Жіноче безпліддя
 Тільки жінці дано щастя бути матір'ю. Адже у світі, напевно, немає прекрасніше почуття любові дитині. І важко подумати про те, як же боляче жінці, яка не зуміла подарувати своєму коханому чоловікові крихітного малюка. На жаль, зараз безліч пар стикаються з проблемою безпліддя, і майже 60% людей, які страждають на безпліддя - це жінки. Насправді ця проблема криється не тільки у фізіологічному збої організму, але і в психологічному.

Причини жіночого безпліддя

Щоб почати лікування жіночого безпліддя обов'язково потрібно дізнатися, яка ж причина його виникнення. Розглянемо їх:

1. Запалення жіночих статевих органів.   Така проблема зустрічається досить часто. Іноді в ній винні самі жінки, які не зуміли берегти себе ще з юнацького віку. Адже найчастіше, не одягаючись тепло, носячи міні-спідниці і панчохи взимку, дівчата піддають себе запаленню яєчників. Переохолодження також провокує запалення жіночих органів та інфекційні захворювання. Такі хвороби набагато легше лікувати, якщо вони ще не запущені.

2. Гормональні порушення.   Ще наші бабусі знали, як негативно можуть діяти гормони на жіночий організм. Першим показником таких порушень є менструальний цикл. У кожної жінки є свій певний графік приходу місячних. Якщо ж буває затримка або, навпаки, вони стають частіше, значить з гормонами щось не в порядку. Причиною таких збоїв може бути стрес, вживання гормональних препаратів (у тому числі протизаплідних засобів), спадковість, або навіть погана екологія.

3. Дефекти статевих органів.   Вроджена відсутність яєчників, нерозвиненість маткових труб, дефекти в наслідок травм можуть вплинути на зачаття дитини.

4. Аборти, травми матки.   Через травми матки неможливо мати дітей. Роблячи аборт при першій вагітності, жінка назавжди позбавляє себе щастя материнства, боротися з таким безпліддям практично неможливо. Якщо вона і завагітніє після цього, то виносити дитину буде дуже складно. Залишається сподіватися тільки на диво, але ще краще не робити абортів. Так як вони завжди несуть за собою наслідок пошкодження матки. Але цей орган може постраждати не тільки під час аборту, а також в результаті операцій, аварій, побоїв.

5. Фіброма матки і кісти яєчників.   Такі захворювання як фіброма матки, полікістоз, кіста яєчників теж призводять до безпліддя. На жаль, ними страждають і молоденькі дівчата. Причини виникнення таких захворювань ще точно невідомі, тому жоден лікар не скаже, чому виникла кіста або фіброма. Щоб уникнути таких проблем потрібно регулярно відвідувати гінеколога.

6. Непрохідність маткових труб   - Причина безпліддя в 20% випадків. Виникає в результаті запальних процесів, в наслідок абортів і операції малого таза.

7. Порушення обміну речовин.   Згідно зі статистикою, в 12% випадків саме погане засвоєння речовин є причиною безпліддя. Жінкам у тілі важче завагітніти, ніж худорлявим. Адже зайва вага (жир) просто ускладнює роботу яєчників і матки.

8. Стрес.   Жити ніколи не нервуючи практично неможливо. Купа проблем, купа турбот - цього завжди вистачає жінці. Відсутність відпочинку, перевтома, недосипання, нервозність легко може вплинути не тільки на роботу жіночих органів, але і на організм в цілому.

9. Вік.   До нас прийшла мода з Заходу: пізно виходити заміж і ще пізніше народжувати дітей. Спочатку вчаться, потім роблять кар'єру, живуть для себе і тільки після все цього думають про дітей. А найкращий вік для народження малюка 19-25 років. Після 35 років шанси зачати дитину зменшуються в два рази.

10. Психологічні чинники.   Страх завагітніти, народжувати, втратити дитину теж впливає на можливість зачаття. Пара здорова і лікарі не знають, що насправді лікувати. У такому випадку родині потрібно самій розібратися, що ж їм заважає? Може відсутність любові, нерозуміння, душевний біль або щось інше?

 Жіноче безпліддя


Лікування жіночого безпліддя

1. Ретельне планування вагітності.   Якщо не виявлено фізичних порушень, а зачаття не відбувається, то однією з причин може бути неправильно вирахувана овуляція. Гінеколог повинен розповісти, як правильно це зробити. Можна вдатися до допомоги спеціального тесту, який допоможе визначити овуляцію. Виглядає він так само як тест на вагітність і так само виробляє діагностику за допомогою сечі. Купити його можна в будь-якій аптеці.

