Вода - супутниця нашої стрункості
 Всім відомо, якщо без їжі людина може перебувати досить довгий час, то ось без постійного поповнення організму водою, він проживе всього лише кілька днів. Всі обмінні процеси в організмі протікають тільки за участю води. І саме вода, вірніше її достатня присутність в клітинах, є необхідним чинником нашої стрункості, не кажучи вже про красу, молодості і здоров'я.

Здавалося б, парадокс! Адже ми знаємо, на початковому етапі активного схуднення, часто з першими втраченими кілограмами, йде не жир, йде вода. Так чому ж просто не скоротити споживання води? Може, якщо ми будемо менше пити, то і важити станемо менше? Виявляється, все навпаки! Чим більше п'ємо (звичайно, в розумних межах), тим стрункішою стаємо.

Є три основних механізми забезпечують стрункість нашого тіла :

• По-перше, ми повинні змусити жир вийти за межі жирових клітин (ліполіз), де молекули жиру зберігаються як в депо.

• По-друге, ці молекули жиру, покинувши свої клітини, повинні потрапити в мітохондрії клітин організму, де і відбувається спалювання жиру

• І по-третє, безпосередній процес спалювання молекул жиру і перетворення його в енергію

І на всіх цих трьох етапах вирішальну роль відіграє вода. Якщо клітини висушені, в них мало вологи, то клітинний обмін речовин практично не здійснюється. Насичені водою клітини спалюють багато жиру, а висушені - мало, й як не старайся, при дефіциті води в організмі позбутися зайвої повноти не вдасться.

Де в організмі ховається вода

Рідина в нашому тілі є скрізь: на 80% м'язи складаються з води, в кістках є вода, печінка, нирки і селезінка складаються з води майже на 65 відсотків, сполучні тканини і суглоби приблизно на 40 відсотків. У клітинах, в тканинах (міжклітинна рідина) і в кровоносних судинах відбувається постійний обмін рідиною, а береться ця рідина з кишечника.

Насолоджуючись кожним ковтком прозорої чистої води можна уявити, як вона омиває всі внутрішні органи нашого організму, циркулює в судинах, насичує тканини, змушує активніше працювати кожну клітинку організму, і йде з організму, несучи всі продукти розпаду, відходи і шлаки.

Буває, звичайно, йде і не вся ... Випадки затримки рідини в тканинах, якщо немає проблем з серцем і нирками, часто пояснюються саме недостатнім споживанням води. Коли організм отримує мало води, він розцінює це як загрозу виживанню і починає утримувати кожну краплю. Клітини страждають від спраги, не можуть забезпечити нормальні обмінні процеси, а в міжклітинному просторі накопичується рідина. Чому ж ця вода не надходить у зневоднені клітини? Виявляється, у кожної клітини організму є захисна мембрана, що має два шари. Через пори в мембрані у клітку разом з потоком вологи надходять поживні речовини. Роботою мініатюрних «насосів», які втягують і викачують клітинну рідину, керують двома мінералу: натрій і калій.

Натрій   всмоктує воду і утримує її, а калій   навпаки, виводить воду. Тому так важливо дотримуватися водно-сольовий баланс. У разі його порушення занадто багато рідини накопичується в тканинах за межами клітин, в той час як самі клітини практично вмирають від спраги. А як ми вже знаємо, якщо води в клітинах недостатньо, не почнеться ліполіз, і клітини не зможуть спалювати жир. Для зниження ваги і відновлення водно-сольового балансу фахівці рекомендують дотримуватися правильного питного режиму і дотримуватися принципів збалансованого харчування, більшу частину якого повинні складати продукти рослинного походження, що володіють легким сечогінним ефектом.

 Вода - супутниця нашої стрункості


Коли і скільки, або основні правила водопітія

Скільки води в день потрібно людині? Це залежить від особливостей організму, ваги, фізичної активності. Суперечки з приводу кількості води, необхідної для нормального функціонування організму, тривають вже не одне десятиліття. На сьогоднішній день, на думку більшості вчених, норма споживання води для дорослої людини - приблизно 30 - 40 мл на кілограм маси тіла.

