Загартовування організму: з чого почати?
 Загартовування - здавалося б, не що інше, як спосіб познущатися над собою! Але саме цим займається безліч людей. І зовсім не тому, що їм подобатися знущатися над собою. Тут адже щось більше. А саме - здоров'я і добре самопочуття на довгі роки. Погодьтеся, заради цього варто потерпіти кілька простих процедур загартовування. Отже, давайте вчитися виживати в холодних умовах!

Ой, мороз, мороз, поморозити мене ...

"Ось ще! ", - Обуріться ви. Але не поспішайте. Задумайтесь! Холод - кращий цілитель і консервант вашої краси і молодості. Хіба це не гідний привід подружитися?

Чим корисний холод?

• Він надає омолоджуючу дію . У косметології знайшли широке застосування кріокамери, обертаючі час назад низькими температурами. При цьому стимулюється весь організм.

• Подружившись з холодом, ви станете куди витривалішими , Зможете легко адаптуватися до різних температурних коливань.

• У вас підвищиться стійкість до всіляких інфекцій і несприятливих факторів. Ви істотно зміцните імунітет .

• Процедури загартовування підвищать вашу активність і працездатність , Забезпечать заряд бадьорості.

• І, що важливо, загартовування допомагає нормалізувати обмін речовин , Що, звичайно ж, не сповільнить позначитися на вашій фігурі, якщо у вас з цим є проблеми.

• Холод допоможе зміцнити судини , Завдяки чому забудуться перепади тиску і мігрені.

 Загартовування організму: з чого почати?


З чого почати?

До всього треба підходити з розумом, тому на перших порах важливо не перестаратися. Головний принцип - не нашкодь. Чи не ніякої необхідності відразу ж пірнати в ополонку або ванну з крижаною водою.

Не забувайте про дотримання найважливіших правил загартовування, інакше належного результату домогтися ви не зможете.

Загартовування повинне бути:

Регулярним.   Ніяких "емммм ... завтра? ". Тільки сьогодні і зараз!

Поступовим.   Починайте з не завдають особливого дискомфорту прохолодних процедур, поступово додаючи все більшу нотку холоду. Якщо ви схильні до застуд, робіть довший перехід від теплого до прохолодного.

Пам'ятайте, що:

• У разі хвороби загартовування треба призупинити. Звичайно, якщо перерва триває більше тижня, доведеться потім починати все заново, адже за цей час організм встигне відвикнути від екстремальних умов.

• При наявності серйозних захворювань загартовування допускається тільки з дозволу лікаря.

План загартовування   повинен включати в себе цілий комплекс вправ, який, до речі, не обмежуються тільки холодом. Сюди входять:

• повітряні та сонячні ванни;

• обтирання;

• обливання;

• купання у водоймах з холодною водою;

• контрастні ванни.

 Загартовування організму: з чого почати?


Починати краще всього з повітряних ванн . Ця процедура вам точно сподобається, якщо ви любите рано вставати. Влітку, прокинувшись ні світ ні зоря, вийдіть на балкон, одягнувшись максимально легко і постійте на свіжому повітрі, потім поверніться в тепло приміщення. Повторюйте це вперто кожен день, не звертаючи уваги на погоду. Вона адже вам не страшна!

Холодне обливання   - Найважливіший і популярний елемент загартовування. Тим більше, що для цього достатньо заглянути в свою ванну. Наберіть відро холодної води і облийтеся! Потім візьміть рушник і гарненько розітріться.

Тільки після того, як ви освоїте основні процедури, можна додати нові, наприклад:

• ходіння босоніж по холодній поверхні;

• зарядка на свіжому підбадьорливому повітрі;

• ранкові пробіжки.

Все це допоможе не тільки загартовуватися, але і приведе в відмінний стан вашу фігуру. І, нехай на перших порах вам може припасти складно, не здавайтеся! Поступово ви звикнете і, хто знає, може, навіть ввійдете в смак ?!
Автор: Яна Колосовська


 Хвороби у спадок
 Кожна жінка мріє, щоб її дитина була здоровою і міцним. На загальний стан сина впливає безліч факторів, але один з найважливіших - здоров'я його батьків. Які хвороби дитина може отримати від мами і тата у спадок? Давайте розбиратися!

Статистика невблаганна: приблизно 5 дітей зі ста народжуються з генетично обумовленими захворюваннями. Список хвороб, які можуть «ховатися» в генах величезний, - це понад шість тисяч! Існує високий ризик, що вони рано чи пізно проявлять себе, але його можна зменшити, зробивши відповідні заходи. Розглянемо проблему та шляхи її вирішення.

Рак грудей

Підступний діагноз «рак грудей» щорічно ставлять 54 тис. Росіянкам. У 10% всіх випадків, жінка має справу з спадковою формою недуги. Ризик перейняти від матері мутований ген дорівнює 50%. Якщо схильність раку висока, дівчинці слід уникати стресів, жирної і надмірно калорійної їжі, травм молочних залоз і гормональних розладів. Крім цього, слід виключити куріння і звести до мінімуму (виключити) алкоголь. Не рекомендується також зіграти топлес.

