Здоровий солодкий сон
 А чи знаєте ви, що від того, виспалися ми чи ні, залежить наш зовнішній вигляд і загальний стан на цілий день?

Як всім відомо, здоровий сон - це запорука нашої краси і здоров'я. Однак ритм мегаполісів часто порушує наші природні біоритми: пізно лягаємо, мало спимо або погано спимо і т.д. Такі «шкідливі нічні звички» суперечать закону Природи: «Сонце сіло - вся природа завмирає, потрібно знизити активність і лягати спати».

Спати лягаємо із заходом

Згідно з науковими дослідженнями, починаючи з 9 вечора, наша нервова система відпочиває. Якщо ви в цей час здійснюєте активну діяльність, то ваша нервова система може виснажитися (згідно з даними вчених це відбувається через 2-3 роки такої практики), що призводить найчастіше до ряду різних захворювань. Особливо це відноситься до тих, хто працює в нічну зміну. Якщо ви все ж не можете відмовитися від такої роботи, то поспіть хоча б до 2-ї ночі, якщо є можливість.

Лягаємо спати в один і той же час

Щоб добре спати вночі і не відчувати сонливості і «розбитості» днем, потрібно лягати спати завжди приблизно в один і той же час. Ваш організм поступово звикне прокидатися і засинати в строго встановлені тимчасові проміжки.

 Здоровий солодкий сон


Встаємо, зустрічаючи світанок

Як не дивно, ранній підйом дуже корисний для організму. Згідно з дослідженнями вчених, сон після 8 ранку шкідливий, так як відбувається зворотна реакція 24-годинному ритму, і нервова система починає руйнуватися.

Цікаво!   На годину ночі припадає пік рівня імунних клітин, в 2:00 рівень гормону росту досягає максимуму, опівдні - максимальний рівень гемоглобіну. У 16:00 максимальна температура тіла, частота імпульсів і кров'яного тиску, в 18:00 максимально швидко виводиться рідину з організму, в 21:00 нижче всього поріг болю і так далі.

Багато спати - шкідливо

Нам для повноцінного відпочинку досить 7-8 годин міцного сну. Однак, в залежності від віку, конституції, або стану здоров'я, кількість годин може варіюватися. Якщо ваш «сонний» період набагато перевищує цю цифру, то, швидше за все, ваш ритм життя просто виснажує вас, тому його потрібно постаратися поміняти.

Важливо!   «Якщо ви збираєтеся лягати в ліжко, то повинні приготуватися до сну. Якщо ви щось не доробили, то будете не в змозі сконцентруватися на сні », - рекомендує д-р Магді Соліман, професор нейрофармакології у фармацевтичному коледжі Флоридського університету.

Фази сну

Весь процес сну складається з 4 фаз, що характеризуються різною фізіологічної діяльністю. 4-фазний цикл може повторюватися кілька разів за ніч. Кожна фаза сну триває 1, 5:00, і якщо розбудити нас посеред циклу, то весь день ми будемо почувати себе розбитими. За останніми даними вчених з різних інститутів сну, спати потрібно або 1.5 години, або 3, або 4.5, або 6, або 7.5, або в максимальному режимі 9:00.

Забавно!   Перед сном не рекомендується рахувати гроші: у східній психології вважається, що від цього посилюється жадібність.

Як розслабитися перед сном?

- Напої та продукти, що містять кофеїн (кава, кока-кола, шоколад і т.д.), краще виключити в другій половині дня, так як вони є енергетиками, які можуть порушити процес засинання і самого сну.

- Перед самим сном краще взагалі нічого не їсти, а за 1-2 години можна легко перекусити. Намагайтеся не їсти на ніч солодкого, так як цукор, що входить до складу тістечок і цукерок, може стати стимулятором нервової системи. Не вживайте перед сном і важкої жирної їжі, яка буде додатковим навантаженням для організму

 Здоровий солодкий сон


- Перед сном немає нічого кращого прогулянки на свіжому повітрі. Також розслабитися може допомогти легка, навіть медитативна музика.

- За 1-2 години перед сном потрібно, по можливості, перестати займатися напруженою роботою, і розумової, і фізичної, так як це теж своєрідний стимулятор. Також не варто дивитися агресивні фільми і негативні новини.

