Як допомогти серцю перенести літню спеку
 У спекотні літні дні нерідко відбувається загострення серцево-судинних захворювань. Особливо у людей страждають ожирінням і незвичних до фізичних навантажень.

Відбувається це через велику втрату організмом рідини і перегріву. Починає скакати тиск, перед очима миготять мушки, з'являється головний біль, запаморочення, обличчя блідне або червоніє, відчувається біль за грудиною.

Щоб допомогти своєму серцю лікарі рекомендують дотримуватися деяких простих правил:

Не допускати дефіциту рідини в організмі, пити слабкий зелений чай, мінеральну воду без газу, кип'ячену воду з додаванням соку лимона, журавлини, полуниці, чорної смородини. Добре втамовує спрагу яблучний чай. Приготувати його просто - нарізати яблуко, залити його теплою кип'яченою водою і дати трохи настоятися.

 Як допомогти серцю перенести літню спеку


При слабкості серцевого м'яза перед їжею корисно випивати ½ склянки свіжовичавленого яблучного соку.

Харчуватися у спеку слід нежирним сиром, ряжанкою, кефіром, відвареної рибою, куркою, індичкою і більше ягід і овочів!

На голову потрібно надягати крислатий капелюх зі світлих натуральних тканин.

Серце добре зміцнює родзинки. 3 ст. ложки родзинок без кісточок промити, залити ½ склянки кип'яченої води і настоювати ніч. Вранці натщесерце з'їсти і випити рідина, в якій він замачивался.

Дуже корисні для серця свіжі абрикоси і курага, а так само полуниця, яку рекомендується з'їдати по 1 склянці на день.

При стенокардії та хронічному міокардиті допоможе мед.

 Як допомогти серцю перенести літню спеку


Рекомендується щодня вживати ½ склянки меду, який приймають протягом дня невеликими порціями, слизової з чайної ложки. Курс лікування 2 місяці.

Блузки та сорочки людям, що мають проблеми з серцем, лікарі рекомендують надягати бавовняні і з довгим рукавом.

Природно, що потрібно відмовитися від алкоголю і куріння і носити з собою ліки, виписані лікарем.

Засмагати гіпертонікам лікарі не радять.

Вранці і ввечері корисні піші або велосипедні прогулянки.

 Як допомогти серцю перенести літню спеку


У обідню спеку найкраще перебувати в приміщення з кондиціонером або вентилятором.

У спеку рекомендується носити з собою «чарівний» платочек »- капнути на хустку кілька крапель ефірного масла грейпфрута, м'яти або лимона, закупорена в целофановий мішечок і носити з собою. Час від часу вдихаючи цей запах.

Допомогти серцю пережити спеку допоможуть лікарські трави і трав'яні збори

1.   2 ст. ложки сухих квітів глоду криваво-червоного залити 1 склянкою води, довести до кипіння і кип'ятити на повільному вогні 15 хвилин, дати охолонути, процідити, вживати по 1 ст. ложки 4 рази на день до їди.

2.   ½ чайної ложки сухої подрібненої трави желтушніка сірого залити 1 неповним (до облямівки) склянкою води, кип'ятити на водяній бані 15 хвилин, настоювати близько години, процідити, вживати по 1ст. ложки 4 рази на день до їди.

3.   Настоянка при ішемічній хворобі серця:
Добре змішати в рівній пропорції траву вахти трилистий і горицвіту, взяти 50 г суміші, залити 2 склянками горілки, настоювати 21 день в темному місці, періодично струшуючи. Процідити, віджати, зберігати в темній пляшці. Приймати по 10 крапель на ¼ склянки кип'яченої води кімнатної температури.

 Як допомогти серцю перенести літню спеку


4.   Жменя пелюсток шипшини залити 2 склянками окропу, настояти, процідити і пити, як чай протягом дня.

5.   Збір. Взяти по 2 ст. ложки кореня валеріани лікарської, насіння кмину і фенхелю звичайних, трави пустирника, добре перемішати. 2 ст. ложки суміші залити 2 склянками окропу, настоювати близько години, процідити, вживати по ½ склянки 4 рази на день за півгодини до їди.

Допомагає при прискореному серцебитті і нервовому збудженні.

Кажуть, що на серце сприятливо впливають прикраси із золота з рубінами і гранатами. А срібло, перли, місячний камінь і смарагд заспокоюють серце.