Якщо ж це не допомагає, тоді слід звернутися до психолога. Люди також звертаються до церкви, і просто включають свою віру, тоді і відбувається диво.

2. Инсеминация.   Це стимуляція яєчників. Метод використовують при невеликих гормональних збоях у жінки. Коли фолікули дозрівають (перевіряється на УЗД), вводять сперму чоловіка. Така процедура зовсім не заподіює дискомфорту. Вагітність наступає в 30% випадків.

3. Лікування гормональними препаратами.   Використовується, якщо у жінки гормональна причина безпліддя. Такі ліки сприяють нормалізації роботи яєчників і стимуляції вироблення яйцеклітин. Гормони зараз широко використовуються для лікування, але, на жаль, після їх вживання збільшується вага, відчувається прилив жару, і в результаті утруднює робота всього організму. Але очікування дитини, напевно, варто таких жертв.

4. ЕКЗ.   Цей метод використовують при непрохідності маткових труб. У Росії кожна п'ята пара робить ЕКО (виношування дітей з пробірки). Під наркозом у жінки забирають яйцеклітини, така так називана «операція» триває 5 хвилин. Потім в пробірці їх запліднюють спермою чоловіка. Через 72 години ембріони поміщають в матку жінки. Через два тижні, роблячи УЗД, перевіряють, чи настала вагітність чи ні.

За два десятки років, завдяки ЕКО, на світ з'явилося більше мільйона дітей. Метод коштує великих грошей і не гарантує, що при першої спроби жінка завагітніє. Деякі клініки повертають гроші, якщо вагітність не відбувається.

5. Сурогатне материнство, донорство.   В якості сурогатної матері, за певну суму, жінка виношує ембріон сімейної пари. Цей метод з психологічної точки зору не є більш відповідним. Дитина розвивається в чужому середовищі, під серцем не своїй рідній матері, і при цьому бере інформацію з чужого організму.

Краще навпаки: якщо жінка безплідна, яйцеклітини у неї не виробляються, тоді їй впроваджують донорські, і вона сама виношує своє дитя.

 Жіноче безпліддя


Дорогі жінки, всі перераховані вище причини виникнення безпліддя присутні практично у кожної жінки. Не бійтеся, якщо у вас не виходить завагітніти. Віра і сучасна медицина зараз творять чудеса. І, напевно, кожна з вас чула про багатьох чудесних випадках, як жінки народжували, незважаючи на лікарські прогнози, які стверджували, що вони ніколи не зможуть мати дітей. Все у ваших руках!
Автор: Світлана Доскоч


 Нерви і хвороби: у чому зв'язок?
 Кому як не жінкам, в першу чергу, відомо, що означає поняття «пустують нерви». Іноді так хочеться втекти від дійсності, побути одній, і куди-небудь подалі відправити чоловіка, дітей, друзів і роботу. Але, насправді, рідні ж ні в чому не винні, і справжньою причиною всіх непорозумінь є збої нервової системи.

Психосоматика

Існує ціла наука про вплив нервів на організм, яка називається психосоматикою. Засновником її став німецький вчений Йоганн Хайнрот в минулому столітті. Його теорія ґрунтується на тому, що причиною безлічі хвороб є не фізична або органічне дію, а емоційний стан людини: депресія, стрес, хвилювання.

Виявляється, що, якщо болить серце, то лікувати потрібно не обов'язково його, а слід усунути іншу причину виникнення болю, яка захована набагато глибше - в підсвідомості людини. Хворі люди майже завжди нервові, особливо ті, хто страждає хронічними хворобами. І в результаті виходить, що всі проблеми зі здоров'ям крояться в нашій голові. Про це і вчить психосоматика.

Вплив нервів на організм

Напевно вас зацікавило питання: так як же нерви можуть впливати на здоров'я?

Припустимо, що ви чимось пригнічені, рідко посміхаєтеся. І це вже триває кілька тижнів. В результаті, ваша психіка реагує негативно на будь-які відносини навколо вас, відсутній бадьорість. У підсумку організм припиняє правильно функціонувати, він теж пригноблений. У наслідок постійної напруги виникають м'язові блоки, що і призводить до появи захворювань. Навіть звичайне покашлювання не завжди має інфекційне походження.