Не так давно вельми популярною була теорія, згідно якої для підтримки хорошого здоров'я людині потрібно випивати в день приблизно вісім склянок води. Але, суворого наукового підтвердження, заснованого на статистичних даних, цим рекомендаціям, схоже, не існує.

Дуже багато залежить від індивідуальних особливостей людини, способу життя, харчових звичок, і навіть від погоди. Якщо ви, дотримуючись рекомендацій, наприклад, китайської медицини, випиваєте в день 5 кухлів зеленого чаю, то випити ще й два літри води, буде явним перебором.

Частина рідини, необхідної організму, ми отримуємо за допомогою продуктів, багато овочів і фрукти майже повністю складаються з вологи. Та й інші напої - соки, чай, кава - це теж рідина.

Але, як би там не було, безперечно одне, чиста, освіжаюча вода - ідеальний вибір   з усіх напоїв, особливо для тих, що худнуть, адже вона не містить калорій.

Існує навіть спеціальна дієта - «водяна», по суті це просто низькокалорійне харчування з вживанням великої кількості води, до 4 літрів. Я особисто з настороженістю ставлюся до всяких дієт. У всіх дієт є дуже істотні мінуси, є він і у водної дієти. Якщо людина споживає 4 і більше літрів рідини на день, з організму вимиваються необхідні мінеральні речовини. Збільшується внутрішньочерепний тиск, що викликає сильні головні болі.

Так, рясне споживання води притупляє відчуття голоду, тим самим, допомагаючи схуднути. Відчуття насичення від води дійсно виникає, але лише на короткий час. А от шкода від спроб замінити харчування водою може бути досить істотним.

Так що замінювати їжу водою не варто! А позбутися помилкового голоду і надмірного апетиту вода нам допоможе.

Правила вживання води протягом, пропоновані більшістю фахівців, досить прості :

- Випийте першу склянку рідини відразу після сну, він поповнить запаси вологи в організмі і запустить в роботу травну систему.

- Пийте воду завжди, коли відчуваєте спрагу.

- Якщо відчули бажання перекусити, хоча об'єктивних підстав для голоду немає, випийте склянку води.

- Перед прийомом їжі випийте води, так ви швидше насититеся, кількість спожитих калорій зменшиться.

- Незабаром після їжі випийте трохи води. По-перше, процес перетравлення сповільниться, і відчуття ситості буде триматися довше, по-друге, вода змиє зі слизової мови мікрочастинки їжі, які, подразнюючи слизову, викликають деяке слинотеча і бажання щось пожувати.

Важливо зауважити, що вода, яку Ви п'єте після їди, не повинна бути холодною. Свого часу (ще в 60-ті роки минулого століття), вчені провели експерименти і з'ясували, що якщо запивати їжу крижаною водою або іншими холодними напоями, то час її перебування в шлунку скорочується до 20 хвилин (замість 4-5 годин). Тобто, через пів години після їжі ви знову відчуваєте голод, а це вже прямий шлях до переїдання.

Отже, п'ємо воду в достатній кількості і стаємо стрункішою!

Звичайно для набуття стрункої фігури, просто пити воду недостатньо. Як кажуть, умова необхідна, але недостатня! Як не крути, а головне правило - витрата калорій повинен перевищувати прихід. Якщо воно не виконується, то інші кроки стають безглуздими. А от наступне доданок успіху на шляху схуднення - це прискорений обмін речовин. Як його досягти? Нескладно, займіться фізичними вправами і ... пийте воду!
Автор: Ольга Травлеева


 Правда і міфи про рак молочної залози
 Кожна восьма жінка піддається цьому захворюванню. І ця цифра - правда. Це страшно, погодьтеся. Якщо згадати всіх жінок, з якими ми перетинаємося протягом хоча б тижня - мама, сестра, колега, приятелька, однокурсниця ... - то виходить, що навіть з найближчого оточення може захворіти кілька людей.

У справі профілактики раку дуже важливо мати достовірну інформацію. І хоча вважається, що краще надмірно перехвилюватися, ніж потім «кусати лікті», все ж доводити себе до параної не варто. Холоднокровність і спокій не менш важливі у справі захисту здоров'я. Отже, перевірте, чи правильне уявлення ви маєте про рак грудей.

