Туга зелена, а депресія яка?
 Мені здається, що вона сіра, як низьке небо, лежаче на плечах міських висоток ... Скориставшись тим, що природа на час втратила фарби і як би задрімала, депресія позбавила не тільки зовнішній, а й внутрішній світ яскравих фарб.

Якщо придивитися, то кожен може розглянути саме свою депресію. У когось вона схожа на згорблену стару з посохом, йде-бреде, не розбираючи дороги. У когось - це тихо виюча в кутку підсвідомості кудлата песик. А комусь вона може здатися просто купою забутого ганчір'я, місце якому на смітнику.

І відповідно, стану у всіх різні, комусь - «що воля, що неволя все одно». Хтось, забившись у куточок, тужить усамітнено, тихо підвиваючи, а хтось просто охоплений сонливістю і тугою.

Лікарі називають класичною депресією пригнічений стан, коли людина нічому не радий, постійно охоплений тривогою, ні в майбутньому, ні в сьогоденні він не бачить і не чекає від життя нічого хорошого. Можуть пропасти апетит і сон, знизитися працездатність.

На щастя, найчастіше нас дошкуляє сезонна депресія . І що робити? До весни, яскравого сонця і зеленої травички ще далеко. А провести стільки місяців, не живучи, не вдовольняючись життям, а просто прокис - прикро.

- Тому, пропоную здригнутися. Не тільки в переносному сенсі, а й прямому, як стряхиваются від води собаки. Вчені стверджують, що будь-яка фізична струшування вельми корисно для організму, воно змушує як би скидати негативну енергію і налаштовує на робочий лад, на дію, творення.

- А ще час від часу корисно потягатись, як кішка.

 Туга зелена, а депресія яка?
   - Втім, будь-які фізичні вправи, будь то аеробіка, ранкова зарядка, ходьба, біг, плавання, звичайна недільна прогулянка - є прекрасними антидепресантами. Навіть півгодини, пройдені до роботи пішки, стимулюють виробництво нових мозкових клітин.

- Оточити себе яскравими речами, купити яскраву одяг. І по можливості обзавестися яскравими друзями, є такі особистості, з яких енергія просто іскрами розлітається на всі боки.

- Важливою умовою є і хороший сон. Якщо не спиться, прийняти перед сном ванну з додаванням відвару кореня валеріани. 2-4 ст. ложки подрібненого кореня залити літром води, покіпятіть на повільному вогні 10-15 хвилин, настоювати 1 годину, процідити і вилити у ванну. Температура ванни не повинна бути вище 37-38 градусів. Приймають її 15-20 хвилин. На ніч можна також випити ромашковий чай з медом або стакан теплого молока з медом.

- Вранці замість звичайного чаю варто випити чай з журавлиною або чорною смородиною (підійде і заморожена ягода, і варення).

- На роботу замість кави краще взяти відвар з ягід шипшини, глоду і з додаванням кількох ягід горобини.

- Піднімають настрій будь цитрусові, а також їх аромат і колір.

 Туга зелена, а депресія яка?
   - Фахівці рекомендують записатися на йогу або китайську гімнастику. Прекрасний варіант - танці, аеробіка. Танцювати можна і вдома під запальну музику з подругами. А моя знайома якось розповіла, що років 8 тому вона впала в страшну депресію і їй допомогла ... власна бабуся. Щовечора вона вчила онуку танцювати старомодні танці - твіст, чарльстон і шейк. Внучка спочатку впиралася, потім втягнулася і сама не помітила, як зцілилася.

- Настрій піднімає і будь-яке хобі. Наприклад, шиття забавних звіряток або красивих речей з клаптиків. Яскраві клаптики взагалі роблять на жінок цілющий вплив.

- Можна почати малювати. Влітку адже нам ніколи, хочеться то там побувати, то там. А зимові вечори просто створені для творчості.

- Депресію можна изничтожить і віршами, придумавши до неї смішні рими або написавши в прозі казку про пригоди підступної депресії в мегаполісі і її ганебну поразку і втечу від Маші Неунивайкіной ...

 Туга зелена, а депресія яка?
   - Надасть терапевтичну дію і ароматерапія. Масла троянди, м'яти, жасмину, шавлії мускатного позитивно впливають на нервову систему, відганяють сумні думки, тонізують і заспокоюють одночасно.

- Одним з кращих засобів боротьби з депресією є заміна руйнівних думок на созидающие. Наприклад, є дві мавпи - біла і чорна. Ви не можете думати про обидві мавпах одночасно. І якщо чорна мавпа влазить у ваші думки, ви свідомо замінюєте думка про чорної мавпі думкою про білу мавпу. Якщо ви думаєте - «все погано, я личина жахлива, мені ні в чому не щастить», то просто міняєте цю думку на світлу - все в моєму житті добре, я сама досконалість, життя любить мене і піклується про мене. І неважливо, що це насправді не так і ви в це не вірите. Просто постійно заміняйте цією думкою всі свої негативні думки. Якщо ви будете так чинити хоча б місяць, то потім самі здивуєтеся стався з вами змін.

