Я тебе укушу! Не треба!
 Всім добре літо: тепло, світло, овочі, фрукти, квіти. Але й комахи, які часто псують відпочинок і докучають в буденному житті.

Мухи

Напевно, немає нічого противнее і нав'язливіше мух. Вони залітають у кімнату через відчинені вікна, відкриті кватирки, лоджії і балкони. На дачі вони взагалі поводяться безпардонно.

Мухи харчуються будь-якої органічної їжею, у тому числі фекаліями, гноєм та іншими нечистотами, тому виживають і розмножуються практично в будь-яких умовах. Живуть вони 3 місяці, але за цей час одна самка встигає відкласти до 2000 яєць, з яких з'являються личинки, а потім нова муха.

У мухи на підставі кожної лапки є усіяна волосками клейка подушечка, за допомогою якої вона легко і вільно переміщається по гладким стінах і стелі.

Мухи переносять всілякі кишкові, стафілло - і мікро- кокові інфекції, бактерії, поширюючи такі захворювання, як туберкульоз, холера, черевний тиф, туляремія, бруцельоз, ботулізм, поширюють глистів. Крім того, перебуваючи в приміщенні, вони заважають, як працювати, так і відпочивати. Слава богу, в наших краях не водитися смертоносна Муха цеце.

 Я тебе укушу! Не треба!
   Людство бореться з мухами протягом століть. Профілактикою поширення мух є чистота. Кращим способом знищення мух вважається дезінсекція, яку проводять викликані фахівці.

- Для боротьби з мухами розвішують клейку папір . Її купують готової або роблять самостійно.
  1. Розчинити в напівлітрі води 1/3 склянки цукру, 20 г дихромата калію, 1-2 чайних ложки меленого чорного перцю і 50 мл етилового спирту. Отриманою сумішшю просочити щільний папір, висушити і помістити на тарілочки, змочивши водою тільки саму папір.

  2.   Розчинити в 1/3 склянки молока 1ст. ложку цукру і додати 1 чайну ложку меленого чорного перцю.


Є й інші народні засоби .

- Розсипати скрізь, де тільки можливо, квітки пижма.

- Мухи не переносять запаху томатної гички, тому на дачі рекомендується саджати томати під вікнами. А в міській квартирі можна посадити в квітковому горщику кімнатні томати.

- Позбавити від мух можуть і 100 гр. камфори, випаровувані аромалампою або пальником.

- Якщо розрізати газету на смужки і підвісити на вікно. Вітер буде їх ворушити і мухи, залітатимуть менше.

Комарі

Комарі теж дуже неприємні створення. Учені говорять, що на кожного жителя планети припадає більше 100 000 000 цих кровососів. Середня смуга Росії - це, звичайно, не тундра і не тайга, але, тим не менш, комарі здатні сильно зіпсувати відпочинок на природі. Та й на дачі вони спокою не дають, найгірше, що комарі нерідко селяться в підвалах сучасних будівель і проникають у квартири.

Хоча й кажуть, що комарів переносять малярію, мало, це якось не заспокоює. Бути укушеним і свербіти - малоприваблива перспектива. Зараз у продажу існує величезна кількість засобів боротьби з комарами, можна вибрати те, що душа забажає.

Або скористатися народними засобами .

 Я тебе укушу! Не треба!
   - Деякі збирають перед сном комарів пилососом.

- Комарі не переносять ромашку перську, наукова назва - піретрум. Рослину можна вирощувати вдома, або посипати в декількох місцях сухими суцвіттями і листям, можна мити підлогу, додаючи настій перської ромашки.

- Огидні комарам так само запахи анісу, гвоздики (спеції) і евкаліпта, валеріани, кедра. Ефірним маслом цих рослин можна змочити тканину і покласти на вікні, змастити тільки обережно, щоб не залишити плям, куточок матраца, фіранку ... Ці масла так само додаються у воду для миття підлоги. І при полосканні постільної білизни.

- На дачі приміщення можна обробити карболової кислотою.

- Пирій, який так люблять кішки і собаки, комарам не до смаку. Досить залити 100 гр. пирію 1 літром води і кип'ятити до тих пір, поки відвар не придбає солом'яно-жовтуватий колір. Остудити і вмитися цим відваром. Комарі не наблизяться. Цим розчином так само миють підлогу, стіни, підвіконня.

Кліщі

Саме вони в останні роки стали основним головним болем всіх, хто любить відпочивати на природі. Все зростає чисельність кліщів - рознощиків енцефаліту, тобто запалення мозку. Кліщі, що не заражені енцефалітом, можуть переносити інші хвороби, наприклад, хвороба Лайма, при якій підвищується температура, а на місці впровадження кліща з'являється сильний свербіж. Лікується хвороба Лайма антибіотиками і проходить швидко.

Кращою ж захистом від енцефаліту є щеплення . Але робити її потрібно з осені. Якщо щеплення не зроблена, то залишається сподіватися на свою обережність.

На жаль, кліщі зустрічаються не тільки в лісі, але і на дачах. Іноді можна прочитати, що кліщі стрибають з дерева, але це не так. Вони мешкають в густій ​​траві, заростях бур'янів, рідше на чагарниках.

- Вирушаючи на прогулянку, слід надягати одяг, який щільно прилягає до тіла з глухим коміром, що закриває шию, рукава і щільні штани з манжетами на гумках.
Після прогулянки потрібно ретельно оглянути себе або попросити зробити це іншого. Людина не відчуває кліща, що присмоктався.

