Траволікування: що потрібно враховувати?
 «Випий валер'янки, заспокойся», «Зроби липовий чай, щоб не розболітися», «Живіт болить - завари ромашку» часто радимо ми один одному, будучи впевненими в безпеці та ефективності натуральних методів лікування. Використання трав міцно входить у наше життя, відкидаючи звичні таблетки і мікстури. Воно й зрозуміло: кому ж хочеться навантажувати свій організм зайвої «хімією». Однак і тут, не знаючи тонкощів траволікування, можна швидше нашкодити організму, ніж допомогти йому. Давайте дізнаємося більше про те, як природну силу трав направити собі на благо.

Спочатку вивчаємо протипоказання

Перед вживанням конкретного рослини варто вивчити всі можливі дії на організм з різних ракурсів. Наприклад, безпечний з вигляду звіробій, який допомагає при проблемах травного тракту, підвищує тиск, знижує ефект протизаплідних засобів, протипоказаний при атеросклерозі і володіє терпким властивістю. Тобто здатний посилювати проблеми з кишечником, викликаючи запори. Або женьшень. Він заборонений для малюків до 5 років, на дорослих же впливає як засіб, що підвищує активність. Але він не сумісний з кофеїном, тому зробить нас дратівливими і збудливими замість бажаної бадьорості.

Якщо в лікувальний збір входять кілька рослинних елементів, потрібно кожен перевірити на предмет сумісності з вашим організмом, наявністю захворювань і станів, способом життя. В іншому випадку потрібно замінити невідповідний сировину аналогом зі схожим дією. Вивчаючи протипоказання, не гребують користуватися декількома джерелами інформації, а не довіряйте сліпо лише одному: вивчайте матеріали, зіставляйте, робіть висновки.

 Траволікування: що потрібно враховувати?


Забудьте про траволечении, якщо ваш випадок підходить до одного з описаних нижче:

• хвороби в гострій стадії. Тут важливо вчасно розпочати прийом сильнодіючих ліків, щоб запобігти їх розвиток;

• довгий час ефект від вживання трав не спостерігається. Слід перейти на медикаменти, щоб не втратити дорогоцінний час;

• є серйозні захворювання, наприклад, серцеві хвороби або онкологія, які відразу повинні лікуватися в лікарні.

 Траволікування: що потрібно враховувати?


Кілька порад як правильно використовувати лікувальні рослини:

1.   Використовуємо свіжий урожай трав

Для збереження цілющих властивостей, зберігаємо сухе сировина не більше 12 місяців (листя, квіти, стебла) або 3 років (коріння). Правильна упаковка для зберігання сухих трав - тканинні мішечки, скляна тара або паперові пакети.

2.   Використовуємо точне дозування

Для виготовлення зілля потрібно строго дотримуватися інструкції, чи не сипати суху сировину щедро від душі або на око. Лише тоді ви відчуєте позитивний ефект. Краще почати вживання незвіданого на собі рослинного ліки в меншому обсязі, ніж за рецептом: важливо відстежити реакцію організму. Якщо все гаразд - можна довести дозу до стандартної.

3.   Чи не зловживаємо

Фіточай і трав'яний настій - теж ліки, а не напій, вгамовує спрагу. Тому норма становить не більше склянки на добу. До речі, бажано міняти трави з періодичністю раз на місяць, інакше організм звикає і перестає відчувати позитивний ефект від трав.

4.   Правильно готуємо відвари

Оптимальний спосіб, який гарантує збереження лікувальної дії рослин - використовувати гарячу воду, якої слід залити сировину, замість кип'ятіння. Після пари годин настоювання під кришкою цілющий напій готовий. Найкращий ефект дає теплий настій, а не гарячий, як часто думають.

Ще древні тибетські цілителі говорили, що на світі немає жодного захворювання, яке неможливо вилікувати за допомогою рослин. Мудреці рацію, але тільки за умови, що лікуючись за допомогою дарів природи ви будете розсудливі, акуратні і точні в пропорціях. А ще краще, якщо перед початком лікування ви порадьтеся з лікарем.
Автор: Яна Колосовська


 Чи потрібен нам режим дня?
 Як не крути, але від слова «режим» неминуче «попахує» зобов'язалівкою. І означає воно лише одне - обмеження нашої свободи, сьогохвилинних бажань і життя за планом, графіком, вказівкою. Однак звернемо увагу на те, що цей режим необхідний не комусь, а, насамперед, нам самим. Просто тому, що за розкладом організму живеться легше і, як показують дослідження, стрункішою і щасливішими.

