|
Краса та здоров'я - поняття нерозривно пов'язані! Хвороби забирають красу, і навіть якщо це банальна застуда, важко уявити собі натовпу захоплених шанувальників навколо красуні з розпухлим носом і почервонілими очима, що сльозяться. Можна, звичайно, прийняти один з численних препаратів, що знімають на час симптоми, але це не найкращий вихід із ситуації. Краще просто не хворіти! А необхідна умова для цього - сильний імунітет. Чому ж він залежить?
Наша імунна система складається з декількох ланок, кожне з яких виконує свою функцію. Механізм роботи імунітету досить складний. У шкіряному покриві, на слизових оболонках є спеціальні клітини - фагоцити, вони тримають передню лінію оборони і поглинають чужорідних агресорів. У кістковому мозку виробляються Т-лімфоцити, які також борються з чужорідними загарбниками. Інші клітини, В-лімфоцити, виробляють антитіла, які і завершують знешкодження ворожих елементів. Притому деякі види антитіл (М і G) ще довго циркулюють в крові, і при повторній спробі вірусу напасти на наш організм, негайно вживають заходів щодо його знешкодження. На цьому заснований механізм прищепних реакцій, тобто спрацьовує «імунологічна пам'ять».
А ось імуноглобулін А - це зброя місцевого імунітету, він захищає слизові оболонки людини, і для нього не має значення, чи знайомі ми з цим видом вірусу чи ні, робили ми щеплення чи ні, - побачивши ворога, він просто прагне його знищити .. .
Як бачимо, наш організм не так вже беззахисний проти навали вірусів, бактерій і інших патогенних мікроорганізмів. Але іноді він не справляється, і тоді кажуть - слабкий імунітет. Фахівці стверджують, що головним чином на рівень імунітету впливає стан печінки. Цей орган - головний очищувач крові за наявності інфекції і головний постачальник матеріалу для вироблення антитіл, від стану печінки в чому залежить і стан шкіри. Для нормальної діяльності печінки життєво важливий вітамін А.
Моркву і гарбуз проти грипу
І що цікаво, вітамін А, який ми називаємо «вітаміном краси» за його виключно позитивний вплив на стан шкіри, є і важливим фактором для зміцнення імунітету.
Самий вірний спосіб збільшити надходження в організм вітаміну А - пити морквяний сік і готувати страви з гарбуза. Таким простим способом ви не тільки допоможете власним імунітету, але і поліпшите зір, стан шкіри і травлення.
Тільки не забувайте, що каротин засвоюється організмом набагато краще, якщо вживати
морква
або сік з рослинним маслом або іншими жиросодержащие продуктами, наприклад, сметаною. Необов'язково їсти моркву в сирому вигляді, вона є рідкісним виключенням з правил, і у вареному вигляді містить навіть більше корисних речовин. Дослідження показали що, після варіння моркви рівень антиоксидантів в ній підвищується на 34% і продовжує збільшуватися ще весь наступний тиждень.
Поза всякою конкуренцією
гарбуз
! Ця помаранчева красуня ввібрала в себе всю силу і енергію сонця і готова віддати її нам у важкий час осінньо-зимового періоду. Помаранчеві сорти гарбуза містять бета-каротину в кілька разів більше, ніж морква. Гарбузовий каротин є цілющим, необхідним для нормального функціонування печінки. Гарбуз здатна вирішити і багато шкірні проблеми. Кашкою з м'якоті можна лікувати опіки і запалення. Крім каротину гарбуз містить велику кількість вітаміну Е, відомого борця зі старістю. Тому так корисні маски з м'якоті гарбуза для шкіри обличчя і шия.
А рослинні фібри (клітковина), що містяться в гарбузі, нормалізують травлення, запобігають коліти та онкозахворювання.
Краща гарбуз для печінки і підвищення імунітету - це запечена гарбуз. Гарбуз слід запікати в духовці, присипавши цукром, але в жодному разі не медом (при високій температурі фруктоза в меді перетворюється на канцерогенну речовину). Приготовлена таким чином гарбуз - джерело вітаміну А і клітковини, яка звільняє кишечник від токсинів. Навіть якщо все-таки застудилися, гарбуз допоможе зняти біль у горлі, знизити високу температуру, швидше одужати.
Очищаємо організм - підвищуємо імунітет
Фахівці стверджують: якщо організм зашлакований, наші захисні сили можуть не зреагувати в потрібний момент, навіть при достатньому споживанні вітамінів і мікроелементів.