- І побутова магія. Ви берете суху гілку, прут і говорите - «Туга журба, перейди з мене на цю гілку». Повторюєте тричі, берете цю гілку і несете до найближчого вогнища або самі спалюєте у дворі, на дачі і пускаєте золу за вітром. Все, ваша туга випарувалася. І ви вільні почати посміхатися життю, а вона напевно посміхнеться вам у відповідь. Життя обожнює усміхнених людей, їм щастить і в справах, і в любові. Озирніться навколо і ви самі в цьому переконаєтеся.

Так, що вперед - до щасливого життя, не втрачаючи дарма дорогоцінного часу.
Автор: Наталя Алексєєва


 Якщо мучить тиск
 З настанням осені нерідко загострюються хронічні хвороби, і одне з таких захворювань - гіпертонічна хвороба, основним симптомом якої є підвищення артеріального тиску.

Від гіпертонічної хвороби страждають і чоловіки, і жінки. Гіпертонію нерідко називають хворобою осені життя, так як найчастіше вона виникає після 40 років. Але, на жаль, за останні десятиліття гіпертонія значно «помолодшала».

Нормальним вважається тиск не вище 120-130 / 70-90 мм ртутного стовпа. У літніх людей допускається артеріальний тиск кілька підвищений - 140/90 або 150/90, деякі з них саме при такому тиску почуваються добре.

Медики кажуть, що гіпертонія, як правило, розвивається на тлі сильного нервового напруження - стреси на роботі, скандали в сім'ї. Чималу роль відіграє і генетичний фактор. Тобто, якщо гіпертонія була у батьків, у бабусь, дідусів, найближчих родичів, то шанс виявити її у себе підвищується. І у жінок гіпертонія нерідко з'являється під час клімаксу.

 Якщо мучить тиск
 Лікарі кажуть, що гіпертонією частіше хворіють люди, яке люблять солоне, гостре, вживають в їжу багато копченого, смаженого, мучного, а так само люди, які не стежать за своєю вагою і мають шкідливі звички у вигляді куріння і зловживання алкоголем. Прихильники активного способу життя у багато разів рідше хворіють на гіпертонію, ніж любителі посидіти перед монітором комп'ютера або полежати перед екраном телевізора.

Гіпертонію ні в якому разі не можна запускати, тому медики радять людям після 40 років періодично вимірювати тиск і, виявивши його неодноразове підвищення, звернутися до лікаря і приступити до лікування.

Одним з основних ознак, за яким можна запідозрити у себе гіпертонію, - це внутрішній розлад, коли людині не вдається жити в мирі та злагоді з собою, він постійно чимось не задоволений, нервує через дрібниці.

 Якщо мучить тиск
 Стадії хвороби
- На початковій стадії хвороби людини нерідко починають мучити головні болі, серцебиття, важкість у потилиці.
- На другій стадії хвороби тиск починає стрибати: то підвищується, то знижується, або стає стабільно високим. З'являються нарівні з головними болями запаморочення, оніміння кінцівок, болі в серці.
- Якщо не почати лікувати хворобу, то вона переходить у третю стадію, коли тиск стає стабільно високим на рівні 200-240 і более. Може з'являтися нудота і розвинутися серцева недостатність, відбуваються зміни судин мозку та інших органів.

Щоб не довести справу до гіпертонічного кризу, різкого підвищення артеріального тиску і непередбачуваних наслідків, хворобу треба лікувати, звернувшись до лікаря, який підбере ліки.

Потрібно дотримуватися режиму роботи, відпочинку, сну, більше гуляти на свіжому повітрі, займатися фізкультурою і ... читати гумористичні журнали, дивитися комедії.

Існують так само народні засоби від гіпертонії , Які зазвичай застосовують у комплексі з ліками, призначеними лікарем. Деякі з них:

1. Розтерти 1 стакан калини з 2 ст. ложками меду і з'їдати по 1 ст. ложці за півгодини до їди 3-4 рази на день.

2. Приймати сік брусниці по ¼ склянки 4 рази на день за 30 хвилин до їжі.

3. Купити в аптеці настоянку валеріани лікарської і приймати по інструкції.

4. Пити чай з чорної смородини з протягом 2-3 місяців.

5. 1 ст. ложку меду розчинити в 1 склянці мінеральної води, додати сік ½ лимона. Випити натще. Курс лікування 10 днів.

6. Вичавити сік з 2 кг ріпчастої цибулі, додати 400 гр. меду і 10 гр. перегородок волоських горіхів, залити 1, 5 склянками горілки, настоювати в темному місці 10 днів. Приймати по 1 ст. ложці 3 рази на день за 20-30 хвилин до їжі.

7. 1 ст. ложку сухої подрібненої трави сухоцвіту болотної заварити 1 склянкою окропу, настояти півгодини, остудити, процідити, вживати по 1/3 склянки 3 рази на день за півгодини до їди.

8. Змішати оцтову есенцію і кип'ячену холодну воду в пропорції 1: 1, змочити в рідині бавовняні шкарпетки і одягни на ніч. Зверху надіти шерстяні шкарпетки.
Автор: Наталя Алексєєва