Війна війною, а обід за розкладом

Проблема стрункої фігури сьогодні хвилює багатьох. Однак перед тим, як сідати на дієту, придивіться до свого графіка харчування, дайте собі відповідь на питання: в одне й той же час ви їсте, наслідком чого є напади переїдання, коли ви не можете контролювати себе і «підчищати» кондитерські запаси? Всі ці проблеми - «звірячий» апетит, переїдання, підвищене споживання висококалорійних продуктів - є наслідком порушення режиму харчування. Згадайте ситуацію, коли ви пропускаєте сніданок, а потім в 11:00 ранку «вмираєте» від голоду і готові жувати все, що трапляється під руку. Пропуск повноцінного гарячого обіду призводить до повної втрати сил і найсильнішому апетиту пізно ввечері. Саме так організм реагує на те, що ви не годуєте його в одні й ті ж найбільш підходящі для цього години. Пропуск сніданку неминуче уповільнює метаболізм, а ситна вечеря відкладається на талії.

Дієтологи з університету Східної Фінляндії провели дослідження, яке тривало довгих 16 років. Діти, які харчувалися п'ять разів на день, не набирали зайву вагу навіть якщо їхні батьки страждали ожирінням. Проблеми з вагою зустрічалися, в основному, в групі дітей, які харчувалися два-три рази на день.

Таким чином, вчені зробили висновок, що харчуватися необхідно п'ять разів на день. Саме стільки трапез оптимально для організму людини, щоб не допускати харчових зривів і не набирати зайву вагу. По-перше, це сніданок, обід і вечерю в один і той же час; по-друге, два здорових перекусу - між сніданком і обідом і між обідом і вечерею. Якщо ви будете дотримуватися такого розкладу, голод не застане вас зненацька. Ви не будете зриватися, переїдати, а значить, не дасте зайвій вазі жодного шансу!

 Чи потрібен нам режим дня?


Встаємо з посмішкою і феєрверком планів

Багато людей відчувають серйозні труднощі з ранковими підйомами. Вони в повному розумінні слова ненавидять ранок, і через це деструктивного почуття починають відчувати відразу до своєї роботи, загальну дратівливість і невдоволення життям. Людині починає здаватися, що начальник - запекла сволота, робота - гірше не придумаєш, колеги - один чистіше іншого, а в будинку - одні егоїсти, які на довершення до всього псують з ранку нерви. На жаль, мало хто всерйоз замислюються про те, що ранкове напруга легко зняти, якщо раніше (в 21-22 години) лягати спати щодня. Це тільки з першого погляду здається, що у вас якісь невідкладні справи. На ранок насправді завжди мудріший вечора. На ранок і роздратування не буде, і сил для всіх справ буде більше, а значить, ви впораєтеся з ними швидше і легше.

Пігулка від стресу

Цілі колективи наукових інститутів б'ються над проблемою зниження стресу, який, як відомо, має властивість накопичуватися і «виливатися» в хронічні захворювання (наприклад, серцево-судинні, шлунково-кишкового тракту та інші). З нервовим напруженням люди борються найшкідливішими методами - курять сигарету за сигаретою, заливають тривоги спиртними, «підсаджуються» на антидепресанти і солодке. А адже режим дня - це найприродніший і дієвий засіб від стресу. Коли організм звикає виконувати дії в один і той же час (працювати, відпочивати, їсти, спати, займатися фітнесом), він набагато краще готовий до навантажень. Вони не є для нього «неприємним сюрпризом». Режим дня підвищує ефективність людини. Завдяки йому ми швидше відновлюємо сили і набагато краще себе почуваємо.

