Нові туфлі: як пережити перші дні
 Як позбутися від лютневої депресії? Правильно: купити пару гарних туфель на підборах. І не кажіть, що поки рано для весняних обновок. В самий раз! Принаймні, у вас є час, щоб переконатися в зручності нового взуття.

Багато хто скаже, що хорошу і якісну взуття не треба спеціально готувати до шкарпетці. Але це не зовсім так. Навіть стильні Джиммі Чу не рекомендується надягати відразу після покупки, для них потрібні додаткові набійки.

Отже, ви купили прекрасну модну пару до весни. У вас є можливість уникнути мозолів і пухирів. Для цього будуть потрібні всього три прості предмета:

1. Товсті шкарпетки.
Надіньте щільні шкарпетки і нові туфлі. І походіть деньок по квартирі. Вже на наступний день можна «виводити нову пару у світ». Задник буде більш м'яким, шви трохи розтягнуться і не будуть терти шкіру.

 Нові туфлі: як пережити перші дні


2. Фен.
Струмінь теплого повітря також допомагає пом'якшити шви, трохи розтягнути і пом'якшити тверді ділянки. Одягніть шкарпетки, зверху - нову пару туфель, і направляйте включений фен до проблемних ділянок. Тримайте фен на відстані 10-15 см від взуття. Шкіряні черевики або туфлі можна нагрівати без остраху, тепло їх не зіпсує. А ось, лаковані покриття або металики потрібно нагрівати з обережністю, не підносячи фен дуже близько, щоб не зіпсувати зовнішній вигляд взуття.

 Нові туфлі: як пережити перші дні


3. Подушечки для взуття.
Це силіконові чи гелеві «подушки», які спеціально призначені для нового взуття. Візьміть за правило: разом з новою парою завжди купувати і набір подушечок для взуття. Вони легко кріпляться всередині туфель (мають з одного боку липку поверхню), створені за всіма законами ергономіки, не ушкоджують ні ноги, ні взуття.

 Нові туфлі: як пережити перші дні

Автор: Юлія Гнедина


 Чи може мед освітлити волосся?
 Мед є чарівним інгредієнтом для нашої краси. Це правда. І наша шкіра, і волосся можуть сказати йому величезне спасибі. Якщо дізнатися хімічний склад меду, то ми побачимо, що в ньому є перекис водню. Тоді, можливо, медові маски і кондиціонери зможуть освітлювати волосся? Давайте розберемося.

Мед дійсно містить перекис. Точніше, він містить якийсь фермент (оксидаза глюкози), що сприяє виробництву перекису. Проте варто пам'ятати, що перекис є ефективним відбілюючим засобом тільки при певній концентрації і при потрібному рівні рН. Залишається з'ясувати, скільки перекису міститься в меді.

Для повного освітлення волосся досить 6% концентрації перекису, для невеликого освітлення потрібна 3% концентрація перекису. Важливо відзначити, що потрібний нам фермент, що виробляє перекис, міститься тільки у свіжому меді.

Якщо мед розбавляти водою, то фермент виробляє перекису вкрай мало, її концентрація стає в 1000 разів менше, ніж 3% -ний розчин. Це дуже мало, щоб сподіватися на якийсь результат по освітленню волосся. Хоча, якщо мед брати абсолютно свіжий, що не розбавляти водою і класти у великій кількості - якась реакція по освітленню буде.

З іншого боку, дія будь-якої концентрації перекису активізується при збільшенні рівня рН. Коли рівень кислотності нижче 4, перекис значно менш агресивна. Саме тому у фарбах перекис змішується з аміаком, оскільки він має високі значення рН. Кислотність ж меду - від 3, 2 до 4, 5, що є низьким рівнем для того, щоб перекис, що міститься в меді, почала діяти на освітлення волосся.

Виникає ідея: може, слід якось підвищити кислотність меду, щоб реакція пішла? Одна з б'юті-блогерша наполягала, що мед буде освітлювати волосся, якщо його змішувати з кондиціонером для волосся. Що буде, якщо змішати мед з кондиціонером, в якому рівень рН нормалізований? Відповідь не обнадіює: в кондиціонерах рівень рН від 4 до 5, що як і раніше не так ефективно для відбілювання.

