Ваше самопочуття
 Головне - здоров'я, а гроші можна заробити. Цей вираз чи не найпоширеніше, і в ньому звучить істина. Не маючи здоров'я, людям важко піклуватися про себе і про інших. А іноді буває так: у вас гарне самопочуття, але раптово атакує хвороба, ви сумували, при цьому, не розуміючи, чому так підвело здоров'я, адже було все в порядку. Але може ви помилилися, думаючи, що ваш організм у відмінному стані?

Пропоную витратити кілька хвилин свого часу на те, щоб відповісти на питання тесту, і дізнатися, як насправді йдуть справи з вашим здоров'ям.

Тест на самопочуття

  За відповідь а) - 5 балів, б) - 3 бали, в) - 1 бал.

  1. Що робите для того, щоб тримати себе в хорошій формі?
  а) нічого, живете в своє задоволення;
  б) маєте розроблену спеціальну програму, хоча постійно її не дотримуєтесь;
  в) регулярно робите фізичні вправи і стежте за собою.

  2. Одного разу ви усвідомлюєте, що втрачаєте свою привабливість.
  а) хвилюєтеся через це;
  б) берете до уваги - що, мовляв, поробиш, все старіють;
  в) негайно шукаєте причини і докладаєте зусиль, щоб усунути їх.

  3. Ви хоча б раз на тиждень протягом року ходите на плавання або робите щось інше для підтримки життєвого тонусу?
  а) тільки влітку;
  б) так, але це дається нелегко;
  в) займаєтеся постійно.

4. Чи дотримуєтеся ви спеціальної дієти?
  а) ні, і без цього в житті достатньо проблем;
  б) у вас з вагою все в порядку;
  в) так.

5. Уявіть, що лікар порекомендував не носити туфлі на підборах або кросівки. Як поставитеся до поради?
  а) якщо нормальні ноги, то будете носити таке взуття;
  б) будете дотримуватися поради, але в деяких випадках все-таки взувати туфлі на підборах або кросівки;
  в) обов'язково виконайте рекомендації.

  6. Чи маєте схильність до ліні?
  а) іноді буває;
  б) за певних умов;
  в) немає.

  7. Як ви харчуєтеся?
  а) в їжі не розбірливі - вживаєте все, що під рукою;
  б) вибираєте те, що за смаком;
  в) вибираєте поживно цінні страви.

  Додайте всі бали і подивіться на отриману оцінку.

Від 6 до 13 балів.   Ви дотримуєтеся девізу «Здоров'я - головне багатство». Ви вчасно взялися за здоровий спосіб життя і строго дотримуєтеся всіх встановлених норм. В результаті ви досягли гармонії між фізичним і душевним станом, так що можете бути за себе спокійні.

  Від 14 до 26 балів. Ваша воля ще недостатньо сильна, дуже шкодуєте себе. Плани іноді зводяться нанівець, тому що ви не послідовні. Може, думаєте, що вже пізно піклуватися про своє здоров'я? Даремно.

  Від 27 до 35 балів. Здоров'я дійсно залізне. Може через те, що ви ще молоді і організм сам бореться з недугами. Але, незважаючи на це, слід зайнятися своїм здоров'ям, не відкладаючи цієї важливої ​​справи на завтра, інакше організм може відплатити за зневагу до нього.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, здоров'я людини тільки на 10% визначається медичною допомогою, а 50% - неправильним способом життя і екологічною ситуацією, і 40% передається у спадок. Пройшовши даний тест, не турбуйтеся, якщо отримали негативну відповідь, своє самопочуття можна поліпшити, доклавши до цього деякі зусилля.

 Ваше самопочуття


Секрети гарного самопочуття

  Для початку слід знайти так звану «точку опори», з якої і буде починатися ваше хороше самопочуття, для цього потрібно налаштувати себе психологічно. У вас повинна бути спокійна душа. Саме ваш внутрішній настрій впливає на здоров'я і на те, що відбувається навколо вас. Навчіться частіше посміхатися і радіти навіть маленьким дрібницям: першому снігу, яскравого сонця ... Згадайте, коли ви останній раз посміхалися і раділи життю? Також не звинувачуйте когось (чи себе) у всіх світових нещастях. Якщо з вами сталося щось неприємне, за вашою чи чужий вини, забудьте про це, залиште все в минулому. Людям властиво помилятися, але на помилках ми вчимося, тому вважайте їх набутим досвідом.

