Хто боїться креативного директора
 «Якщо тобі щось не подобається, так і скажи. Ти не залишаєш мені свободи! ». У модному королівстві є тільки одна людина, що дозволяє собі так заперечувати головному редактору Vogue - креативний директор видання Грейс Коддінгтон.

«Барометр» смаку

В англійській мові слово create значить - «створювати, творити». Креативний директор в журналі мод - «барометр» і законодавець смаку і стилю, розробник творчих проектів, людина, здатна показати емоційну, чуттєву сторону моди. Тут не буває людей випадкових або слабких. Треба бути дуже сильним, щоб витримати модний бізнес і створити свою власну формулу успіху, зуміти пробитися нагору.

Створювати нові ідеї, вміти передбачити модні тенденції і завжди перебувати в тіні головного редактора. Багато хто не може винести напруги, жорсткості і зазнають невдачі, йдуть. Хто знав про цю професію до виходу «Вересневого номера»? Мабуть, тільки вузькі фахівці зі світу моди. Хто знає про неї зараз? Ймовірно, всі, хто хоч раз узяв в руки журнал мод.

 Хто боїться креативного директора


Запис у трудовій

Будь у Грейс Коддінгтон трудова книжка, там, ймовірно, була б всього один запис - директор з творчим розробкам. Саме так можна назвати, користуючись канцеляризми, унікальну і, точно, найщасливішу професію. Талант, інтелігентність і обов'язкове відчуття стилю - неодмінні складові для такої роботи.

«Вересневий номер» вийшов після фільму про диявола в Prada. Розповідь про модному задзеркалля та таємниці створення «Біблії моди» зробили Грейс Коддінгтон зіркою не менш популярною, ніж Анна Вінтур.

Грейс креативна, досвідчена, комунікабельна і абсолютно не схожа на «залізну» Анну. Вона - жива, з почуттям гумору і романтизмом, впертістю і даром вгадувати модні напрями. Рудоволосу помічницю застиглої Вінтур стали впізнавати на вулицях і приставати з автографами. Люди завжди жваво реагують на самостійність. Жоден співробітник не посміє сперечатися з босом, а Грейс робила це завжди і, впевнена, буде робити надалі.

 Хто боїться креативного директора


Формула творчого успіху

Грейс читала Vogue ще підлітком. Розглядаючи фотографії несхожих її дівчат з іншого життя, мріяла і захоплювалася яскравими образами, обожнювала Одрі Хепберн і прагнула, щоб її життя було таким же іскристою і удачливою, як на фото.

 Хто боїться креативного директора


Кажуть, неможливе - це те, про що погано мріяв. Будь-яка мрія - це рух. Свій рух до мрії вихованка монастирської школи з Уельсу почала з креативної ідеї - брати участь у конкурсі, оголошеному улюбленим журналом. Просування до мрії почалося. Потім вдало продовжилося перемогою у конкурсі та попаданням точно в десятку найпопулярніших моделей. Зупинити його не могла навіть автомобільна аварія, істотно скоротила для Грейс Коддінгтон кількість кілометрів, пройдених на подіумі.

 Хто боїться креативного директора


Наполегливість у досягненні мети досі головна складова формули успіху креативного директора кращого журналу мод.

Генератор ідей

Аварія забрала в Грейс можливість зніматися в якості моделі, але не змогла змусити її піти зі світу моди. Талановита і цілеспрямована Коддігтон продовжує створювати свій власний шлях успіху. Їй багато чого подобається робити самій. Вона, наприклад, досі допомагає одягатися моделям, не покладаючись на асистентів.

 Хто боїться креативного директора


Прекрасний фотограф Норман Паркінсон навчив дівчину не закривати очі і «дивитися в обидва» скрізь і завжди - на вулиці, в метро, ​​в машині. Не спать в поїзді, щоб побачити за вікном те, що може надихнути і сильно здивувати. Рудоволосий «генератор ідей» завжди шукає підходящу тему для зйомки. Натхнення може з'явитися, як осяяння, навіть при погляді на дитячу книжку. І тоді виходить фантастичний сюжет з Наталією Водянової в декораціях з «Аліси» або стилізація в стилі 20-х. Вона придумує історію для дівчат, чим вони займаються, як рухаються, продумує гру. Грейс «бачить» ідею і щоразу сподівається, що в журналі це буде так само виразно, як в її уяві.

