|
З першого триместру вагітності майбутні мами відразу помічають, що їхня шкіра почала змінюватися. Зміни шкірного покриву під час вагітності - нормальне явище, викликане гормональними змінами в організмі. Щоб пристосуватися до цих змін, необхідно строго слідувати певним планом по догляду за шкірою під час вагітності.
Шкіра вимагає додаткової турботи
Обов'язково відпочивайте і розслабляйтеся. Спіть досхочу і вибирайте методи релаксації, які Вам до душі.
Декілька разів на день очищайте обличчя і шию м'яким милом для запобігання закупорки пір. Кращий вибір - м'які засоби для очищення, наприклад молочко і тонік, або пінка і тонік. Після очищення - крем, який одночасно зволожує і заспокоює шкіру.
Користуйтеся відповідним зволожуючим засобом. Щедро наносите засіб на розпалені ділянки шкіри. У період вагітності відбувається прискорене відлущування клітин епідермісу, тому шкіра потребує підвищеної зволоженні. Найкраще вибирати засоби, засновані на дії рослинних екстрактів. Наприклад, хорошим антибактеріальним і регулюючим дією володіють портулак, кора коричного дерева, алтайський кедр.
Необхідно і щоденне застосування жирного зволожуючого крему (підійде навіть звичайний дитячий крем), він запобіжить появу розтяжок на вашій шкірі. Важливо, щоб на усієї використовуваної вами косметики була позначка «для чутливої шкіри». Найкраще вибирати засоби відомих компаній, що давно існують на ринку.
Відмовтеся від потенційно алергенних продуктів: цитрусових, шоколаду, червоних ягід, морепродуктів, риби. І не забувайте про прийом вітамінно-мінерального комплексу, оптимально, якщо ви підберете його разом зі своїм лікарем.
Робіть масаж обличчя, який найкраще підходить для вашої шкіри - хороший масаж сприяє омолодженню.
Багато жінок вважають, що під час вагітності фарбуватися шкідливо. Насправді все залежить від індивідуальної переносимості. Якщо у вас не виникає дискомфорту, то не варто відмовляти собі в задоволенні стати ще трохи красивіше. Пийте багато рідини, їжте більше свіжих фруктів і овочів.
Не забувайте включити догляд за шкірою в список ваших щоденних справ, і вже досить скоро ви відчуєте себе краще.
Гуляйте, гуляйте і ще раз гуляйте
Нормальному розвитку повноцінного плоду дуже сприяють тривалі прогулянки на свіжому повітрі. Гуляйте в красивих парках, милуйтеся мальовничими красотами. Природні аромати дерев і рослин створюють гарний настрій, позитивно діють на вашу нервову систему, а значить, на нервову систему дитини. Чи знаєте ви, що запахи різних рослин діють на нас по-своєму:
1. запах берези покращує роботу серця і легенів;
2. запахи їли, тополі нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту;
3. запах дуба знижує тиск. Скористайтеся цим, якщо у вас починається токсикоз і підвищується тиск;
4. малинник, брусничник, чорничник, зарості ялівцю і кропиви очищають повітря від мікробів, вірусів. Можна зробити букет з цих рослин (вони очищають повітря навіть у засушеному вигляді), можна скористатися пахощами.
Турбота про нігті
Не секрет, що якщо під час вагітності жіночий організм буде недоотримувати деякі мікроелементи, зокрема кальцію і калію, можуть виникнути проблеми з нігтями. Вони будуть истончаться і робитися ламкими. Найбільш ефективні заходи в цьому випадку - це прийом мінеральних речовин і збільшення в раціоні частки продуктів, що містять кальцій (сир, яйця і т.д.) Пийте чай з рослин, що зміцнює нігті.
Пропоную такий рецепт трав'яного чаю: Квітки ромашки, кореневища пирію повзучого, супліддя сірої вільхи - по 1 частини, квітки бузини чорної - 3 частини. Подрібнити, змішати, зберігати в скляній банці в темному місці. 1 чайну ложку суміші заварити в 200 мл окропу. Настояти в термосі 6-8 годин, процідити і приймати по 1/4 склянки 3- 4 десь протягом 10 днів.
Фізкультура? Без неї нікуди!
