|
Це зовсім не те, що потрібно вибирати один раз і на все життя і залишатися з ним, поки смерть не розлучить вас. У відносинах з ним вам доведеться бути мінливою - і міняти не те, що як рукавички, а куди частіше. А коли ви вирішите розлучитися, вам доведеться вступити жорстоко - просто викинути і забути ... Мова піде про такий необхідному предметі як зубна щітка.
Красива посмішка зі здоровими білими зубами - чи це не мрія кожної жінки, не залежно від віку ?! А щоб зберігати зуби здоровими, необхідно правильно за ними доглядати - і не просто чистити, а знати НІЖ. Отже, поговоримо про те, як вибрати зубну щітку.
Мала штучка червінчик, а ціна велика
Зовсім невелика за розмірами зубна щітка приносить для здоров'я зубів відчутну користь. Цікаво, що стоматологи стверджують, що зубна щітка більше впливає на здоров'я зубів, ніж зубна паста. Виходить, що більш важливо те, наскільки хорошу щітку ви вибрали, а не те, якою пастою користуєтеся.
«Неправильна» зубна щітка веде за собою купу проблем: пошкоджена емаль, кровоточать ясна, виникнення стоматиту - і це далеко не все.
На що звернути увагу, вибираючи зубну щітку:
• Матеріал, з якого виготовлена щетина
Навіть якщо ви прихильниця всього натурального, при виборі зубної щітки віддайте перевагу штучного волокна. Причин тому декілька: натуральна сировина (для щіток використовується свиняча щетина) менш гігієнічно - тому всередині кожного волоска розмножуються бактерії, що веде до хвороб ротової порожнини. Крім того, натуральні щетинки занадто м'які, а їх кінчики закруглити неможливо - тому гострі краї можуть поранити ясна.
• Жорсткість щетини
Цей критерій визначається діаметром волокна: чим він більший, тим більше жорсткою буде щітка.
Жорсткість щітки вказується на упаковці. Щітка може бути дуже м'якою (ultrasoft, extrasoft), м'якою (soft), середньої (medium), жорсткою і дуже жорсткою (hard). Дуже м'які і м'які зубні щітки підходять маленьким дітям (до 5 років), а також людям з чутливими зубами.
Більшості людей найзручніше користуватися щітками середньої жорсткості (medium). Тим же, хто хоче використовувати щітку з жорсткою щетиною, спочатку потрібно проконсультуватися зі стоматологом.
• Розмір головки
Лікарі радять використовувати зубні щітки з невеликою довжиною робочої частини - нехай вона охоплює 2-2, 5 зуба, що становить не більше 30 мм. Дітям же підійдуть щітки, довжина головки яких становить 18-25 мм.
Звичайно, не варто забувати, що зубну щітку потрібно регулярно міняти. Щітки medium можуть використовуватися до 3 місяців, з м'якою щетиною - 1-2 місяці.
Ціна запитання
Щітка за 20 рублів за визначенням не може бути якісною. Як правило, якісна щітка коштує 100-400 рублів.
Проте платити за продукт невідомої марки та країни-виробника (а на неякісні товари часто це не вказується) не слід: переконайтеся, що щітка проведена знайомим вам брендом, який добре себе зарекомендував.
При виборі зверніть увагу на довжину щетини - добре зарекомендували себе щітки, щетина яких підстрижена на різних рівнях - вона дозволяють проникнути в самі затишні куточки ротової порожнини. Однак зверніть увагу, щоб щетина була підстрижена рівно (навіть якщо є кілька рівнів): чи немає де-небудь самотнього волоска, що стирчить вище інших? Це зовсім не йде на користь репутації виробника - і такий товар краще не брати.
А як було раніше?
Не потрібно думати, що зубна щітка - винахід сучасності. Перші пристосування для чищення зубів існували вже до нашої ери - адже люди з давнини розуміли необхідність догляду за зубами.
Так, у Стародавньому Вавилоні та Єгипті використовувалися спеціальні палички, кінчик яких жували, поки той не ставав схожий на пучок.
На Близькому Сході здавна використовувався місвак - зубна щітка з гілок і коренів дерева арак, цінність якої визнавав навіть пророк Мухаммед, зробивши її використання для мусульман майже обов'язком.