Так Чи може мед освітлити волосся?   Скоріш за все ні. Навіть якщо ви візьмете свіжий продукт з великими концентраціями перекису, помістіть в кислотне середовище і не будете розбавляти водою, все одно ефект від освітлення буде мізерним і не помітним. Так що, краще сподіватися на мед, як на омолоджуючий і лікувальний інгредієнт, а не як на освітлюючий.
Автор: Юлія Гнедина


 Чи може олію чайного дерева вилікувати акне?
 Натуральні інгредієнти і ефірні масла отримують все більшу популярність у світі краси. Один з таких інгредієнтів, який додається до косметики, - це масло чайного дерева. Виробники розхвалюють його мало не як ліки від усіх хвороб шкіри, відзначають антиоксидантні та антимікробні властивості «чарівного» масла. Чи так це?

На жаль, більшість із заявлених властивостей олії чайного дерева ніяк не підтверджуються науково. Але є і хороші новини. Знайдені докази того, що даний компонент може бути ефективним засобом для лікування акне (вугрів). І головне - сильної альтернативою основному інгредієнту в боротьбі з акне - перекису бензоїлу, що викликає неприємні наслідки для шкіри. Про все по порядку.

Що таке масло чайного дерева?
Олія чайного дерева - це прозора, безбарвна або злегка жовтувата рідина з сильним запахом, продається в аптеках і входить до складу косметики, воно містить більше 100 природних сполук (І це все натуральні інгредієнти, на відміну від синтетичних і вироблених в лабораторіях, які часто бувають проблематичними для шкіри!). Основними корисними інгредієнтами в маслі є цинеол (Cineole) і терпінен (Terpinen). Останній може викликати алергію, але про це трохи нижче.

Олія чайного дерева і акне
Наукові дослідження показують, що олія чайного дерева є антибактеріальним агентом, що вбиває бактерії, які викликають прищі і акне. У 1990 році проводилося дослідження, спостерігалися 124 пацієнта з м'якою і помірною формою акне. Їм пропонували пройти лікування за допомогою лосьйонів з вмістом 5% олії чайного дерева і 5% перекису бензоїлу. Результати показали, що «обидва інгредієнти відіграли значну роль у поліпшенні стану пацієнтів, спостерігалося скорочення запалених і невоспаленних поразок (відкритих і закритих комедонов)». Правда, зазначалося, що дія лосьйону з 5% олією чайного дерева було дещо повільніше його опонента. Але врівноважує цей недолік той факт, що побічних явищ у випадку з маслом чайного дерева було у пацієнтів набагато менше.

Дійсно, перекис бензоїлу (Benzoyl Peroxide) - це хоч і ефективний, але дуже суворий інгредієнт. Практично всі стикаються з побічними явищами (сухість, почервоніння, лущення, подразнення) від його застосування. І виходить, що олія чайного дерева може стати відмінною альтернативою такому жорсткому компоненту.

Не спокушайтеся
Так, квапитися з покупкою сучасного крему з маслом чайного дерева у складі не варто. І ось чому. Більшість сучасних кремів і сироваток з маслом чайного дерева в складі мають цей компонент в дуже скромних концентраціях (зазвичай близько 1%). У цьому випадку такий крем практично ніяк не допоможе впоратися з прищами і акне.

Якщо ви вирішили спробувати на собі перевірене анти-акне дію олії чайного дерева, то потрібно шукати продукти, в яких концентрація цього корисного інгредієнта знаходиться в діапазоні від 5% до 10%. Все, що менше - це марна трата грошей.

Побічні ефекти
Залишилося тільки попередити про можливі побічні дії обговорюваного інгредієнта. Олія чайного дерева - дійсно, більш м'яке і щадне засіб, ніж перекис бензоїлу, але воно має деякі леткі сполуки, які можуть викликати легке роздратування і алергію. Якщо це відбудеться, то від застосування олії чайного дерева доведеться відмовитися. Хоча, в будь-якому випадку, перекис бензоїлу народжує ще більш жорсткі реакції, так що без них зовсім поки не обійтися.

Підведемо риску
Масло чайного дерева:
- Ефективна проти прищів і акне
- Його дія дещо повільніше, ніж перекис бензоїлу
- Побічних явищ від його застосування набагато менше і вони більш щадні для шкіри
- Ефективні концентрації для лікування вугрів - від 5 до 10%.
Автор: Юлія Гнедина