- Уважно прочитайте інструкцію до ліків, які ви приймаєте, або дізнайтесь у лікаря про їх побічні діях. Якщо ліки має властивість порушувати сон, то лікар може замінити його аналогом або відрегулювати час прийому пігулок.

Солодких вам снів!
Автор: Інна Сєдих


 Генеральне прибирання. Частина 2. Очищення організму
 Частина перша - Чистимо мізки.

Коль скоро ми говоримо про генеральному прибиранні, заглянемо в наступний «шафа» - наш власний організм. Страшнувато? Ще б, адже якщо згадати, як і чим ми харчуємося, яким повітрям дихаємо, - мурашки по шкірі біжать. Але ми зараз не будемо говорити про шкоду тих або інших продуктів та екології. Ми поговоримо про правильне очищенні організму.


Можливо, це і звучить банально, але очищення - неодмінний запорука здоров'я і головне правило будь-якого оновлення. Адже не станете ж ви робити ремонт в будинку, не винісши з нього всю меблі? І навряд чи комусь прийде в голову пофарбувати машину, не очистивши її від облупленою старої фарби.

Звичайно, організм - не кімната і не машина, але принцип «очистити, потім оновлювати» поширюється на все.

Перш, ніж почати розмову про те, що потрібно робити, усвідомимо відразу те, чого робити не варто. Не варто намагатися очистити організм хім. препаратами проносного або сечогінного дії. Не варто хапатися за клізму в надії «впоратися по-швиденькому». Не варто скуповувати в аптеці всі трави поспіль.

Тепер про основні правила очищення організму без негативних наслідків

Правило перше:   пройдіть медогляд. Ви повинні точно знати проблемні області свого організму і можливі протипоказання до тих чи інших дій по очищенню.

Правило друге:   поставтеся до себе дбайливо. Не "видраівайте» свій організм, немов стару каструлю - очищайтеся обережно, звертайтеся з собою, як з дорогою кришталевою вазою.

Правило третє:   запасіться терпінням. Не розраховуйте очистити організм за найближчі вихідні - курс очищення займає, як правило, 5 тижнів.

Шлунково-кишковий тракт
Тепер безпосередньо про очищення. У першу чергу ми позбавляємося від «покладів» в травній системі, виводимо з неї шлаки і токсини і відновлюємо нормальне функціонування органів системи і нормальну мікрофлору.

Кращим очищує властивістю володіє ламінарія - морська водорість. Її волокна не перетравлюються організмом людини. Проходячи через шлунково-кишковий тракт, вони ретельно і безпечно очищають стінки кишечника від відкладень. Крім того, ламінарія багата йодом в легко засвоюваній формі, тому вона не тільки чистить організм, але і збагачує його таким рідкісним для більшості широт речовину. Ламінарія ще відома тим, що має здатність виводити з організму солі важких металів і має унікальні імуностимулюючі властивості.

На допомогу ламінарії корисно вживати расторопшу - абсолютно нешкідливу, але в той же час унікальну за своїм складом траву. Розторопша незамінна при хворобах печінки, шлунка, кишечника і навіть шкіри завдяки вмісту в ній майже 200 біохімічних компонентів.

 Генеральне прибирання. Частина 2. Очищення організму
   Які ще трави повинні входити до складу комплексу з інтенсивного, але дбайливому очищенню травної системи? Це подорожник, звіробій, трава курильського чаю, мати-й-мачуха, солянка Холмове, кмин. Всі ці трави не тільки розчинять і виведуть з організму «засиділися гостей», а й збагатять його найціннішими мікроелементами, що запобігають поява нових відкладень, що відновлюють стінки кишечника і його мікрофлору, а також відновлюють нормальне функціонування печінки.

Коли ми говоримо про очищення організму, то майже завжди маємо на увазі виключно шлунково-кишковий тракт. А адже решта органи і системи нашого організму страждають ні трохи не менше.

Нирки
Вони являють собою своєрідну систему фільтрації води. І при надходженні в організм шкідливих речовин, в нирках, як у фільтрі для води, встановленому на вашій кухні, утворюються відкладення, тобто, ті самі ниркові камені і пісок. У результаті не тільки зменшується ефективність роботи нирок, а й відбувається їх руйнування. Саме на нирки доводиться перший і основний удар від інфекцій, токсинів та інших шкідливих впливів.

