|
"Доброго ранку! »- Радісно вигукує одна людина і бадьоро схоплюється з ліжка. «Жахливе початок нового дня» - зітхає інший, безуспішно намагаючись відключити настирливий будильник, не розкриваючи сонних очей. Як навчитися жити у відповідності зі своїм биоритмом? Про здоров'я, виборі професії та розпорядку дня «біологічних птахів» поговоримо в статті!
Японські вчені стверджують, що у кожної людини є свій генетичний код, який і визначає його біоритмічні годинник. Знати його вкрай важливо, тому що життя «за правилами» допоможе уникнути розвитку хронічних захворювань і навіть допоможе побудувати приголомшливу кар'єру.
Так, на думку соціологів, жайворонки нерідко страждають від серцевих захворювань, у голубів можуть виникнути проблеми з нервовою системою, а сови уразливі для неприємностей з кістками і суглобами.
Жайворонки домагаються зразкового успіху в роботі, яка передбачає акуратність і скрупульозність, голуби прекрасно проявляють себе на ниві управлінців і керівників, а сови дуже успішні в сфері творчості.
Визначаємо персональний код
Існує кілька способів дізнатися своє місце в «світі птахів».
Натільний спосіб
Дізнайтеся про час свого народження. Якщо ви з'явилися на світ в проміжку з 4:00 ранку до 11:00 дня - ви жайворонок. З 11:00 дня до 16 годин вечора або 24 години ночі до 6 ранку - ви голуб. Ну, а якщо перший вихід у світ відбувся в період з 16 години дня до 24 годин опівночі - ви, відповідно, сова.
Математичний спосіб
Відразу ж після пробудження виміряйте частоту пульсу і частоту ударів серця за 60 секунд. Розділіть перше величину на другу і отримаєте результат.
Якщо співвідношення пульс: дихання одно 4: 1 - ви голуб, пропорція нижче 3: 1 говорить, що ви сова, а високий індекс 5: 1 і вище дозволяє побачити в вас жайворонка.
Температурний спосіб
Після пробудження виміряйте температуру, запам'ятайте значення і продовжуйте виконувати звичайний розпорядок дня. Після години повторіть вимірювання. Температура залишилася колишньою - ви представник жайворонка, збільшилася більш ніж на 0, 8 ° С - ви сова, ну а якщо підвищення менше або дорівнює 0, 4 ° С - голуб.
Поради щодо розпорядку дня для жайворонків
Хто рано встає тому Бог дає…
Вважаєте ви, і сміливо відправляєтеся на ранкову пробіжку. Однак, на думку вчених, подібне активне ранок може призвести до серйозних наслідків для вашого здоров'я. Інтенсивні тренування в проміжок з 7 до 9 ранку вкрай несприятливі для серця, яке є «слабкою ланкою» в організмі жайворонка. Тому, якщо ви віддаєте перевагу ударну активність вранці, обов'язково предваряющее їй невеликий гімнастикою або зарядкою.
Що на сніданок?
Апетит жайворонка активний вже з моменту пробудження. Однак не накидатися на їжу відразу ж, вам буде корисним випити склянку води зі скибочкою лимона або фреш за півгодини до трапези. У ваш ранковий раціон повинні входити каші, фрукти і зелений чай. А от кава залиште на потім!
Як трудитися?
Пік активності жайворонків припадає на 7-10 годин ранку. На жаль, багатьом людям доводиться витрачати цей час на подолання шляху на роботу. Якщо у вас є можливість, спробуйте подумки скласти черговість робочих справ або збудуйте в голові аргументи для доповіді. Діючи таким чином, ви прийдете на робоче місце в повній бойовій готовності. Але яким би не був насиченим ваш робочий день, не нехтуйте обідом, який повинен відбутися не пізніше 14 годин дня.
Практикуйте сієсту!
Звичайно, поспати годинку після обіду вам навряд чи вдасться в умовах офісу, але посидіти 7-10 хвилин із закритими очима на робочому місці, відмовившись від усіх справ, цілком реально. За вказаний час мозок встигне пройти всі цикли сну і «відновитися».
Вечеря і сон за розкладом
Після 20.00 організм жайворонка налаштовується на спокій, а травна система переходить в «сплячий режим». Щоб не спровокувати стресову ситуацію в організмі, вживайте як вечері тільки «легку» їжу. Сирна запіканка, овочеве рагу або морепродукти - ідеальне рішення для вечірньої трапези. Не пийте рідини після 8 вечора, так як навіть пара чашок трав'яного чаю може відгукнутися ранковими набряками.
Поради щодо розпорядку дня для голубів
Тримайте себе у формі
Хронобіологи стверджують, що біоритми голуба дозволяють йому активно проводити як ранкові, так і вечірні години. Тренування в спортзалі, заплановані на ранній ранок або ранній вечір, будуть гранично ефективними і швидко порадують відмінними результатами. Необхідна умова гарного самопочуття голуба - це розслаблення в обідні години.