Фахівці вважають, що, якщо почати займатися фізичними вправами до зачаття, зменшується ризик розвитку таких неприємних явищ, як токсикоз, підвищення кров'яного тиску, надлишкова маса тіла. Крім того, фізкультура допоможе краще перенести незручності, пов'язані з вагітністю (болі в спині, розширення вен), полегшить пологи, підтримає у формі м'язи. Але треба пам'ятати, що слід виключити рухи, при яких потрібно натискати на живіт, а також ті, виконання яких може вплинути на м'язи живота. Ніяких болів у животі не повинно виникати. Якщо вони все ж з'являються, значить, ви зловживаєте заняттями.
Трохи про гігієну
Ваші гігієнічні процедури повинні стати частішими, ніж зазвичай. Це можуть бути ванни або не дуже інтенсивний душ, однак при цьому вам слід знати наступне: температура води повинна бути помірною (теплою, але не гарячою). Гаряча вода сприяє розширенню судин, перерозподілу струму крові, а це може призвести до запаморочення і навіть непритомності. До того ж, перегрів може негативно позначитися на життєдіяльності плода. З цієї ж причини вам слід тимчасово відмовитися від парних і саун, якщо Ви звикли до них.
Туалетне мило може посилювати сухість шкіри, але не у всіх. Краще використовувати м'які засоби з натуральними екстрактами, зі зниженою здатністю викликати алергічну реакцію.
Краса волосся під час вагітності
Що стосується різних засобів (шампуні, гелі для душу, бальзами, кондиціонери і т.п.), то ви можете слідувати своїм колишнім перевагам, якщо ваша реакція на них не змінилася. Але можливо, дещо вам і не знадобитися, оскільки під час вагітності ваше волосся стає густішим і товстими, а їх природний блиск виражений набагато сильніше, ніж раніше. При догляді за волоссям майте на увазі наступне: хімічна завивка і забарвлення волосся протипоказані в першому триместрі вагітності унаслідок потенційної небезпеки для плоду. Та й перш ніж робити їх на більш пізніх термінах, задумайтеся - а чи так це необхідно? Насолоджуйтеся природною красою волосся.
Пам'ятайте, що найголовнішим чинником, що впливає на стан волосся, є харчування. Візьміть за правило вживати в їжу продукти, багаті вітамінами, особливо групи В (бобові, дріжджі, м'ясо), кремнієм (вівсяне борошно, підсмажений хліб), сіркою (яйця, молоко). Уникайте різноманітних прянощів, солодощів, консервів.
Корисні рецепти для волосся:
1. Розпарений житній хліб нанесіть на вологе волосся, злегка втирайте в шкіру і тепло укутайте голову. Через півгодини, масажуючи шкіру голови і протираючи волосся, змийте хліб і обполосніть одним з трав'яних відварів, зазначених нижче, наприклад, настоєм кропиви або розмарину.
2. Ввітріть жовток яйця в змочене волосся, масажуючи шкіру голови, потім тепло укутайте голову і через 30 хвилин вимийте волосся так само, як ви миєте їх шампунем.
3. У німецькій народній медицині настоянку з листя настурції великої і кропиви пекучої вживають для втирання в шкіру голови при випаданні волосся при вагітності.
4. Найпоширенішими і в теж час ефективними є маски для волосся з кефіру або кислого, які більше підходять сухим і нормальним волоссю. Рясно завдавши складу, потрібно м'якими рухами втерти його у волосся і шкіру голови, потім накрити голову плівкою і зверху пов'язати рушник. Тримають цю маску 10-15 хвилин, після чого змивають водою.
Так хочеться сонечка!
І взимку, і влітку жінки хочуть бути красивими, привабливими і засмаглими
. І вагітні жінки не виняток
. Але для вагітної жінки довготривале перебування на сонці шкідливо
. Це може призвести до підвищення температури внутрішніх органів вагітної жінки, що, у свою чергу, підвищує температуру плоду
. Якщо плід знаходиться в «перегрітому» стані тривалий час, це може викликати пошкодження його мозку
. Деякі дослідники вбачають зв'язок між ультрафіолетовим випромінюванням і пороками розвитку нервової системи дитини
. Вони грунтуються на тому, що під впливом випромінювання знижується рівень вмісту в організмі фолієвої кислоти
. Якщо це відбувається незадовго до зачаття або в ранні терміни вагітності, підвищується ризик народження дитини зі spina bifida (розщеплення остистих відростків хребців) і іншими дефектами розвитку нервової трубки
. Якщо вже ви точно вирішили зіграти під час вагітності, то використовуйте захисні креми, для того щоб звести до мінімуму шкідливу дію сонця на шкіру, а краще, звичайно, при виборі засобів звернутися за порадою до фахівця
.
Автор: Валентина Сиренкова
|
|
|
|
|
|
|