  Не повинна занижуватися і ваша самооцінка: чим нижче вона буде падати, тим більше пригніченими ви будете. Невпевнений у собі людина, як в'язень, закутий у кайдани, не вміє повністю розслабитися, поводиться скуто. Звичайно, самооцінка - це не єдина перешкода хорошому самопочуттю. Хвилювання теж шкідливі. Без них, правда, в цьому світі не обійтися. Ми хвилюємося за завтрашній день, за рідних, за успіх у роботі і ще можна перерахувати безліч того, за що ми хвилюємося. Але все ж, є люди, які нервують менше. І вони, в більшості випадків, щасливі і задоволені життям.

  Ось це все і є тією самою «точкою опори», яка відповідає за все краще, що з нами відбувається. Головне - внутрішній позитивний настрій, і в цьому перший секрет гарного самопочуття.

  Наступне - це фізичний стан організму. Відповідально ставтеся до свого тіла, звертайте увагу навіть на невеликі проблеми з ним. Наприклад, коли ви помічаєте, що трохи поправилися через те, що їли булочки, то надалі відмовтеся від них. Ігнорування маленької проблеми може спричинити за собою поява більш серйозною. Намагайтеся вести здоровий спосіб життя - повноцінно відпочивайте, висипайтеся, ходите на прогулянки, займайтеся спортом і вживайте корисну їжу.

  І пам'ятайте, що самопочуття безпосередньо пов'язане з настроєм, тому посміхайтеся!
Автор: Світлана Доскоч


 Лікарські трав'яні чаї
 Рослини та продукти рослинного походження займають важливе місце в раціоні нашого харчування. Адже вони - головні постачальники вітамінів, мінеральних елементів і органічних кислот.

Знання про цілющу силу лікарських рослин придбані людством протягом століть. І рецепти народної медицини зараз дуже актуальні, адже не кожному по кишені придбати дорогі медпрепарати промислового виробництва. А от лікувальні чаї легко приготувати і в домашніх умовах.

  Спочатку кілька слів про дозування і застосуванні таких чаїв. Дози для виготовлення визначені в частинах: кожна частина по вазі дорівнює 10 грамам, або одній десертній ложці; відповідно дві частини - 20 грамам, або двом десертній ложці і т.д. Вживати чай потрібно за 20 - 30 хвилин до їжі.

Чаї для підняття апетиту (гіркоти).   Використовують не тільки для підвищення апетиту, але і для поліпшення травлення.

Рецепт № 1.   Змішують 8 частин трави полину, 2 частини трави деревію. Заварюють в 2 склянках окропу 1 ст. ложку трав, 30 хвилин наполягають, проціджують. П'ють по чверті склянки 3 рази на день.

Рецепт № 2.   Роблять суміш з 1 частини листя вахти трилистий, 1 частини трави деревію, 1 частини трави полину. Столову ложку суміші заливають склянкою окропу, проварюють, 20 хвилин наполягають, проціджують. Приймають по 1 ст. ложці 4 рази на день.

Проносні чаї. Застосовують у разі здуття живота, а також як проносне.

Рецепт № 1.   1 частина плодів фенхеля, 2 частини кореневищ з корінням валеріани, 2 частини листя м'яти перцевої. Все змішують, заварюють столову ложку стаканом окропу, півгодини наполягають, проціджують. Рекомендована доза: 2 ст. ложки 3-4 рази на день.

Рецепт № 2.   2 частини м'яти перцевої (листя), 2 частини ромашки (квіток), 2 частини фенхелю (насіння), 1 частина валеріани (кореня), 2 частини кмину (насіння). Заварюють у склянці окропу 2 ч. Ложки цього збору, і після охолодження п'ють вранці і ввечері по склянці.

  Вітамінні чаї.   Це загальнозміцнюючі засоби при гіпо- та авітамінозі.

