучасної людини, це символ здоров'я і його успішності.
У наш час красиві і здорові зуби - запорука впевненості в собі, а отже, нормальної самооцінки. Це показник вашого статусу, ознака успіху і здоров'я. Але, на жаль, навіть зараз, коли медицина зробила крок далеко вперед, а засобів гігієни такий достаток, що просто розбігаються очі, проблеми з зубами не рідкість. Згідно з даними Всесвітньої Асоціації Охорони здоров'я, 80% всього населення Землі страждає від проблем із зубами. Чому ж так відбувається?
Як правильно чистити зуби?
Ми всі в дитинстві читали про Мойдодира і знаємо, що потрібно вмиватися вранці і обов'язково чистити зуби. Однак наскільки правильно ми це робимо? Стоматологи всіх країн стверджують, що ідеальний час, яке потрібно відвести на чищення зубів - це 3-5 хвилин, так як тільки за цей період часу чистящая паста здобуде свій ефект, заявлений в рекламі. Рухати зубною щіткою слід від ясен до кінчиків зубів, так би мовити «вимітати» наліт і мікроби. Що стосується самої щітки, то краще вибрати її з синтетичною щетиною середньої або низької жорсткості, щоб менше травмувати ясна.
Цікаво!
За даними Все¬мірной організації здравоохране¬нія лише 5% людей чистять зуби правильно.
Поради стоматологів
- Намагайтеся чистити зуби після кожного прийому їжі, так як це практично єдина можливість зберегти ваші зуби здоро¬вимі.
- Періодично міняйте свою пасту, так як шкідливі бактерії, як не прикро це відзначити, звикають до определенно¬му складом і перестають на нього реа¬гіровать.
- Регулярно (2 рази на рік) необхідно проводити 1, 5-місячний курс зі спеціальними пастами - лікувальними або збагаченими фтором і кальцієм.
Жувати або НЕ жувати?
На жаль, що б не стверджувала всюдисуща реклама, ніяка жувальна гумка, не здатна замінити зубну щітку. Максимум на що здатна жуйка, так це позбавити від шматочків застрягла їжі, освіжити дихання і відновити кислотно-лужний баланс, якщо в її складі присутній ксі¬літ або сорбіт. Ні прибрати наліт, ані захистити від карієсу і тим більше відбілити зуби - жуйка не спроможна.
Рада!
Для усунення застрягла їжі багато стоматологи рекомендують користуватися спеціальною зубною ниткою (флоссом).
Що є?
Здоров'я наших зубів також напряму залежить від того, що ми їмо. Щоб зберегти красу посмішки слід ввести в свій раціон продукти, що містять необхідні амі¬нокіслоти, мінерали і вітаміни (молочні і кисломолочні продукти, йодована сіль, різні оре¬хі, риба і морепродукти, нежирне м'ясо, свіжі ово¬щі і фрукти). І як важко б не було, варто відмовитися від різних солодощів і газованих напоїв.
Вибілювати або не відбілювати: ось у чому питання!
Побачивши рекламу по телевізору або в Інтернеті, де дівчина з жовтими зубами миттю перетворюється на белозубую красуню, ми як під гіпнозом, готові віддати останнє, щоб роздобути таку ж посмішку. Однак хімічні способи відбілювання, так сильно розрекламовані Голлівудом, включають використання кислоти, яка робить емаль зуба більш пухкої і пористої. Фарбувальні речовини (що містяться в каві, чаї, червоному вині), потрапляючи на виснажену емаль, будуть в'їдатися швидше і сильніше, поки емаль не відновиться.
Найбезпечнішим способом відбілювання визнана гігієнічна чистка зубів в кабінеті стоматолога. Однак вона зможе тільки повернути вашим зубам їх природний колір. Що стосується отбеливающей пасти, то вона може відбілити на тон, максимум на два. Найголовніше, щоб така паста не містила грубі абразиви, які можуть пошкодити емаль.
І наостанок, ще трохи про зубній пасті
Всі вироблені в даний час зубні пасти фахівці ділять на 2 великі групи:
гігієнічні
(видаляють зубний наліт і освіжають порожнину рота) і
лікувально-профілактичні
(універсальні, содові, протикарієсні, відбілюючі, протизапальні).
Друга група паст в своєму складі має активні речовини, які покликані усунути певну проблему. Так, наприклад, протикарієсні зубні пасти обов'язково містять фтор або кальцій. Основною складовою протизапальних паст є триклозан, який здатний запобігти розвитку пародонтозу. Однак необхідно пам'ятати, що правильно підібрати лікувальну зубну пасту може тільки лікар!
|
Череда новорічних свят не тільки вибиває багатьох з робочої колії, а й створює безліч проблем зі здоров'ям. Особливо страждають ті, хто дотримувався суворої дієти перед святом, прагнучи постати на вечірці у всій красі. Саме для них, як правило, новорічна ніч і 1 січня стають справжнім випробуванням, оскільки після місяця сидіння на низькокалорійній дієті, вони пускаються у всі тяжкі і наїдаються за всі дні голодовок.