В основному, майже всі хронічні захворювання внутрішніх органів (також пухлини) можуть бути викликані станом образи на когось, у тому числі і на самого себе. Люди, що займаються самоїдством, мають схильність до виникнення ерозій і виразок. Прощення важливо не тільки в релігії, а й у медицині. Згідно з теоріями вчених, під удар потрапляють ті органи, які є у людини найслабшими.

Емоції і підсвідомість

Вченими доведено, що хвороба виникає підсвідомо. Також стан організму безпосередньо пов'язане з емоціями хворого. Якщо болять ноги, значить, людині набридло постійно кудись бігати, а якщо втрачається слух, то він не хоче щось чути тощо Таким способом, як би уникаючи деяких проблем, він робить своє життя комфортніше, навіть не усвідомлюючи цього.

Погодьтеся, що навіть звичайний конфлікт тягне за собою головний або серцевий біль. Відчуваючи дискомфорт, людина вже не хоче більше сваритися, а навпаки, просто відпочиває і ні з ким не спілкується. Ховається у свою оболонку, сховавшись хворобою. Звичайно, це робиться не спеціально, хворий сам може навіть нічого і не підозрювати. Просто сама проблема захована в його душі. Іноді люди позбавляються від хвороби, просто виговорившись комусь про наболіле.

Найчастіше не знаходячи допомоги у звичайного лікаря, вони звертаються до церкви чи до психолога. За статистикою, багато людей змінюють свій спосіб життя і самих себе, знаходячи підтримку і розуміння. Хвороби відступають або переходять у більш легку форму.

Але, звертаючись до допомоги сторонньої людини, потрібно пам'ятати, що він не фея з чарівною паличкою, яка з легкістю прибере всі проблеми. Сподіваючись повністю на нього, ви ще більше можете посилити свій стан. Головні ліки знаходиться всередині вас! І ніхто не зможе допомогти привести в порядок вашу нервову систему, якщо ви самі цього не захочете.

Як заспокоїти свої нерви?

Ось перелік хвороб, які виникають від нервів: бронхіальна астма, алергія, хвороби серця, коліт, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки, цукровий діабет, нейродерміт, псоріаз, поліартрит, мігрень, захворювання щитовидної залози, пухлини.

Щоб поліпшити свій стан, слід всіляко уникати конфліктних ситуацій. Звичайно, це не завжди легко зробити, адже проблем у відносинах з людьми завжди вистачає, але звести сварки і образи до мінімуму - можна!

1. Змініть себе!

Слід розглянути негативні сторони свого характеру. Прибрати з життя те, що приводить до її руйнування. Подумайте, що б ви самі хотіли в собі змінити? Може, ви надто емоційні, чогось постійно вимагаєте, агресивні або ще щось інше?

Характеризує себе з боку інших людей, виділіть всі свої позитивні та негативні риси. Останні постарайтеся з часом змінювати, вірте в себе і свої сили. Якщо нервуєте, повторюйте сотні разів: «Я спокійний, я спокійний».

Подумайте про те, що ваша хвороба, якою б вона не була, не приносить насправді щастя, і набагато краще буде від неї позбутися. Але ви зможете це зробити тільки завдяки спокою вашої нервової системи. Це перший крок до позбавлення від депресії.

2. Медикаментозне лікування і спокій

Далі можна вдатися до допомоги медичних препаратів, їх зараз безліч. У будь-якій аптеці ви знайдете ліки від стресу і депресії. Для лікування нервів можна використовувати і народні засоби. Серед рослин гарне заспокійливу дію мають: ромашка, м'ята, півонія, пустирник, огіркова трава, іван-чай, волоські горіхи, коріандр і т.д.

Позитивно впливають відпочинок, музика, фільми, спілкування з людьми, які розуміють вас, а також заняття улюбленою справою. Тільки комплексна терапія може дати потрібний результат і заспокоїти ваші нерви.

Пам'ятайте, що всі ми люди, всі різні, маємо свої думки, бажання, страхи, проблеми. Але не завжди все навколо відбувається, так як ми хочемо, і тоді ми починаємо огризатися, нервувати, не думаючи, що такою поведінкою шкодимо тільки своєму здоров'ю. Звичайно, потрібно боротися за краще майбутнє. Але, якщо йти по життю спокійно, успіх швидше наздожене вас.

Так що, не нервуйте і бережіть себе!

Автор: Світлана Доскоч