Створення індивідуального режиму і проходження йому дозволить вам зміцнити своє здоров'я і підвищити результати. Так чи потрібен вам режим дня? Дайте відповідь на це питання самі!
Автор: Марина Тумовская


 Якщо кровоточать ясна
 Одного разу, не в найпрекрасніший день, при чищенні зубів ви можете виявити кров. Але не поспішайте панікувати: далеко не в кожному випадку кровоточивість ясен говорить про страшну загрозу для вашої посмішки. Але не варто впадати і в іншу крайність: подібні «дзвіночки» організму не можна залишати без уваги або займатися самолікуванням. Давайте дізнаємося, що може викликати кровотечу ясен і як діяти далі.

Причини кровоточивості ясен:

Помилки в догляді за зубами

Можливо, ви занадто усердствуете при чищенні зубів або нова щітка відрізняється підвищеною жорсткістю. Також кровоточивість може бути наслідком порізу ясна зубною ниткою або зубочисткою. Якщо ви носите протези, переконайтеся, що вони правильно встановлені. У всіх цих випадках лікування не потрібно і втратою зубів ситуація не загрожує. Досить більш делікатно поводитися з порожниною рота. Якщо при належному догляді кровоточивість має місце знову, слід записатися на прийом до стоматолога.

Наявність зубного каменю

Зубний камінь - тверді відкладення біля основи зубів, що виникають через нерегулярної і неправильного чищення. Як наслідок, починається запалення тканин навколо зуба, що викликає кров в районі ясен. Виявити цю проблему під силу тільки лікаря, а самолікування може призвести до серйозних наслідків для посмішки. Аж до втрати зубів!

Захворювання ясен

Основні з них - пародонтит і гінгівіт. Для першого характерні кровоточать ясна в будь-який час доби. Ознаками другий є опухлі і хворобливі ясна, хитаються зуби.

 Якщо кровоточать ясна


Захворювання організму і його особливі стани

Іноді організм подає сигнали через ясна, якщо мова йде про такі захворювання як анемія, цукровий діабет, лейкемія, цинга, інфекції ротової порожнини. Гормональні збої, наприклад, вагітність, також можуть стати причиною кровоточивості ясен. Курцям теж знайома ця проблема через погане засвоєння вітаміну С.

Як вирішити проблему

1. Звертаємося до лікаря

Милі жінки, не займайтеся самостійної постановкою діагнозу, а довірте це фахівця. Втрачене даремно час може обернутися втратою зубів. Тому відправляйтеся прямо до стоматолога. Після встановлення справжньої причини кровоточивості ясен буде визначений подальший фронт робіт. Це може бути як напрямок до терапевта для встановлення внутрішніх причин захворювання, так і видалення зубного каменю стоматологом і використання будинку аптечних препаратів аж до прийому антибіотиків. Найчастіше прописуються гелі для втирання в ясна, пасти від кровоточивості в сукупності з обполіскувачами для порожнини рота.

2. Народна медицина в допомогу

Лікарські трави є гарною підмогою до призначеного лікарем лікування і в сукупності з ним дають дуже хороший результат. Найбільш видимий ефект дають шавлія, аптечна ромашка, дубова кора, завдяки своїм заживляющим, зміцнює і антимікробним властивостям. Найчастіше використовуються вони для полоскань після їжі. В аптеці продається вже готову сировину, а спосіб приготування відварів і настоїв вказаний на упаковці.

 Якщо кровоточать ясна


Краще лікування - профілактика

Щоб не допускати повторень «кривавої» історії після лікування, киньте сили на профілактику:

• не забувайте чистити зуби після прийомів їжі. Звучить побите, але багато в поспіху цим нехтують;

• користуйтеся ополіскувачем порожнини рота після чищення зубів для попередження зубного каменю;

• акуратно позбавляйтеся від частинок їжі між зубами за допомогою зубної нитки;

• 2 рази на рік видаляйте зубний камінь в кабінеті стоматолога;

• відмовтеся від куріння;

• вживайте більше сирих фруктів і овочів, особливо багатих вітаміном С.

 Якщо кровоточать ясна


Ясна, що кровоточать - це зовсім не вирок. Будьте розсудливі, не втрачайте час в надії на самостійне вирішення цієї проблеми, вчасно звертайтеся до стоматолога. А нагородою вам за витрачені зусилля буде сліпуча усмішка. Адже здорові ясна - це красиві зуби!
Автор: Яна Колосовська