Важливі так само гарний настрій, вміння знаходити у всьому маленькі радості і ставитися з вдячністю до всіх проявів життя, в тому числі і до спеки, тоді і вона проявить милість, і не так сильно буде турбувати.
Автор: Наталя Алексєєва


 Сон в літню ніч
 Для багатьох наше коротке літо не просто «маленьке життя», але довгоочікувана і яскраве життя. Проте літо не тільки велика кількість фарб, світла, фруктів, квітів, це ще й спека. І якщо вдень її ще якось можна перетерпіти і навіть отримати задоволення від засмаги, то вночі хочеться відпочити від спеки, занурившись в прохолоду. Але нажаль…

І найсумніше, що багато людей у ​​спеку не можуть заснути, а вранці встають змученими безсонням і з головним болем.

Звичайно, найкращий вихід переїхати з кам'яних джунглів влітку на дачу, але далеко не у всіх є така можливість.

Лікарі радять у спеку відмовитися від занять у спортзалах і взагалі скоротити до мінімуму фізичне навантаження, навіть у вечірній час.

  Не рекомендується вживати алкоголь, у тому числі і пиво, а також каву і міцний чай, не кажучи вже про енергетичні напої.

 Сон в літню ніч


Вечеря не повинен складатися з щільною, важкої їжі, так як в процесі її перетравлення підвищується температура тіла. Досить з'їсти відварну рибу, овочевий салат, випити склянку кефіру.

Вдень у спеку теж не варто навантажувати шлунок. За російською традицією наші предки влітку харчувалися окрошкою на квасі і сироватці, холодними борщами, які включали себе білок у вигляді м'яса і яєць. У спеку людина втрачає багато рідини, яка містить солі і продукти розпаду білка, які необхідно заповнювати.

Щоб зберегти прохолоду в кімнаті, фахівці радять придбати жалюзі або щільні штори. Деякі навіть віконницями обзаводяться.

У будинку стане відчутно прохолодніше, якщо закріпити на вікнах светоотражающую фольгу.

Коли сонце йде, то вікна слід відкрити, щоб провітрити кімнату.

 Сон в літню ніч


У квартирі стає прохолодніше, якщо налити холодної води в пульверизатор, додати трохи льоду і регулярно кропити повітря біля вікон і дверей.

Якщо є міжкімнатні та балконні двері в квартирі, що їх слід тримати відкритими. На вікна та двері можна повісити мокрі махрові простирадла.

При роботі вентилятора вікно теж слід відкрити для кращого руху повітря.

А для кращого охолодження повітряного потоку знавці перед працюючим пропелером ставлять пляшки із замороженою водою.

Для того ж щоб знизити перед сном температуру власного тіла треба постояти біля вентилятора кілька хвилин.

Краще кондиціонера в наші дні нічого не придумано. Але неправильно користуючись ним, можна роздобути не тільки банальну застуду, але і запалення легенів. Тому потрібно тільки охолодити кімнату перед сном, але не залишати кондиціонер включеним на всю ніч.

 Сон в літню ніч


У спеку фахівці радять користуватися постільною білизною з бавовни та льону.

Для того щоб постіль була прохолодною, простирадло кладуть у целофановий мішок і тримають вдень у холодильнику.

Якщо немає кондиціонера, то біля ліжка можна поставити таз з укладеними в ньому пляшками із замороженою водою. Поки лід у них тане повітря в кімнаті і охолодиться і зволожиться.

Деякі кладуть лід на блюдо, ставлять його на тумбочку поруч з ліжком і накривають серветкою або рушником. Прохолодне рушник можна час від часу класти на обличчя.

В Індії в спеку люди протирають за вухами крижаним кубиком і отримують швидке полегшення від спеки. Якщо кубиків немає, можна прикласти серветку, змочену холодною водою.

 Сон в літню ніч


Дихати легше буде і в тому випадку, якщо протерти підлогу ганчіркою добре змоченою у воді, в яку додано декілька крапель ефірного масла м'яти.

Полегшують стан і креми з ментолом. На ніч ними змащують ноги і стегна.

Лягати спати в спеку слід не пізніше 23 годин, а краще о десятій вечора. І обов'язково прийняти перед сном освіжаючий душ. А незадовго до сну випити склянку суміші з томатного соку і кип'яченої води 1: 1.

У Тибеті в спеку перед сном втирають в стопи і в долоні касторове масло.

А ще в спеку люди нерідко сильно нервують і легко дратуються. Це, у свою чергу, підвищує температуру тіла. Якщо заспокоїтися самонавіюванням не виходить, то слід змішати по 5 крапель аптечних настоянок валеріани і пустирника, розмішати у воді і приймати вранці, вдень і ввечері.

 Сон в літню ніч


Звичайний чай варто замінити відваром м'яти або меліси, або їх сумішшю.

Заспокоїтися допомагає і таволга вязолистная. 1 чайну ложку заварити 1 склянкою окропу і випити, як чай.
Автор: Наталя Алексєєва