|
Фахівці вважають, що січень, лютий, березень - найвдаліші місяці для очищення організму. І справа не тільки в тому, що наше тіло потребує хорошої чищенні після свят, а й у тому, що згідно нашим біологічним ритмам, процедури очищення в цей час проходять набагато ефективніше.
Основна мета очищення - висновок накопичених шлаків і токсинів. Результат що називається на обличчя. Шкіра стає більш гладкою, тіло стрункішим, а втома йде геть.
Існує два основних способи очищення організму, які непогано було б застосовувати одночасно - зсередини і зовні.
Методи очищення організму зовні
Найпопулярнішими методами виведення токсинів з організму є лазні, сауни, обгортання і масаж. Про багатьох із них вже писали, але згадати все-таки варто.
1. Баня.
Це надійний і перевірений спосіб вивести з організму все непотрібне, поліпшити своє самопочуття і привести себе в порядок. Кожній країні властиві свої особливості банної процедури, тому розрізняють турецьку лазню, японську лазню, фінську баню і їх варіації.
2. Сауни і санаріум.
Сауни відрізняються від лазень, насамперед, культурою і температурою. Крім того, зараз можна зустріти так звані «сухі» сауни. Санаріум - це ті ж сауни, тільки температура в них трохи нижче, тому перебувати в них можна довше.
3. Обгортання.
Це відмінний спосіб вивести токсини з організму. У spa-центрах використовуються різні склади, які мають спільну мету - оздоровити шкіру і організм. Якщо у вас немає можливості відвідувати дорогі процедури, ви можете приготувати суміші будинку. В основі сумішей лежать різні сорти глин і грязей, морська сіль, водорості, ефірні масла і т.п. Єдина складність - сам процес обгортання. Найкращий варіант - рулон поліетилену. Обгортання добре тим, що склади не випаровуються, а вбираються шкірою.
Рецепт.
Вам знадобиться: 1 чашка білою або зеленої глини, 1/4 чашки морської солі, 2 ст.л. оливкової олії, 2 чашки води. Спочатку закип'ятіть воду і додайте в неї сіль, розмішайте до повного розчинення. Потім додайте залишилися інгредієнти. Крім цього, можна додати трави, наприклад, календулу, або ефірні масла (кипарис, лимон, грейпфрут і т.п.), а також зелений чай. Воду можна замінити трав'яним відваром. Нанести на чисту шкіру, обернутися в поліетилен і залишити на 45 хвилин. Потім в душ.
4. Йога.
Вважається, що деякі асани також сприяють виведенню токсинів з організму. На самому початку необхідно зробити 3 - 5 разів «Привітання сонцю». Тепер переходимо безпосередньо до асанам.
-
Удар «Шакті».
Встаньте прямо, ноги на ширині плечей. Нагніться вперед, так, щоб торкнутися підлоги долонями, стежте, щоб кисть була безпосередньо під плечем. Зробіть глибокий вдих. На видиху зігніть праву ногу в коліні і підтягніть до грудей, при цьому округлите спину. Вдих. На видиху витягніть ногу назад вгору, і відкрийте рот. Видайте глибокий вдих. Вважається, що так задавнена енергія залишає ваше тіло, звільняючи місце для нової. На вдиху потягніть ногу, на видиху зігніть коліно і потягніть до грудей. Зробіть 5-10 повторів. Не кваплячись! Потім поміняйте ноги.
-
Поза «Собака з опущеною головою - 2».
Це, якщо можна так сказати, модернізований і ускладнений варіант. Встаньте прямо. Руки опущені вздовж тіла. На видиху почніть опускатися корпусом вперед і торкніться долонями підлоги. Вдих. На видиху зробіть кілька кроків руками вперед, так щоб ступні були щільно притиснуті до підлоги. На вдиху підніміть праву ногу вгору. Видих. На вдиху постарайтеся потягнутися п'ятою вгору і прогнутися в спині. На видиху опустіть ногу. Зробіть 5 -10 повторів для кожної ноги.
-
Поза «Планка - 2»
. З пози «Собака з опущеною головою - 2» перейдемо до наступної асане. Упор на витягнуті руки і пальці ніг. На видиху підтягніть праве коліно до грудей і округлите спину. Слідкуйте, щоб кисть кожної руки перебувала строго під плечем. Зробіть 5 глибоких вдихів і видихів. На вдихах намагайтеся дотягнутися носом до коліна. На видиху ослабляйте напругу. Повторіть для іншої ноги.
-
«Перекручений трикутник».
Це одна з варіацій асани «Парсваконасана». З пози «Планка». На видиху робимо крок правою ногою вперед. Відриваємо руки від землі, тулуб випрямляє. На вдиху складовими руки перед собою. Видих. На вдиху розгортаємо корпус вправо, і нахиляється вперед, так, щоб лікоть лівої руки опинився на коліні, а ребра паралельні стегну. Зробіть 5 глибоких вдихів і видихів. На вдиху випрямити тулуб і прийміть позу «Собака з опущеною головою». Потім повторіть для іншої ноги.