Схоже винахід було в ходу пізніше і на Русі: за часів Івана Грозного зуби чистили дубовими паличками, кінчики яких розжовували, поки той не ставав пензликом. Пізніше Петро I наказував своїм боярам чистити зуби вологою ганчірочкою з товченою крейдою.
|
Треба сказати, що в Європі дівчина чи жінка на підборах - велика рідкість, тамтешні жінки високої думки про себе і впевнені в тому, що головне - зручність і здоров'я. До речі, якщо спробувати попитати навколишніх чоловіків, які їм більше подобаються дівчата - на каблуках або без них, то незабаром з'ясуватися, що для них це суттєвої ролі не грає.
Тобто, носіння каблуків заради залучення чоловіків - міф, нав'язаний росіянкам з дитинства.
Хоча кажуть, що першопрохідцем у використанні каблуків в справі спокушання чоловіків була маркіза Помпадур ... Французька ж революція, навпаки, більш ніж на півстоліття скасувала носіння каблуків. Кажуть, що саме в ті часи на паризьких вулицях з'явилися дами в сандалях на плоскій підошві.
Сучасні лікарі в один голос не те що говорять, а кричать про шкоду постійного носіння взуття на високих підборах.
Кожні 2 зайвих сантиметри висоти каблука на 25% збільшують тиск на пальці ніг, сприяючи розвитку різних захворювань. Каблуки підсилюють навантаження на поперечний звід стопи, і вона поступово як би розпластується.
А постійне, занадто високе знаходження п'яти сприяє зсуву дрібних зв'язок і суглобів стопи, що призводить з часом до розвитку артрозу.
Якщо придивитися до дівчат, що йдуть на каблуках, то можна помітити, що хода в них не від стегна, а рух з напівзігнутими колінами. Що виглядає не тільки не естетично і призводить до патологічної зміни ходи, але і шкодить здоров'ю.
Те, що постійне ходіння на підборах - вірний спосіб заробити варикоз, напевно, всі знають, але в молодості важко змусити думати себе про наслідки, які настануть у зрілому віці.
Однак зміщення у всіх відділах хребта, наприклад в попереку, може наступити і в юності, і як стверджують лікарі, змінити потім буде що-небудь важко, майже неможливо.
При ходінні ж у взутті на плоскій підошві або з невеликим каблуком вага тіла людини розподіляється по стопі рівномірно, і не викликає перевантажень на її окремі частини.
Однак, чим вище каблук, тим більше навантаження на пальці ніг і на мисок.
У любительок високих каблуків порушується кровопостачання стопи і пальців, 99, 9% цих жінок страждають від натоптишів, вони легше обзаводяться грибковими захворюваннями.
Лікарі рекомендують надягати туфлі з високими підборами, якомога рідше і носити їх не більше 2-4 годин підряд. Добре так само знімати їх час від часу хоч на 5-10 хвилин, даючи ногам відпочити.
Під час відпочинку фахівці радять поворушити пальцями, розвести їх в сторони, струсити і якщо є можливість, помасажувати стопу.
Фітотерапевти кажуть, що тижні за два до виходу в світ, де належить ходити на високих підборах довгий час, добре попити
настій деревію
. 1 чайну ложку сухої сировини заварити 1 склянкою окропу, настоювати хвилин 10-20, процідити, вживати по 2 ст. ложки, 3 рази на день, за півгодини до їжі, 2-3 тижні.
Повернувшись додому після вечірки, слід продезінфікувати ноги і зняти втому. З цим впорається звичайний чорний чай. Заварити в заварювальному чайнику 2-3 чайні ложки чаю, дати постояти 5-7 хвилин, процідити і вилити в таз з теплою водою.
Приймати ванночку 10-15 хвилин. Потім осушити ноги м'яким рушником, змастити їх касторовою олією і надіти бавовняні шкарпетки, і найкраще лягти спати, підклавши під ноги валик.
Так що, милі жінки, якщо хочете зберегти здоров'я, надягайте свої модельні туфлі на високих підборах тільки на банкети та вечірки, що носяться недовго, вони встигнуть порадувати вас, не встигнувши заподіяти шкоди вашим ніжкам.
|
|
|
|
|
|