Як розпізнати апендицит?
 Апендицит - серйозне захворювання, викликане запаленням червоподібного відростка товстого кишечника, або, як його ще називають, апендикса. Незважаючи на те, що апендицит - це захворювання, яке може бути діагностовано як у дорослих обох статей, так і у дітей, все ж частіше дана недуга мучить жінок. Причому відмічено, що для жінок характерно нетиповий перебіг захворювання та симптоми, що ще більше ускладнює діагностику. Сьогодні мова піде про ознаки апендициту у жінок, а також про особливості перебігу даного захворювання.

Апендицит у жінок: що слід знати?

Будь-який біль в черевній порожнині, особливо якщо вона гостра, повинна стати сигналом того, що пора звернутися до лікаря. Причиною болю в животі можуть стати хвороби кишечника, сечостатевої системи, органів травлення і апендицит. За статистикою жінки страждають від апендициту частіше, ніж чоловіки; існує ряд теорій, що пояснюють це.

За версією ряду фахівців, щомісячні припливи крові, а саме менструація, можуть впливати на апендикс і викликати його запалення. Ще є думка, що це пов'язано з особливістю розташування внутрішніх органів, де запалення апендикса може бути викликано запаленням сусіднього органу. Також велику частоту апендициту у жінок пов'язують і зі станом вагітності. Справа в тому, що збільшена матка може здавлювати червоподібний відросток, порушуючи кровообіг, що призводить до його запалення.

Як ми вже говорили, діагностувати апендицит у жінок складніше. Чому? Усе пояснюється особливостями будови і розташування внутрішніх органів у жінок у чоловіків. Приміром, якщо у чоловіка гострий біль у клубової області справа з дуже високою ймовірністю говорить про апендицит, то у жінок все інакше. Справа в тому, що крім червоподібного відростка у жінок в цій області розташовується матка, маткові труби, яєчники, і біль може бути симптомом захворювання будь-якого органу, розташованого в цьому місці.

Іноді вірно діагностувати апендицит у жінок буває складно в період вагітності. Справа в тому, що болі при апендициті бувають не настільки очевидними, а інші симптоми, такі як нудота і слабкість, жінка може списати на токсикоз або нетравлення.

При своєчасному діагностуванні апендицит легко піддається лікуванню хірургічним шляхом, однак якщо захворювання затягнути - почнеться перитоніт (розрив апендикса з попаданням гною в черевну порожнину), що часто стає причиною смерті, навіть у наші дні. Давайте розглянемо симптоми апендициту, які повинні насторожити жінок:

* Біль.   Спочатку захворювання біль може бути тянущей, гнітючої, причому якщо йдеться про апендицит у жінок, далеко не завжди біль концентрується праворуч в нижній частині живота. Іноді біль може відчуватися в області пупка і навіть віддавати в ліву сторону або в ребра. Особливо болі у верхній частині живота і в області ребер відчувають вагітні жінки з апендицитом. Особливу увагу слід звернути на свій стан, якщо біль посилюється або більш виражена при сміху, кашлі і глибокому вдиху.

*   При апендициті жінку мучить нудота і блювота , Яка найчастіше буває одноразового. У вагітних жінок може з'явитися задишка.

*   При апендициті живіт стає твердим і напруженим . При вагітності цей симптом часто плутають з початком сутичок або тонусом матки.

*   Підвищення температури тіла

*   Відсутність апетиту, слабкість, загальне погане стан

Вчасно діагностований апендицит у жінок і його усунення допоможе зберегти не тільки красу, уникнути великого шраму і обійтися непомітним косметичним розрізом на животі, але і деколи своєчасна діагностика рятує пацієнтці життя! Будьте уважні до себе!
Автор: Яна Колосовська


 Як позбутися від гикавки?
 Гикавка, гикавка перейди на Федота ... Не працює? Тоді саме час почитати наші прості, але ефективні способи позбутися від гикавки! Читаємо і знаходимо найдієвіший для себе метод.