 Хто боїться креативного директора


Здивувати, переконати

Грейс, поза сумнівом, чудовий стиліст. Їй немає рівних в умінні організувати зйомку, зробити гарніше знімок, придумати романтичний сюжет. Вона - чудова. Мода для неї, як акторська гра. Вона переконує глядача-читача, що в журналі він бачить найчудовіші речі, про які тільки міг мріяти. У неї чудово виходить здивувати, підкорити, переконати.

Анна Вінтур - авторитет у світі моди незаперечний. Якщо вона сказала: «Ні, не піде! »- Вирок остаточний і бажаючих сперечатися в« гламурним комахою "не знаходиться. Стримано-крижаний тон головреда діє на співробітників гіпнотично. На всіх, окрім високої дами в чорному з копицею вогненних волосся. Тільки їй дозволено вигукнути: «Як вона могла прибрати знімки? Вони мені дуже подобаються. Я їх ні за що не приберу. Я в житті нічого безумніше не чула! »

 Хто боїться креативного директора


«Ядерна зима»? Не страшно!

У своїй гучній книзі спогадів "Grace: A Memoir"   Коддінгтон написала: «Досить дивно, але я (Грейс) поняття не мала, наскільки буваю причеплива і вперта у відстоюванні своєї думки, поки не подивилася« Вересневий випуск ».

 Хто боїться креативного директора


Грейс навчилася не просто заперечувати всесильної Ганні Вінтур, а сперечатися і наполегливо захищати свою точку зору.

Вони разом з Ганною прийшли на роботу в американський Vogue. Роки, проведені разом, навчили їх відмінно розуміти один одного. «Я знаю її впертість, вона знає моє. Я знаю, коли не можна на неї тиснути, але вона не знає, коли не можна тиснути на мене »,   - Заявляє Грейс, посміхаючись.

 Хто боїться креативного директора


Головна інтрига

Грейс абсолютно незамінна на своїй посаді. Нескінченно талановита і сильна, права рука «залізної леді» глянцю, неймовірно іронічна і безпосередня. Цілком очевидно, що Анна Вінтур цінує внесок і талант Грейс, її пристрасну відданість справі. «Я не вірю, що у мене є такий же дар вгадувати тенденції в моді, як у Грейс. Грейс геніальна. Ніхто краще не може подумки уявити картинку, вловити модну тенденцію, зробити неповторний знімок. Вона унікальна. Ми не завжди сходимося на думці але, думаю, за багато років ми навчилися з цим справлятися »,   - Стверджує Ганна.

Чи боїться всесильна Вінтур свого креативного директора? Навряд чи. Поважає і дорожить її думкою? Безперечно. Інакше ніколи не з'явилася б скандально відома Кардашьян на обкладинці найпрестижнішого модного журналу в квітні.

 Хто боїться креативного директора


Хештег - «Самая-обговорювана-пара-в-світі» - і сover story репера та активістки реаліті-шоу наробили чимало галасу, і викликали масу негативних відгуків про «зниження планки Vogue». Онако ідея весільної фотосесії пари належала креативному директору модного видання - Грейс Коддінгтон.

Для квітневого випуску потрібна була весільна фантазія. А куди вже креативніше одруження Кім і Каньє? Парочка створила такий шум навколо майбутньої події, що ідея зняти їх разом з малятком Норт прийшла в голову любительки розглядати людей в звичайному житті.

Анна запропонувала зняти когось схожого на них, але творча натура Грейс тут же проявила себе. Я подумала: «А чому б не зняти саме їх? Це ж Vogue », - так пояснила Коддінгтон поява Каньє і Кім на обкладинці. Тим більше, що журнал зобов'язаний привернути увагу і починатися з того, що хочеться прочитати тут же.

Зрозуміло, Анна Вінтур знає, що її креативний директор зачарована людьми, яких бачить в метро. А Кім Кардашьян, заявляє Грейс, «символізує сучасний період нашої культури, який я бачу на вулиці".

Грейс не боїться креативних ідей, а Вінтур дозволяє їй ризикувати і фантазувати.

 Хто боїться креативного директора

Автор: Ірина Дубровіна