Підтримуйте внутрішні біоритми
У голубів є одна внутрішня особливість. Їх годинник дуже легко «збити». Щоб жити в потрібному ритмі завжди, підтримуйте організм ендорфінами. Джерелом останніх є приємні справи і турботи. Візьміть за звичку здійснювати невеликі вечірні прогулянки на свіжому повітрі. Саме природа допоможе вам синхронізувати ваше біологічний час.
Чи не працюйте вночі!
Нічні чергування протипоказані людям типу «голуб». Вчені попереджають, робота в нічний час для людей з денним типом біоритму є канцерогенною фактором. Враховуйте це, перш ніж погодитися на нічне чергування, що обіцяє вам золоті гори. Не виключено, що вони будуть витрачені на відновлення вашого організму.
Якщо біоритми збилися
Прискорити процес переходу на нормальний графік можна, керуючись наступними порадами.
- Відпочивайте на лляному постільній білизні світлих відтінків. Дослідження вчених підтверджують, що воно сприяє якнайшвидшому засипанню і більш міцному сну.
- За півгодини до відходу до сну запаліть в кімнаті аромалампу з ароматом троянди, лаванди, сандалу, хмелю, герані, ладану, шавлії, меліси або іланг-ілангу. Це допоможе заспокоїти нервову систему.
- Використовуйте ліжко за прямим призначенням! Якщо не можете заснути - займіться справою. Читайте, в'яжіть, пильнуйте у ноутбука, але за межами спального ложа. Разгранічіваніе місця для неспання і сну допоможе виробити у вас сонний рефлекс в момент, коли ваша голова доторкнеться до подушці.
Поради щодо розпорядку дня для сов
Вставайте раніше!
Від природного до фактичного пробудження у сови проходить досить тривалий час. Щоб відчувати себе «у своїй тарілці», заведіть будильник на 15 хвилин раніше, ніж вам необхідно. Поставте його на віддалі від постільної місця так, щоб вам довелося пройти всю кімнату, перш ніж його вимкнути. Не ігноруйте «підбадьорливий напій» - склянка теплої води з чайною ложкою меду або скибочкою лимона, оскільки він налаштує вас на новий день.
Спорт - запорука здоров'я
Почніть день з легких навантажень. Йога, стрейтчінг, плавання або пілатес - те, що потрібно. А ось до серйозних навантажень, таким як біг або вправи на силовому тренажері, «лікарський допуск» у вас тільки у вечірній час.
Тримайте курс «на все готове»
Щоб ранок був приємним, подбати про нього треба ще ввечері. Витратьте чверть години напередодні, щоб підібрати діловий образ на завтра або зібрати сумку на роботу.
Не забудьте поснідати
Оскільки травна система сов в ранкові години працює повільно, ваша трапеза повинна складатися зі злакових каш, йогурту, сиру або фруктів. Відмовтеся від жирної і важкої білкової їжі.
Розподіліть час з розумом
Хронобіологи рекомендують вам першу половину робочого дня відводити на прості механічні дії, а другу - на стратегічні завдання. Наприклад, до обіду - перевірте пошту, надрукуйте необхідні в роботі документи і затвердите їх у начальства, наведіть порядок на робочому столі. Мета зазначених маніпуляцій - допомогти вам увійти в робоче русло. А ось на період ділової активності сов, який припадає на 13-14 годин, заплануйте важливі ділові зустрічі або виконання завдань, що вимагають особливої концентрації.
Життя згідно біологічному внутрішньому розпорядку допоможе вам взяти від життя все, що ви тільки побажаєте. Бережіть себе і будьте щасливі!
|
Кожна людина має свій талант, і це не обов'язково спів або танці. Навіть вміння забиратися в квартирі і готувати їжу теж є талантом. Бог нагородив людину даром, давши можливість якось проявити себе і відбутися в цьому житті. Кожен отримує свій дар «по силі своїй». Таланти само не лунають просто так, вони для чогось потрібні.
Що таке дар?
Давайте розберемося з поняттям таланту. У перекладі з грецької, слово «талант» означає «той, хто несе». У Стародавній Греції, Єгипті, Персії, Малій Азії талантом називали найбільшу грошову одиницю. Зараз же так називають обдарованість людини, якусь його здатність до конкретного виду діяльності, природному вмінню працювати в обраній сфері, набуваючи навички. Талант дає можливість людині виконувати в роботі найскладніші дії, при цьому, така робота стає улюбленим заняттям.
Талант може виявлятися вже з раннього віку. Наприклад, хлопчик не любить іграшки, його цікавлять тільки інструменти. Таким способом можна визначити, що в майбутньому він напевно буде слюсарем, майстром з ремонту або кимось в цьому роді.