Найпростіший і вірний спосіб очистити організм - відмова від шкідливих звичок і зміна раціону харчування. Поменше цукру, напівфабрикатів, міцних спиртних напоїв, а ось келих червоного сухого вина піде на користь, особливо якщо випити його гарячим і з додаванням спецій (гвоздика, кориця, імбир, мускатний горіх) і меду. Корисно їсти коричневий рис, фрукти і приготовані на пару овочі. Дуже важливо пити мінеральну воду лужного типу, попередньо випустивши з неї газ і злегка підігрів. Вона володіє імуностимулюючі властивості, добре очищає організм від шлаків і токсинів.
Цибуля, часник, лимони
- Традиційні наші помічники в справі підвищення імунітету, але вони не всім підходять, оскільки дратують слизову оболонку шлунка. Щоб її захистити, бажано випити перед їх вживанням лужну мінеральну воду.
Чайний гриб - напій здоров'я
Ще одне чудове профілактичне, лікувальне і смачне засіб від різних неприємностей -
чайний гриб
. У свій час він був дуже популярний, в останні роки його якось незаслужено призабули, але ті, хто продовжує вирощувати гриб і регулярно пити приємний кисло-солодкий напій, абсолютно праві! Корисний він як дорослим, так і дітям, і не має протипоказань. Настій чайного гриба вміщає в себе цукру, винний спирт, вугільні та органічні кислоти (молочну, оцтову та ін.), Ароматичні речовини, ферменти, полівітаміни. У чайному грибі знайдені також бактерії з антибіотичними властивостями, які вбивають багато хвороботворні мікроби або затримують їх зростання
Настій дає хороший ефект при лікуванні застуд, ангін, тонзилітів, хронічного нежитю.
Крім того, це прекрасне очищає засіб для особи (для будь-якого типу шкіри).
Змийте косметику, намочіть махровий рушник в теплій воді, злегка відіжміть його і прикладіть до обличчя на 1 - 2 хвилини. Після цього накладіть на вологе обличчя лляну серветку, змочену в місячному настої чайного гриба, зверху накрийте вологим рушником. Тримайте 5 хвилин. Потім вмивайтеся теплою водою. Процедуру робіть раз на тиждень.
Зазвичай чайним грибом діляться ті, хто його вже мають, але можна спробувати
виростити його самим з нуля
.
Налийте в банку 100 грам живого (непастеризованого) пива, додайте 2 чайні ложки кислого вина і 1 чайну ложку цукру. Ретельно перемішайте і поставте в темне, тепле місце. Через кілька днів ви побачите на поверхні суміші тоненьку пленочку (майбутній гриб), дістаньте її обережно і перекладіть в банку з наперед приготованою живильним середовищем, яка представляє собою розчин чаю з цукром. Готується з розрахунку 1 чайна ложка чаю і від 100 до 125 г цукру на літр води.
Поступово плівочка ущільнюється і перетворюється на своєрідне еластичне покривало, що складається з пружною слизової маси. Якщо умови сприятливі, то вже на 8 - 10-й день утворюється новий, придатний до вживання гриб.
До речі, в Японії чайний гриб пили гейші для збереження стрункості фігури, також, з його допомогою виводили бородавки, і пігментні плями на обличчі і на тілі, обполіскувати волосся після миття для шовковистості і блиску.
Як бачимо, застосування простих і доступних засобів і продуктів для зміцнення імунітету не тільки допоможуть нам впоратися з вірусами в холодну пору року, але позитивно відіб'ються на зовнішньому вигляді.
|
Розговорилася я якось з жінкою - випадкової попутницею. Вона мені розповіла, як її чоловік за три місяці на 12 кілограмів схуд.
Він провів у справах три місяці в Норвегії. Схуд, за його розповідями, через принципу харчування, поширеного там. Ось його суть: Щодня на столі присутня велика миска зі свіжою нашаткованою капустою. Капуста йде як основа гарніру. До неї подаються соуси, приправи, м'ясні страви. Хліба майже не їдять. Ось так просто!
Не знаю, так це чи не так, але факт мене зацікавив. Вирішила познайомитися зі звичною для нас капустою ближче ...
Вже більше десяти століть капуста на нашому столі повагою користується. Щі, солянки, борщі - все вона, капуста. А квашена капуста? І до горілочки закуска, і на ранок - опохмел. Права прислів'я: «Хороша капустка. На стіл поставити не соромно, а з'їдять - не шкода ». Тільки на нашому столі все більше варена да тушкована, і найчастіше білокачанна. Звикли ми до неї.