Рецепт № 1.   Беруть 1 частину плодів шипшини і 1 частина ягід горобини. 1 ст. ложку суміші заварюють двома склянками окропу, проварюють 10 хвилин, 5:00 наполягають, проціджують. Приймають в 3 прийоми. Зберігають у холодному і темному місці.

Рецепт № 2.   Ягоди смородини - 2 частини, плоди шипшини - 1 частина. Заварюють суміш і п'ють як звичайний чай.

 Лікарські трав'яні чаї


Грудні чаї.   Застосовують як відхаркувальний засіб при кашлі.

  Рецепт № 1.   Беруть 1 частину трави материнки, 2 частини листя мати-й-мачухи, 2 частини кореня алтеї. 1 ст. ложку цього збору заварюють 0, 5 літра окропу, 20 хвилин наполягають, проціджують. П'ють по півсклянки кожні 3:00.

Рецепт № 2. Змішують 1 частину соснових бруньок, 1 частина листя шавлії, 2 частини кореня алтеї, 2 частини кореня солодки, 1 частина плодів анісу. 1 ст. ложку цієї суміші заварюють 2 склянками окропу, настоюють 20 хвилин, проціджують. П'ють по чверті склянки через кожних 3:00.

  Рецепт № 3.   Листя мати-й-мачухи - 4 частини, листя подорожника ланцетолистного - 3 частини, корінь солодки - 3 частини. Заливають склянкою окропу 1 ст. ложку цієї суміші, 30 хвилин наполягають, проціджують. Приймають теплим по півсклянки кожні 3:00.

Рецепт № 4. Всі інгредієнти змішують в подрібненому вигляді: 2 частини квіток коров'яку, 4 частини листя мати-й-мачухи, 2 частини насіння анісу, 8 частин кореня алтеї, 1 частина кореня фіалки, 3 частини кореня солодки. Заварюють столову ложку 2 склянками окропу, півгодини наполягають. Вживають (спочатку проціджують) по чверть склянки через кожні 3:00.

 Лікарські трав'яні чаї


Жовчогінний чай.   Це засіб використовують при захворюваннях печінки і жовчного міхура.

  Для його приготування потрібно 3 частини листя вахти трилистий, 4 частини квіток безсмертника, 2 частини листя м'яти перцевої, 2 частини плодів коріандру. Потім 2 ст. ложки суміші заварюють 2 склянками окропу, 10 хвилин кип'ятять, проціджують. П'ють по півсклянки тричі на день.

  Шлункові чаї.   Вживають при розладах шлунка і кишечника як в'яжучі (противопоносное, антидиарейное) та проносні засоби. Спочатку рецепти антидіарейних лікувальних чаїв.

Рецепт № 1.   Беруть 1 частину кореневища перстачу, 4 частини кореневища горця зміїного - все змішують. Заварюють 2 ст. ложки склянкою окропу, півгодини наполягають, проціджують. Ділять на 4 прийоми протягом дня.

  Рецепт № 2.   Треба взяти 3 частини плодів черемхи, 2 частини плодів чорниці. Все змішати. Потім залити 2 ст. ложки 2 склянками окропу, ще кип'ятити 20 хвилин, процідити. Пити тричі на день (охолодженим).

  Рецепт № 3.   Змішують шишки вільхи (2 частини), кореневище горця зміїного (1 частина). 2 ч. Ложки кидають в склянку окропу, кип'ятять, 20 хвилин наполягають, проціджують. П'ють тричі на день.

  Наступний засіб регулюють діяльність кишечника та шлунка .

Рецепт № 4.   Роблять суміш з 3 частин кори крушини, 2 частин листя м'яти перцевої, 3 частин листя кропиви, 1 частини кореневища з корінням валеріани, 1 частини кореневища лепехи. Заварюють 2 ст. ложки 2 склянками окропу, 10 хвилин кип'ятять, проціджують. П'ють по півсклянки 2 рази на день.

Рецепт № 5 (проносний засіб).   Беруть 2 частини листя кропиви, 2 частини листя деревію, 3 частини кори крушини - все змішують. Заварюють 2 ст. ложки суміші 2 склянками окропу, 20 хвилин кип'ятять. П'ють на ніч по півсклянки.
Автор: Світлана Доскоч