Люди отримують дари в різних напрямках: музика, література, мистецтво, техніка, медицина, педагогіка і т.д. І так має бути, адже без усього цього людство не змогло б існувати. А маючи настільки різні таланти, всі можуть співпрацювати з один з одним.
Дійсно, без технічного таланту, люди не винайшли б машин, літаків, комп'ютерів, а без медицини - не змогли б лікуватися, робити операції, народжувати здорових дітей і т.д.
Говард Гарднер
у своїй книзі
«Рамки розуму»
позначив сім типів інтелекту (таланту):
1. Вербально-лінгвістичний (журналісти, письменники, поети та ін.)
2. Цифровий (математики, продавці, бухгалтери та ін.).
3. Просторовий (художники, дизайнери, архітектори та ін.).
4. Фізичний (спортсмени, танцівники та ін.).
5. Особистісний (людина сама вселяє собі талант, який він хоче розвинути).
6. Міжособистісний (політиків, оратори, ведучі, актори та ін.).
7. Талант навколишнього середовища (фермери, дресирувальники та ін.).
Притча про таланти
У Новому Завіті є історія про господаря, який повинен був виїхати в іншу країну, але перш ніж відправитися в дорогу, він залишив своїм трьом слугам таланти (тобто, в давнину, це означало «гроші»), щоб вони могли ними користуватися. Пізніше, повернувшись додому, він запитав їх про ті гроші. Двоє сказали, що вклали їх у справу, обміняли і отримали прибуток, а третій сховав талант, закопавши його в землю, щоб віддати знову господареві. Але, на жаль, правитель розлютився на третю за неробство і відняв від нього подарований талант. А двох інших слуг похвалив і нагородив за виконану роботу. У Біблії цим господарем є Бог, а гроші - це таланти людей. Сама притча вчить про те, щоб не лінуватися і використовувати свої можливості.
Маючи одну здатність і розвиваючи її, можна отримати наступну. Один талант приносить два таланти, два - три, три - шість і т.д. І ніхто не повинен скаржитися, що не має жодних здібностей, це неправда, отримали всі, без винятку. І кожен несе відповідальність перед Богом і людьми за використання своїх дарів.
Звідси висновок: всі люди мають таланти, і навіть емоції, в якійсь мірі, до них відносяться. Наприклад, якщо ви радієте життя, поділіться радістю з іншими, утіште когось. Якщо ви здорові, допоможіть хворій людині. Способів використання талантів можна придумати безліч.
Здоров'я
Може хтось запитає: а здоров'я теж талант? Ні, але вони взаємопов'язані. Є люди, які практично ніколи не хворіють. Таку життя можна назвати благословенням, але, на жаль, таких людей мало. Виявляється, що будь-який талант людини впливає і на його здоров'ї.
Якщо розібратися, то кожному призначена своя доля, кожен щось повинен робити в житті. Коли у людини виникають проблеми зі здоров'ям, він надлишково концентрує свою увагу на хвороби, у результаті вона тільки посилюється. А ось якщо у нього є якийсь талант, наприклад, малювати, то він може їм зайнятися, забувши про свою хворобу. Чим менше людина буде думати про захворювання, тим швидше воно відступить. У людини, яка займається своєю улюбленою справою, виробляються ендорфіни (гормони щастя), які відповідають за відчуття радості.
Хто ж з нас не отримує задоволення, дивлячись на плід своєї справи? Захоплюючись роботою, людина немов переходить в інший світ, думаючи тільки про те, як удосконалити те, що він робить. Адже художники, письменники можуть годинами сидіти над своєю роботою, забувши про все на світі.
Всі важко хворі люди, які займалися і розвивали свої таланти, не тільки досягали успіху в житті, незважаючи на свою немічність, але і їх фізичний стан поліпшувався. Розвиваючи свої дари, людина як би зміцнюється духом, прагне до чогось, йде до наміченої мети, але це не для ледачих! Будь талант вимагає зусиль. Ми ж хочемо мати все найкраще, значить, самі повинні віддавати все найкраще іншим. Стаючи досконалими у своїй справі, ми самі стаємо такими. І якщо людина каже, що йому погано, і він не може нічим займатися, тільки постійно ниє, що він хворий, то змін і не настане.
Є старий російський фільм «Не можу сказати: прощай». Це історія про чоловіка, який, внаслідок травми, не може ходити. У нього, як буває у всіх хворих, почалася депресія. Дівчина його навчила займатися улюбленою справою. Він захопився роботою з дерева, створював різні речі в положенні напівлежачи. Чоловік забув про те, що не може ходити, він почав щосили жити повноцінно, використовуючи свій талант. Поступово хвороба почала відступати. Але цей фільм не тільки про талант, він ще й любові.
Так давайте ж любити, вчитися, розвивати свої здібності і не лінуватися, щоб прожити це життя гідно!
|
|
|
|
|
|