-
Поза «Чаша»
. З пози «Собака з опущеною головою» прийміть позу «Планка». Потім на вдиху поволі опуститеся на підлогу, згинаючи руки в ліктях. Видих. На вдиху відведіть руки назад, так, щоб вони були паралельні тулуба. І обхопіть щиколотки. Видих. Вдих - прогните спину в попереку, відірвіть коліна від підлоги і підніміть ноги якомога вище. Видих. На вдиху опустіть ноги. Повторіть 5 разів.
-
Поза «Дитина»
. Ця поза допомагає розслабитися. З пози «Чаша» на вдиху сядьте так, щоб п'яти опинилися під попою. На вдиху нахиліться вперед і торкніться лобом підлоги. Руки можна розташувати уздовж тіла або поперед себе. Кому як подобається. Дихайте. Ви може залишатися в цій позі так довго, як вам того захочеться.
Такими способами можна посприяти очищенню організму ззовні. Але, щоб отримати бажаний результат, доведеться почиститися і зсередини. Але про це наступного разу. Будьте здорові!
|
Коли сонце висить на небосхилі розпеченим кулею, а градусник термометра зашкалює - все живе знемагає від спеки і вимагає вологи. Якщо зазвичай наш організм випаровує приблизно 2 л рідини на добу, в жарку погоду втрата рідини доходить до 4 літрів, а це дуже серйозне випробування для організму. Те, що в спеку ми потіємо, процес природний і необхідний, адже саме так ми боремося з перегріванням. Але, втрачаючи рідину, ми не тільки зневоднюється, разом з нею втрачаємо необхідні солі, мікроелементи та відшкодовувати цю втрату життєво необхідно. А значить, слід більше пити рідини.
Ось тільки не будь-яка рідина годиться для втамування спраги! Відразу ж відзначимо, що є так звані «прохолодні напої», які у спеку пити ні в якому разі не слід, - це солодкі газовані води. І не важливо: теплий це напій або прямо з холодильника - спраги він не вгамує! А ось що міститься в солодких газованих водах ортофосфорна кислота псує зуби і вимиває з організму кальцій. Я вже не кажу про підсолоджувачах, ароматизаторах, барвниках, стабілізаторах та іншої «хімії», присутніх в таких напоях в більшій або меншій кількості.
Так що ж пити в спекотне літо?
• Мабуть, самий правильний напій для жаркої пори року, гарячий
зелений чай
. Адже недарма аксакали в Середній Азії проводять весь вільний час в чайханах, неспішно насолоджуючись гарячим жовто-зеленим напоєм в самий жаркий час дня. Чай відразу ж втамовує спрагу, і при цьому стимулює потовиділення, а, як відомо, випаровування поту, якщо температура повітря вище 33 градусів, це єдиний спосіб віддати тепло в навколишнє середовище, запобігши перегрів організму.
Також, у чаї знаходяться корисні макро- і мікроелементи, туди входить і калій. Чай подвійно корисний, особливо якщо його трошки підсолити.
Пити дуже гарячий зелений чай слід без солодощів і дуже повільно. Наливайте чай в піалу потроху, буквально кілька ковтків. Насолоджуйтеся процесом, важливо не кількість випитого чаю, а час, адже чай повинен встигнути подіяти! Після декількох піал спрага обов'язково відступить. Чай не тільки втамовує спрагу, він вельми позитивно впливає на здоров'я, стимулює нервову систему, підвищує розумові здібності, нормалізує роботу травлення. Завдяки високому вмісту вітаміну Р робить позитивний вплив на судини, що дуже важливо саме в жарку погоду.
Для угамування спраги в спекотний літній день непогано підійде і чай з льодом, але я все ж віддаю перевагу класичному (гарячого) варіанту. Тим більше що фахівці стверджують, що гарячий зелений чай здатний захистити шкіру від ультрафіолетових променів.
•
Мінеральна слабогазована вода
по здатності вгамовувати спрагу, через великої кількості солей і біологічно активних речовин, по праву може зайняти друге місце в рейтингу правильних напоїв. Столову мінеральну воду можна пити без обмежень, з невеликої порції такої водички чудово починати кожен новий ранок! Вона очищає шлунок і кишечник, сприяє правильному травленню, виводить токсини. Мінеральну воду рекомендується пити кімнатної температури, або злегка охолоджену Газована вода краще втамовує спрагу, ніж негазована, ну а якщо ви волієте негазовану, то додайте в неї трохи соку лимона, або настою м'яти, освіжаючий ефект буде більш виражений.