А зараз торгівля пропонує капусту в широкому асортименті. Червонокачанна, кольорова, савойська, кольрабі, брюссельська, пекінська, брокколі, китайська - будь-яку капусту на прилавках можна знайти. Всі капусти відносять до сімейства хрестоцвітних, до одного роду. У чому ж перевага цієї «сімейки»?
Всі представники капусти за складом схожі, містять приблизно один і той же комплекс поживних і біологічно активних речовин, але в різному співвідношенні. Капуста містить багато білка, глюкозу, фруктозу, пектинові речовини, клітковину, крохмаль і гірчичні масла. А залізо, калій, фосфор, магній, йод? Найцінніші мікроелементи! І вітамінний ряд, присутній у складі капуст, дуже широкий. Від A до U - практично, пів-алфавіту! Цінується капуста за вміст вітаміну С, кольрабі взагалі північним лимоном називають. Давно не секрет, що вітамін С - це краса, здоров'я та імунітет.
Свійські
капуста багата білками. Крихітні кочанчики
брюссельської
капусти перевершують у вмісті вітамінів традиційну - білокачанну.
Кольорова
капуста теж перевершує її за вмістом вітаміну C. Загалом, все капусти гарні - вибирай на смак.
Капуста цінується за очисні і активізують травлення властивості. Це
клітковина
, Якою багате рослина, працює. Клітини капусти, містять клітковину, яка організмом не засвоюється, а моторику кишечника підсилює. Але біологічна цінність капусти не тільки в клітковині.
Дивовижний факт - в країнах, де капуста популярна, рівень онкологічних захворювань помітно нижче. Вся справа в тому, що капуста містить високоактивний іммуномоделірующее засіб, його відносять до глюкозинолатів. Ці активні речовини знижують ризик захворювання раком, мають антиоксидантні властивості, завдяки яким капусту можна вважати профілактичним засобом від атеросклерозу, онкології, ожиріння. Крім того, капуста регулює гормональний і ендокринний баланс в організмі.
Якщо говорити про стрункість, то, звичайно, найважливіший компонент в боротьбі з кілограмами -
тартронова кислота
. І в чому заслуга цієї «дивини»? Справа в тому, що тартронова кислота перешкоджає переробці отриманих організмом вуглеводів в жирові клітини. Ми їмо, а капуста блокує «складування» вуглеводів. Якщо, звичайно, ми поглинули вуглеводи в розумних кількостях. Введення в меню 70% свіжих сирих овочів гарантує зниження ваги. Ймовірно, співвідношення капусти з іншими продуктами повинно бути не менше 50/50. Ось він секрет «норвезької дієти»!
На жаль,
термічна обробка руйнує в капусті тартроновую кислоту і більшу частину вітамінів
. Гасіння, жарення, відварювання - неважливо.
Тільки свіжа і квашена капуста може служити постачальником цінних біологічно активних речовин
. Капустяний сік, звичайно, теж.
Капустяний сік
- Засіб цілюще. П'ють його свіжовичавленим, натщесерце, вранці, по півсклянки на день. П'ють курсом 2 тижні, потім роблять перерву. Можна приймати сік капустяного листя, змішуючи з іншими овочевими соками, з яблучним соком, з соком алое (чайна ложка), з ложечкою меду.
Капустяний сік підсилює перистальтику в органах травлення, містить весь комплекс вітамінів і мінеральних речовин, властивих капусті. Цим соком лікують виразку шлунка, використовують як очищає засіб для протоків печінки і дихальних шляхів. Як протипухлинний засіб, п'ють курсами, по черзі з буряковим соком, при мастопатії і різних новоутвореннях в жіночих статевих органах.
Лист капусти використовують як компреси при ударах, захворюваннях суглобів, різних запальних процесах на шкірі.
Ось така вона - капуста. Виділіть капусті почесне місце на вашому столі. Нашаткуйте міцний вилок, складіть у закриту посудину і поставте в холодильник. Їжте протягом дня досхочу, присмачуючи соєвим соусом, яблучним оцтом або ложкою рослинного масла. Щедро додавайте капусту як гарнір, до відварного м'яса і риби. А можна і просто листочок пожувати - апетит обдурити. Перевірте, як швидко здасться стрілка на вагах. Ех, хороший продукт - капустка!
|
|
|
|
|
|