- Якщо такий кліщ виявиться, то не можна різко висмикувати його, інакше можна відірвати тулуб від голови, і вона залишиться в тілі. Саме в голові, в слинних залозах кліща міститься вірус.

- Найпростіше капнути на кліща тепле рослинне масло або горілку, одеколон. Кліщ розтисне щелепи, і обертальними рухами обережно його можна буде витягти.
Ранку обробити йодом або спиртом.

- Кліща викидати фахівці не радять, поклавши його в скляний флакон з щільно закривається пробкою, комаха слід віднести на експертизу, щоб з'ясувати, чи був кліщ заражений вірусом.

- Якщо температура тіла укушеного людини протягом двох тижнів буде вище 37, 2 градусів, то потрібно негайно звернутися до лікаря.

- Кліщів в якійсь мірі відлякує запах ефірних масел хвойних і чайного дерева. Можна змастити ними обережно одяг трохи з вивороту, інакше можуть залишитися плями. На шкіру наносити олію в сонячні дні можна, щоб уникнути опіку.
Автор: Наталя Алексєєва


 Джинси - зручність чи шкода?
 Класі в дев'ятому я і не думала про те, як потрібно носити джинси - вдавалася зі школи, кидала сумку з підручниками, знімала строгу форму і, надівши улюблені джинси, йшла гуляти на вулицю. А по приходу просто кидала їх на стілець до наступного вечора. Зізнаюся чесно, періодично я почала забувати про те, що і за ними треба стежити - прати, прасувати, складати, а якщо їм вже не перший рік - не шкодуючи викидати на смітник. Через якийсь час усвідомлення цього прийшло досить своєрідним чином. Лікар повідомив мені - червоність на внутребедренной поверхні шкіри не що інше, як вплив улюблених мною джинс. Ось ті на. Пройшла любов, як мовиться, зів'яли помідори. А точніше джинси.

Правда перед тим, як викинути їх зі свого життя, я перегорнула не одну Інтернет-сторінку. Як виявилося, джинси таять у собі стільки небезпек, що й уявити не можна! Висип, лущення, порушення кровообігу, алергія, дерматит, почервоніння і навіть повнота! Цей список неприємностей можна продовжувати ще довго! Тепер докладніше.

Зараз практично кожна друга дівчина має цей предмет гардероба і не замислюється, що він може бути небезпечний для її здоров'я. Спеціально для них я проведу невеликий екскурс в медицину.

Дерматит.   До джинсів ставитеся також зневажливо, як і я в шкільні роки? Вітаю - ви найкращий кандидат на грибкове захворювання. Чому? Та тому що тіло, що має постійний контакт з брудною тканиною, спочатку «заробляє» дерматит. Мені тоді пощастило - я відразу звернулася в лікарню. Правда, якщо людина вчасно не звернувся до лікаря - захворювання поступово «захоплює» все більші і більші ділянки тіла. Звідси і з'являється грибкове захворювання.

Порушення кровообігу.   Любителькам обтягуючих джинс і приталених моделей, теж може бути непереливки. Тугі штанини можуть просто-напросто порушувати кровообіг у ногах і викликати печіння. Відчули дискомфорт? Наплюйте на моду і красу, і негайно їх знімайте!

Отримати хвороба нирок або ж набрати зайву вагу   ризикують дами в джинсах із заниженою талією. Справа в тому, що вони не закривають ділянку тіла, де знаходяться ці життєво важливі органи. Сорочки і майки часто також не виконують цих функцій. Звідси дівчата часто страждають болем у нирках. Набрати зайву вагу вони зможуть тому, що організм, таким чином, спробує захистити себе зайвим жиром (тобто, утеплити себе) в талії.

Сірі, білі, блакитні, чорні, червоні, фіолетові - колірна гамма джинсів різноманітна. Ось тільки від чого виходить такий результат? Природно, штучним шляхом. Ще жодна фарба не була для нашого тіла корисною. Ось і від джинс ми можемо отримати цілком неприємні результати у вигляді алергії .

Що робити, щоб уникнути цих болячок?
  1. Купувати джинси за розміром. Для цього перед покупкою обов'язково їх приміряйте. Спробуйте походити в них по магазину і куди-небудь присісти. Якщо не тиснуть, і ви відчуваєте себе в них комфортно - сміливо купуйте.


  2. Як тільки відчули роздратування - викидайте джинси. Жалко? Тоді як слід прокип'ятіть їх і ретельно пропрасуйте з внутрішньої сторони.


  3. Не носіть джинси постійно. Замінюйте їх іншими предметами гардеробу.


  4. Прати їх треба хоча б один раз в два тижні.


  5. У холодну погоду носите утеплені джинси на талії і светр.

Після всього вище прочитаного, думаю, вам стало зрозуміло - джинси не так нешкідливі, як здаються. Не дарма ж люди довго не могли до них звикнути. Але все це, звичайно ж, стосується тільки тих, хто день у день влазить у супер мега модні джинси і не піклується про своє здоров'я. Дорогі дівчата, все добре в міру. Так що, якщо ви сьогодні хизувалися в джинсах, завтра можна одягнути і брюки, післязавтра - спідницю, ще через день - шорти або плаття. Варіацій тут маса. І тіло ваше буде вам вдячно і оточуючі. Адже кожен день ви будете різною. А значить - привабливою. І загадковою.
Автор: Лариса Тришкіна