Як зменшити ризик захворювання?   Усім дівчатам, починаючи з 14 років, в обов'язковому порядку потрібно проводити самообстеження грудей, а після перетину 45-річного рубежу раз на рік відвідувати мамолога і проходити спеціальну діагностику. Зберегти здоров'я допоможе повноцінний сон, здорове харчування і регулярна інтимне життя.

Цукровий діабет

Головною ознакою цього захворювання є надлишок у крові глюкози. Запідозрити протягом недуги можна, якщо людина втрачає багато рідини і його мучить спрага. Супутніми симптомами служать загальна слабкість і головні болі, свербіж шкіри і порушення зору. Якщо цукровий діабет страждає один з батьків, ймовірність отримати його «у спадщину» для діабету першого типу дорівнює 10%, а другого - 80%. Провокаторами хвороби є регулярне переїдання і захоплення простими вуглеводами (тортами, тістечками, здобою, соками, шоколадом).

Як зменшити ризик захворювання?   Дуже бажано, принаймні, раз на рік здавати аналіз на визначення цукру в крові або самостійно проводити дослідження за допомогою спеціальних тест-смужок для домашнього застосування. Крім цього, слід більше рухатися, займатися одним з видів спорту і загартовуватися.

 Хвороби у спадок


Фіброміома матки

Входить до числа поширених жіночих захворювань. Являє собою вузол округлої форми, вага якого може досягати до половини центнера! Згідно з твердженнями ВООЗ, близько 50% жінок у віці 35-50 років страждають цією недугою. Доброякісна пухлина нерідко розвивається безсимптомно, проте може давати про себе знати болем і різями внизу живота, кровотечами.

Як зменшити ризик захворювання?   Якщо у дівчинки захворювання обумовлено генетично, воно може проявити себе на 5-10 років раніше звичних вікових меж, тобто, вже в 20-25-річному віці. Основною причиною хвороби служить гормональний дисбаланс в організмі. А ось пусковим механізмом, який призводить до виникнення фіброміоми, є введення внутрішньоматкової спіралі і травматичні пологи. Зменшити ризик хвороби, на жаль, дуже складно. Тому при існуванні у дівчинки будь-яких гінекологічних захворювань, слід кожні півроку проводити УЗД.

Артеріальна гіпертензія

Якщо в одного з членів сім'ї тиск стабільно перевищує позначку в 140/90 мм рт. ст., має сенс запідозрити перебіг хвороби. Під ударом даного серцево-судинного захворювання знаходиться робота серця (оскільки при закупорці судин воно збільшується), нирок (вони, навпаки, зморщуються) і мозку (він атрофується). У разі якщо обидва батьки хворіють на артеріальну гіпертензію ризик отримати «добро» разом з генами дорівнює 50-75%.

Як зменшити ризик захворювання?   Провокатором зростання тиску служить особливий ген і ... надлишкову вагу. Слід, час від часу, перевіряти свій тиск на тонометрі і кожен раз при погіршенні загального самопочуття. Відмова від солі, солінь, гострих приправ, пельменів, ковбасних виробів і кава дозволить знизити вказівки тонометра на 5-7 мм рт. ст.

Хвороби обміну речовин

Обмін речовин або метаболізм, як його називають інакше, - це процес регулювання та швидкості вироблення енергії в організмі. Найбільш часто зустрічається патологією є порушення ліпідного обміну, наслідком якого стає зниження імунітету і зайву вагу. Якщо один з батьків повний, ймовірність дитині успадкувати неідеальну фігуру дорівнює 40%. Провокаторами збою метаболізму в організмі можуть бути порушення роботи ендокринної та нервової систем і нездоровий раціон харчування.

Як зменшити ризик захворювання?   Необхідно постійно контролювати індекс маси тіла (дізнатися можна за допомогою формул або спеціального онлайн-калькулятора). При підвищеному значенні слід звернутися до лікаря для визначення причини порушень і переглянути спосіб життя, особливо, сон і харчування.

Алергія

Алергічні прояви можуть наздогнати людину при контактах з пилом, пилком рослин, вовною тварин, деякими ліками, побутовою хімією та продуктами харчування. Підсумком «зустрічі» може стати різь в очах, нежить, чхання, кашель, набряки, шкірні висипання та інше. У ряді ситуацій проблема може обернутися екземою, задишкою і навіть зниженням слуху. Якщо алергією страждає один з батьків, ймовірність успадкувати її дитиною обчислюється 30%, а якщо обидва батьки - 60%.

Як зменшити ризик захворювання?   Позбавити життя від алергічних проявів можна за допомогою медичних маніпуляцій. Для цього, страждаючому алергією потрібно пройти алерген-специфічну імунотерапію або зробити «щеплення від алергії». Остання включає в себе кілька ін'єкцій з алергеном, які вводяться певним чином з послідовним захопленням дози.

Піклуватися про своє здоров'я слід змолоду - свідчить прописна істина. Бережіть себе і своїх близьких, щоб життя вас радувала тільки приємними подіями!
Автор: Наталя Бартукова