Така ситуація є справжнім стресом для шлунково-кишкового тракту. А якщо до великого обсягу їжі додати ще й значна кількість спиртного, то можна зрозуміти, чому багато хто відчуває таке погане самопочуття після свят.
Програма відновлення після свята повинна починатися ... задовго до нього
Підготовку шлунково-кишкового тракту до випробування новорічним застіллям краще починати ще в грудні. Як правило, нераціональне та незбалансоване харчування призводить до того, що процес травлення порушується, при цьому людини можуть турбувати важкість у шлунку, метеоризм, синдром роздратованого кишечника та інші неприємні симптоми. Якщо людина не практикує роздільне харчування, частенько їсть пізно ввечері і погано пережовує їжу, відбувається поступовий розлади всіх складових ШКТ, формується дисбактеріоз кишечника, а це, у свою чергу, тягне за собою і загальне погіршення самопочуття, ослаблення імунітету. В результаті, людина починає набагато частіше хворіти і швидше старіти.
Ті два-три тижні, які залишилися до свят, потрібно присвятити поступового переходу до корисних звичок у харчуванні, а значить, і до здорового способу життя в цілому.
• Перш за все, потрібно навчитися
не об'єднує в один прийом їжі білки і вуглеводи
. При цьому можна їсти скільки завгодно м'яса, риби або іншої білкової їжі, проте робити це потрібно окремо від картоплі, круп або борошняних виробів. Вживання борошняних виробів краще все-таки обмежувати, а ось картопля та крупи повинні обов'язково бути присутнім у раціоні. Фрукти та овочі також відносяться до вуглеводів, але з більш нейтральним дією на шлунково-кишковий тракт, саме тому їх можна вживати як з першої, так і з другою групою.
• Наступним правилом здорового травлення є звичка
ретельно пережовувати їжу
. Це дозволить вирішити відразу три проблеми: проблему нормалізації травлення, проблему швидкого насичення і проблему зайвих кілограмів. Тобто, ретельно пережовуючи, людина швидше насичується, шлунково-кишковий тракт працює при цьому як годинник, а зайві кілограми непомітно зникають. Навіть саме раціональне харчування, але при швидкому ковтанні їжі, також несе шкоду ШКТ, оскільки при цьому порушується весь ланцюжок поступового переварювання продуктів, яка починається в ротовій порожнині і закінчується в кишечнику. Неперетравлені їжа при цьому починає осідати на стінках кишечника, виробляючи токсини і отруюючи наш організм. Вважається, що тверду їжу потрібно пережовувати до такого стану, щоб її можна було пити як рідину.
• Третє правило здорового шлунково-кишкового тракту -
не їсти після 18 годин
, Адже саме в цей час ШКТ впадає в малоактивне стан і всі зайві калорії попросту відкладаються в самих проблемних місцях. Крім того, потрібно виробити звичку
не запивати їжу
, Адже це ускладнює травлення. Краще пити воду за годину до їди або через годину після.
Якщо дотримуватися всі три правила хоча б три тижні, то до новорічних свят робота шлунково-кишкового тракту нормалізується, обсяг шлунка набагато зменшиться і тяга до святкового обжерливості буде набагато менше. Крім того, і відновлюватися після свят ШКТ з нормалізованої роботою буде набагато швидше і легше.
Крім порушення роботи шлунково-кишкового тракту прийдешня низка свят чревата також і
алкогольним отруєнням
, Яке відбувається через вживання великої кількості алкогольних напоїв та змішування різних їх видів. Як результат - головний біль, сухість у роті, спрага, нудота, втрата апетиту, тремор кінцівок та уповільнена реакція.
• Відновлюватись після свят потрібно поетапно і перший з них - це
угамування спраги
. Сухість у роті і сильна спрага викликаються тим, що алкоголь сильно зневоднює організм. Щоб заповнити запаси рідини в організмі, потрібно випити 1, 5 л води протягом двох годин, проте намагатися при цьому пити потроху і рівномірно, щоб уникнути блювоти.
• Потім потрібно
заповнити втрати організмом калію, магнію, натрію і фосфору
, Які є електролітами, входять до складу плазми крові і нормалізують фізичний стан людського організму. Таке народний засіб як розсіл допомагає відновити дефіцит електролітів. Однак ефективніше боротися з м'язовою слабкістю, ознобом і загальним незадовільним станом організму за допомогою панангина і аспаркама, в яких міститься велика кількість калію. Дві-три таблетки кожного із цих препаратів допоможуть налагодити роботу серця і нервової системи і значно полегшать стан людини при похміллі.
•
Вивести з організму токсичні сполуки
допоможе будь-яка мінеральна лужна вода, а збалансувати кислотно-лужний баланс можна за допомогою аскорбінової кислоти, 4 г якої приймають протягом двох-трьох годин. При похмілля також добре прийняти три таблетки гліцину, який надає благотворний вплив на нервову систему і є незамінною амінокислотою при похмільного синдрому.
І найголовніше - потрібно пам'ятати, що хоча перераховані кошти і є ефективною програмою відновлення після свят, все-таки краще не допускати таких важких станів, ніж потім ефективно після них відновлюватися!
|
|
|
|
|
|