• Непоганий вибір для літа - втамовувати спрагу морсами. По суті,
морс
це розбавлений натуральний фруктовий або ягідний сік. У спеку перевагу слід віддавати кислим морсам, особливо корисні морси з червоної смородини, журавлинний або брусничний, вони добре розріджують кров, втамовують спрагу, заповнюють втрату мікроелементів. Дуже корисний своєрідний морс з кураги. Готувати його нескладно - просто взяти хорошу якісну курагу і залити її окропом. Кип'ятити не варто, коли настій охолоне, поставте ємність з напоєм в холодильник і пийте вранці натщесерце і на протязі дня. Цей дивовижний за смаком морс втамує спрагу, у спеку підтримає ваше серце, самим позитивним чином вплине на судини і артеріальний тиск.
•
Квас
натуральний, домашній, завдяки наявним в ньому вуглекислоті і амінокислотам, - також цілком гідний «утамувач спраги». Крім того, ще в XIX столітті з'ясувалося, що цей напій має бактерицидні властивості - в ньому через 20 хвилин гинуть холерні вібріони і тифозні палички. Погодьтеся, для жаркої пори, коли кишкові палички мають такі сприятливі умови для розмноження, це властивість квасу прямо-таки безцінне! Але все вище сказане ніяк не відноситься до бутильованої газовані «квасу», що продається в магазинах. Добавки харчових барвників, підсолоджувачів, лимонної, сорбінової і бензойної кислот перетворюють його на ординарний лимонад, лише віддалено нагадує початковий смак продукт.
Приготувати вдома квас - не така вже складна задача. По-перше, потрібен справжній житній хліб. Наріжте його невеликими скибочками і підсушіть в духовці, для поліпшення кольору напою, пару скибочок можна обпалити на вогні. На 0, 5 кг хліба йде 4-5 літрів води, 200 грамів цукру і приблизно 40 гр. свіжих дріжджів. Якщо попадуться спеціальні для квасу дуже добре. Сухарі треба залити гарячою водою (приблизно 2 літри) і почекати поки вони розтопляться і охолонуть. Сусло для квасу майже готове. У сусло, остигле до температури людського тіла, додамо дріжджі, попередньо розведені в частині цього самого сусла, що залишилася теплу воду, цукор і жменьку родзинок. Квас настоюється від 10:00 до пари доби в теплому місці. Потім його відціджують, розливають по пляшках, і вживають за призначенням.
Квас - продукт бродіння, і теоретично від нього можна захмеліти, але я не знаю, скільки потрібно випити квасу, щоб відчути алкогольне сп'яніння. На всяк випадок не пийте більше літра цього напою в сильну спеку!
•
Кисломолочні продукти
- Кефір, ряжанка (не жирний), йогурт (не солодкий), кисляк, чудово угамовують спрагу, допомагають відновити нормальний склад мікрофлори кишечника. З домашньої кислого можна приготувати освіжаючий і вгамовує спрагу напій -
айран
. Для початку викладіть кисляк на марлю і дайте стекти сироватці. Отримана творогоподобная маса, в Середній Азії її називають сюзьма, - чудесний продукт, з якого можна приготувати соуси, використовувати в салатах. А от якщо розвести сюзьму мінеральною водою, то вийде айран. У айран зазвичай додають подрібнений базилік, або іншу зелень за смаком, щіпку солі і головне його достоїнство в тому, що в літню спеку він одночасно втамовує і спрагу, й голод.
• Що можна сказати про
пиві
? На жаль, незважаючи на його велику популярність саме в якості спрагогамуючі кошти, фахівці не рекомендують захоплюватися пивом в спекотні дні. Пиво є алкогольним напоєм, і навіть мала доза алкоголю може вплинути на вашу здатність приймати рішення і працездатність, та й навантаження на серце може виявитися занадто велика. Крім того, пиво стимулює фільтрацію в нирках, в результаті організм втрачає рідину ще швидше. Спека і алкоголь - небезпечне поєднання, тому краще віддати перевагу іншим напоям - квасу, морсу, чаю ....
• Ну а якщо урочистість моменту не дозволяє відмовитися від алкогольного напою (якось не прийнято у нас вимовляти тости з квасом) - вибирайте
сухе біле охолоджене вино
Сухе біле вино - традиційне літнє вино
. Якісне, елітне, біле вино прийняти охолоджувати до 4 градусів, звичайне - до 8 градусів
. У спекотну погоду вино краще розбавити мінеральною водою в пропорції 1: 1 і додати пару кубиків льоду
. У певному сенсі, розбавлене вино навіть краще морсу або соку - в ньому менше цукру
. Відомо, що воно допомагає скинути зайві кілограми, покращує травлення, обмін речовин
. У невеликих кількостях сухе вино знижує тиск, на відміну від міцного алкоголю і пива
. Хорошим антиоксидантом і джерелом мікроелементів є і червоне сухе вино, проте його необхідно вживати лише в невеликій кількості і також розбавляти водою
. Фахівці кардіологи вважають, що в певній пропорції з водою сухе вино є не тільки самим нормальним варіантом заповнення об'єму циркулюючої крові, воно також володіє антиагрегантнимивластивостями (розріджує кров), нормально втамовує спрагу і містить речовини, які перешкоджають згортання крові
.
|
|
|
|
|
|