Кращі способи позбавлення від гикавки

Гикавка - явище, від якого страждав кожен з нас. Крім неприємних відчуттів, гикавка може поставити людину в незручне становище ... Звідки ж береться ця напасть? Гикавку викликає спазм діафрагми, якому в свою чергу може передувати низка причин:

• Викликати гикавку може сильний переляк;

• Вживання алкоголю або іншої рідини, особливо газованої і холодною, у великому обсязі;

• Поспіх під час їжі, звичка погано пережовувати їжу і заковтувати їжу великими шматками;

• При різкій зміні температури тіла. Наприклад, при пірнанні в крижану воду після лазні;

• Гикавка може стати результатом печії;

• Часта гикавка може бути симптомом серйозних захворювань органів травлення.

 Як позбутися від гикавки?


Як бачите, причин, за якими може виникнути гикавка, досить багато. Саме тому гикавка - настільки часте явище в нашому житті. Якщо гикавка застала вас зненацька, скористайтеся одним із таких способів позбавлення від неприємного симптому:

1. Дихайте - не дихайте!   Одним з найпопулярніших способів є затримка дихання. І правда, для того, щоб позбутися від сильного нападу гикавки, слід затримувати дихання на максимально можливий час, а у разі відсутності ефекту процедуру повторити. Мінус цього способу в тому, що іноді доводиться грати в «дихайте - не дихайте» десять і більше хвилин.

 Як позбутися від гикавки?


2. Випийте водички.   Скільки разів при нападі гикавки ми чули рада випити водички. Він небезпідставний. Дійсно, склянку води може допомогти. Існує кілька способів. Перший: встаньте, нахиливши корпус вперед, при цьому тримаючи спину рівно, пийте воду не змінюючи положення тіла, маленькими ковтками, не перериваючись.

 Як позбутися від гикавки?


Другий: пийте невеликими ковтками воду кімнатної температури, при цьому прокручуючи стакан за годинниковою або ж проти годинникової стрілки.

 Як позбутися від гикавки?


3. Пожувати щось.   При несподіваному нападі гикавки багато фахівців рекомендують помовчати і пожувати. Що жувати? Найкраще колотий лід або крихти сухарів або черствого хліба. Ласунам можна спробувати і цукровий пісок: нанесіть його на мову і повільно розсмоктуйте. Гикавка повинна пройти.

4. Лікування холодом і теплом.   Як ми вже говорили, часто приступ гикавки буває викликаний різкої зміни температури. Ми пропонуємо вибивати клин клином. При гикавці прикладіть до горла шматочок льоду, обгорнутий шматочком тканини, або холодний компрес. Любителям тепла можна лід замінити гірчичником, накладеним під ложечку.

5. Дихаємо в пакет.   Допомогти позбутися гикавки допоможе незначне підвищення вуглекислого газу в крові. Цього домогтися досить просто. Зробіть дуже глибокий вдих, затримайте секунд на 40 дихання, після чого видих робіть в паперовий пакет або повітряна кулька. Новий вдих робіть повітрям з кульки або пакета.

 Як позбутися від гикавки?


6. Миттєвий ефект.   Іноді немає часу і можливості виконувати всі вищеперелічені маніпуляції і тоді вам допоможе просте дію. Натисніть вказівним пальцем на підставу мови (зазвичай так роблять при бажанні викликати блювоту). Блювотний спазм може нейтралізувати спазм діафрагми, головне - не допустити самої блювоти.

7. Займіться спортом.   Деякі стверджують, що перемогти гикавку допоможе спорт. При нападі зробіть кілька віджимань або покачайте прес.