Які компоненти повинні входити до складу для очищення нирок? У першу чергу, це зелений чай. У зеленому чаї міститься багато цінних для організму вітамінів (D, Е, К, В1 В2, РР, В6, В3, В12, С, Р), мінеральних речовин (кальцій, фосфор, залізо, фтор, йод, магній, марганець, цинк , селен) і багато інших. Він збільшує кровопостачання нирок і діурез. Володіючи потужним сечогінну властивість, зелений чай буквально промиває нирки, вимиваючи токсичні відкладення.

На допомогу зеленому чаю поспішають: насіння кардамону і фенхелю, а також трава золотий різки. Всі ці природні компоненти не просто очищають нирки, але і нормалізують сольовий обмін організму, сприяють нормалізації всієї сечостатевої системи в цілому.

Суглоби
Говорячи про відкладення солей в організмі, не можна не сказати про цей процес, проісхоящем в тканинах суглобів. Для очищення тканин суглобів і профілактики порушень в їх роботі, використовують корінь шабельника болотного, чебрець і листя брусниці, які ще наші прабабусі заварювали, уберігаючи суглоби від ревматизму, подагри і радикуліту.

 Генеральне прибирання. Частина 2. Очищення організму
 Печінка
Всі ми знаємо, наскільки згубним є надлишок жовчі в душі людини. Але звертаємо на це увагу тільки тоді, коли ця жовч виливається на оточуючих. А тепер уявіть, що робить жовч фізіологічна з нашою печінкою у разі її застою. Тут вже страждає не наше самолюбство і душевну рівновагу, а повільно гине наш організм.

Печінка - орган-трудяга. Печінка трудиться день і ніч над очищенням організму, виведенням з нього всіх тих токсинів і шкідливих речовин, які ми в нього «нажевалі», «залили» і «надихали». Печінка виконує такі складні завдання, як синтез білка і вітамінів, регуляція енергетичних процесів, бере участь у роботі травної системи. Не будемо зайвий раз говорити про згубний вплив на печінку алкоголю, жирних, смажених, гострих і солоних страв, всіляких інфекцій - про це не знає хіба що немовля. Поговоримо про очищення печінки.

Регулярне, правильне очищення запобігає застою жовчі, виводить продукти розпаду і активізує процеси відновлення клітин печінки. Комплексне очищення печінки, підшлункової залози і системи желчевиведеніе нормалізує роботу цих органів, сприяє профілактиці захворювань, покращує якість шкіри, нарешті.

Які трави застосовуються для правильного, комплексного і дбайливого очищення печінки? Це, знову-таки, зелений чай, а також поєднання трави володушки, квіток безсмертника і насіння анісу, що сприяють розрідженню жовчі і збільшення її секреції, виведенню холестерину і поліпшують роботу жовчного міхура. А прийом вранці натщесерце настою солянки холмової знімає інтоксикацію печінки, захищає і відновлює її клітини, володіє загоює дією і знижує рівень холестерину в крові.

 Генеральне прибирання. Частина 2. Очищення організму
 Легкі
Приводом для регулярного очищення організму прийнято вважати тільки лише неправильне харчування. Однак повітря, яким ми дихаємо на вулиці, на роботі і навіть в будинку, містить стільки токсичних речовин, що наші легені вже не в силах самостійно впоратися з ними. У результаті повітряний фільтр нашого організму забивається токсичним нальотом.

Напевно, всі мами знають про цілющі властивості кореня солодки при лікуванні дитячого кашлю. Але чи багато хто з нас знають про те, що це одне з найдавніших лікарських засобів, що володіє імуномодулюючою, протизапальною і адаптогенною ефектом. Для ефективного очищення легенів укупі з коренем солодки застосовують запашний перець, цедру мандарина і гвоздику, які очищають легені від пилу і смол, захищають і відновлюють після захворювань тканин дихальних шляхів.

Однак не варто спокушатися тільки тим, що одне лише застосування цілющих настоїв і відварів змусить наш організм грати, як хороший оркестр. Якщо не позбутися пристрастей до нездорової їжі, звички є де попало і як попало, не обтяжувати себе навіть елементарними фізичними навантаженнями, - всі зусилля перетворяться на марну витрату часу, сил і засобів.
Автор: Катерина Хетагурова