Це не смертельно.   І це теж ще одна правда про рак грудей. Незважаючи на страшну статистику, наведену на початку статті, надія є, і дуже велика. При ранній діагностиці лікування стає успішним, і жінки, які перенесли рак молочної залози, продовжують жити активним життям, виховують дітей, онуків і нічим не відрізняться від своїх подруг, яких хвороба обійшла стороною. Сильний аргумент на користь регулярних обстежень, погодьтеся. І ще важлива деталь. У такому захворюванні як рак дійсно важливо діагностування на перших строках. Всього два тижні можуть зіграти важливу роль і виключити смертельний результат.

Мамографію потрібно проходити щороку.   Погодимося, але частково. Якщо ви старше 40, то мамографія дійсно показана щорічно. У віці старше 20 досить щомісяця робити самостійний огляд грудей, а клінічне тестування проходити потрібно, принаймні, раз на три роки.

Рак грудей буває тільки у жінок.   Це не правда. У чоловіків також може розвиватися рак молочної залози. Вибачте за деталь, але навіть кішки і собаки можуть мати рак молочної залози. Так що, якщо вашого чоловіка турбують ущільнення в районі грудей - терміново до лікаря! Захворювання це у чоловіків, звичайно, не таке часте, але якщо зустрічається, то наслідки можуть бути такими ж серйозними. Приміром, у США щороку вмирають 500 чоловіків від раку молочної залози.

 Правда і міфи про рак молочної залози


Якщо є хворі в родині - то це торкнеться і вас . Це не зовсім вірно. Вірно те, що якщо у вашій родині спостерігалися захворілі раком грудей, то ваші ризики, звичайно, вище, ніж у тих, хто не має такої сімейної історії. А статистика каже, що менше 20% жінок успадковують хвороба від членів сім'ї. Просто важливо знати, що ризик збільшується, тому варто бути більш уважними до себе, щомісяця оглядати груди самостійно, консультуватися з фахівцями. Але сімейна історія Хвороба - не смертний вирок, це точно.

Будь-яке ущільнення в грудях - це рак.   Це не правда. У деяких жінок більш гладкі тканини молочної залози, у деяких, навпаки, часто спостерігаються ущільнення, кісти. Але це не означає, що ви захворіли раком. Просто кожне нове ущільнення в цьому випадку повинно приводити вас до фахівця, хоча дуже часті випадки, коли діагностується, що грудей просто схильні до кістам. Відповідь - тільки за фахівцем.

Злоякісні утворення відрізняються від доброякісних на дотик . Це, в принципі, правда. Але справа в тому, що злоякісність може визначити тільки фахівець. Самим діагностувати, а тим більше прагнути давати визначення своїм ущільнень не варто. Правило таке - за будь-яких ущільненнях йдемо до лікаря, навіть якщо на 100 відсотків упевнені, що це - доброякісне утворення.

 Правда і міфи про рак молочної залози


Чим світліше шкіра, тим більше вірогідності отримати рак грудей. Це не так. Є якась статистика з приводу кольору шкіри. Наприклад, прийнято вважати, що афро-американські жінки мають більше шансів померти від раку молочної залози. Але пов'язано це, скоріше, з освітнім рівнем, а також з доступністю медичної допомоги. За цими даними, білі жінки дійсно мають менше смертельних результатів.

Таблетки можуть стати причиною раку молочної залози . Це частково може відноситися до жінок за 45, які приймали протизаплідні таблетки. Справа в тому, що таблетки того покоління мали дуже високі дози гормонів, на відміну від сучасних препаратів. Якщо ви почали приймати таблетки вже в 2000-х роках, то можете не хвилюватися, що їх склад якось спровокує рак. Навпаки, є дослідження, що прийом протизаплідних таблеток може зменшити ризик утворення раку яєчників та інших жіночих статевих органів.

Якщо ви захворіли на рак молочної залози, то вам ампутують груди.   Це не відповідає дійсності. Хоча в деяких випадках така міра необхідна, але лікування може складатися і з інших заходів, залежно від стадії захворювання: хіміотерапія, опромінення, гормонотерапія, біологічна терапія, будь-які комбінації з цих та інших заходів. Діагноз «рак молочної залози», особливо якщо він поставлений на ранній стадії, не завжди означає, що ви втратите груди.
Автор: Ольга Ларсен