Позбутися від гикавки вам допоможе кожній з перерахованих вище способів, але якщо гикавка мучить вас занадто часто, настав час звернути увагу на своє здоров'я - можливо, причина криється в неполадках в роботі організму.
Автор: Яна Колосовська


 Як перемогти неприємний запах з рота?
 Галітоз, або неприємний запах з рота - здавалося б, проблема, розв'язувана м'ятною цукеркою або жуйкою, але далеко не все так просто. Льодяники, жуйки і різні спреї всього лише тимчасово заглушають проблему, але не вирішують її. Сьогодні ми поговоримо про причини такої делікатної проблеми як запах з рота, а також про те, як найбільш ефективно позбутися настільки відразливого і заважає спілкуванню недоліку.

Причини неприємного запаху з рота

Хто з нас не стикався з проблемою не надто свіжого дихання? Однак часом ця проблема турбує людину занадто часто, а отже, слід почати пошуки причини. Цей маленький недолік називають медичним терміном «галитоз». Давайте розглянемо причини галитоза:

• Однією з головних причин несвіжого дихання є продукти життєдіяльності бактерій, які накопичуються в роті людини в результаті відсутності необхідної гігієни. Особливо, несвіже дихання супроводжує нас після вживання білкової їжі. Якщо відразу не прополоскати рот, то продукти життєдіяльності бактерій накопичуватимуться на яснах, біля основи зубів, а також у проміжках між ними у вигляді твердого нальоту, що створює ще більш сприятливе середовище для збільшення чисельності бактерій.

• Нездорові зуби, а саме карієс і гниття.

 Як перемогти неприємний запах з рота?


• Куріння. Ні для кого не секрет, що запах від курця людини виходить специфічний. Причому запах нікотину настільки сильний, що жуйка і м'ятні цукерки не справляються зі своїм завданням освіжити дихання.

• Прийом алкоголю. Тут, схоже, теж все очевидно: крім самого по собі не надто приємного аромату алкоголю, спиртовмісні напої викликають сухість слизової оболонки рота, що є однією з найбільш частих причин несвіжого дихання і галитоза.

• Деякі продукти, що вживаються в їжу - наприклад цибуля, часник.

 Як перемогти неприємний запах з рота?


• Внутрішні проблеми, пов'язані з хворобами шлунково-кишкового тракту, особливо підшлункової залози та печінки.

• Пробки в мигдалинах. Цей стан також сприяє розмноженню бактерій, в результаті життєдіяльності яких утворюються відходи, що викликають неприємний запах з рота.

Як бачите, причин, за якими ми можемо страждати від несвіжого, а часом і дуже смердючого дихання, дуже багато. Тепер давайте разом подумаємо, як вирішити таку делікатну проблему. Отже, для того, щоб позбутися від галітоза:

1.   Відвідайте лікаря, причому як стоматолога, так і гастроентеролога, щоб перевірити в якому стані знаходиться наше здоров'я. Якщо причиною смердючого дихання не є хвороба шлунково-кишкового тракту або карієс і запальні процеси в ротовій порожнині, то слід продовжувати пошуки. Але у разі виявлення хвороби - зайнятися її лікуванням.

 Як перемогти неприємний запах з рота?


2.   Більше часу та уваги приділіть гігієну ротової порожнини і мови. Чищення зубів не рідше двох разів на день по 3-4 хвилини, використання зубних паст з антибактеріальним комплексом, спеціальних ополіскувачів, а також зубної нитки - всі ці звички повинні прижитися у вашій новому способі життя.

3.   Слідкуйте за тим, щоб порожнину рота була уволо. Для цього пийте більше чистої води, а також введіть у свій щоденний раціон продукти, що сприяють збільшенню секреції слинних залоз. До таких продуктів відносяться груші, яблука, морква, огірки, селера. А побороти бактерії в роті допоможуть цитрусові і зелений чай.

 Як перемогти неприємний запах з рота?


4.   Відмовтеся від шкідливих звичок, оскільки ніякі заходи і засоби не допоможуть позбутися несвіжого дихання, якщо ви будете продовжувати палити.

Як бачите, галитоз - це неприємність, для усунення якої варто докласти зовсім небагато зусиль. Скориставшись нашими порадами, через невеликий проміжок часу ви забудете про настільки делікатної проблеми!
Автор: Яна Колосовська